vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasilis27p, tibolaso, Alexander20, lounik, Buliwyf, Lazy Dog, maprix

Twitter

DVARW MTL RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
DVARW MTL RTA Clone
« στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 00:03 »
Μετά από προτροπή του αγαπητού μας διαχειριστή, αποφάσισα να κάνω μία ΜΙΝΙ παρουσίαση του Κλώνου του θέματος.
Αγοράστηκε λοιπόν από το γνωστό κατάστημα της συμπρωτεύουσας (Νύφη του Θερμαϊκού, Φτωχομάνα και φυσικά Πρωτεύουσα της ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ), αφού πλύθηκε εκτενώς με ξυδάκι σόδα και υπερήχους παρακαλώ όντως κλώνος. Στήθηκε για αρχή με σχετικά χονδρό σύρμα :laugh1: 0.32mm Α1 σε 2,5 τρυπανάκι, 5/6 σπείρες, το οποίο μας βγήκε ακριβώς στο 1ohm. Τον μπουμπούνισα στα 12-13Watt και ώ του θαύματος είχα γεύση από την πρώτη τζούρα και τί γεύση Σούπερ -Ντούπερ, ναι λοιπόν από γεύση σκίζει και επίσης πολύ καλή κατανάλωση (λογικό σε αυτά τα watt).
Ο κλώνος είναι της coppervape και σαν κατασκευή αρκετά καλή.
Τα περισσότερα έχουν λεχθεί στο νήμα του ορίτζιναλ το οποίο ανακατεύθηκε με τον κλώνο, θα αρκεστώ μόνο να πώ για το πρόβλημα στα ορίγκ τα οποία είναι όλα σωστά εκτός από ένα αυτό της καμπάνας, το οποίο μου έβγαλε την πίστη για να κουμπώσω την καμπάνα, ο λόγος φυσικά στην ποιότητα, ήταν αρκετά μαλακό ώστε όταν πίεζα την καμπάνα δίπλωνε και δεν κούμπωνε σωστά, η λύση φυσικά όπως ήδη μου προτάθηκε ίσως να βρίσκεται στην αγορά των αυθεντικών, φυσικά θα ρίξω και μια ματιά στα συρτάρια μου μήπως και βρω κάτι καλύτερο.

Αυτά προς το παρόν και προσθέτω και μία φωτό έτσι για να είναι λίγο πιο όμορφη η παρουσίαση.

EDIT: Παρακαλούνται οι κύριοι συντονιστές να μεταφέρουν τα του κλώνου από το νήμα του αυθεντικού στο παρόν νήμα. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 12:53 »
με ποιο πινακι αερα τον δουλευεις?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 20:22 »
Nαι ξέχασα να το γράψω τον δουλεύω με το πινάκι των 2 χιλιοστών.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 02:04 »
ένα απόγευμα πάω να αγοράσω έναν mtl  για τα καπνικά μου .
λέω στον υπάλληλο , βγάλε ότι έχεις με ταβάνι τα 30 ευρώ  . πρόθυμος ο πωλητής μου βγάζει 5 κομμάτια επισκευάσιμους galaxy , spica , doggy , κ.α δεν θυμάμαι .
όλους τους άνοιξα και τους επεξεργάστηκα τον dvarw τον άφησα για το τέλος γιατί μου ήταν εντελώς αδιάφορος σχεδιαστικά από έξω . :eyesplash:
όταν ήρθε η σειρά του είπα στον πωλητή , αυτός είναι από τους ποιο άσχημους ατμοποιητες που έχω δει , γελάσαμε , γεια να ρίξουμε και μια ματιά μέσα . 1, 2 λεπτά εντάξει θα τον πάρω . ποιον λέει ο πωλητής , αυτόν αυτόν  τον άσχημο του λέω . :laugh1: :laugh1: :laugh1:

από τότε έχω πάρει 3 κομμάτια , 2 εγώ , 1 η γυναίκα μου . είναι απροβλημάτιστος , πανεύκολος , χωράει μπόλικα ml , ανθεκτικός στα πεσίματα , γευσατος , καλό χτύπημα , ωραία τζούρα , 22αρις , ποτε καμένο , ποτέ διαρροή , χαμηλό βάρος , δυνατότητα να αλλάξεις κουστούμια , τη να πω άλλο για αυτό το ασχημόπαπο .

σε σύγκριση με τον γνήσιο για μένα ξεκάθαρα πάρτε κλώνο . η δική μου είναι coppevaper . :yes:

n80 28αρι, 5 σπείρες , 1χιλ πινάκι αερα  8,εως 10.5 βατ ανάλογα με τον πυρήνα της αντίστασης , και έφυγες .
δεν είναι ο καλύτερος ατμοποιητης της αγοράς , είναι όμως από αυτούς που τα κάνουν όλα απλός καλά :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 09:59 »
Βοηθεια στα πιν θέλω...για πείτε τι παραγγέλνω εκτός από αυτό που έχει ήδη;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:14 »
Η coppervape έχει ένα κιτ mtl και ένα dtl πάρε και τα 2 σαν σωστός χομπίστας ατμιστής  και μην ξεχάσεις το δαχτυλίδι της καμπάνας με τις οβάλ τρύπες :yes:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:20 »
Τι κάνει το δαχτυλίδι; Για πες....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:24 »
Καλύτερη τροφοδοσία.Ειδικά με τα ΝΕΤ που κάνετε θα το χρειαστείς σίγουρα :yes:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:26 »
Άμα είναι έτσι το βάλω καλάθι και το δαχτυλιδακι...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:31 »
Steamtuners kitάκι μην ξεχάσεις να συμμαζέψεις λίγο τον εμετούλη και πάρε το ασπρο μακρύ εμετικό επίσης drip tip .Πολύ καλή γεύση το συγκεκριμένο.
Ούτε να τον βλέπω θέλω τον συγκεκριμένο λόγω εμφάνισης άτμο αλλά πραγματικά έχει εξαιρετική απόδοση.Θα τον ευχαριστηθείς :yes:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:37 »
Άμα σου πω ότι εμένα μου αρέσει...έχει κάτι το γοητευτικό ..με το pei  δεν μου αρέσει καθόλου...και βάλε το ένα βάλε το άλλο παναπαρω τον γνήσιο μου φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:43 »
Βίτσια είναι αυτά ;)
Τα teflon drip tip πάντως στα καπνικά,ημικαπνικά και ΝΕΤ δίνουν το κάτι παραπάνω πάντα...
Απορώ πως δεν έχετε ασχοληθεί με την κατηγορία αυτή των drip tip εκεί χάμω στην στοά ακόμα ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 10:45 »
Έχουμε .. τι μας περασες τιποτις τυχαίους...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 12:48 »
Τώρα εσύ προτείνεις σε γυναίκα δαχτυλίδι και λες να μην το πάρει??  lol lol

Στάλθηκε από το MEIZU M6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DVARW MTL RTA Clone
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 17:01 »
Η coppervape έχει ένα κιτ mtl και ένα dtl ...
Καταρχάς κύριε Σταύρο σας βαρεθήκαμε να μας λέτε πόσο άσχημος είναι ο Dvarw
σε όποιο νήμα βρεθείτε, δεν θα το κάνετε και εδώ, να πάτε αλλού κύριε,
να παίζετε με τα μπουριά σας των 500watt, ώχουυυυυυ   :tanevramou:
Μια χαρά κούκλος, μίνιμαλ και ρετρό είναι ο Dvarw :_love_heart:
Είστε τόσο εγκάθετος που ακόμα και τα κιτ της CV , λάθος τα γράφετε, για να κάνετε παραπληροφόρηση,
Tight Kit και Normal Kit τα αναφέρει ο ασιάτης κατασκευαστής :tongue_smilie:
Για τιμωρία σου θα σου στείλω ένα βαμβάκι που ούτε για έμπλαστρο δεν κάνει, ξέρεις εσύ... :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12783 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801578 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet