vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, anetost, TasMan, ramon, pelegrin07, athmichalop

Twitter

VandyVape Jackaroo 21700 Mod

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« στις: Απριλίου 25, 2019, 13:50 »
Βαριέμαι να κάθομαι να γράφω παρουσίαση. Πεινάω κιόλας, μου έχει σπάσει και τα νεύρα ο τελετάμπης ο γιός μου, αλλά όχι ρε π@#στη! Ενάντια στην οικογενειακή ζωή και στις προτεραιότητες της, θα κάτσω και θα τη γράψω γιατί το μοντάκι #αμάει! Εγώ είμαι ο άρχοντας του σπιτιού και θα κάνω ότι γουστάρω. Το σφουγγάρισμα και τα πιάτα που με περιμένουν μετά σκέφτομαι.... Τέσπα.

Ξεκινάω από το βάρος του γιατί είναι απλά για γέλια. 296 γραμμάρια με 21700 μέσα. 370 με έναν Hellbeast επάνω. Αλλά η πλάκα είναι πως σε τούτο δω δε με νοιάζει όπως με το κλασσικό Aegis που όταν φόραγα φόρμα και το έβαζα στην τσέπη, μου έπεφτε το παντελόνι.

Τέτοιο ΟΥΑΟΥ δεν έχω ξαναπει για κανένα μοντάκι με το που άνοιξα τη συσκευασία και το πρωτοέπιασα στα χέρια μου.

Σε αυτό το αρχικό ΟΥΑΟΥ συμβάλλουν πολλά πράγματα:

1. Form Factor - Όγκος:
Mελετημένο. Πολύ. Πάααρα πολύ! Είναι και δεν είναι λαβή όπλου. Είναι και δεν είναι box. Kρατάει τα καλά της λαβής ενός όπλου χωρίς να υπερβάλλει και να καγκουριάζει σαν εμφάνιση όπως το SMOK Mag Grip. Έχει το ιδανικό σχήμα για την παλάμη, χωρίς να ξεφευγει σε όγκο όπως το Aegis. Νιώθεις πως κρατάς μια απόλυτα στιβαρή κατασκευή.

2. Yλικά κατασκευής και "δέσιμο" μεταξύ τους.
Kαι εδώ συνεχίζει να δίνει ρέστα το μοντάκι.  Ότι μεταλλικό έχει πάνω δείχνει να έχει πολύ ανθεκτική σαγρέ βαφή. Τα πάνελς δεξιά και αριστερά είναι ένα κόσμημα και τα υλικά στο σύνολο τους δένουν με τη μαλακιά σιλικόνη απίστευτα και παρά το βάρος του δε θα σου γλυστρίσει εύκολα από το χέρι. Εάν πήγαινα σε πόλεμο τέτοια κατασκευή θα ήθελα στο όπλο μου. Όλα συγκρατούνται με hex βίδες και φαιρούνται εύκολα.

3. Εμφάνιση
Πανέμορφο, προσγειωμένο, ψαρωτικό, χωρίς υπερβολές.

Υπάρχει και το μετά ΟΥΑΟΥ. Το μετά από μερικές μέρες χρήσης. Σε αυτό συμβάλλουν:

1. Οθόνη - Πληροφορίες
Μπορεί να είναι μικρή αλλά είναι πολύ ωραία οθόνη, με αρκετή φωτεινότητα. Συμβάλλει το γεγονός πως δεν ακολουθήθηκε από την εταιρεία η μόδα να κρύβουν κάτω από μαύρο  ημιδιαφανές πλαστικό την οθόνη. Τα χρωματάκια στο μενού τα αλλάζεις για να ταιριάζουν με τα πάνελ που του φοράς και έχεις όλες τις πληροφορίες μπροστά σου.

2. Πλήκτρο Fire
Και γ@#ώ τα πλήκτρα. Στιβαρότητα και εργονομία και εδώ. Όσο μεγάλο πρέπει, εξέχει όσο πρέπει, δεν έχει misfire και το κλικ και η διαδρομή του σου εμπνέουν σιγουριά. Πολύ σημαντικό το γεγονός πως δίνει ΑΜΕΣΑ ρεύμα. Τσακ μπαμ. Τα πλήκτρα +/- είναι το ίδιο ποιοτικά.

3. Διαχείριση ενέργειας
Μετρητικά όργανα δεν έχω, αλλά έχω την εντύπωση πως μια 18650 κρατάει περισσότερο σε αυτό απ ότι στο pico X & wye 85. Πλήρως ικανοποιημένος κι εδώ. Mπορείς να βάλεις μέχρι 26αρη ατμοποιητή χωρίς να δείχνει άσχημα.

4. Aλλαγή μπαταρίας
Εδώ το φοβόμουν στην αρχή, γιατί την είχα πατήσει με ένα dna 75 της hcigar. Ευτυχώς καμία σχέση. Το χερούλι το ανεβάζεις εύκολα και έχεις ικανοποιητικό κράτημα για να ξεβιδώσεις τα λίγα και χοντρά σπειρώματα του καπακίου. Αφού εισάγεις τη μπαταρία το καπάκι βρίσκει μόνο του άμεσα τις στροφές χωρίς να προσπαθήσεις για να βιδώσεις. Μια χαρά. Παίρνει μέχρι και 21700.

5. Φορητότητα
Δεν είναι ο άρχοντας της φορητότητας λόγω βάρους, αλλά παραμένει πολύ βολικό σε όλα τα άλλα του. Παρά το γεγονός πως για κανά χρόνο και βάλε χρησιμοποιώ πλαστικά μοντακια, δε με ενοχλεί ιδιαίτερα. Παντελόνι φόρμας πάντως δε βάζω.

6. Πόλος
Πςςςςς, τί πολάρα είν αυτή! Ωραίος πόλος! Βαθύς! Χώνεις τον ατμοποιητή και τον ξεχνάς μέσα. Σιγουριά κι εδώ.

6. Απόδοση
Τα κάνει όλα που του έχω ζητήσει τέλεια. Χρησιμοποιώ power mode μόνο. Τις αντιστάσεις δείχνει να τις διαβάζει ικανοποιητικά και παρέχει ωραίο ρευματάκι. Κανένα παράπονο κι εδώ.


Αυτά τα ολίγα. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι το βάρος του. Αλλά χωρίς αυτό, θα έχανε σε στιβαρότητα. Έχει και το βάρος το ρόλο του στη γενικότερη αίσθηση. Είναι και αδιάβροχο, αντέχει πτώσεις, τί άλλο να θέλω! Έχω πάρει ντουζίνες μοντάκια ευρείας παραγωγής και μπορώ να πω πως τούτο μου άφησε τις καλύτερότερες των εντυπώσεων. Τολμώ να πω πως είναι για εμένα η κορυφή όλων όσων είχα. Η τιμή παίζει γύρω στο 75άρι και παρά το ότι είναι αρχή ακόμα και θα πέσει λίγο, αξίζει τα λεφτά του.

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, καλή Ανάσταση και καλή χώνεψη.





Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2019, 00:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 25, 2019, 13:55 »
Με τελαμώνα κυκλοφορείς πλέον;;; :))

Nα το χαρείς αγορίνα μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 25, 2019, 14:08 »
Και εννοείται, επειδή κάνείς δεν μπορεί να φάει μόνο ένα, ... ... ...  :-[  8)  ;D

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 25, 2019, 17:33 »
Εδώ ένα πολύ καλό Review από τον Daniel, που έχει να πεί πολύ καλά λόγια εκτός από του ότι διαβάζει τις αντιστάσεις αρκετά πιο πάνω από ότι είναι πραγματικά. Φυσικά μπορεί να έχει διορθωθεί πριν την κυκλοφορία του, αλλά δεν βλέπω να έχει βγεί κάποιο Firmware.

Κατά τα άλλα ανάβεις φωτιές πολλές και δώρο Πάσχα δεν παίρνω και αρκετές παντόφλες στο σπίτι υπάρχουν  :fight_fryingpan:  :laugh1: :laugh1:




Πάντως πολύ καλό το REVIEW ώς συνήθως. Το έχεις λέμε...……….. :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2019, 19:08 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 25, 2019, 19:47 »
Ωραία παρουσίαση  stepeha το βρίσκουμε πουθενά Ελλάδα ή περιμένουμε ?


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 25, 2019, 21:44 »
Kαι στο mpixlimpidi και στο Vape-bar. Καλύτερο δωράκι δίνει το Vape-bar.  ;) :))

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 26, 2019, 04:51 »
Ορέα! Σε έχω κάμει "λοκ" στις "Πωλήσεις"....:bye:
(πάω να πάρω φόρμες με τιράνδες). :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 26, 2019, 13:33 »
Έλα και το μαυράκι!



Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 27, 2019, 00:13 »
6. Πόλος
Πςςςςς, τί πολάρα είν αυτή! Ωραίος πόλος! Βαθύς! Χώνεις τον ατμοποιητή και τον ξεχνάς μέσα. Σιγουριά κι εδώ.

Με πέθανες λέμε...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 30, 2019, 14:45 »
Tί θα γίνει ρε, θα το πάρει κανείς; Τζάμπα άνοιξα θέμα; Μη περιμένετε αγγελία, δεν έχει!  :))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 30, 2019, 17:02 »
Στις Άγιες ημέρες που διανύουμε άς θυμηθούμε τι δίδαξε ο Ιησούς.

"Ο Έχων δύο(2) να δίνει το ένα"  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 30, 2019, 17:10 »
Καθότι φανατικός χριστιανός, με βάζεις σε σκέψεις τέκνον μου...!   :angel: :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 02, 2019, 21:47 »
Ψήνεται η αγγελία για το ένα το καφέ... Το νού σας. :))

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Jackaroo 21700 Mod
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 02, 2019, 23:18 »
Έτοιμος είμαι, με τιμή της προκοπής φυσικά, να στέλνεις και επαρχία φυσικά.  ;) :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34811 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9373 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos