vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 8 χρήστες
bujinkan, maprix, camber, manoslykos, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, gama

Twitter

Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 26, 2019, 00:43 »
Όλη αυτή η ιστορία με τις θυμωμένες φατσούλες, την ειρωνία και την υποτίμηση της δουλειάς των άλλων (και κάμποσα που δεν ισχύουν, όπως "5 μέρες μετά τις εκλογές" και "σε κλειστές ομάδες του FB") σίγουρα δεν κάνει καλό στο σύλλογο. Του κάνει κακό. Ειδικά τη λεπτή στιγμή που είναι σε μεταβατική περίοδο και έχει λίγες ώρες που απόκτησε ΔΣ με ορισμένους ρόλους.

Αν όντως όλα αυτά τα τόσο τραγικά επείγοντα (!) -που δεν είναι, μιας και τα αποτελέσματα βασικά τα γνωρίζουν όσοι όσοι ενδιαφέρονται- είναι μόνο 5 λεπτά δουλειά, τότε θα είχαμε πολλαπλάσιους υποψήφιους για ΔΣ στις εκλογές μας. Αλλά δεν είχαμε, γιατί όταν έρχεται η ώρα να δεις αν θα "μπλέξεις", τότε μέσα σου ξέρεις μια χαρά πως τίποτα δεν είναι "5 λεπτά".
Κάποια στιγμή περιμένω κι εγώ ένα στοχειώδη ανθρώπινο σεβασμό απέναντι σε όσους έχουν να κάνουν όλη αυτή τη δουλειά.

Το "δεν δέχομαι δικαιολογίες" το λες σε κακούς υπαλλήλους, και τελικά το βρίσκω αναίτια επιθετικό και ανώριμο.

1)"5 μέρες μετά τις εκλογές" 21 Aπριλίου  μεχρι 25 Απριλίου ημερολογιακά 5 μέρες μας κάνει (εκτός και αν εγώ μετράω διαφορετικά)

2)"σε κλειστές ομάδες του FB" Έτσι λέγονται οι ομάδες αυτές στο συγκεκριμένο social media όταν για να μπεις χρειάζεσαι πρόσκληση ή να σε κάνει κάποιος admin δεκτό μετά απο φιλτράρισμα του προφίλ σου και τέτοια σχετικά ώστε να μπορείς να δεις το περιεχόμενό τους.Δεν είναι κάτι κακό και ούτε έχουν σχέση με υπόγειες ομάδες,στοές διαπλοκής κτλ.Απλά η επίσημη σελίδα του συλλόγου είναι
τόσο ανενεργή μέχρι σήμερα που οι αλγόριθμοι του συγκεκριμένου social είναι κομματάκι δύσκολο να το βγάλουν ψηλά στην λίστα των ενδιαφερόντων του  χρήστη ώστε να δούμε την οποιαδήποτε δημοσίευση άτομα που είμαστε σε αρκετές ομάδες και σελίδες μέλη.Προσωπικά πληροφορήθηκα απο post του Τρύφωνα σε τέτοια ομάδα τα αποτελέσματα.

3)Αν όντως όλα αυτά τα τόσο τραγικά επείγοντα (!)... Σαν μέλος 5μελούς εκλεγμένης ανά 2 χρόνια(2 φορές γραμματέας και 3 φορές σύμβουλος) εργοστασικής επιτροπής και υγιεινής και ασφάλειας σε πολυεθνική με τουλάχιστον 4πλάσιο αριθμό ατόμων απο τα μέλη του Συλλόγου ,μέλος εξελεγκτικής επιτροπής στην Πανελλαδική Ένωση Λιθογράφων και σε αρκετές επιτροπές κατά καιρούς του Συνδικάτου Τύπου και Χάρτου απο το 2005 εως σήμερα έχω μια μικρή εμπειρία και μπορώ νομίζω να κρίνω  πόση δουλειά χρειάζονται μερικές διαδικασίες όσο αφορά την διεξαγωγή εκλογών.
Το πρώτο πράγμα πάντα που γίνεται μετά το κλείσιμο μιας  κάλπης και το τέλος της διαδικασίας του ψηφίσματος είναι η καταμέτρηση των ψήφων και η ανάρτηση και γνωστοποίηση των αποτελεσμάτων
σε κάποιο όργανο με σκοπό την ανάρτηση τους σε κάποιους χώρους.Απο ότι ξέρω το επίσημο σημείο  του Συλλόγου είναι το site και αν όπως λέει ο Γιάννης υπήρχαν κάποια προβλήματα  θα μπορούσε όπως και έγινε σήμερα το πρωί με ένα απλό email που όλοι έχουν και χρησιμοποιούν καθώς για  να  γίνει κάποιος μέλος είναι βασική προυπόθεση η χρήση του να γινόταν γνωστοποίηση  του εκλογικού αποτελέσματος και ίσως η γνωστοποίηση των εργασιών για το μοίρασμα των  αρμοδιοτήτων της επιτροπής.
Τώρα η σύνταξη και  η αποστολή ενός τέτοιου email πόσο χρόνο παίρνει στον καθένα είναι άλλο θέμα.Προσωπικά αποστέλλω καθημερινά λόγω δουλειάς αρκετά email με αρκετούς πίνακες,μεταβλητές και στοιχεία αρκετά πιο  πολύπλοκα και ίσως εμένα μου φαίνεται τόσο απλό.Αλλά και πάλι δεν είναι  5 αντε με ένα σχετικά μεγάλο κείμενο 15-20 λεπτά;Σίγουρα όχι 5  ημερολογιακές μέρες πάντως...

4)περιμένω κι εγώ ένα στοχειώδη ανθρώπινο σεβασμό απέναντι σε όσους έχουν να κάνουν όλη αυτή τη δουλειά.Δεν έχει να κάνει ο σεβασμός  που τρέφει ο καθένας μας  προς το πρόσωπο του άλλου με κάποιες στοιχειώδεις  και  βασικές αρχές  στην τήρηση μιας εκλογικής διαδικασίας.Όπως και λίγο χιούμορ  ή πικάντικη λίγο κριτική ...

5) Το "δεν δέχομαι δικαιολογίες" το λες σε κακούς υπαλλήλους, και τελικά το βρίσκω αναίτια επιθετικό και ανώριμο.Τώρα αυτό μάλλον παρερμηνεύτηκε απο την πλευρά σου και έχει άλλη σημασιολογία και βαρύτητα για εσένα.Για εμένα είναι μια έκφραση που την χρησιμοποιώ αρκετά και με φίλους-ες,γνωστούς ακόμα και στο παιδί μου και φυσικά και δεν σε βλέπω σαν υπάλληλο αλλά  και υπάλληλος μου να ήσουν ή υφιστάμενος μου δεν θα σου επέβαλα ή θα μιλούσα κατ ιδίαν  ποτέ με τέτοιο τρόπο όπως το θέτεις.


@apostolisd

Μην νιώθεις καμία "ντροπή".
Πάρε παράδειγμα από τον @paloukaros
Μπορεί να ήταν υποψήφιος, να είχε δουλειές που το εμπόδισαν να παραβρεθεί στις εκλογές, αλλά δεν τον εμπόδισε τίποτα να στηλιτεύσει τις παραλήψεις των άλλων.
Γιατί το μόνο που χρειάζεται είναι εποικοδομητική κριτική.
 
"... Το πέταγμα χαρταετού συνεχίζετε βλέπω και δεν θέλω να ακούσω δικαιολογίες για το οτι δεν υπήρχε χρόνος για 5 λεπτά δουλειά. ..."
"... Μπορεί μέχρι τα μπάνια του λαού τον 15 Αύγουστο να έχουν κάνει τίποτα απο τα αυτονόητα. ..."
"... Λάθος που επαναλαμβάνεται παύει να είναι λάθος. ..."
"... Mην προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα ..."
"... να περιμένουμε τους υπουργούς αν είναι να ανακοινώνουν την Κυβέρνηση ..."
 
Και το αυτονόητο για όσους μπερδεύτηκαν:
 
"... Καλή δύναμη σε όλους και ότι χρειαστείτε δίπλα σας  :thumpup: "
Σόρρυ ρε συ που δουλεύουμε κατα μέσο όρο  14 με  15 ώρες την ημέρα και έτυχε να έχουμε κοινωνικές υποχρεώσεις την συγκεκριμένη Κυριακή.
Τώρα το να βγαίνεις απο την αφάνεια και να παίρνεις τα γραφόμενα μου και  να τα χρησιμοποιείς όπως  εσύ θέλεις  και με την δικιά σου σκέψη και  λογική σε  κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα δικαίωμα σου και χαίρομαι που σε ενεργοποιήσε έστω και έτσι...αν και δεν ξέρω αν είσαι ακόμα ατμιστής.

Να  σου  θυμήσω γιατί  ξεχνάς εύκολα οτι ήμουν ένας απο τους 2 εθελοντές στην πρώτη έκθεση στο Περιστέρι   ,γραμματέας  και κράταγα πρακτικά στην πρώτη ετήσια γενική συνέλευση  του συλλόγου,μίλησα, υπερασπίστηκα και  συνεχίζω να το κάνω τον σύλλογο αρκετές φορές σε ατμοσυναντήσεις,social media  και καθημερινά στην μια  απο τις εργασίες μου που είναι στον  χώρο του ατμίσματος και όπου γενικά μου δίνεται η ευκαιρία.Εσύ τι προσέφερες ή προσφέρεις θα μας πεις;(εκτός της συνδρομής και  της υπογραφής στην αρχή του)

Έκρινα οτι μπορώ να βοηθήσω και θα βοηθήσω παρόλο το φορτωμένο μου πρόγραμμα και τις ασχολίες μου  τον  σύλλογο και τους ανθρώπους που τον απαρτίζουν.Το να ζητάς κάτι αυτονόητο όπως η γνωστοποίηση του εκλογικού αποτελέσματος στα μέλη του δεν νομίζω οτι  είναι  παράλογο και δεν ξέρω αν δεν  το έκανα θέμα το πρωί αν θα είχαμε καμία εξέλιξη...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 00:54 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 26, 2019, 05:24 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Εν συντομία:

1. Ναι, μετράς λάθος. 25-21=4. Τα αποτελέσματα δεν τα είχαμε με το που μπήκε η Κυριακή, ούτε το ποστ σου γράφτηκε στο τέλος της Πέμπτης. Δεν είχαν περάσει καν τέσσερα 24ωρα.

2. Είπες το παρακάτω:
Παράθεση
η επίσημη ανακοίνωση αποτελεσμάτων των εκλογών της ΚΕΑ έγινε με ενάρτηση ενός screenshoot σε κλειστές ομάδες του facebook
Αυτό που είπες -εφόσον επιμένεις...- είναι απλά ψέμα. Η πρώτη ανακοίνωση των αποτελεσμάτων έγινε στην επίσημη σελίδα του συλλόγου στο FB. Δεν είναι ούτε ομάδα, ούε κλειστή.

3. Δεν έχω ιδέα για την εμπειρία σου σε άλλους συλλόγους. Δεν έτυχε να την προσφέρεις στον δικό μας. Ενδεχομένως να έχεις λειτουργήσει σε συλλόγους με πολύχρονη ιστορία, μάλλον πολλά άτομα και ενδεχομένως κάποιες υποδομές. Τυχερός είσαι. Πάντως τα αποτελέσματα γνωστοποιήθηκαν σε 2 ώρες από το κλείσιμο της κάλπης -επειδή δεν είχαμε την αίθουσα ούτε λεπτό παραπάνω για να το κάνουμε άμεσα. Η όλη κουβέντα έγινε γιατί δεν είδες κάτι στην ιστοσελίδα μας -την οποία δεν τσεκάρουν συχνά οι ατμιστές, προτιμούν FB και φόρουμ.

4. Δεν ρωτάω καν για τις "αρχές της εκλογικής διαδικασίες" που δεν τηρήθηκαν. Αυτό είναι καινούριο φρούτο! Παραδόξως αυτό δεν ενόχλησε πρόεδρο και γραμματέα της συνέλευσης των εκλογών, την εφορευτική επιτροπή, ούτε τους υποψήφιους (κάποιοι μέλη του νέου ΔΣ) που ήταν εκεί, ούτε τα παρόντα μέλη. Μεγάλη απροσεξία αυτό, να τους τις επισημάνεις!

5. Το χιούμορ που βασίζεται στο ότι εσύ τη λες σε κάποιους άλλους δεν είναι χιούμορ. Όπως βλέπω, όταν αντιμετωπίζεις αντόλογ, το χάνεις το χιούμορ σου.Τα λόγια σου δεν παρερμηνεύθηκαν, απλά έγραψες λάθος λόγια.

Θυμάμαι την προσφορά σου στον σύλλογο και την εκτιμώ. Σε έχω ευχαριστήσει γι αυτήν. Γιατί εγώ έτσι κάνω.
Ναι, μάλλον έκανες πολύ περισσότερα από εμένα, είναι προφανές...


ΥΓ: Κι επειδή όλα αυτά λερώνουν το νήμα της ΚΕΑ εννοείται πως δεν θα δώσω συνέχεια στην κουβέντα. Πιστεύω πως τα μέλη έβγαλαν τα συμπεράσματά τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 05:41 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 26, 2019, 06:45 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Εγω συμφωνω με ολα οσα λες και μαλιστα η απουσια ενημερωσης των μελων ηταν και το θεμα που με ενοχλησε ισως περισσοτερο απο το συλλογο εως τωρα. Οπως και η εγκαταλειψη του site που για μενα ειναι ο καθρεφτης του συλλογου στο διαδυκτιο. Εχω ξαναπει πολλες φορες οτι δεν εχουμε ολοι φατσομπουκι, ουτε θελουμε να ξαναδημιουργησουμε λογαριασμο στο φατσομπουκι για διαφορους λογους.

Απλα θα εδινα λιγο χρονο χαριτος στα παιδια του νεου ΔΣ να προσαρμοστουν στα νεα δεδομενα και να ενημερωθουν απο το παλιο ΔΣ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 26, 2019, 09:13 »
Εκ των πραγμάτων τα ενδεχόμενα που υπάρχουν για την ενημέρωση είναι τρία :

A) έχουμε όλες τις απαραίτητες υποδομές αλλά βαριόμαστε να τις χρησιμοποιήσουμε γιατί είμαστε ρεμάλια και τεμπέληδες.
Β) δεν έχουμε όλες τις απαραίτητες υποδομές και δεν θα κάνουμε τίποτα για να τις αποκτήσουμε.
Γ) δεν έχουμε όλες τις απαραίτητες υποδομές, οπότε κάναμε / κάνουμε το καλύτερο δυνατό μέχρι να τις αποκτήσουμε σύμφωνα με το σχέδιο που έχουμε χαράξει για να τις βελτιώσουμε τάχιστα.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστέψει και να εκφράσει ότι θέλει, σεβαστή η κάθε άποψη αλλά ας μη συγχέουμε το σεβαστό με το σωστό  ή το πραγματικό. Όλα θα κριθούν εν καιρώ.

[member=17746]paloukaros[/member]
Σταύρο μου, ένα πράγμα έχω να πω σχετικά με τα γραφόμενα σου. Εκτός από την διάθεση σου να βοηθήσεις τον σύλλογο που δεν την αμφισβητώ καθόλου (το αντίθετο μάλιστα, γνωρίζω ότι και θέλεις και μπορείς να βοηθήσεις), αλλά και ως μέλος της ελεγκτικής επιτροπής, ίσως θα ήταν πιο σωστό πριν κάνεις δημόσια κριτική, να μιλήσεις με κάποιον από το ΔΣ, να του εκφράσεις το παράπονο για την (εντός η εκτός εισαγωγικών) καθυστερημένη ενημέρωση σε όλα τα μέσα, να πληροφορηθείς για την υπάρχουσα κατάσταση και μετά να πεις αυτό που νομίζεις αν ακόμα θεωρείς ότι ισχύει μετά τις απαντήσεις που θα λάμβανες.






« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 09:39 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 26, 2019, 09:57 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Εν συντομία:

1. Ναι, μετράς λάθος. 25-21=4. Τα αποτελέσματα δεν τα είχαμε με το που μπήκε η Κυριακή, ούτε το ποστ σου γράφτηκε στο τέλος της Πέμπτης. Δεν είχαν περάσει καν τέσσερα 24ωρα.

2. Είπες το παρακάτω:Αυτό που είπες -εφόσον επιμένεις...- είναι απλά ψέμα. Η πρώτη ανακοίνωση των αποτελεσμάτων έγινε στην επίσημη σελίδα του συλλόγου στο FB. Δεν είναι ούτε ομάδα, ούε κλειστή.

3. Δεν έχω ιδέα για την εμπειρία σου σε άλλους συλλόγους. Δεν έτυχε να την προσφέρεις στον δικό μας. Ενδεχομένως να έχεις λειτουργήσει σε συλλόγους με πολύχρονη ιστορία, μάλλον πολλά άτομα και ενδεχομένως κάποιες υποδομές. Τυχερός είσαι. Πάντως τα αποτελέσματα γνωστοποιήθηκαν σε 2 ώρες από το κλείσιμο της κάλπης -επειδή δεν είχαμε την αίθουσα ούτε λεπτό παραπάνω για να το κάνουμε άμεσα. Η όλη κουβέντα έγινε γιατί δεν είδες κάτι στην ιστοσελίδα μας -την οποία δεν τσεκάρουν συχνά οι ατμιστές, προτιμούν FB και φόρουμ.

4. Δεν ρωτάω καν για τις "αρχές της εκλογικής διαδικασίες" που δεν τηρήθηκαν. Αυτό είναι καινούριο φρούτο! Παραδόξως αυτό δεν ενόχλησε πρόεδρο και γραμματέα της συνέλευσης των εκλογών, την εφορευτική επιτροπή, ούτε τους υποψήφιους (κάποιοι μέλη του νέου ΔΣ) που ήταν εκεί, ούτε τα παρόντα μέλη. Μεγάλη απροσεξία αυτό, να τους τις επισημάνεις!

5. Το χιούμορ που βασίζεται στο ότι εσύ τη λες σε κάποιους άλλους δεν είναι χιούμορ. Όπως βλέπω, όταν αντιμετωπίζεις αντόλογ, το χάνεις το χιούμορ σου.Τα λόγια σου δεν παρερμηνεύθηκαν, απλά έγραψες λάθος λόγια.

Θυμάμαι την προσφορά σου στον σύλλογο και την εκτιμώ. Σε έχω ευχαριστήσει γι αυτήν. Γιατί εγώ έτσι κάνω.
Ναι, μάλλον έκανες πολύ περισσότερα από εμένα, είναι προφανές...


ΥΓ: Κι επειδή όλα αυτά λερώνουν το νήμα της ΚΕΑ εννοείται πως δεν θα δώσω συνέχεια στην κουβέντα. Πιστεύω πως τα μέλη έβγαλαν τα συμπεράσματά τους.
1.Δεν νομίζω. Ημερολογιακά 5  κάνουν ...για μέτρα λίγο (Σάββατο 21(1),Δευτέρα 22(2),Τρίτη 23(3),Τετάρτη 24(4),Πέμπτη25(5) )
2.Μάλλον συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις τι σου έγραψα στο νούμερο 2 και είμαι σίγουρος οτι δεν καταλαβαίνεις το πως λειτουργεί και εμφανίζεται μια δημοσίευση στο facebook.Δεν έχει σημασία που το έγραψες άλλα πως μοιράστηκε η συγκεκριμένη πληροφορία και αν έφτασε στα μέλη.Τα μέλη που χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο social κατάλαβαν και αυτό φτάνει συν το οτι αρκετοί όπως έχουν δηλώσει δεν χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο ή δεν είναι της αποδοχής τους .Για να έχουμε και ένα καλό ερώτημα απο πότε είναι η εγκαταλειμμένη σελίδα του Facebook το επίσημο σημείο ανάρτισης ανακοινώσεων του συλλόγου;Δεν καταλαβαίνω για  πιο ψέμα μιλάς ...
3.Υπήρχε αρκετό χρονικό διάστημα πριν την χθεσινή μέρα για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων τώρα το πως το καταλαβαίνεις και  γράφεις όλα αυτά είναι άλλο πράγμα.Η ουσία μετράει
4.Όπου θες το πας και όπως θες ερμηνεύεις τα πράγματα.
5.Ο καθένας όπως το βλέπει.
Δεν είπα οτι έκανα περισσότερα ή  πρόσφερα απο σένα ούτε τα μέλη του ΔΣ αλλά απο μερικούς μερικούς που είναι  στην αφάνεια και πετάγονται σαν μην χαρακτηρίσω  σίγουρα έχω κάνει ή προσφέρει και για  μια ακόμα φορά παίρνεις λογια που απευθύνονται σε άλλον ή για κάτι άλλο και τα χρησιμοποιείς αλλιώς.Μακάρι όπως χειρίζεσαι τον γραπτό λόγο να είχαμε και χειρισμούς ή πράξεις για  τον σύλλογο.Τα νούμερα των ενεργών μελών δείχνουν ότι μάλλον κάτι δεν έγινε σωστά και το νέο ΔΣ έχει και τον χρόνο του να προετοιμαστεί και να δράσει.Δεν έχει καμία απολύτως σχέση όλο αυτό που λες με την σύνταξη ενός απλού email με τα αποτελέσματα των εκλογών που ήταν το ζητούμενο.
[member=21121]gangelo[/member] και χρόνο και στήριξη θα έχουν  τα παιδιά του νέου ΔΣ.Κανείς δεν αναφέρθηκε ή ζήτησε κάτι ακόμα απο το καινούργιο ΔΣ

[member=12562]thenetpoet[/member] Γιάννη μου σαν απλό μέλος  που ήμουν μέχρι τώρα ζήτησα κάτι αυτονόητο και  αρκετά μικρό.Δημόσια κριτική για κάτι  σοβαρό δεν θα γίνει και εννοείται οτι θα συζητιέται με εσάς εξάλλου έτσι γινόταν και μέχρι σήμερα.Το νεο ΔΣ είναι ικανότατο και απαρτίζεται απο ανθρώπους που είμαι σίγουρος θα προσφέρουν πάρα πολλά και ξέρετε οτι ήμουν και θα συνεχίσω να είμαι δίπλα σας.

Τέλος το συγκεκριμένο θέμα και απο μένα,στα λίγα που συμφωνώ με τον Άγι και πολύ καλά λέει είναι οτι όλο αυτό μόνο καλό δεν κάνει στην ΚΕΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 10:09 από paloukaros »

Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 26, 2019, 14:34 »
Βρισκόμαστε σε μία μεταβατική περίοδο και οφείλουμε να επισημάνουμε ορισμένα πράγματα.

Είναι πασιφανές πως η επικοινωνία του συλλόγου και προς τα μέλη του και προς τους υπόλοιπους ατμιστές υπήρξε ελλειπής. Σε διάφορα επίπεδα. Αυτό έχει αναγνωριστεί και από το προηγούμενο Δ.Σ. και από το νέο Δ. Σ. που προέκυψε από τις πρόσφατες εκλογές. Μάλιστα, και τα πέντε νέα μέλη του Δ.Σ. δεσμεύτηκαν στην πρώτη συνεδρίαση που έκαναν πως αυτό θα είναι το πρώτο θέμα με το οποίο θα ασχοληθούν άμεσα. Ορίστηκαν ρόλοι και ευθύνες και τα αποτελέσματα θα φανούν σχετικά σύντομα.

Το παραπάνω δεν σημαίνει πως από το απόγευμα της Κυριακής όλα θα λειτουργούσαν στην εντέλεια και με την συχνότητα που θα ήθελε ο καθένας. Ακόμα δεν έχει υλοποιηθεί καν η παράδοση-παραλαβή του προηγούμενου ΔΣ στο νέο, και μέσα σε αυτήν περιλαμβάνονται (μεταξύ άλλων) και η μεταβίβαση των ρόλων από τους προηγούμενους στους επόμενους, η ανάθεση συγκεκριμένων υποστηρικτών θέσεων σε συγκεκριμένους ανθρώπους, καθώς και η ιεράρχηση των πραγμάτων που επείγουν και πρέπει να υλοποιηθούν με προτεραιότητα.

Θεωρούμε λογικό και κατανοητό πως δεν γίνονται όλα σε μέσα σε μια στιγμή. Δεσμευόμαστε πως δεν θα γίνουν σε... κάποιους μήνες.
Ζητάμε την σχετική υπομονή σας, μέχρι να οργανωθούμε, να συντονιστούμε και να αρχίσουμε να παράγουμε.

Θα υπάρξει σύντομα κατάλληλος χρόνος και τρόπος για να γίνει συζήτηση με τα μέλη και με τους υπόλοιπους ατμιστές για όλα αυτά.

Ας σεβαστούμε την όρεξη για προσπάθεια και έργο που επέδειξαν όλοι όσοι έθεσαν υποψηφιότητα, και όσοι τελικά εκλέγησαν, και ας τους προσφέρουμε λίγο χρόνο και έδαφος να κινηθούν και να δείξουν τα πρώτα δείγματα γραφής. Ας σεβαστούμε επίσης και το γεγονός πως είμαστε μέσα στο Πάσχα. Ότι κι αν σημαίνει αυτό για τον καθένα από εμάς.

Ένας διάλογος που δημιουργεί αντιπαραθέσεις, προσωπικές ή μη, δεν είναι το πιο γόνιμο ξεκίνημα αυτή τη στιγμή.
Ας επικεντρωθούμε στο τι μπορεί να γίνει από τώρα και στο εξής, και πάντως όχι σε αυτό το νήμα. Θα δημιουργηθούν σύντομα καταλληλότερα.

Ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 26, 2019, 16:24 »
Θα μου επιτρέψετε, να πω και εγώ την γνώμη για τα τεκταινόμενα στην ΚΕΑ.
Η πεποίθησή μου είναι να υπάρχει η ΚΕΑ για να είναι παρούσα στις εξελίξεις.

Εχουμε τον Ιούνιο την προσφυγή του ΣΕΗΤ, Μπαίνουν στην πίστα αληθινοί ενδιαφερόμενοι (για τους δικούς σκοπούς, που όμως δεν είναι αντίθετοι με το άτμισμα) όπως ο Παπαστράτος με τις συνεχείς προσφυγές του και η Philip Morris
Απ: Πόλεμος κατά του ΗΤ & ενεργοί ατμιστές: Νέα, ειδήσεις, επιχειρήματα, links
« Reply #312 on: April 22, 2019, 09:33 »
που όπως δηλώνει ο [member=16773]papcris[/member] ήδη κυκλοφορεί προιόντα ατμίσματος στην Αγγλία
Απ: Πόλεμος κατά του ΗΤ & ενεργοί ατμιστές: Νέα, ειδήσεις, επιχειρήματα, links
« Reply #316 on: April 22, 2019, 15:13 »

Τον Οκτώβρη έχουμε βουλευτικές εκλογές , αναμένονται εξελίξεις και η ΚΕΑ πρέπει να είναι παρούσα.

Θα γίνω λίγο γραφικός, αλλά θα θυμίσω ότι ο Λεωνίδας μόνος του δεν νίκησε τους Πέρσες αλλά βοήθησε να υπάρξει ο Μαραθώνας και η Σαλαμίνα.
Η μικρή Ελλάδα, δεν νίκησε τους Ναζί, αλλά με την καθυστέρηση που προκάλεσε συνέβαλε στην αποτυχία του Χίτλερ να εισβάλει αποτελεσματικά στη Ρωσία.
ΥΠΗΡΧΕ όμως, και ο Λεωνίδας και η αντίσταση της Ελλάδος.

Γνώμη μου, Ας βοηθήσουμε αποτελεσματικά την ΚΕΑ να ετοιμαστεί να συμμετάσχει στις εξελίξεις που έρχονται. Οι γκρίνιες και οι σκληρές κριτικές για ανθυπολεπτομέρεις, δεν νομίζω ότι βοηθούν και δεν προσφέρουν τίποτε στους στόχους μας.

Δεν ενημερώθηκαν άμεσα ή εγκαίρως όλα τα μέλη της ΚΕΑ , με e-mail για τα αποτελέσματα.
"ε  και.  Χέ......κε η φοράδα στο αλώνι. Αυτό είναι το μείζον θέμα ?
Αλλωστε δημοσιεύτηκαν και εδώ
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Reply #19 on: April 21, 2019, 20:41 »
και στο site της ΚΕΑ.
https://gvc.gr/blog/elections-2019-new-board-2019/
Εγώ προσωπικά θα κρίνω την ΚΕΑ, από την αντιμετώπιση των εξελίξεων που έρχονται και όχι από τα e-mail που έστειλε ή δεν έστειλε.
Και όσοι με διαβάζετε, ξέρετε ότι η κριτική μου δεν θα είναι ούτε της πλάκας ούτε για πλάκα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 19:18 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 26, 2019, 21:04 »
Τα προβληματα της Giant.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 26, 2019, 21:56 »
Άρχισαν τα όργανα .........

Τι νόημα έχουν αυτές οι αντιπαραθέσεις  ?

Καλή Ανάσταση σε όλους .

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Εκλογές ΚΕΑ 2019 - Πληροφορίες & Οδηγίες
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 26, 2019, 23:36 »
Κι όμως, εμένα μου άρεσαν...
Ευπρεπή και με βάση τη λογική τα επιχειρήματα όλων.
Κατακλείδα:
Κάποιοι νιώθουν αδικημένοι
Κάποιοι νιώθουν αδικοκριμένοι
Δεν θα τα ένιωθαν αυτά από κάτι πεθαμένο.
Ο Σύλλογος σαλεύει - άρα ελπίζουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801545 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet