vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

235 επισκέπτες, 7 χρήστες
lounik, Alexander20, maprix, camber, manoslykos, Milarepa, tibolaso

Twitter

Απλές οδηγίες για DIY υγρά

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1380 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:29 »
Γράφει φίλε μου, φαινόταν προηγουμένως και στη φωτό, 8-10%

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1381 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:29 »
το ειδα φιλε ribot αλλα τον ξαναρωτησα να ειναι και αυτος σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1382 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:30 »
Παιδια γιατι μπλεχτηκατε? Το γραφει πανω στο μπουκαλακι το ποσοστο του αρωματος. 8-10%.
Η μπεμπεκα ειναι ετοιμο υγρο, λογικο να μη γραφει πανω ποσοστο αρωματος.
Επισης, g10rg0s, για να φτιαξεις μικροτερη ποσοτητα κανεις οπως ειπες μια απλη μεθοδο των τριων.

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1383 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:31 »
Σορυ παιδια νομιζα εαν το γραφει στο μπουκαλακι που ατμιζω ... εσεις εννοουσατε στο αρωμα ... ναι γραφει 8-10% , αρα 10% και ειμαστε οκ ... για αυτο που ρωτησα πιο πριν , δηλαδη για 30ml εφαρμοζω την μεθοδο των 3ων ?
Χααχαχαχαχαχα εντωμεταξυ τωρα ειδα οτι μαζι μετα mist μου εδωσε και ενα μπουκαλακι balanced (που μαλλον σημαινει 50/50 PG/VG ) και καταλαθος αυτο βρηκα να βγαλω φωτο ... θα επιστραφει αυριο κι ολας ... και η πλακα ειναι οτι ρωταω για υγρο χωρις χτυπημα lol
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:38 από g10rg0s »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1384 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 00:15 »
Ναι, με τη μέθοδο των τριών θα είσαι οκ!!!

Αποσυνδεδεμένος donparalias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1385 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 02:09 »
Καλησπέρα παιδιά ,


είμαι καινούργιος στο dyi και έχω μερικές ερωτήσεις να παραθέσω. Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έφτιαξα τα πρώτα μου υγρά με γέυση μπανάνα, βανίλια και μήλο με αρώματα της flavourart. Χρησιμοποίησα βάσεις VG της unami και PG της atmosLab σε αναλογίες 70/30 VG/PG και χρησιμοποίησα 3% αναλογία σε κάθε υγρό που έφτιαξα (3 υγρά των 10ml). Φύλαξα τα υγρά μου σε μπουκαλάκια των 30ml για να έχουν χώρο για καλό χτύπημα και αέρισμα και τα άφησα για μια εβδομάδα σε ένα ντουλάπι μακρυά απο φως. Κάθε μέρα μια φορα το πρωί και μια το βράδυ χτύπαγα καλά τα υγρά (φραπέδιασμα) μέσα στα μπουκαλάκια και την 3η ημέρα έβγαλα τα πώματα για 3 ώρες να πάρουν αέρα. Η βανίλια από την πρώτη στιγμή πήρε λίγο χρώμα και ίσως σήμερα (7 ημέρες μετά την δημιουργία) να είναι ακόμα λίγο πιο σκούρα. Η μπανάνα και το μήλο ίσα που φαίνοντε ότι σκούρυναν λίγο. Δοκιμάζοντας τα υγρά, η βανίλια φαίνεται ικανοποιητική αν και θα την προτιμούσα πολύ πιο δυνατή. Η μπανάνα και το μήλο είναι σχεδόν άγευστα. Ίσα που το καταλαβαίνεις στην γεύση.


Οι ερωτήσεις μου:


Γιατί αν και χρημοποίησα τις δοσολογίες που προτείνει η εταιρία τα υγρά μου βγήκαν τόσο άγευστα? Μήπως δεν κάνω καλά που τα χτυπάω τόσο? Μήπως δεν έκανα καλά που τα άφησα να πάρουν αέρα? Επίσης δεν θα έπρεπε να σκουρύνουν μετά από μια εβδομάδα? Η μπανάνα ειδικά όταν πέρνω έτοιμο υγρό και του κάνω ωρίμανση, πάντα σκουρένει και πορτοκαλο-κιτρινίζει. Η δικιά μου τίποτα.
Μήπως φταίει ότι χρησιμοποιώ πολύ VG και χάνεται η γεύση? Έχει κάποιος εμπειρία με τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρίας και τι δοσολογίες χρησιμοποιεί? Σε επικοινωνία πάντως που είχα με την flavourart μου απάντησαν να μην βάλω πάνω απο 5%.


Φοβάμαι μήπως για κάποιο λόγο τα χτύπησα πολύ και εξατμίστηκε το άρωμα. Όταν τα πρωτοέφτιαξα είχαν απίστευτα δυνατό άρωμα. Σήμερα, ίσα που μυρίζουν μέσα από το μπουκαλάκι. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει? Εκτώς και αν η δοσολογία που έβαλα ήταν όντως αρκετά μικρή (χρησιμοποίησα σύριγγες ακριβείας)

*Bonus ερωτησεις :p
Χρησιμοποιώ 40αρα νικοτίνη της unami που την σπάω με VG/PG και την κατεβάζω γύρω στα 4mg. Όταν πέρνω με την σύριγγα από το μπουκαλάκι νικοτίνη, χρειάζετε να χτυπήσω το μπουκαλάκι πρώτα ή είναι κομπλέ?
Τα αρώματα της flavourart όταν τα χρησιμοποιώ στα υγρά μου χρειάζοντε χτύπημα ή τα προσθέτω κατευθείαν?
Το φραπέδιασμα γενικά κάνει κακό στα υγρά? Μήπως πρέπει να φτιάξω καλύτερα έναν μαγνητικό αναδευτήρα?

Ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2015, 02:21 από donparalias »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1386 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 02:30 »
Δεν χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα αρώματα αλλά πχ η μπανάνα από atmos έχει προτεινόμενη αναλογία 4% κι εγώ χρησιμοποιώ 7-10 % αλλιώς μου φαίνεται πολύ αδύναμη η γεύση. Νομίζω ότι πρέπει να αυξήσεις τη δόση του αρώματος στα υγρά σου μέχρι να βρεις το σημείο που σε ικανοποιεί. Δεν νομίζω να φταίει το ότι τα ανακινείς πολύ αλλά καλό είναι να μην αφήνεις το μπουκαλάκι ανοιχτό. Επίσης καλό είναι να ανακινούμε λίγο τα υγρά (βάσεις ή μη) πριν τα χρησιμοποιήσουμε, εγώ τουλάχιστον το κάνω.


Τέλος, από προσωπική εμπειρία, συνήθως στις φρουτένιες γεύσεις δεν χρειάζεται τόσο πολύ ωρίμανση. Εγώ ούτε μέρα δεν τα αφήνω να φανταστείς, αλλά αυτό θα το βρεις επίσης μόνος σου ανάλογα που σε ικανοποιεί. απλά κάνει μια δοκιμή στη μέρα πάνω, μήπως είναι εντάξει για να μη περιμένεις άδικα.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1387 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 03:39 »
Συμφωνω με τον προλαλησαντα. Η βανιλια σιγουρα θελει περισσοτερο χρονο ωριμανσης απο τα φρουτα τα οποια θελουν ελαχιστο (1-2 μερες ειναι αρκετες). Εχουν γραφτει σελιδες επι σελιδων στο φορουμ για ολα αυτα που ρωτας, δες και εδω για να κατατοπιστεις περισσοτερο. Προσωπικα θα σου προτεινα να μην αφηνεις καθολου τα μπουκαλακια σου ανοιχτα κατα την ωριμανση. Μετα την αρχικη αναμειξη, καλο κλεισιμο σε γυαλινα καφε μπουκαλακια και αποθηκευση σε σκοτεινο μερος. Δε θα προτεινα φραπεδιασμα, αν και αρκετοι συνατμιστες το κανουν. Το φραπεδιασμα δημιουργει φυσαλιδες και η επαφη τοσο του αρωματος οσο και της νικοτινης με τον αερα που αυτες περιεχουν, επιταχυνει την εξατμιση/ξεθυμασμα τους. Μια απλη αναδευση κυκλικη με το χερι για μερικα λεπτα καθε μερα ειναι αρκετη. Τελος, ο χρονος που θα αφησεις τα υγρα ειναι πολυ σημαντικος. Ακομη και με καθολου αναδευση των υγρων, αν αφεθουν περισσοτερο χρονο να ωριμασουν, θα εχεις αναλογο αποτελεσμα με το αν τα αναδευες καλα καθε μερα, αλλα τα αφηνες για λιγοτερο χρονο να ωριμασουν. Μια εξισωση ειναι οπως καταλαβαινεις που οδηγει στη γευση που επιθυμεις και που εντελει ειναι υποκειμενικη υποθεση.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1388 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 04:50 »
α) Χρησιμοποίησα βάσεις VG της unami και PG της atmosLab σε αναλογίες 70/30 VG/PG
β) χρησιμοποίησα 3% αναλογία σε κάθε υγρό που έφτιαξα (3 υγρά των 10ml).
γ) Φύλαξα τα υγρά μου σε μπουκαλάκια των 30ml για να έχουν χώρο για καλό χτύπημα και αέρισμα και τα άφησα για μια εβδομάδα σε ένα ντουλάπι μακρυά απο φως. Κάθε μέρα μια φορα το πρωί και μια το βράδυ χτύπαγα καλά τα υγρά (φραπέδιασμα) μέσα στα μπουκαλάκια και
δ) την 3η ημέρα έβγαλα τα πώματα για 3 ώρες να πάρουν αέρα.
(ε) Η βανίλια από την πρώτη στιγμή πήρε λίγο χρώμα και ίσως σήμερα (7 ημέρες μετά την δημιουργία) να είναι ακόμα λίγο πιο σκούρα. Η μπανάνα και το μήλο ίσα που φαίνοντε ότι σκούρυναν λίγο. Δοκιμάζοντας τα υγρά, η βανίλια φαίνεται ικανοποιητική αν και θα την προτιμούσα πολύ πιο δυνατή. Η μπανάνα και το μήλο είναι σχεδόν άγευστα. Ίσα που το καταλαβαίνεις στην γεύση.

Οι ερωτήσεις μου:
Γιατί αν και χρημοποίησα τις δοσολογίες που προτείνει η εταιρία τα υγρά μου βγήκαν τόσο άγευστα? Μήπως δεν κάνω καλά που τα χτυπάω τόσο? Μήπως δεν έκανα καλά που τα άφησα να πάρουν αέρα? Επίσης δεν θα έπρεπε να σκουρύνουν μετά από μια εβδομάδα?
1) Η μπανάνα ειδικά όταν πέρνω έτοιμο υγρό και του κάνω ωρίμανση, πάντα σκουρένει και πορτοκαλο-κιτρινίζει. Η δικιά μου τίποτα.
2) Μήπως φταίει ότι χρησιμοποιώ πολύ VG και χάνεται η γεύση? Έχει κάποιος εμπειρία με τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρίας και τι δοσολογίες χρησιμοποιεί? Σε επικοινωνία πάντως που είχα με την flavourart μου απάντησαν να μην βάλω πάνω απο 5%.
3) Φοβάμαι μήπως για κάποιο λόγο τα χτύπησα πολύ και εξατμίστηκε το άρωμα. Όταν τα πρωτοέφτιαξα είχαν απίστευτα δυνατό άρωμα. Σήμερα, ίσα που μυρίζουν μέσα από το μπουκαλάκι. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει? Εκτώς και αν η δοσολογία που έβαλα ήταν όντως αρκετά μικρή (χρησιμοποίησα σύριγγες ακριβείας)

*Bonus ερωτησεις :p
α) Χρησιμοποιώ 40αρα νικοτίνη της unami που την σπάω με VG/PG και την κατεβάζω γύρω στα 4mg. Όταν πέρνω με την σύριγγα από το μπουκαλάκι νικοτίνη, χρειάζετε να χτυπήσω το μπουκαλάκι πρώτα ή είναι κομπλέ?
β)  Τα αρώματα της flavourart όταν τα χρησιμοποιώ στα υγρά μου χρειάζοντε χτύπημα ή τα προσθέτω κατευθείαν?
γ)Το φραπέδιασμα γενικά κάνει κακό στα υγρά? Μήπως πρέπει να φτιάξω καλύτερα έναν μαγνητικό αναδευτήρα?

Οι ερωτήσεις σου μου θύμισαν εμένα, κάπου 40 μήνες πριν  :yes:

Πριν τις ερωτήσεις:

α) δεν νομίζω πως έχει σημασία ποιας εταιρείας βάση χρησιμοποιούμε, αρκεί να είναι αληθή τα λεγόμενα της ετικέτας

β) υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα  8) που δεν έχουν την υπομονή της ωρίμανσης "σύμφωνα με τις οδηγίες" και "σύμφωνα με αυτά που προτείνει ο κατασκευαστής". Μόνο που τα ποστ είναι σκόρπια και δεν φαίνεται πόσοι είναι. Είναι οι λεγόμενοι "αρωματάκηδες" του φόρουμ που έχουν να περιμένουν ωριμάνσεις και ωριμάνσεις, πχ να ωριμάσουν τα παιδιά, να ωριμάσουν τα φυτά στη γλάστρα, στα οποία πρέπει να μιλάς - λένε. Τώρα να ανοίγω κουβέντα με τους εστέρες της χψ εταιρείας που προσομοιάζουν το τάδε άρωμα δε μου κάθεται και τόσο καλά και ο Φρόυντ δεν υπάρχει πια. Από την άλλη, να περιμένω την "βαρελίσια" ωρίμανση και να παίζω τακ-τακ περιμένοντας, δεν με αφήνει το περιβάλλον (δουλειά, αναμονή στην πάσης φύσεως ουρά κλπ).
Βουρ λοιπόν 10 % άρωμα κι άσε τις προγραμματικές δηλώσεις να δηλώνουν.
Είμαστε μια σιωπηρή μειοψηφία κι εμείς...

γ) όλα καλώς καμωμένα  :thumpup:

δ) ουπς... τα υγρά τα αερίζουμε μόνο αν μυρίζουν οινοπνευματίλα (η χαρακτηριστική μυρωδιά των διαλυτών βάσεων, που είναι αλκοόλες) Ίσως εκεί να χάθηκε κάποιο άρωμα...

ε) το σκούρο χρώμα (με τον καιρό) είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων:
έκθεση στο ηλιακό φως
φύση των αρωμάτων
φύση των μπουκαλακιών φύλαξης
κατάλοιπα που από την αντίσταση αιωρούνται στην δεξαμενή, αν το υγρό μετρά τζούρες

ερωτήσεις (όσες δεν θεωρώ ότι καλύφθηκαν)
1) τα έτοιμα υγρά δεν θέλουν ωρίμανση - τι εννοείς και πώς κάνεις ωρίμανση με αυτά;
2) ναι, η vg "σκεπάζει" αρκετά αρώματα, απροσδιόριστο ποια, αφού η φύση του αρώματος αλλάζει από εταιρεία σε εταιρεία και από παρτίδα σε παρτίδα (ενδεχομένως).
3) από τη στιγμή που το υγρό έχει καπάκι από πάνω, όσο φραπέδιασμα κι αν γίνει, το άρωμα επιστρέφει στο μαντρί

Bonus

α) η νικοτίνη συνηθίζει να είναι  προς τα πάνω, καθώς είναι διαλυμένη σε νερό που έχει μικρότερη μοριακή μάζα από pg-vg, οπότε ένα ανακάτεμα είναι απαραίτητο
β) ανάλογα με την μοριακή μάζα/πυκνότητα των αρωμάτων σε σχέση με τον διαλύτη/βάση, άρα ανακάτεμα να είμαστε σίγουροι
γ) όχι (προσωπική άποψη) - αν είναι για τόση λεπτομέρεια και άγχος, υπάρχουν άλλα χόμπι (χόμπι είναι και το diy)


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1389 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 14:20 »
Χρησιμοποιώ ακριβώς την ιδια αναλογια vg/pg (70/30). Εμπειρικά πλέον παίρνω το αποτέλεσμα που θελω προσθετοντας 20% περίπου στην προτεινόμενη δοσολογία οποιουδήποτε αρώματος εκτος από κάποια που ξεκάθαρα είναι πολύ εντονα (Fotia της atmos, vamp vape TJ κλπ). Αρα σε αρωματα με 10% βαζω 12%, 3% βαζω 3,5 με 4%.
Αφήνω τα υγρά μου τουλάχιστον δυο εβδομάδες αλλά δεν τηρώ το καθημερινό ανακάτεμα. Στην αρχη εκανα μόνο ανάδευση, γνώμες και ψάξιμο στο net καταλήγουν στο ότι και το δυνατο κουνημα λειτουργεί μια χαρά και  χρησιμοποιητε ευρέως. Ανοιγω τα καπακια μόνο όταν τα υγρα μου βγαζουν εντονη την γεύση αλκοόλ, κολόνιας κλπ.
Τα έτοιμα υγρά μπορεί να διαφέρουν σε χρωμα απο το diy  άρωμα τους καθώς περιεχουν και αλλα συστατικά ή/και ενισχυτικά.

@spectrum
και όμως αφήνουν έτοιμα υγρά να ωριμάσουν, το είδα σε κανα δυο videakia ψάχνοντας για το steeping... Αυτό συμβαίνει εξω  σε υγρά που εταιρίες παρασκευάζουν κατά παραγγελία με την γεύση που θέλει ο πελάτης αλλά και γιατί πιστεύουν ότι με την αύξηση της κατανάλωσης ορισμενων υγρων οι κατασκευαστές δεν προλαβαίνουν να τα ωριμάσουν...   

Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1390 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 23:01 »
Μπουκαλάκια, σύρριγες, μετρητές για ml κτλ. από πού έχετε αγοράσει;
Πώς κάνετε τις μίξεις σας;


VG, PG, αρώματα κτλ. έχουν σχεδόν όλα τα μαγαζιά, αλλά τα υπόλοιπα πράγματα που χρειαζόμαστε για τις μίξεις που τα βρίσκουμε;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1391 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 23:07 »
Μπουκαλακια θα βρεις κ σε ατμομαγαζα & σε φαρμακεια..
Αναλογα τι ψαχνεις.. Γυαλινα ή πλαστικα.


Ειτε παιρνεις συριγγες απο φαρμακειο, ειτε καμια πιπετα για τις μιξεις.
Για βασεις, θες πολλων ml συριγγα (5+) για ευκολια καθαρα.


Μετρητες & ζυγαριες κ τετοια παρομοια, δε χρειαζονται.. Δεν εχει τοση διαφορα η αποκλιση του 0.5ml ή των μερικων σταγονων.  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1392 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 23:08 »
baator http://www.fabvape.gr/ κοιτα αυτο εχει πολλα απο αυτα που θελεις και αλλο ενα εδω http://www.vaporhouse.gr/site/
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2015, 23:28 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1393 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:09 »
Μια ερωτηση που δεν ξερω αν εδω ειναι το σωστο νημα αλλα μου ηρθε τωρα φλασια και θελω να ρωτησω..Εγω παιρνω βασεις απο nobacco .. Balanced και Thunder(PG)..Αυτες αν δεν κανω λαθος ειναι της Atmoslab..Αν παρω βασεις απο καποια αλλη εταιρια μπορει να ειναι καλυτερα τα υγρα μου ή ολες πανω κατω ειναι το ιδιο;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απλές οδηγίες για DIY υγρά
« Απάντηση #1394 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:22 »
Οι βασεις ειναι διαφορετικες αναλογως την εταιρεια που της παραγει.
Σε αλλους οι διαφορες φαινονται μεγαλες, αλλοι δεν τις καταλαβαινουν καθολου.
Θα μπορουσες να κανεις μια δοκιμη, να παρεις βαση μιας αλλης εταιρειας, να δεις μηπως και βρεις καποια που σου αρεσει περισσοτερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303214 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12786 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801581 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet