vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 8 χρήστες
tsiv, tibolaso, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, lounik, ZoeM, manoslykos, I.P

Twitter

Ambition Mods Gate MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Ambition Mods Gate MTL RTA
« στις: Μαΐου 07, 2019, 12:34 »
Επιστρέφω με ριβιού όταν στρώσουν τα μέταλλα. Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ.

Ενημέρωση στους αγαπητούς συντρόφους - συναγωνιστές:
Η συμβίωση ξεκίνησε πολύ καλά. Όσοι έχετε Skyline κλώνο ή μη, πιστεύω θα εκτιμήσετε τις βελτιώσεις που έχουν κάνει στη σχεδίαση του, γιατί για Skyline πρόκειται. Είναι ένας βελτιωμένος και απλούστερος skyline. Λυσσάξτε σκαϊλαϊνοτσαούσες!  

Oι βελτιώσεις βρίσκονται σε 5 κύρια σημεία. Ξεκινάω από κάτω προς τα πάνω:

1. Θετικός πόλος - εσωτερική είσοδος αέρα.
Εδώ δεν έχουμε air discs. Τη διάμετρο της εισόδου αέρα τη ρυθμίζουμε πολύ πιο απλά, χωρίς να χρειάζεται ούτε καν να αποκαλύψουμε το ντεκ. Απλά ξεβιδώνουμε τον πόλο και αλλάζουμε στο πάνω μέρος του με τη βοήθεια του εξαγωνικού κατσαβιδίου το τσιτσίραβλο (πιν). Έχει 2 τέτοια μέσα, ένα με τρύπα 0.8χιλ και ένα με 1.5χιλ. Μπορούμε όμως να μή βάλουμε καθόλου τσιτσίραβλο και να κάνουμε και τις πνευμονικές μας να ξεσκάσουμε σε περίπτωση που η σύζυγος μας μας τα έχει κάνει τσουρέκια γιατί ξεχάσαμε να κάτεβάσουμε τα σκουπίδια ή γιατί στείλαμε το παιδί για ύπνο με τις κάλτσες πχ.

2. Δαχτυλίδι αέρα - εξωτερική είσοδος αέρα.
Εδώ έχουμε 2 επιλογές και όχι απλά μια σχισμή όπως ο σκάικλαϊν... Έχουμε μια σχισμή μικρότερη του σκάι και από την απέναντι μεριά τρείς τρούπες. Το δαχτυλίδι αφαιρείται κανονικά για πλύσιμο κλπ.
Με όλες αυτές τις επιλογές λοιπόν και σε συνδυασμό με τα τσιτσίραβλα, μπορείς να πετύχει πανσφιχτες έως πολύ χαλαρές τσιγαρίσιες τζούρες, αλλά και μέτριες πνευμονικές.

3. Εσωτερική καμπάνα.
Τέρμα επιτέλους το ατελείωτο βίδωμα και ξεβίδωμα για να ανοιγοκλείνουμε υγρά. Πλέον το πετυχαίνουμε με μια απλή περιστροφή μερικών μοιρών. Eμα πχια έλεος.

4. Πάνω καπάκια - γέμισμα.
Το γέμισμα, από τη μια παραμένει το ίδιο άβολο για εμένα γιατί χρειάζεται 2 κινήσεις και να αφαιρείς 2 κομμάτια για να γεμίσεις, αλλά από την άλλη έχει βελτιωθεί κι αυτό γιατί το εξαγωνικό πάνω τσουτσούνι της καμινάδας χώνεται ευλαβικά λες και έχει βαζελίνη στο καπάκι, κι έτσι γίνεται η ζωή μας πχιο εύκΩλη. Το ίδιο συμβαίνει και με τα σπειρώματα στο δαχτυλίδι που πρέπει να βιδώσουμε μετά. Στροφάρει ωραία.

5. Είναι κοντύτερος από τον ακατανόμαστο.
Θέλετε και επεξήγηση; Κοντύτερος και με 3,5 εμέλια χωρητικότητα. Τέρμα η λαμπάδα.

Άντε να πούμε και τα υπόλοιπα τώρα.

Το ντεκ του είναι ενα ψηλό ντεκ Kayfun που τις αντιστάσεις λόγω ύψους τις τοποθετούμε ανάποδα, δλδ με τα ποδαράκια προς τα πάνω. Μέχρι 3 μιλιμετρ πυρήνα παίρνει άνετα. Έχει και τα ποδαράκια για να πιάνεται το σύρμα αλλά δεν έχει τις εσοχές για να το στρίψετε πριν το κόψετε, οπότε προσοχή λοιπόν. Να κόβετε ΣΥΡΙΖΑ τα ποδαράκι μην έχετε κανα βραχυκύκλωμα. Βαμβάκωμα πιο εύκολο κι από Kayfun Lite 2019 γιατί είναι πιο ρηχά τα λούκια.
Χτύπημα έχει άπλετο, όπως και ατμό. Η τζούρα του αρκετά απαλή αλλά όσο ανοίγεις αέρα αρχίζει και σκληραίνει. Εγώ ατμίζω με το μεγάλο τσιτσίραβλο και το δαxτυλίδι στις 3 τρύπες και παίρνω αποτέλεσμα Kayfun Lite 2019 φουλ ανοικτό. Το παρεχόμενο ντριπτιπάκι δίνει ρέστα σε MTL και DL και δεν επιστρέφει υγρό στο στόμα.  
Γεύση. Ντελίσιους. Πάλεψα με τη μεταλλίλα πολύ παραπάνω στην αρχή, αλλά έφυγε τελικά και απολαμβάνω τη φραουλοπινακωλάδα μου δεόντως. Καπνικά δε δοκίμασα ακόμα.
Διαρροές δε συνάντησα καθόλου, ούτε μπουρμπουλήθρες κατα το γέμισμα. Τα υγρά κλείνουν καλά.

Κάνανε όμως και τη μαλακιούλα τους. Δε βάλανε έξτρα τζαμάκι στην κατά τα άλλα αδιάφορη συσκευασία που δε σου γεμίζει καθόλου το μάτι. Θέμα ελάττωσης κόστους; Δεν ξέρω. Χέστηκα. Εγώ απολαμβάνω άτμισμα. Αλλά έτσι και σπάσει το τζαμάκι και δε βρίσκω ανταλλακτικό στην αγορά, θα τους πάρει ο διάολος. Βάλτε ένα χεράκι να βρούμε αν ταιριάζει και κανα άλλο. Θα το ψάξω κι εγώ.

Αυτά τα ολίγα. Δείχνει πολύ σοβαρή προσπάθεια και τα αξίζει τα 40+ ευρουλάκια του.

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, αγγελία μην περιμένετε προς το παρόν. Δε μου έχει κάτσει στο μάτι κάτι άλλο ακόμα. Αναλυτικές φωτό, όταν ξαναστήσω.  :angel:








Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2019, 11:52 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 07, 2019, 12:45 »
Kάτι μου θυμίζει dummy vaper...Δεν ξέρεις εσύ  :nope: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 07, 2019, 12:52 »
Κι εγώ έτσι είπα στην αρχή και το πόσταρα στο θέμα του κλώνου του, αλλά οι τύποι δεν τον κλωνάρανε απλά, τον εξελίξανε κιόλας.

Το γέμισμα του ναι είναι το ίδιο αλλά πιο βολικό και άμεσο γιατί πιάνει αμέσως και δε το ψάχνεις, αλλάζεις πιν χωρίς να λύσεις τον ατμοποιητή και κλείνεις υγρά με ένα στρίψιμο μερικών μοιρών. Όχι 15 στροφές.
Τον είχα τον κλώνο skyline. Xίλιες φορές αυτόν όμως. Φάτε με τώρα!  :))  

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 07, 2019, 13:01 »
Πέραν του αισθητικού κομματιού που θα είναι λίγο κάπως για μερικούς μου φαίνεται ωραίο ατμοποιητάκι και εμένα.
Αν τα σπειρώματα είναι καλά, δουλεύει σωστά και το ατμιστικό αποτέλεσμα καλό γιατί όχι;
Μια ακόμη επιλογή στην κατηγορία των φθηνών MTL για τους fun του είδους ...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 07, 2019, 13:07 »
Τα σπειρώματα είναι πολύ καλά, δουλευει ως τώρα σωστά, το αποτέλεσμα είναι καλό και είναι πιο ευκολοδούλευτος από skyline. Kλώνο τουλάχιστον... Γερός παίχτης στην κατηγορία.

Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 07, 2019, 16:09 »
Τον είχα πρωτοδεί στην nature vape αλλά δεν το πήρα χαμπάρι ότι ήρθε και  Ελλάδα.
Είναι αυτός με τα 3,5 ml ή κάνω λάθος;

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 07, 2019, 16:11 »
Ναι ο μεγάλος.  :)

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 07, 2019, 19:39 »
Θελουμε και βαθμολογια στο throat hit  :-\

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 07, 2019, 19:56 »
Ναι ο μεγάλος.  :)
Στέλιο από που?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 07, 2019, 20:10 »
Mistvape! Εσένα σε έχασα.......

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 07, 2019, 21:37 »
το βαμβακι παει μεχρι κατω στα λουκια?Απο video που ειδα νομιζω οτι δεν παει τερμα,για δωσε φωτα.

Επισης δωσε ξανα φωτα για τον αερα,απο κλειστο μεχρι ανοιχτο με ποιους ατμο θα τον παρουσιαζες.

Ε....με τοσα φωτα να δω ποιος θα πλερωσει την ΔΕΗ  :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 07, 2019, 22:00 »
Μέχρι τη μέση των κάθετων γραμμών τροφοδοσίας πάει το βαμβάκι. Εκεί είναι ο πάτος του ντεκ.

Τέλεια πάει μέχρι στιγμής. Ωραία τζούρα, καλό χτύπημα, πολύ ικανοποιητική γεύση. Διαρροές μηδέν. 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 07, 2019, 22:20 »
μαλλον δεν εχεις λεφτα να πλερωσεις την ΔΕΗ 
γιατι απλα απαντησες στο ενα ερωτημα.
Θα κανω ερανο για σενα  :laugh1:


Λεγε ρε για τους αεριδες να παρουμε μια ιδεα.

Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 07, 2019, 23:33 »
Παράγγειλα από mist vape,και βλέπουμε...

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ambition Mods Gate MTL RTA
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 07, 2019, 23:56 »

Λεγε ρε για τους αεριδες να παρουμε μια ιδεα.
Από σφιχτή τσιγαρίσια έως μέτρια αεράτη. Στις 3 τρύπες και με το μεγάλο πιν, είναι οπως τέρμα ανοικτος ο λαιτ 2019. Αν δεν βάλεις καθολου πιν, αρχιζουν οι αεράτες τσιγαρίσιες και οι πνευμονικές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515423 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801684 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet