vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Mimhsdr, treloneritis

Twitter

CREEK RDA BY ATMIZOO

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
CREEK RDA BY ATMIZOO
« στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 19:34 »
ΠΡΟΛΟΓΟΣ

Για αρχή λοιπόν να σας πώ τι κρύβετε πίσω από αυτή την αγορά.
Εδώ και αρκετό καιρό στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου υπήρχε η σκέψη να δοκιμάσω έναν RDA, ανέκαθεν όμως το ανέβαλλα καθότι πάντα ήμουν αθεράπευτος  MTLάκιας, φυσικά τους RDA  τους είχα πάντα συνδεδεμένους με εξωτικά COIL, ντουμάνια και τα πνευμόνια στα χέρια.
Παρακολουθώντας λοιπόν το Φόρουμ και βλέποντας τα διάφορα Review και τον καταιγισμό των RDA, καθώς και το Squonking (έκανα και την αγορά μουVandy Vape X Pulse ), έπεσε το μάτι μου στον RDA του Θέματος και επειδή έχω και αδυναμία στους Έλληνες κατασκευαστές και επειδή είναι και MTL RDA, τον παρήγγειλα.
Εδώ θα ήθελα να τονίσω ότι δεν ήμουνα και σίγουρος ότι θα έπρεπε να κάνω αυτήν την παρουσίαση διότι όπως είπα η εμπειρία μου στους RDA είναι σχεδόν μηδαμινή.

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ –ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ - ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Η συσκευασία είναι αρκετά όμορφη και τα περιεχόμενα αρκετά πλούσια.
1 x Creek BF RDA 22mm (1 x MTL θετικό Post, 1 x BF Πόλο, 1 x “A” Drip Tip προτοποθετημένο)
1 x Set ανταλλακτικών (2 x Post βίδες, 1 x O-ring Kit, 1 x Τυφλό Πόλο, 1 x DL Θετικό Post, 1 x Hex Key 2mm, 1 xBDrip Tip)
 1 x Εγχειρίδιο χρήσης
 1
x Κάρτα Εγγύησης ( 1 χρόνο εγγύση)


Air flow tuning μέσω δύο Θετικά Post designs, one DL oriented and one MTL oriented.
Air flow fine adjustment with Top Cap small (MTL oriented) or large (DL oriented) side slot.
post screws.M2.5mm pan head phillips
11.2mm post-to-post space, ~7.0mm post-to-post net space , ~6.5mm net coiling space Juice well capacity ~1.2ml
Max. net coiling height in the chamber ~5.5mm.
Ύψος 27.0mm [top to bottom, 510 excl., tip “A” installed]/ Ύψος 29.0mm [top to bottom, 510 excl., tip “B” installed]
Βάρος ~38g

Ποιότητα Κατασκευής: 304L SS, το φίνίρισμα όμως είναι τέτοιο που η έκπληξή μου ήταν τεράστια, εδώ φυσικά να τονίσω ότι τα κύρια κομμάτια του είναι κατασκευασμένα στην Ελλάδα, αλλά και μερικά είναι από Μ. Βρετανία, Γερμανία και Κίνα.
ΤΙΜΗ :68 ευρώ, αρκετά τίμια για την ποιότητά του.
Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ CREEK

Αφού τον έπλυνα (πιστέψτε με δεν χρειάζεται, ήταν πεντακάθαρος και γυαλισμένος), δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα εκτός από την αλλάγή του BF πόλου σε κανονικό (δεν μπήκα ακόμη στον κόσμο του SQUONK), στο κουτί του είναι δεμένος με το  MTL Post. Έστεισα λοιπόν με Α1 0.40mm, 6/7 σπείρες σε 3άρι αξονάκι, μου βγήκε 0.80 Ohm και τον μπουμπούνισα στα 18 watt πάνω στο DANI EXTREME V3. Γεύση λοιπόν στον Θεό, ντουμάνι υπέραρκετό για MTL, χτύπημα δυνατό και γενικά η εμπειρία MTL ατμίσματος πάρα πολύ κοντά σε καθαρούς MTL τανκάτους.

Ένα μόνο θα πώ ήρθε για να μείνει.

Κλείνοντας θα συνεχίσω το ταξίδι με όλων των ειδών τις δοκιμές (φυσικά χρειάζομαι χρόνο).

EDIT: Σίγουρα ξέχασα μερικά να πώ αλλά εδώ θα είμαι για να ενημερώσω και να απαντήσω όσο γνωρίζω.

Η δοκιμή έγινε με Black Cavendish ΝΕΤ της La Tabacheria, ακούει η ΣΤΟΑ........... :thumpup: :thumpup:

Ακολουθούν μερικές Φωτό.






« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2018, 19:39 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 19:50 »
Φωτχιες αναπσες μπιλυ! Καλοατμιστο!

Ωραίο εργαλείο και εφόσον παίζει καλά τόσο απαιτητικά υγρά, αξίζει να εξετάσει ενδελεχώς!

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 21:17 »
...ενδιαφέρον εργαλείο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 21:28 »
Έπαθα την πλάκα μου σου λέω, εγώ από RDA δεν κατέχω και ειδικά στην απόδοσή του στο τσιγαρίσιο, φυσικά από γεύση άλλο πράμα.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 23:02 »
Φωτιές μας άναψε πάλι η Στοά. :))

Ωραιοτατη η παρουσίαση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 23:14 »
Η τσιγαρισια εκδοχη εχει ανετη εως ημιπνευμονικη τζουρα η ειναι πολυ σφιχτη.... 

Υγ. Επαγγελματικη παρουσιαση.   :thumpup:

Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 23:44 »
Κατά τη γνώμη μου είναι καθαρά τσιγαρίσια. Η τρύπα αέρα για το mtl είναι ον-οφ. Καμμία ρύθμιση.
Αλλά ακόμα και να βάλεις τον αέρα στη μεγάλη τρύπα με το μτλ κιτ,πάλι δεν θα πάρεις σφιχτή dtl.
Με τον μεγάλο αέρα δεν το έχω δοκιμάσει. Θα αργήσω αρκετά μάλλον.
Βέβαια εγώ θα τον αντιλαμβάνομαι πιό σφιχτό και λόγω του τρόπου που μού αρέσει να στήνω.
0,32 mm KA1,ανοιχτές σπείρες, 1,20 ohm 14-15 watt.
All in all, εξαιρετικός ατμοποιητής,κατασκευαστικά άψογος,που μπορεί να αποδώσει τρομερά στα κατάλληλα χέρια.
Επίσης εξαιρετικός σε όλα τα άλλα από τη συσκευασία μέχρι το σάιτ, όλα άψογα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 18, 2018, 23:51 »
Κατά την γνώμη μου και εγώ συμφωνώ την θεωρώ καθαρή τσιγαρίσια, ούτε σφιχτή ούτε ημιπνευμονική, απλά τσιγαρίσια. 
Κάποια στιγμή θα δοκιμαστεί και η πνευμονική εκδοχή με το πνευμονικό ποστ, αν δεν μας προλάβει κάποιος άλλος...…...καρχαρίας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 00:31 »
ωραια παρουσιαση φιλε μου,το μονο που με χαλαει ,ειναι οτι αν βαλεις καποιο ντριπ τιπ πανω του χανει αισθητικα.δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει το μαμα ντριπ τιπ για mtl καταστασεις.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 01:43 »
Ναι έχεις δίκιο ώς αναφορά τα ντριπ-τιπ, είναι 810 και έχει δύο η συσκευασία στα οποία μπορείς να προσθέσεις εσύ ένα 510 που να ταιριάζει. Σίγουρα έχω και άλλα ντριπ-τιπ και ίσως κάποιο άλλο να ταιριάζει καλύτερα, αλλά το θετικό για εμένα είναι ότι ό καθένας μπορεί να ταιριάξει το δικό του ντριπ-τιπ, είναι και θέμα γούστου φυσικά αλλά και λειτουργικότητας. 
Φυσικά και τα μαμίσια ταιριάζουν απόλυτα για τσιγαρίσιες καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 07:20 »
Κατά την γνώμη μου και εγώ συμφωνώ την θεωρώ καθαρή τσιγαρίσια, ούτε σφιχτή ούτε ημιπνευμονική, απλά τσιγαρίσια.
Κάποια στιγμή θα δοκιμαστεί και η πνευμονική εκδοχή με το πνευμονικό ποστ, αν δεν μας προλάβει κάποιος άλλος...…...καρχαρίας :laugh1:
O καρχαρίας τον έχει δοκιμάσει πριν αρκετό καιρό και σας έχω γράψει ήδη τις εντυπώσεις μου σε άλλο νήμα.
Το θέμα είναι οτι εγώ τον είχα δοκιμάσει αεράτο και δεν έχω άποψη πάνω στις σφιχτές και τα μουτουλου που γράφετε :))
Το μόνο που μπορώ να πω είναι σίγουρα οτι είναι μια πολύ τίμια πρόταση απο την εταιρεία και μπαίνουμε ατμίζουμε άνετα  :yes:
Θα βοηθούσε ένα συγκρητικό με ατμοποιητές της κατηγορίας για ανάλυση,γεύση,τζούρα κτλ...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 23:20 »
Έγινε και η δοκιμή με το καινούργιο ζουλιχτίρι (Vandy Vape X PULSE) και φυσικά μέχρι να καταλάβω τί παίζετε έπεσαν και μερικά βρισίδια, όντως νούμπ με το άθλημα του Squonk, τα βρήκα σκούρα με το μπουκαλάκι στο γέμισμα έβγαινε υγρό από το σωληνάκι πριν προλάβω να το κουμπώσω στο πίν.
Τέλος πάντων τα ψιλοκατάφερα και τα αποτελέσματα ήταν υπέροχα όσον αφορά τουλάχιστον το SQUONK.
Το στήσιμο του δριπερ ήταν καθαρά τσιγαρίσιο, δεν θα αναφέρω φυσικά για την συμπεριφορά του σαν τσιγαρίσιος γιατί το έκανα στο πρώτο πόστ.

Εκείνο που θα πώ είναι ότι το επόμενο στήσιμο θα γίνει με κάτι εξωτικό και με πολλούς αέρηδες, για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει να προμηθευθώ κάτι εξωτικό...…... ;)



Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 23:32 »
Άμα μιλάμε για το ίδιο μπουκαλάκι είναι θεόσκληρο! Δοκίμασε το ανταλλακτικό του που μου φάνηκε φυσιολογικό.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 20, 2018, 23:44 »
Είναι το ίδιο μπουκαλάκι του Pulse 80 (πολύ μαλακό) και έτσι όταν το πιάνω για να το κουμπώσω πιέζεται και ξερνάει υγρο από το σωληνάκι, αυτό φυσικά μέχρι να κουμπώσει και μετά είναι οκ, εκείνο που κάνω το πιάνω πολύ μαλακά και η δουλειά γίνεται, αλλά όπως είπα είμαι νουμπάς και θα μάθω.    :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: CREEK RDA BY ATMIZOO
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 21, 2018, 00:18 »
Άλλο θα δοκίμασα. Γράψε λάθος. Ήταν ένα που ερχόταν με το pulse kit. Μάλλον άλλο πράμα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515342 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet