vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, vag21, gstamatos, Lazy Dog, lounik, Harris, panikad, maprix

Twitter

ASPIRE NAUTILUS AIO

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 21:47 »
Το τεράστιο και μοναδικό μείον για εμένα ειναι η καμένη γεύση, τα υπόλοιπα ειναι δευτερεύοντα και διορθώνονται λίγο πολύ.
Αυτό όμως μόνο ο Στάθης το ανέφερε και μόνο σε συγκεκριμένο υγρό, κανένας άλλος. Αρα, όλα καλά καμωμένα. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 10:42 »
Καμένη γεύση δεν έχoυμε πάρει ως τώρα από τον ναυτίλο.
Ατμίζω κυρίως το cohiba ενώ η πεθερά μου το natillak και μια diy custard. 
Και οι δύο με τέρμα ανοιχτό τον αέρα.

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 01, 2019, 01:12 »
Καλή χρονιά! Η γεύση του πλαστικού δεν έφυγε με το ξύδι και το παράξενο είναι ότι σε κάποια γεμίσματα δεν την έχει τόσο, αλλά σε άλλα όπως τώρα είναι σαν καμμένο πλαστικό. Το είδα να αναφέρεται και σε review σε ιστοσελιδα. Για να μην την έχουν όλοι όμως θα υποθέσω ότι τα τανκάκια μπορεί να είναι από διαφορετικό υλικό κάποια; Αλλιώς δεν ξέρω. Όταν έχει αυτή τη γέυση παίρνει 0/10.

Nai_Ego

Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 16, 2019, 10:47 »
FYI
Κάτι που παρατήρησα σήμερα: Κρατάει υγρασία στην γυαλιστερή ασημί επιφάνεια πάνω στην οποία ακουμπάει το pod, ειδικά δίπλα στα μαύρα πλαστικά που το απελευθερώνουν. Δεν ξέρω αν είναι υδρατμοί απ' το άτμισμα ή λόγω καιρού αλλά το άφησα να στεγνώσει καλά πριν ξαναβάλω το pod.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 16, 2019, 12:06 »
Η υγρασία προέρχεται από την εισαγωγή αέρα στη βάση, ψιλοαναμενόμενο αλλά δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.
Κάθε φορά που βγάζουμε το pod για να γεμίσουμε υγρό, ένα σκούπισμα και καθάρισε(ς).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2019, 12:54 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος MikeV

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 21:54 »
απο τις περιπετειες μου με το Αspire:
τελικα οσο κι αν φαινεται παραξενο το προβλημα το δημιουργουσε ως επι το πλειστον η φορτιση της συσκευης με ταχυφορτιστή.. Το ανακαλυψα τυχαια επειδη στις διακοπες των γιορτων πηρα μαζι μου μονο εναν μινι φορτιστη ταξιδιου κι ηταν ολα οκ..
Μετα την φορτιση με ταχυφορτιστη το ποντακι απλα δεν ατμιζεται για κανα μισαωρο, ανεβαζεει καυτο υγρο σα να το ρουφας με καλαμακι

επισης το ιδιο προβλημα (αλλα σε μικροτερη κλιμακα) μου το δημιουργει μια αρκετα χρησιμοποιημενη αντισταση, σε συνδιασμο με σκουροχρωμα υγρα αλλα αυτο πιστευω ειναι και λογικο

πλεον δε με απασχολει και τοσο, πηρε αναπληρωματικη θεση αφου στις γιορτες μου φεραν δωρο απ εξω το καινουριο smok nord pod που για εμενα υπερτερει σε ολα τα σημεια.. Οταν ερθει στην Ελλαδα (δεν το εχω βρει καπου ακομα, θελω να παρω κι ενα δευτερο) ριξτε του μια ματια..

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια, Καλη Χρονιά να εχουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 10, 2019, 19:32 »
Καλησπερα σε  ολους  :)
Σε ποση ωρα φορτιζει το εργαλειο ρε παιδες? 

Και απο καποιον που το χρησιμοποιει  αρκετα ,ας δωσει μια εικονα για την αυτονομια του  και για την διαρκεια των αντιστασεων ( με νορμαλ υγρα οχι τπτ κατραμια :))).

Θελω να το κανω δωρο και δεν ξερω αν πρεπει να παρω 1 η 2.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 11, 2019, 10:41 »
Tα 2 πάντα είναι καλύτερα από 1. Trust me.  ;D

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 15, 2019, 07:40 »
Καλημερα. Νεα κατοχος και εχω μια απορια. Το φορτησα και ο φωτισμος ειναι ροζ... δε μου μοιαζει για πορτοκαλι. Εχει αλλαξει κατι με τις ενδειξης του φωτισμου? Κανονικα μπλε δεν θα επρεπε να ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 15, 2019, 09:42 »
Καλημέρα.
Πλήρως φορτισμένο, το λεντάκι έχει ένα χρώμα ροζ-μωβ-πορτοκαλί.
Μπλέ θα γίνει όταν η μπαταρία πέσει στ 3.8 βολτ.
Και κάτω από τα 3.5 βολτ θα γίνει κόκκινο-πορτοκαλί.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 15, 2019, 12:30 »
Καλημερα και παλι. Ευχαριστω για την απαντηση. Πολυ μπερδεψουρα αυτο με τα χρωματα. Αυτους με αχρωματοψια δεν τους σκεφτηκαν?
Οι εντυπωσεις μου για το ποντακι  ειναι πως να το πω...χλωμες. Ειμαι βεβαια συνηθισμενη στα μοντ τα διμπαταρα και ντουμανατα οποτε γιαυτο ειμαι λιγο μουδιασμενη εως τωρα. Πρεπει να το συνηθισω μαλλον. Και να αλλαξω τον τροπο που τραβαω την τζουρα. Παρατηρησα πως πρεπει να τραβηξω γερη τζουραμγια να μπορεσω να καταλαβω την γευση. Α εκλεισα λιγο και τον αεραγωγο στα μισα και ειδα πως ειναι λιγο καλυτερη η γευση απο τερμα ανοιχτο. 

Επισης την πατησα κι εγω με τη διαρροη μετα απο φορτηση. Ηταν και η πρωτη πρωινη ρουφηξια και μου ηρθε μια αρκετη ποσοτητα υγρου μεσα στο στομα. Μιση ωρα εφτηνα... Εγινε και στη δευτερη προσπαθεια (ξανα εφτηνα) και στην τριτη προσπαθεια αντι να σταξει απο το ντριπ στο στομα (με λυπηθηκε) εκανε διαρροη απο κατω και καθαριζα το ποντακι μετα. Καλυτερα αυτο παρα  το στομα μου.... Το εσβησα και το αφησα να ξεκουραστει και μετα ολα καλα... ουτε διαρροη ουτε τιποτα. 

Δεν ξερω γιατι, ελπιζω απλα να ετυχε. Κι ευχομαι να ειναι μονο αυτο..

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 15, 2019, 22:02 »
Εγώ πάλι το έχω κάνα μήνα και στο τέλος "πείστηκα" να το χρησιμοποιώ καθημερινά. Μετά από μια 5ετία ατμίσματος σκέτης βάσης με επισκευάσιμους, με SS316L και έλεγχο θερμοκρασίας, είχα χάσει τον έλεγχο με την κατανάλωση. Παρ' όλο που δεν ξεπέρναγα ποτέ τα 17-18 watt, η συνεχής πιπίλα με έφτανε στα 24ml την ημέρα.

Δοκιμάζοντας το ΑΙΟ, δεν είχα κανένα θέμα διαρροής, αλλά αντιμετώπισα δύο άλλα προβλήματα. Η τζούρα που δεν είναι τόσο αεράτη όσο είχα συνηθίσει και το χτύπημα. Διπλασίασα την νικοτίνη και από 3άρα την έκανα 6άρα και το χτύπημα είναι όσο το θέλω. Στο τέλος, συνήθισα και την τσιγαρίσια τζούρα και τώρα μου φαίνεται μια χαρά. Η γεύση δεν με απασχολεί, αφού κάνω σκέτη βάση.
Το κυριότερο όμως είναι η κατανάλωση, που έπεσε στα υπόγεια! Η πιπίλα, πιπίλα, αλλά δεν ξεπερνάω τα 5-6 ml την ημέρα, πράγμα που μου θύμισε τις παλιές καλές ημέρες των clearomizers!


Τώρα θα πάρω άλλο ένα, ώστε να μην μένω από μπαταρία και να με βγάζουν όλη την ημέρα.

Για το θέμα του υγρού, όταν γίνεται αρκετό, τότε να τινάζεις το ποντάκι 4-5 φορές, όπως τινάζουμε το θερμόμετρο. Μετά, στρίψε την ακρη μιας χαρτοπετσέτας και χώσε την από το ντρι τιπ στην αντίσταση για να την σκουπίσεις.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 15, 2019, 22:14 »
Μία από τα ίδια , περίπου. Μετά από μικρή πορεία 6.5 ετών, από Ego-c μέχρι το πολύ Subtank-mini, έχω καταλήξει πλέον, για SOHO με τα κλασσικά ΑΙΟ της joyetech (κυρίως το AIO Pro-C 4ml με αποσπώμενη μπαταρία 18650) και για τα υπόλοιπα (Dirty-Latakia και μεντοφρουτώδη) με ARO (είναι το MΤ3S με γυαλί) και έχω . Καλή γεύση, πολύ καλή κατανάλωση και μέγιστη ευκολία.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 02:37 »
Καλησπέρα έχω αγοράσει από το καλοκαίρι το mod για τη θάλασσα και με βόλεψε πολύ στη δουλειά. Όμως σήμερα ξαφνικά άρχισε να δίνει ρεύμα μόνο του όταν το είχα ακουμπήσει στο γραφείο.Μετά από πολύ προσπάθεια κατάφερα να του κάνω τα 5 κλικ και να κλειδώσει. Στο σπίτι το καθάρισα και το ενεργοποίησα για δω αν δουλεύει και ξανάκανε τα ίδια. Το κλείδωμα τώρα ήταν αρκετά πιο δύσκολο αλλά τα κατάφερα. Έχω πάρει αρκετά προϊόντα της  aspire και ήμουν ικανοποιημένος τουλάχιστον από την ποιότητα .Αυτό όμως είναι  κακό ποιοτικά και τελικά και λειτουργικά. Έβγαλα πάλι το ναυτίλο ( το μεγάλο που με βοήθησε να κόψω το κάπνισμα πριν 4 χρόνια) για αν χρησιμοποιήσω τις αντιστάσεις που περίσσεψαν και αυτό το παρόπλισα .

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 00:25 »
Το πήγα σήμερα στο μαγαζί που το αγόρασα και μου το αντικατέστησαν αμέσως λέγοντας μου ότι ενώ έχουν πουλήσει αρκετά είναι το πρώτο που παρουσίασε πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530727 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201461 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801574 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet