vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mulder, Alexander20, dkostas, billythekid, Giannis.B, Tazz, paiktaras, Christos Z

Twitter

Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation

Αποσυνδεδεμένος nick11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« στις: Ιουνίου 14, 2019, 19:51 »
Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ εδώ και πάρα πολύ καιρό το forum χωρίς να είμαι όμως ενεργός αλλά ήρθε η ώρα που χρειάζομαι την βοήθεια σας :). Όποιος διαθέσει έστω και 1 λεπτό απο τον χρόνο του τον ευχαριστώ πολύ. 
Ψάχνω να βρω 1-2 καινούργια SNV υγράκια για να βάλω στο ροτατιον που έχω τώρα αλλά γενικά είμαι λίγο δύσκολος. Τα μόνα υγρά που κάνω ξανά και ξανά μέχρι τώρα είναι το muffin man και το mini muffin man απο την One hit wonder. Γενικά μου αρέσουν τα γλυκά υγρά αλλά δεν έχω βρει άλλα να με συγκινήσουν , τα περισσότερα έχουν φάει νεροχύτη. Ακόμα και πολύ αρεστά υγρά όπως το lemon tart όταν εγώ είχα πάρει πριν κανα χρόνο 2 10μελα παιδιά μόνο ενα λεμόνι σαν λεμονάκι καραμέλα καταλάβαινα , τάρτα πουθενά. 
Για να μην το τραβάω πολύ μερικά υγράκια που σκεφτόμουνα να τους έδινα μια ευκαιρία για να καταλάβετε περίπου τι ψάχνω είναι τα εξής.
Beard vape co - Cinnamon cake ( δύσκολο στην εύρεση του )
Steam train - Time keeper( αν και φοβάμε για το βούτυρο γιατί δεν μου αρέσουν τα βούτυρα και οι έντονες κρέμες )
Charlies - Mr meringue ( Με την ελπίδα ότι δεν θα είναι σαν το lemon tart )
Fat ninjga - BBW  ( Αν και φοβάμε μην είναι παραμφερές με το muffin man )

Ότι προτάσεις έχετε περίπου εκεί είναι τα γούστα μου. Γλυκά , μπισκοτάκια , κανέλα μου αρέσει , φρούτα γλυκά αλλά τα πιο συντηριτικά όχι ανανάδες, μάνγκο κλπ. Μισώ υγρά τύπου supreme , ξεροκάρπια  κλπ. Σε περίπτωση που παίζει ρόλο σχεδόν αποκλειστικά στον hadaly ατμίζω. 
Δυνατότητα δοκιμής είναι λίγο δύσκολο οπότε ότι πάρω online ελπίζοντας να βγει καλο.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 14, 2019, 20:58 »
Ελπιζω να μην σε πάρω στον λαιμο μου.
Δες τα προφιλ αν είναι του γούστου σου,υπαρχουν αρκετα ριβιου για αυτα στο Φόρουμ.
Atlas-saints n sinners
Tom pouce-DUTCH
Για τα δικα μου γουστα απο τα λιγα snv που πηρα και θα παρω ξανα.
Επισης καλες σειρες ειναι τα mamas candy,VnV και eliquid France cop juice.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 14, 2019, 21:10 »
Η μονη ασφαλης λυση ειναι να δοκιμασεις. Στα περισσοτερα σοβαρα ατμομαγαζα (που στην Αθηνα ειναι πολλα) μπορεις να δοκιμασεις πολλα υγρα. Σε μερικα, περα απο την τεραστια ποικιλια υγρών, υπαρχουν κ εμπειροι "γευσιγνωστες" να σε βοηθησουν. Στην περιπτωση παραγγελιας που βασίζεται μονο στην περιγραφη, ειναι σιγουρο οτι πολλα θα πανε νεροχυτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2019, 23:47 από nickstam »

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 14, 2019, 21:50 »
Chef's Flavors - Mexican fried Ice cream
Chef's Flavors - Nice custard

Το πρωτο εχει κανελα σε ωραιο βαθμο, το δευτερο ειναι custard με μπισκοτο.

YΓ. Τωρα ειδα οτι θελεις sNv, αυτα ειναι αρωματα και θελουν αραιωση

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 14, 2019, 21:53 »
Η μονη ασφαλης λυση ειναι να δοκιμασεις. Στα περισσοτερα σοβαρα ατμομαγαζα (που στην Αθηνα ειναι πολλα) μπορεις να δοκιμασεις πολλα υγρα. Σε μερικα περα απο την τεραστια ποικιλια, υπαρχουν κ εμπειροι "γευσιγνωστες" να σε βοηθησουν. Στην περιπτωση παραγγελιας μονο απο την περιγραφη, ειναι σιγουρο οτι πολλα θα πανε νεροχυτη.
Έτσι ακριβώς !!!!

Αποσυνδεδεμένος nick11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 14, 2019, 22:18 »
Ευχαριστώ παιδιά θα κοιτάξω τα προφιλ τους. Όοσ αναφορά για τις δοκιμές είναι λογικό άμα παίρνω στην τύχη να είναι ριψοκίνδυνο αλλά πραγματικά δν γίνετε αλλιώς. Όλα τα καταστήματα στις γύρω περιοχές δν φέρνουν καμία από τις μάρκες που θα ήθελα να δοκιμάσω. Επίσης σπάνια βρίσκεις σε ένα κατάστημα όλα τα υγρά που σε ενδιαφέρουν. Έπειτα με τους ατμοποιητές που έχουν σπάνια έχω καταλάβει πραγματικά μία γεύση συν ότι τα περισσότερα υγρά είναι σε 6mg νικοτίνη με αποτέλεσμα ειδικά σε mouth to lunge ατμοποιητές να με πιάνει ζαλάδα από τις πρώτες 1-2 δοκιμές καθώς κάνω κάτω απο 3mg.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 14, 2019, 23:21 »
Από τη στιγμή που ατμιζεις  αποκλειστικά στο hadaly τον έχεις  μαζί σου και  αλλάζεις γειτονιά,όπως λέει και το  τραγούδι.  :))

Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 15, 2019, 11:13 »
Διάβασα ότι γράφεις SNV, αλλά ρίξε μια ματιά στο Project Lenny. Είναι one shot, οπότε το αδειάζεις σε ένα 100μελο συμπληρώνεις βάση και πρακτικά είναι σαν SNV.

Αποσυνδεδεμένος nick11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 15, 2019, 16:30 »
Μπορεί να είπα SNV αλλά και τα αρωματάκια καλοδεχούμενα εξάλου ελάχιστα SNV είναι όντως αυτό που λένε και θέλουν ωρίμανση. Κάποια που προτάθηκαν είδα ότι η θα λένε για κρέμα και άλλα για ξηρούς καρπούς και τα φοβάμε λιγάκι. Όσο αναφορά τα υγράκια που έγραψα στην αρχή ότι θα ήθελα να δοκιμάσω υπάρχει κάποιος γλυκατζής με παρόμοια γούστα να μου πει εάν αξίζουν όντως? 

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 18, 2019, 17:58 »
Το mr meringue είναι καλό,καλύτερο από το dinner lady. Tο bbw από fat ninja αρέσει σε αρκετούς, εγώ που το δοκίμασα σε δοκιμαστήριο μου φάνηκε πολύ γλυκό και δεν το πήρα.
Ένα που πήρα   χωρίς δοκιμή και τελικά μου άρεσε και θα το πρότεινα είναι το smore's addict - churros and vanilla ice cream.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια επιλογής γλυκών SNV για rotation
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 19, 2019, 00:37 »
αδερφε παρε ενα la crema απο vnv και ξεμπερδεψες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110537 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet