vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, bloodlessz, Jorge, Sergios, StevenRoalp, kos784

Twitter

VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« στις: Απριλίου 19, 2019, 15:16 »
ALPHA ZIP MINI KIT by VOOPOO




H οικογένεια της VOOPOO αυγαταίνει με ταχείς ρυθμούς. Ένα νέο μοντ, ένα νέο κιτ έρχονται να εμπλουτίσουν την γκάμα της.
Το zip mini είναι ένα μοντ της σειράς alpha, μαζί με τον κουασιμόδο alpha one και το zip. Κατ΄ουσία είναι μια παραλλαγή του drag platinum mini 2, με ασημί αντί για gun metal, λίγο διαφορετικό σχήμα και μεταλιζέ χρώμα αντί για μια πλευρά ρεζίν και μια μεταλλική με τη λέξη drag. Τεχνικά και διαστασιολογικά τα δυο μοντ είναι παρόμοια και μόνο με τα δεδομένα της voopoo βέβαια μπορούν να θεωρηθούν μίνι.





Το zip mini kit δεν είναι τίποτε άλλο, από το zip mini mod, μαζί με το ολοκαίνουριο ΜΑΑΤ tank σε ασημί χρώμα, που παρουσίασα πριν λίγες ημέρες.
Επομένως, στο κουτί περιέχονται πολλά πράγματα:
Μοντ, καλώδιο micro usb, οδηγίες χρήσης, κάρτα gene chip, καρτα εγγύησης
Βάση ατμοποιητή, 2 κεφαλές ΜΤ, 2 pyrex tank, oring, μανουαλ, καπάκι ατμοποιητή με επιστόμιο, καμπάνα.

ΤΟ ΜΟΝΤ
Eξ ολοκλήρου μεταλλικό και τετράγωνο, με ματ φινίρισμα και ανάγλυφα πολύχρωμα μεταλλικά πλαινά, έχει επιπλέον αρκετές χαράξεις σε όλο του το σώμα, έτσι ώστε να μη δείχνει ευτελές.
Οι διαστάσεις του είναι 80Χ48.5Χ24, η ισχύς του 120 βατ, το βάρος του 186γρ, ενώ τροφοδοτείται από ενσωματωμένη διπλή μπαταρία 4400mah. Τα υλικά κατασκευής του είναι ανοξείδωτο ατσάλι, πλαστικό και zinc alloy. Φοράει το gene chip. Σχεδόν ίδιες διαστάσεις, βάρος και μπαταρία φοράει το drag 2 platinum mini, με μόλις 3 βατ λιγότερα. Αισθητικά, οι διαφορές τους έχουν να κάνουν με το εξόγκωμα για το κουμπί στο zip mini και το φινίρισμα με διαφορετικά υλικά και χρώματα. Θα έλεγα μέχρι και το κενό ατμοποιητή-μοντ είναι το ίδιο



Ομοιότητες υπάρχουν και στο μενού βέβαια, αφού φοράνε το ίδιο ή παραλλαγή του ίδιου τσιπ.
Οι προστασίες του μοντ:
Βραχυκύκλωμα, cut off, υπερθέρμανση, προστασία από υπερβολική έξοδο βολτ, υπερφόρτισης, χαμηλής μπαταρίας, βραχυκυκλώματος από ατμοποιητή και υποστήριξη ισόρροπης φόρτισης μπαταριών.
Το λογισμικό του επιδέχεται αναβάθμισης. Στο μοντάκι που ήρθε στα χέρια μου, το λογισμικό που φοράει είναι το 1.00



ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ:
5 φορές γρήγορο πάτημα του fire για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του μοντ
3 φορές για εναλλαγή fit mode/power mode/TC mode. Το fit mode έχει τρεις ρυθμίσεις, 1 για εξοικονόμηση μπαταρίας, 2 για καλύτερη γεύση, 3 για περισσότερο ατμό, με οριακά διακριτές τις διαφορές μεταξύ τους.
+ και fire για κλείδωμα ξεκλίδωμα
-και fire για περιστροφή της οθόνης.
Υπάρχουν κι εδώ 5 μνήμες για custom TC,
Κρατώντας πατημένα τα +και – μπορούμε να δούμε και το s/n του τσιπ, αλλά και την βερσιόν του λογισμικού της συσκευής.
Το TC υποστηρίζει SS, Ni, Ti, αλλά με το VooPoo PC App μπορούμε να προσθέσουμε και NC.
Στη λειτουργία TC, αν κρατήσουμε πατημένο το – όταν έχουμε 200oF γυρνάει σε Κελσίου και με το – πατημένο στους 100οC γυρνάει σε φαρενάιτ.
Για να ρυθμίσουμε τα βατ σε TC mode, πρέπει να είμαστε σε TC mode και να πατήσουμε 4 φορές το fire. Μετά με το + και – ρυθμίζουμε τα βατ από 5-80
Όταν το μοντ λειτουργεί σε TC, κρατώντας πατημένα τα + και – εμφανίζεται και η λειτουργία F, που πατώντας μας δείχνει στο σύρμα που είμαστε ποια είναι η τιμή coefficiency, ώστε αν θέλουμε, να την αλλάξουμε. Πχ σε SS tc μου εμφάνισε το 1300,
Ενώ, σε Μ1-5 λειτουργία με τα + και – εμφανίζει την καμπύλη λειτουργίας με 10 διαβαθμίσεις το δευτερόλεπτο, για να ορίσουμε σε καθεμία ξεχωριστά διαφορετική θερμοκρασία.



Στα 30 λεπτά μη λειτουργίας το μοντ μπαίνει σε sleep mode, ενώ με φορτιστή 5V/2A η συσκευή φορτίζει σε 2 ώρες.
Υπάρχει ανεξάρτητου κατασκευαστή λογισμικό εγκεκριμένο από την Voopoo για περαιτέρω παραμετροποίηση του μοντ. Λεπτομέρειες εδώ:
Κάθε φορά που αλλάζουμε ατμοποιητή, το μοντάκι μας ρωτάει αν έχουμε νέο coil. Αυτό εξυπηρετεί αν αφηρημένα αλλάζουμε DL με MTL ατμοποιητές, ώστε να δούμε μη τυχόν έχουμε 80W και κουμπώσαμε πάνω κάποιον πχ eviva.



ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: Το ZIP mini είναι ένα άριστο εργαλείο, διαθέτοντας εξαιρετικά ρεύματα, παρά την ενσωματωμένη μπαταρία. Το έκανα συγκριτικό στα 60 βατ με το platinum με τις 2 sony και δεν υστερούσε σε απόδοση. Υστερεί σε αυτονομία και φαντάζομαι ότι αν κάποιος δουλεύει σε άνω των 80βατ θα πρέπει να προτιμήσει ένα διμπάταρο 18650. Είναι καλοφινιρισμένο και βολικό. Δεν έχει μέρη που ξεβάφουν και είναι αναλογικά με το drag2 πολύ πιο ελαφρύ.
Προσωπικά το βρήκα οριακά μεγάλο για την άνεσή μου. Δυστυχώς ξεφεύγει από τα όρια με το τετράγωνο σχήμα του, που κάνει αισθητό όλο του το πλάτος, με συνέπεια να μην κάθεται άνετα στο χέρι μου. Όπως έχω ξαναγράψει, όμορφα τα καλύτερα ρεύματα από το invoke μου, αλλά αν δεν κάθετε καλά στο χέρι, δουλειά δε γίνεται. Προτιμώ κάτι που ταιριάζει καλά στο χέρι μου.
Βέβαια, για κάποιον που δεν έχει τέτοια κολλήματα, ούτε ατμίζει στα 80 βατ, είναι μια όμορφη και σοβαρή επιλογή. Και αρκετά οικονομική, μια και δε χρειάζεται εξτρά κόστος για μπαταρίες. Βέβαια οι MTLάδες θα στραβώσουν με την έλλειψη δεκαδικής διαβάθμισης στα βατ.

Για τον πολύ καλό ατμοποιητή ΜΑΑΤ έχω κάνει αναλυτική παρουσίαση εδώ:
Εν συντομία θα αναφέρω τα τεχνικά του χαρακτηριστικά: 58Χ28 ή 24.5, ανάλογα αν φοράει το 4μελο bubble tank ή το 2μελο TPD tank. Ο ατμοποιητής αποτελείται από μια μικρή και λεπτή βάση, που βγαίνει για να αλλαχτεί η αντίσταση χωρίς να πειραχτούν τα υγρά. Την καμπάνα με το ενσωματωμένο δαχτυλίδι αέρα και τις σχισμές τροφοδοσίας υγρού. Ένα καπάκι με το πάνω μέρος να τραβιέται στο πλάι με το πάτημα ενός κουμπιού, για να γεμίσετε χωρίς να χρειαστεί να βγει το καπάκι από τον ατμοποιητή. Το επιστόμιο είναι ενσωματωμένο.
Οι καινοτομίες του ΜΑΑΤ τανκ είναι η ρεζέρβα υγρού κάτω από την κεφαλή, η τριπλή είσοδος αέρα, το έξυπνο γέμισμά του και το γρήγορο άρπαγμά του. Η απόδοσή του είναι εξαιρετική, όπως και η κατανάλωσή μλ και mah, κάτι το οποίο χρωστάει στις 3 κεφαλές της σειράς ΜΤ, που φοράει. Την μονή και τη διπλή της συσκευασίας και την τριπλή που διατίθεται ως ανταλλακτικό. Τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά θα δείτε στην παρακάτω φωτό και μετά τη φωτό ακολουθεί φωτορομάντζο:




[/size]<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />Οι συνολικές εντυπώσεις μου από το σετ είναι καλές. Αν η εξελισσόμενη voopoo εγκατέλειπε αυτό το κόλλημα με τα σκληρά τετράγωνα σχήματα και συμπίεζε τις διαστάσεις, νομίζω ότι το μοντ θα ήταν τέλειο. Ο ατμοποιητής είναι ένας πολύ καλός εργοστασιακός DL. Ευχαριστώ την VOOPOOTECH, που μου εμπιστεύτηκε για άλλη μια φορά τα προιόντα της για παρουσίαση. <br /><br />https://www.youtube.com/watch?v=wVceG44YGO0&feature=youtu.be<br />https://www.youtube.com/watch?v=wVceG44YGO0&feature=youtu.be<br />και το βίντεο για τον ατμοποιητή μόνο του<br />[/img]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 19, 2019, 15:32 από petra »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 19, 2019, 16:26 »
Μπράβο [member=3419]petra[/member]!  :thumpup: Πάρα πολύ ωραία και υπερπλήρης η παρουσίασή σου. 
Τον μεγάλο του αδελφό Voopoo Alpha Zip τον έχω λατρέψει!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 19, 2019, 16:49 »
Είδα την όμορφη παρουσίασή σου. Σαν ρεύματα και γενικά σαν ποιότητα κατασκευής παίρνει κι από μένα τα εύσημα. Από εμφάνιση, το ασημί χρυσαφί δείχνει πανέμορφο.
Μακάρι να μην ήταν τόσο μεγάλα! 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 19, 2019, 17:29 »
Ώς συνήθως αποτελεσματική και ουσιαστική στα Review.
Μπράβο λοιπόν...………... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 19, 2019, 21:02 »
Πολύ ωραία παρουσίαση Πέτρα, επιτέλους το είπα κι αυτό μιας και το περίμενα την προηγούμενη εβδομάδα αλλά κάπου στράβωσε η φάση και χάθηκε το δέμα μου στα έγκατα της Dhl, ακόμα αναμονή και ίδωμεν.. Αμάν έκανα να το δω τουλάχιστον, τώρα ξέρω τι να περιμένω αν το βρουν και ποτέ τελικά.

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί να γίνει παράλληλα η παρουσίαση του με το Drag 2 Platinum, δεν βρίσκω τον λόγο.

Κατά τα υπόλοιπα μια ακόμα επιλογή με έναν "Alpha" αριθμό θαυμαστών, σίγουρα με απίθανη λειτουργικότητα και γιατί όχι, αντοχή και αξιοπιστία. :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 19, 2019, 20:46 »
[justify]Στην τελευταία κλήρωση της VOOPOOTECH είχα την τύχη να κερδίσω το ALPHA ZIP MINI KIT.[/justify]

[justify]Προφανώς, μετά την πληρέστατη  παρουσίαση της Βούλας, δεν υπάρχουν τεχνικές πληροφορίες που θα μπορούσα να προσθέσω. Για την ακρίβεια η παρουσίασή της με βοήθησε να κατανοήσω τη λειτουργία του, αφού συνήθως ατμίζω με απλά μοντάκια.[/justify]

[justify]Το μοντάκι έχει εξαιρετική απόδοση και αυτονομία για εμένα που ατμίζω με MTL ατμοποιητές και μονομπάταρα μοντάκια. Το μέγεθός του δε μου φάνηκε ιδιαίτερα μεγάλο, στην παλάμη μου χωράει ικανοποιητικά. Μου φάνηκε ωστόσο λίγο βαρύ. Τα χαρακτηριστικά αυτά όμως είναι καθαρά υποκειμενικά: με τα μοντάκια που έχει συνηθίσει κάποιος να ατμίζει, το μέγεθος της παλάμης του κλπ. Να σημειώσω, για να μην παρεξηγηθώ, ότι έχω ένα θεματάκι με τον καρπό μου. Στο σύζυγό μου το μοντάκι φάνηκε εξαιρετικά ελαφρύ …[/justify]

[justify]Για τον ατμοποιητή MAAT tank by VooPoo δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι, καθώς δεν συνηθίζω το DL άτμισμα.[/justify]

[justify]Διαβάζοντας όμως τις εξαιρετικές κριτικές στο σχετικό νήμα, σίγουρα θα τον δοκιμάσω και είναι πιθανό να τον χρησιμοποιήσω περιστασιακά. [/justify]

[justify]Δεδομένου λοιπόν ότι η παρουσίαση της Βούλας ήταν όπως πάντα άρτια, απλά θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες, που μπορεί να φανούν χρήσιμες.[/justify]


[justify]Να ευχαριστήσω και πάλι την VOOPOOTECH   για το πολύ χρήσιμο και όμορφο δώρο.[/justify]




[justify][/justify]











[justify][/justify]






[justify][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2019, 18:48 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 22, 2019, 21:43 »
Πανέμορφο, ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ
Αν κατάλαβα καλά πανω στο χρωματιστό πάνελ έχεις αφήσει την προστατευτική ζελατίνα.  :D :D

Χαιρομαι που σου κάθισε ακριβώς στο χέρι. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 23, 2019, 15:51 »
Μου κάθισε καλά στο χέρι και ακόμη καλύτερα κάθισε στου συζύγου.  :))

Είναι δυνατό - δεν έχω ατμίσει ξανά με διμπάταρο- και την κατάλαβα τη διαφορά.

Ναι τη ζελατίνη δεν την είχα βγάλει πριν τις φωτογραφίες.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 14:51 »
Εχω να αναφέρω κάτι δυσάρεστο. 
Το εν λογω μοντ, μαζί με ένα παρόμοιας φιλοσοφίας (το find kit) δηλαδή δυο μοντ με 100+βατ, ενσωματωμένη διπλή μπαταρία 4400 της ίδιας εταιρίας και δουλεμένο το ένα από τον Απρίλη και το άλλο από τον Ιούλιο απεδήμησαν εις κύριον πριν ένα μήνα. 
Και τα δυο μοντάκια μετά την παρουσίαση βρέθηκαν σε χέρια φίλων και πέθαναν και τα δυο λόγω φόρτισης. 
Το find αρχικά κολλούσε και ενώ έβγαινε από τον φορτιστή εξακολουθούσε να παίζει στην οθόνη το γραφικό με τις μπαταρίες να φορτίζουν. 
Με βάλε βγάλε στον φορτιστή ξεκολλούσε, ώσπου ένα βράδυ έμεινε στον φορτιστή και το πρωί μύριζε καμμένο. Εννοείται ότι παροπλίστηκε άμεσα
Το alpha πάλι σε πολύωρη φόρτιση κόλλησε και δεν άλλαζε η οθόνη του, ούτε έδινε ρεύμα. Προχτές έγινε προσπάθεια κατσαβιδιάσματος, που προσωρινά πέτυχε, αλλά με αμφίβολα αποτελέσματα. 
Συμπέρασμα δικό μου: Ναι μεν είναι κακή η πολύωρη φόρτιση, αλλά πρακτικά την κάνουμε πολλές φορές, χωρίς να παθαίνουν κάτι μοντάκια χαμηλότερης αξίας και χωρίς διαφημισμένα τσιπ. 
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση ότι 2 στα 2 με ενσωματωμένη διπλή μπαταρία κολλάνε ή βραχυκυκλώνουν στη φόρτιση, χωρίς μεγάλη χρονικά χρήση (αν και βαριά χρήση, μια και οι 2 φίλοι ατμίζουν με πνευμονικούς)
Αντίθετα, τα 2 drag που έχουν στα χέρια τους τα συγκεκριμένα άτομα δουλεύουν απροβλημάτιστα με τις αποσπώμενες διπλές μπαταρίες. 

Εψαξα το διαδίκτυο, δε βρήκα σχετικές αναφορές για άλλα προβλήματα στο εξωτερικό. Ελλάδα δεν ξέρω καν αν τελικά κυκλοφόρησαν τα δυο συγκεκριμένα, που ούτως ή άλλως δεν τα θεωρώ και άκρως εμπορικά για να έχουν κάνει πωλήσεις. 
Ελπίζω τα αντίστοιχα μοντάκια των συν-reviewers μου να δουλεύουν κανονικά. 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 16:27 »
Βούλα,
δεν έχω κανένα από τα δύο στα οποία αναφέρεσαι. Μπορώ να μεταφέρω μόνο της εμπειρία μου από το drag mini, που έχει κι αυτό δύο ενσωματωμένες μπαταρίες με συνολική χωρητικότητα 4000mAh.  Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα κι ας το αφήνω στη φόρτιση όλη τη νύχτα. Τη φόρτιση την κάνω πάντα μέσω του υπολογιστή κι όχι με εξωτερικό αντάπτορα απ' ευθείας από πρίζα.
Ο Βασίλης κι ο Μάκης που τα έχουν καλούνται να πουν κι αυτοί τη δική τους εμπειρία. 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 16:49 »
Drag mini σταμάτησε να φορτίζει σωστά στο τρίμηνο και τελευταία φορά που το δοκίμασα δεν φόρτιζε καθόλου.

Alpha zip mini απλά σταμάτησε ενώ φόρτιζε και δεν ξαναφόρτισε ποτέ.

Μojo kit πολλά προβλήματα στην φόρτιση, μετά από 15 hard reset απλά έκλεισε μία και για πάντα.

Find kit το έχω δώσει σε γνωστό και το λειτουργεί μια χαρά.

Drag και Drag 2 σκυλιά μέχρι και σήμερα, δεν νιώθουν τίποτα και έχουν πέσει 30 φορές κάτω.

Χ217 επίσης σκυλί και δεν νιώθει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 17:23 »
[member=20476]zamploutos[/member]. 
Από ότι καταλαβαίνω, προβλήματα παρουσίασαν μόνο τα μοντάκια με ενσωματωμένη μπαταρία. 
Διότι τα drag, drag2 kai x217 έχουν αποσπώμενες. 
Οπότε 3 στα 3 με αποσπώμενες είναι οκ
3 στα 4 με ενσωματωμένες παρουσίασαν πρόβλημα στη φόρτιση, όπως και τα δικά μου. 

ή συνολικά, μαζί με τα δικά μου και του Πέτρου

σε 7 συνολικά μοντάκια με ενσωματωμένες μπαταρίες, τα 5 έχουν αποδημήσει εις κύριον. Και δε μιλάμε για παλιό εξοπλισμό. Αψογα! 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 18:21 »
Ναι ακριβώς αυτό.

Ποτέ δεν τα πολύ χώνευα τα μοντάκια με ενσωματωμένη αλλά αυτό παραπάει.

Δεν είχα γράψει μέχρι τώρα γιατί μου έρχονται πρώτο batch samples οπότε δεν ήξερα αν θα έχουν θέμα και στο τελικό προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 21:59 »
Find S εχει δοθεί κι από εμένα σε φίλο και μέχρι σήμερα δουλεύει απροβλημάτιστα. Μάλιστα το παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά αφού με το εν λόγω παλικάρι δουλεύουμε και μαζί και το χρησιμοποιεί όλη μέρα.
Άλλο με ενσωματωμένη δεν πέρασε από τα χέρια μου, ευτυχως τα υπόλοιπα Voopoo που παρέλαβα ήταν με αποσπώμενες μπαταρίες μιας και ο ίδιος δεν τρέφω ιδιαίτερη συμπαθεια στα "fix"..
Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO ALPHA ZIP MINI KIT 120W
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 01, 2019, 23:05 »
Ότι είχα μέχρι τώρα ήταν με αποσπώμενη μπαταρία και όλα σκυλιά.
Το Χ217 που αγόρασα από μόνος μου δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά και αυτό με αποσπώμενη μπαταρία.
Θεωρώ ότι ίσως θα ήταν καλό να στείλετε και ένα ΠΜ στην VOOPOO για τα προβλήματα αυτά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos