vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 23, 2019, 14:17 »
Γιώργο τι μπαταρία παίρνει αυτό, ρολογιού??  :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 23, 2019, 18:19 »
Kατασκευάστηκε :laugh1:

(Image removed from quote.)

Δώσε μας καμιά πληροφορία παραπάνω, ποιος είναι ο κατασκευαστής; Κι αν καταλαβαίνω καλά, κινούνται κάποια γρανάζια ή όχι;  :WhatIsThat:
Φανταστείτε το όλο αυτό ενσωματωμένο σε σταθεροποιημένο ξύλο!

Από την ομάδα FEVA WEB. Προσέξτε τον διακόπτη του fire στο αριστερό μοντάκι! Μοιάζει σαν δαμασκηνό ατσάλι, αλλά με τέτοια περίτεχνα σχέδια επάνω του;!  :Whaaat:


whiteboard dice
" />


Και το Gamma από την περίφημη ομάδα Carlos Creations. Το μοντάκι είναι παλιότερο, πρέπει να παρουσιάστηκε το 2016, αλλά πρώτη φορά το είδα τώρα, στο site της FEBA WEB.

" />



Και από την ομάδα Vulcan Designs Signatures mods, ετοιμάζονται να τρέξουν σε δημοπρασία για το πρώτο, χωρίς να είμαι σίγουρος,  :hmmm: μοντάκι της εταιρείας από σταθεροποιημένο ξύλο. Αυτή τη στιγμή στην ομάδα τους γίνεται το έλα να δεις, για να δουν ποιος θα πάρει το ένα και μοναδικό μοντάκι...  :))

" />
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2019, 18:52 από Zarko27 »

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 23, 2019, 19:01 »
Πω, πω ειναι πανασχημα.....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 23, 2019, 21:43 »
Δώσε μας καμιά πληροφορία παραπάνω, ποιος είναι ο κατασκευαστής;
Αν είχα πληροφορία θα την έδινα αλλά δεν έχω ιδέα. Απλώς έπεσα πάνω στη φωτο του Έλληνα κατόχου, σε ομάδα του φβ και θυμήθηκα την συζήτηση που είχατε εδώ. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρόκειται για κάποια ιδιοκατασκευή από κάποιο δαιμόνιο συμπατριώτη μας αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 23, 2019, 23:07 »
Γιώργο τι μπαταρία παίρνει αυτό, ρολογιού??  :))
Δεν παίρνει μπαταρία βρε, κουρδίζει!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος lazkov

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 23, 2019, 23:08 »
Αν είχα πληροφορία θα την έδινα αλλά δεν έχω ιδέα. Απλώς έπεσα πάνω στη φωτο του Έλληνα κατόχου, σε ομάδα του φβ και θυμήθηκα την συζήτηση που είχατε εδώ. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρόκειται για κάποια ιδιοκατασκευή από κάποιο δαιμόνιο συμπατριώτη μας αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω. :dontknow:
Για να βοηθήσω λίγο στην κουβέντα ο κατασκευαστής είναι η JUNKHANS  γερμανική εταιρεία με μεγάλη παράδοση στο χώρο της ωρολογοποιίας. Λογικά θα το έφτιαξε κατά παραγγελία για κάποιο μερακλή

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 24, 2019, 11:08 »
Μερικές από τις τελευταίες δημιουργίες του συμπατριώτη μας Παναγιώτη Αναγνώστου από το Stab the Burl

Τι υπέροχα blocks είναι αυτά βρε παιδιά,  :_love_heart: παρόλο που φόρεσα σαλιάρα, χρειάστηκα και σφουγγαρίστρα για να μαζέψω τα σάλια μου!  :))

Για πρώτο ένα Ozolea paniculosa! Νομίζω ότι ο Παναγιώτης πρέπει να μας στείλει έναν πίνακα για το πως μεταφράζονται στα ελληνικά όλα αυτά τα εξωτικά ξύλα που χρησιμοποιεί. 


dice and roll
" />



Και εδώ ένα Caucasian Walnut burl.  :Whaaat:

" />



Εδώ ένα London Plane. Δηλαδή, πώς μεταφράζεται αυτό; Λονδρέζικο αεροπλάνο;!   :o

" />



Και ένα που δεν δίνει πληροφορίες για το τι ξύλο είναι.

" />



Τέλος, ο Παναγιώτης ανέβασε μια φωτογραφία από κάποιο δικό του σετάκι, όπως καταλαβαίνω. Δεν αντέχω να μη σχολιάσω, ότι περισσότερο MTL από αυτό, πεθαίνεις!  :))

" />

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 24, 2019, 11:22 »
EVIVA τι άλλο??

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 24, 2019, 14:32 »

Παράθεση
Εδώ ένα London Plane. Δηλαδή, πώς μεταφράζεται αυτό; Λονδρέζικο αεροπλάνο;!  

Πλάτανος Λονδίνου, @Zarko.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 24, 2019, 22:30 »
Κι αυτό το αριστούργημα, του Παναγιώτη Αναγνώστου είναι, κατασκευασμένο από τον δικό μας τον Γιάννη [craven] :respect:


Αποσυνδεδεμένος ptf

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 25, 2019, 00:48 »
Μερικές από τις τελευταίες δημιουργίες του συμπατριώτη μας Παναγιώτη Αναγνώστου από το Stab the Burl.

Τι υπέροχα blocks είναι αυτά βρε παιδιά,  :_love_heart: παρόλο που φόρεσα σαλιάρα, χρειάστηκα και σφουγγαρίστρα για να μαζέψω τα σάλια μου!  :))

Για πρώτο ένα Ozolea paniculosa! Νομίζω ότι ο Παναγιώτης πρέπει να μας στείλει έναν πίνακα για το πως μεταφράζονται στα ελληνικά όλα αυτά τα εξωτικά ξύλα που χρησιμοποιεί.


dice and roll
" />



Και εδώ ένα Caucasian Walnut burl.  :Whaaat:

" />



Εδώ ένα London Plane. Δηλαδή, πώς μεταφράζεται αυτό; Λονδρέζικο αεροπλάνο;!   :o

" />



Και ένα που δεν δίνει πληροφορίες για το τι ξύλο είναι.

" />



Τέλος, ο Παναγιώτης ανέβασε μια φωτογραφία από κάποιο δικό του σετάκι, όπως καταλαβαίνω. Δεν αντέχω να μη σχολιάσω, ότι περισσότερο MTL από αυτό, πεθαίνεις!  :))

" /
Το πρώτο έρχεται από την Αφρική και είναι αρκετά δυσεύρετο αν όχι σπάνιο. Είναι η πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο και ανυπομονώ να στεγνώσει για να δω αν σταμπιλάρεται. Ονομάζεται Red Resin, αν και η αναζήτηση με αυτό το όνομα θα βγάλει κυρίως hybrids.
Η καρυδιά του Καυκάσου είναι ίδια με την ελληνική (Juglans regia) απλά είναι πιό εύκολο να βρεθεί μιας και υπάρχει κόσμος που ασχολείται (τα καλύτερα κομάτια συνήθως φεύγουν για κοντάκια).
Το London plane είναι, όπως σωστά ειπώθηκε παραπάνω, Λονδρέζικο πλατάνι και το συγκεκριμένο είναι σταμπιλαρισμένο με γκρι/μπλε ρητίνη.
Το επόμενο είναι African blackwood burl, ένα πραγματικό rosewood μια και ανήκει στο είδος dalbergia (dalbergia melanoxylon) και ανήκει στην προσωπική μου συλλογή. Μένει να αποφασίσω τι μοντάκι θα φτιαχτεί (από έλληνα μόντερ πάντα).
Το μοντάκι στην τελευταία φωτογραφία είναι το Inferno από τον Βαγέλη Χασιώτη και είναι φτιαγμένο απο Chechen burl.
(μόλις βρω πως ανεβάζω φωτογραφίες θα βάλω και τα υπόλοιπα μοντάκια της συλλογής μου).


διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2019, 13:16 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 25, 2019, 11:26 »
Κι αυτό το αριστούργημα, του Παναγιώτη Αναγνώστου είναι, κατασκευασμένο από τον δικό μας τον Γιάννη [craven] :respect:

(Image removed from quote.)

Φίλε Ribot, Γιώργος αν θυμάμαι καλά, το μοντάκι δείχνει υπέροχο πραγματικά.  :_love_heart:

Αν είναι δικό σου, μπες στον κόπο να μας κάνεις μια μίνι έστω παρουσίαση, με περισσότερες φωτογραφίες, τεχνικά χαρακτηριστικά κτλ. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά πράγματα από μία φωτογραφία και μόνο...  :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2019, 11:57 από Zarko27 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 25, 2019, 14:55 »
Δικό μου?  :lotpot: Μπαα, εγώ είμαι ένας απλός προλετάριος, δεν αντέχω τέτοια έξοδα. :nope:
Του ίδιου του Παναγιώτη νομίζω είναι, οπότε μπορεί αυτός να μας γράψει δυο λόγια αν θέλει, για το ξύλο, την πλακέτα κ.λπ. και καμιά φωτογραφιούλα ακόμη με κάποιον ατμοποιητή παρέα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 25, 2019, 17:40 »
Και μία φωτογραφία που αποτελεί πραγματικό ύμνο στο σταθεροποιημένο ξύλο, με περίπου τριάντα πέντε μοντάκια Gepetto, συγκεντρωμένα όλα μαζί!   :Whaaat:  :faint:

Πέρα από το γεγονός ότι τα μοντάκια της φωτογραφίας πρέπει να κοστίζουν κάπου στα 100.000 ευρώ όλα μαζί, πείτε μου κάτι: Ας υποθέσουμε ότι κάποιος είναι αρκετά τρελός και ματσωμένος ανάλογα για να αποκτήσει όλα αυτά τα μοντάκια. Θέλει λοιπόν να βγει ένα βράδυ έξω και να πάρει ένα από αυτά μαζί του. 

Ο εγκέφαλός του δεν πάθαινε πραγματικό κοκομπλόκο, προσπαθώντας να αποφασίσει ποιο να διαλέξει;  :))

" />


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 25, 2019, 21:24 »
ΟΧΙ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159849 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530768 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet