vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 4 χρήστες
mode plagal, Tazz, camber, Lobotomizer

Twitter

Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 01, 2019, 10:03 »
 Παιδια μην κωλωνετε να γεμίσετε από πανω, δεν εχει σχεση με τον παλιο στο θέμα των διαρροών. Ειναι θεοστεγνος.
 Βέβαια στο μαγαζί που τον πηρα, ο πωλητης που τον ειχε ήδη και μου έδωσε να δοκιμασω τον δικο του, τον είχε μπανιέρα. Ή παιζουν κομμάτια- κομμάτια ή το παλικαρι, ήταν νέος υπάλληλος, εκανε κατι λάθος. Όποτε κρατώ μια επιφυλαξη. Σε εμένα παντως ολα κομπλέ και δεν κανω στησιματα εργα τέχνης.
 Το δαχτυλίδι εχει θέμα, μου μένει στο χέρι.Εκνευριστικο.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Δυο τιπ: Πολύ απαλό βίδωμα στο άνω top fill μέρος, όπως και στην βάση του ντεκ. Δυστυχώς μπορεί να σου κολλήσει για πλάκα.
Στο στήσιμο το ντεκ ξεγελάει. ΔΕΝ θέλει πολύ βαμβάκι,με λίγο πραγματικά απογειώνεται :thumpup: Το χτύπημα είναι μοναδικό. Το ίδιο υγρό του δουλεύω σε άλλο ατμοποιητή, με την στάνταρ δοσολογία. Σε αυτό που χώρισα για να δουλέψω στον Berserker αναγκάστηκα να ρίξω και σκέτη μηδενική VG και πάλι κοπανάει χωρίς αυριο! Προτείνεται για κάποιον που θέλει να ρίξει την νικοτίνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2019, 11:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 01, 2019, 20:55 »
Επιβεβαιώνω πως δοκίμασα κόβοντας τη συνήθεια του 1ου,
γέμισα υγρό από πάνω όπως έχει σχεδιαστεί δλδ, αφήνοντας βέβαια λίγο κενό και βίδωσα χαλαρά, λειτουργεί δίχως διαρροές. 

Επίσης,  ναι συμφωνώ πως με λιγότερο βαμβάκι παίζει πολύ όμορφα και στη γεύση και στη τροφοδοσία προς την αντίσταση.

Εφόσον δεν κυκλοφορήσει κάποιος νέος - συνταραχτικά άψογος mtl, ο berserker 1.5 και παρέα ο ehpro true θα είναι οι βασικοί για πολύ καιρό.
:)

πάντως εξακολουθώ να ονειρεύομαι  τον 1.5 με το μπαγιονέτ του mini 1.5 κιένα bubble των 3ml... θα έδινε τα ρέστα του!

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 23, 2019, 10:02 »
Παράγγειλα κι'εγώ τον εν λόγω άτμο. Καιρός μετά από τόοοοοσο καιρό να αφήσω τον σκαι στην άκρη και να δοκιμάσω κάτι πιο "απλό"
Είδωμεν

Τις καλημέρες μου σε όλα τα παιδιά

Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 23, 2019, 11:34 »
Και πολύ καλά έκανες ;)

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 23, 2019, 14:34 »
 Στηριζω την αγορα σου . Απο ολους τους μη high end που δοκιμασα ειναι με διαφορα ο καλυτερος!

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 25, 2019, 14:07 »
Καλησπέρα σε όλους, 

Παρέλαβα χθες τον άτμο και παραδέτω εν τάχει χωρίς να κουράσω τις εντυπώσεις μου.  

Ο ατμοποιητής ήρθε αρκετά "βρώμικος" και έπρεπε να πλύνω αρκετές φορές για να φύγει η λαδίλα και η σιδερίλα.  

Το πρώτο λύσιμο ήταν αρκετά δύσκολο -λογικό- αφού τα ορινγκς ήταν "φρέσκα". Τα κατάφερα όμως χωρίς απώλειες.  

Έστησα με το coil (superfine mtl) που δίνει η συσκευασία και στο πρώτο στήσιμο κάναμε μπανάκι κανονικό. Έλυσα πάλι ξαναέστησα και είχα το ίδιο αποτέλεσμα. Σκέφτηκα ότι δεν κάνω σωστό βαμβάκωμα και μετά από 2 προσπάθειες κατάφερα να βαμβάκωσω χωρίς intense διαρροές. Πάλι όμως δεν το έχω κάνει 100% σωστά γιατί στο άτμισμά του γουργουρίζει αρκετά και παράλληλα η τρύπα του airflow είναι μόνιμα δακρυσμένη. Δεν έχω αλλάξει στήσιμο εκ νέου καθώς ήταν ήδη αργά και στη δουλειά δεν μπορώ να κάνω στησίματα. Επιφυλάσσομαι όμως να επανέλθω το βραδάκι. 

Με την δική μου μικρή εμπειρία μιας και στην ατμιστική μου «καριέρα» έχω ατμίσει 4 διαφορετικούς ατμοποιητές μόνο, έχω να πω ότι η εμπειρία είναι όμορφη. Ωραία σφιχτή τζουρίτσα όπως μ’αρέσει. Αποδίδει πολύ όμορφα το DIY goofies του Βλαδίμηρου και χωρίς να έρχεται υγράκι στο στόμα από το driptip με την SS «ψύχτρα». 

Η αναπλήρωση γίνεται πολύ εύκολα από πάνω χωρίς δάκρυα μπανάκια και ιστορίες. 

Η αλήθεια είναι ότι το σώμα του ατμοποιητή ζεσταίνεται εύκολα χωρίς όμως στο σημείο που επηρεάζει την γενική ατμιστική εμπειρία.

Τέλος, με επιφύλαξη τολμώ να πω ότι το φαγάκι του θέλει, σε σημείο που να πω ότι η κατανάλωσή του είναι εφάμιλλη με κλωνοσκάι. Μπορεί να οφείλεται και στην αντίσταση (0,70ω/superfine mtl/15w) και θα αποκτήσω πιο εμπεριστατωμένη άποψη όταν θα στήσω με απλό Ni80, 0,40mm.  

Αυτά εν ολίγοις παιδιά. Θέλω να πιστεύω ότι όταν φτιάξω το βαμβάκωμα και θα σταματήσουν τα δάκρυα στο airflow και οι μπουρμπουλήθρες θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 25, 2019, 17:35 »
Δοκιμασε 26αρι κανθαλ και 5 ανοιχτες

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 25, 2019, 19:27 »
Και όποιος πάρει τον v1.5 mini, μια νέα παρουσίαση (ή μια συνέχεια εδώ) αν είναι εύκολο παρακαλώ :respect:

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 26, 2019, 00:08 »
Καλησπέρα,

Έστησα με 0,40 Ni80, 7σπειρες ανοιχτές (ανοιχτές τόσο όσο να καλύπτει την εισαγωγή) σε πυρήνα μάλλον 2,2 -2,3 (από κατσαβιδακι). Βγήκε στα 0,60ω.

Καμία σχέση....
Αρχικά, φαίνεται να βρήκα το ιδανικό βαμβακωμα καθώς όλα στήθηκαν κομπλέ χωρίς ίχνος από δάκρυ.
Τα γουργουρισματα σταμάτησαν εντελώς και επιτέλους μπορώ να ατμιζω όταν θα κοιμάται η γυναίκα μου χωρίς να με παντοφλιαζει (αθόρυβος στην 1,6 τρύπα airflow)

Τώρα από γεύση. Σε σύγκριση με το superfine σύρμα, στον δικό μου ουρανίσκο έχει πιο ξεκάθαρη γεύση.

Από κατανάλωση, τείνω -αν και νωρίς ακόμα- στην άποψη ότι είναι φαγανος ατμό στα ίδια πλαίσια με τον κλωνοσκαι (αν και θα χρειαστώ λίγες μέρες για να το επιβεβαιώσω)

Μέχρι στιγμής λοιπόν, όλα ωραία όλα οκ, όλα ανθηρά. Απολαμβάνω.

Να είστε καλά. Καλό βράδυ.



Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 26, 2019, 07:37 »
Και όποιος πάρει τον v1.5 mini, μια νέα παρουσίαση (ή μια συνέχεια εδώ) αν είναι εύκολο παρακαλώ :respect:
 Βγηκε και τετοιος;
 Χθες ξαναγορασα τον 1.5,παλι σε ss χρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 26, 2019, 14:17 »
Να κάνω μία ερώτηση; αλλά μη με κράξετε!  :dontknow:



2ml capacity, εννοούμε όταν η στάθμη του υγρού είναι στο ύψος του πάνω ορινγκ του τανκ; (Περίπου εκεί που έχω κυκλώσει στη φωτό) ή όταν η στάθμη φθάνει κοντά στις τρύπες αναπλήρωσης;

Γιατί αν όντως αυτά είναι τα 2ml τότε η κατανάλωσή του είναι στο θεό.

Ενδεικτικά με το στήσιμο 0,40 Ni80, 7σπειρες ανοιχτές 0,60ω. Από χθες στις 21:00 μέχρι τώρα στις 14:00 στα 14w είμαι ήδη στα 10ml. (Στις 14:00 δηλ. το τελευταίο γέμισμα).

Με το ίδιο στήσιμο στον σκαι και με περισσότερο αέρα δεν ξεπερνούσα τα 10-12μλ/μέρα (αναπλήρωση με σύριγγα).
Ίσως επειδή είναι νέο παιχνίδι να έχω αυξήση την χρήση; Δεν ξέρω. Έχω την εντύπωση ότι κάνω την ίδια χρήση με πριν.
Τεσπά. Προβληματίζομαι.


Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 14, 2019, 18:46 »
Υπάρχει ο 1.5 mini σε ελληνικό κατάστημα?

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 14, 2019, 20:42 »
Σε αρκετά και σε πολύ καλή τιμή.. Με κλειστά μάτια.. ΤΑ ΣΠΑΕΙ..!!!!

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 14, 2019, 23:59 »
δεν έχω δοκιμάσει το 24αρη αλλά ο μικρός του αδελφός όντως τα σπάει...

Απ: Berserker v1.5 mtl rta by Vandy Vape
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 15, 2019, 00:14 »
Επειδή δεν τον βρήκα κάπου από Ελλάδα στείλτε κανά link
Thanks 😊

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135799 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos