vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρα net

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Υγρα net
« στις: Ιουνίου 24, 2019, 20:09 »
καλησπερα σε ολους!3 φορα που αφησα και ξαναεπιασα το ητ. :eyesplash:

κολλημενος λοιπον με το after 8 smoke (απο την προηγουμενη φορα που ατμιζα) βλεπω τωρα οτι αναζητω κατι πιο καπνικο και βαρη απο το smoke η εστω να του προσθεσω κατι να παρει πιο εντονη  καπνικη γευση.βεβαια τοσο καιρο που απεχω απο το ητ. εχω χασει επεισοδια και τωρα που διαβαζα το φορουμ ειδα πρωτη φορα τα υγρα net.
παροτι εκατσα και διαβασα μπερδευτικα καπου με την γευσεις,βλεπω δλδ διαφορετικες αποψεις πανω σε ενα υγρο και λογικο ειναι γιατι ο καθε ενας μας εχει διαφορετικο ουρανισκο.

για να κανω και εγω της δικες μου γευστικες δοκιμες πια net προτινεται να ξεκινησω?
δεν μαρεσουν καθολου τα μπερδεμενα με φρουτα,μου αρεσουν τα καθαρα καπνικα που δεν βγαζουν γλυκαδα.
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 24, 2019, 20:18 »
Αααα,εύκολο είναι αυτό που ζητάς,Latakia απο La tabaccheria,ρώτησε και τον ειδικό thenetpoet να σου εξηγήσει το όνειρο!

Να πας όμως και στο νήμα της tabaccheria για να διαβάσεις περισσότερα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 24, 2019, 20:19 »
καλησπερα, . Λες οτι ησουν κολλημενος με το smoke που ηταν ημι-καπνικο που εβγαζε γλυκαδα, αλλα στο τελος λες οτι σου αρεσουν τα καθαρα καπνικα που δεν βγαζουν γλυκαδα. με μπερδεψες. καλο ειναι να πας σε ενα ατμομαγαζο που εχει δοκιμαστηριο, και να ζητησεις να δοκιμασεις καπνικα νετ. τη σημερον ημερα υπαρχει ποικιλια σε νετ, οποτε θα δοκιμασεις κ θα αποφασισεις...Η γευση ειναι υποκειμενικη, εγω απο νετ πχ τρελαινομαι για don cristo, και αλλοι το σιχαινονται

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 24, 2019, 20:29 »
Συμφωνώ με chris ...(αλίμονο....) Tabaccheria αν θες net χωρίς "περικοκλάδες" και υποψίες γλυκών ,φρούτων κτλ...

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 24, 2019, 20:41 »
Chris66 διαβασα για τα La tabaccheria απλα μπερδευτηκα με καποιες γνωμες οπου σε καποιους αρεσε σε αλλους οχι καποια συγκεκριμενα υγρα,για το Latakia διαβασα πολυ καλα λογια και το εβαλα πρωτο-πρωτο στην λιστα.

johnny_suede απο αυτα που εχω δοκιμασει μονο το smoke μου βγαινει καπνικο,ολα τα αλλα που εχω δοκιμαση εχουν παει νεροχυτη.μην φανταστεις οτι εχω δοκιμασει και πολλες μαρκες,οτι εβρισκα τα τοπικα μαγαζια.
ισως δεν το εγραψα σωστα και σε μπερδεψα,στο τελος γραφω για υγρο που ψαχνω να βρω και το θελω ετσι,ασχετα το πως ειναι το smoke που ατμιζα και ατμιζω τωρα.


στο θεμα μας ξανα.
οποτε απο net βαρη καπνικο χωρις γλυκαδες και φρουτα εχουμε το Latakia που εχει παρει 2 ψηφους.(στον τριτο ψηφο το εχω παραγγηλει)
αλλο για την λιστα?

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 24, 2019, 21:39 »
Χτύπα ένα Baffometto Reserve και θα με θυμηθείς.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2019, 22:48 »
Έχουμε κοινές παραστάσεις... Το παλιό smoke, πριν να έρθει η tpd το άτμιζα με τα λίτρα, το νέο απλά δεν μου είπε τίποτα γιατί έγινε περισσότερο γλυκό παρά καπνικό.
Στα των νετ τώρα, το λατάκια είναι πολύ μερακλήδικο υγρό, καθαρότατα καπνικό, βαρύ, αρωματικό, καπνιστό και με μπόλικη τασακίλα...
Αν είσαι "άρρωστος" σαν κι εμένα το κάνεις στο 13% και σκοτώνεις και τα κουνούπια στον χώρο που ατμίζεις, ίσως και στο παραδίπλα τετράγωνο, περιζήτητος θα γίνεις τώρα το καλοκαίρι. :laugh1:
Αλλιώς το πας στο 5-6% και δεν χρειάζεται να αλλάζεις αντίσταση και βαμβάκι κάθε 2ml.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ και το mata fina.
Όπως είπαν και οι άλλοι συνατμιστές, διάβασε λίγο το νήμα της tabaccheria και σίγουρα θα βρεις 2-3 αρώματα του γούστου σου.
Ρίξε επίσης μια ματιά και στα αρώματα Azhad's elixirs (Ιταλικά και αυτά) νομίζω θα τα βρεις πολύ ενδιαφέροντα.
Όπως και νάχει, ετοιμάσου για πολλή μάκα και αλλαγές αντιστάσεων κατά ριπάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2019, 22:55 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 24, 2019, 23:09 »
Τα Azhad's elixirs είναι διαθέσιμα για δοκιμή στο vapecraft .Τα tabaccheria  δε βλέπω να τα έχει δειγματισεί κάποιο μαγαζί. 

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 24, 2019, 23:16 »
Σοβαρά thenetpoet, πως όμως; Εγώ έφαγα παντόφλα στο 5% χειρότερα κι από τον καπνό πίπας που ακόμα καπνίζω και έχει 30% Λατάκια...

Ωραία τα ΝΕΤ υγρά, εξαιρετικά βασικά, αλλά ο θάνατος των αντιστάσεων κουράζει ΠΟΛΥ...

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 25, 2019, 00:21 »
Έχουμε κοινές παραστάσεις... Το παλιό smoke, πριν να έρθει η tpd το άτμιζα με τα λίτρα, το νέο απλά δεν μου είπε τίποτα γιατί έγινε περισσότερο γλυκό παρά καπνικό.
Στα των νετ τώρα, το λατάκια είναι πολύ μερακλήδικο υγρό, καθαρότατα καπνικό, βαρύ, αρωματικό, καπνιστό και με μπόλικη τασακίλα...
Αν είσαι "άρρωστος" σαν κι εμένα το κάνεις στο 13% και σκοτώνεις και τα κουνούπια στον χώρο που ατμίζεις, ίσως και στο παραδίπλα τετράγωνο, περιζήτητος θα γίνεις τώρα το καλοκαίρι. :laugh1:
Αλλιώς το πας στο 5-6% και δεν χρειάζεται να αλλάζεις αντίσταση και βαμβάκι κάθε 2ml.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ και το mata fina.
Όπως είπαν και οι άλλοι συνατμιστές, διάβασε λίγο το νήμα της tabaccheria και σίγουρα θα βρεις 2-3 αρώματα του γούστου σου.
Ρίξε επίσης μια ματιά και στα αρώματα Azhad's elixirs (Ιταλικά και αυτά) νομίζω θα τα βρεις πολύ ενδιαφέροντα.
Όπως και νάχει, ετοιμάσου για πολλή μάκα και αλλαγές αντιστάσεων κατά ριπάς.
:laugh1: :laugh1:
θα παραγγειλω το Latakia που διχνει αρκετα προς τα γουστα μου,αν δεν μου κατσει καλα θα προχωρησω στα υπολοιπα που αναφερθηκαν.
απο ατμο εχω τον doggy 2K16,στα 5-6% δλδ καθε ποτε περνω την αντισταση στο χερι??

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 25, 2019, 08:07 »
Μπορείς να πάρεις και το assolo latakia που είναι λίγο πιο ξανθουλικο....με άλλη επεξεργασία δλδ αλλά το ίδιο βαρύ και γνήσιο καπνικο...επίσης assolo kentacky με σκέτο καφεδάκι είναι υπέροχο απλά...όσο πιο κάτω πέφτεις σε περιεκτικότητα αρώματος τόσο θα αντέχει η αντίσταση σου..βέβαια όλα είναι υποκειμενικά...πόσο έντονη θες τη γεύση κτλ...ξεκινά εσυ και εδώ είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 25, 2019, 10:21 »
:laugh1: :laugh1:
θα παραγγειλω το Latakia που διχνει αρκετα προς τα γουστα μου,αν δεν μου κατσει καλα θα προχωρησω στα υπολοιπα που αναφερθηκαν.
απο ατμο εχω τον doggy 2K16,στα 5-6% δλδ καθε ποτε περνω την αντισταση στο χερι??
Περί τα 5-6ml θεωρώ ότι θα θέλεις αλλαγή αντίστασης.
Ξέχασα να γράψω πριν ότι καλό θα είναι να το ατμίζεις σε ντριπερ με όσο το δυνατόν λιγότερα κομμάτια για να μπορείς να τον καθαρίζεις εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 25, 2019, 10:24 »
Δεν ξέρω τον ατμοποιητή, στα δικά μου τανκ χαλάει πολύ αισθητά η γεύση στα 5ml και μετά, οπότε αν βαριέσαι απλά περνάς καινούριο βαμβάκι, αν βαριέσαι λιγότερο κάνεις και dry burn + τρίψιμο για να φύγουν στάχτες και κατάλοιπα (αλλά αυτό σε πάει στο 80% ενός καθαρού νέου στησίματος). Τα σπάνε τα ΝΕΤ αλλά ο μπελάς...Ο μπελάς!

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 25, 2019, 17:24 »
παραγγειλα το Latakia αντε να δω πoτe θα ερθει..
σε ενα τοπικο μαγαζι βρηκα το Baffometto που μου το προτειναν σαν καθαρα καπνικο,αξιζει η αγορα του η να κανω υπομονη για το Latakia?


Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Υγρα net
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 25, 2019, 17:49 »
Για μενα απο οσες "ταμπακιερες" εχω δοκιμασει ειναι το καλυτερο νετ. Διαβασε στο αντιστοιχο νημα περιγραφες για να παρεις μια ιδεα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110652 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159870 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515337 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146479 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530801 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet