vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Mimhsdr, treloneritis

Twitter

ASPIRE NAUTILUS AIO

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
ASPIRE NAUTILUS AIO
« στις: Οκτωβρίου 12, 2018, 23:41 »
Αφού με έχει πιάσει μια pod-ίτιδα τελευταίως, μετά το justfog minifit είπα να προσθέσω στο χαρέμι μου και το Aspire Nautilus AIO για κάτι μεγαλύτερο και βαρύτερο μεν, δυνατότερο και σχετικά παραμετροποιήσιμο δε.
Το nautilus είναι 87.5mm x 37mm x 21mm, και περιλαμβάνει ενσωματωμένη μπαταρία 1000ma και pod με χωρητικότητα 2ml.
Σε αυτές τις διαστάσεις ταιριάζει μια χαρά στο χέρι, ενώ τα 100gm βάρος δεν θα προβληματίσουν ούτε αν μπει σε τσεπάκι στο πουκάμισο.



Δέχεται τις αντιστάσεις BVC 1.8Ω του ναυτίλου και δίνει επιλογή είτε την κλασσική είτε για nic salts, τις οποίες μάλιστα περιέχει στο πακέτο.
Ως εξτρα υπάρχει και τανκάκι με χωρητικότητα 4.5ml που θα εξυπηρετεί αρκετά αφού έχει την διπλή χωρητικότητα.
Η αλλαγή της αντίστασης είναι πανεύκολη, το γέμισμα επίσης απλό αν και όπως όλα σχεδόν τα pods θέλει μπουκαλάκι με ψιλή μύτη. Υπάρχει και ρύθμιση αέρα, επίσης ευκολόχρηστη.

Στα του ατμίσματος, το pod αποδίδει πάρα πολύ καλά την τζούρα, με αρκετά καλή γεύση και ποσότητα ατμού (πλήρως ανοιχτός αέρας).
Μπορώ να πω ότι το ατμίζω ευχάριστα, με τέρμα ανοιχτό τον αέρα δίνει σφιχτή πνευμονική τζούρα. Οι mtl ατμιστές είμαι σίγουρος ότι θα το απολαύσουν, ιδίως αν κλείσουν λίγο τον αέρα.
Από διάρκεια, η μπαταρία τα πάει καλά, μου έβγαλε σχεδόν 3 τανκάκια των 2ml.

Το χρησιμοποιώ καθημερινά κυρίως σε περιστάσεις που δεν θέλω να κουβαλάω μεγάλο μοντάκι, αλλά λόγω της καλής του απόδοσης το ατμίζω αρκετά στη διάρκεια της ημέρας. Τολμώ να πω ότι εύκολα θα το άτμιζα όλη την ημέρα αν ήταν πιο χαλαρό στη τζούρα του, καθώς έχω συνηθίσει τα τελευταία 2 χρόνια σε drippers και αεράτα τανκ.

Τελικά είναι άλλη μια πολύ καλή επιλογή, τόσο για stelth άτμισμα, όσο και για καθημερινό.





Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 00:13 »
Το πηρα δωρο πριν μια βδομαδα στην αδελφη μου να κοψει το τσιγαρο.  Δεν ψηθηκε ποτε να ξεκινησει το ατμισμα οσες φορες και να δοκιμασε τα δικα μου μοντακια.  Αυτο της αρεσε αρκετα και το χρησιμοποιει!  

Ειναι πολύ βολικο στο χερι και τη τσεπι, εχει ρυθμιζομενη τζουρα και γευση αξιοπρεπες για αυτο που ειναι. Σκεφτομαι να παρω και για μενα ενα να εχω κατι διακριτικό στη δουλεια.


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 00:15 »
Γιάννη μου, όταν είναι να πουλήσεις τα μηχανικά squonk σου, μην με ξεχάσεις :)  :angel:

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 00:15 »
Συνυπογράφω ! Το έχω πάρει και εγώ και το έχω μόνιμα μαζί για stealth καταστάσεις. Πάντα με άλατα.
Πολύ καλή γεύση !
Αν και κάνω μόνο πνευμονικές, με τελείως ανοικτό αέρα με καλύπτει για την αποστολή που του έχει ανατεθεί  ;D.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν υποστηρίζει τις μικρότερες αντιστάσεις του Ναυτίλου ?

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 00:49 »
Απ΄ ότι είδα σε ένα βίντεο δεν τις υποστηρίζει γιατί δίνει μέχρι 12 watt. (Έτσι τουλάχιστον είπε το παλικάρι στο βίντεο). 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 01:10 »
Αν ήταν μηχανικό με γεμάτη μπαταρία στα 1,6Ω θα ήθελε 11W

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 08:16 »
Aspire Nautilus AIO Kit


Αν και κάτοχος αρκετών high end ή απλά ακριβών ατμοποιητών και mod, η έννοια μην το κλέψουν ή μην το χάσω ή μην μου πέσει σε διάφορες μη ελεγχόμενες δραστηριότητες στην δουλειά με οδήγησε να πάρω ένα ΑΙΟ για να θυμηθώ και τα πρώτα βήματα που είχα κάνει στο άτμισμα. Δεν σκόπευα να το παρουσιάσω, αλλά υπήρξε η πρόταση να το κάνω γιατί μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον που σκέφτεται να ξεκινήσει το άτμισμα. Δεν έχω τραβήξει δικές μου φωτογραφίες αλλά έχω κάνει επιλογή από το site της Aspire και το Internet που νομίζω ότι καλύπτουν το θέμα. Επίσης, το κείμενο βασίζεται στην απόδοση του Εγγλέζικου manual σε συνδυασμό με τις πληροφορίες από το site της Aspire με κάποιες δικές μου παρεμβάσεις και τις πρώτες εντυπώσεις.


Σχεδιασμένο ξανά για όλους τους φίλους των tank του Nautilus, η Aspire κυκλοφόρησε το νέο σύστημα Aspire Nautilus AIO pod. Έχει νέα σχεδίαση, είναι αρκετά λεπτό και κυκλοφοράει σε 6 χρώματα με σατινέ φινίρισμα (μπλε, πράσινο, ασημί, μαύρο, κόκκινο και μωβ) αν και δεν θα τα βρείτε σε όλα τα καταστήματα.


Είναι αναπληρώσιμο και στην Ελλάδα κυκλοφοράει με χωρητικότητα 2ml (TPD) αλλά υπάρχει και επιλογή για 4,5ml σαν ανταλλακτικό pod χωρίς να αυξάνει ιδιαίτερα το ύψος. Χρησιμοποιεί τις κλασικές BVC αντιστάσεις και η Aspire προτείνει αυτή των 1,8Ω. Επιπλέον έχει κυκλοφορήσει και μία για υγρά με άλατα νικοτίνης, πάλι στα 1,8Ω που μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί και με κανονικά υγρά. Στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνει μία από την καθεμία.

Συσκευασία

 Έρχεται σ’ ένα πολύ καλό κουτί από χοντρό χαρτόνι που θυμίζει ξύλο.


Τα περιεχόμενα είναι:

• Η συσκευή Nautilus AIO
• 2 αντιστάσεις 1,8Ω (1 κανονική BVC & 1 για άλατα νικοτίνης)
• 2 πρόσθετα O-rings
• 1 τάπα σιλικόνης για το pod
• 1 καλώδιο micro USB
• Κάρτα Εγγύησης
• Οδηγίες Χρήσης


Διαστάσεις του Aspire Nautilus AIO
 
Με τον κομψό και εργονομικό σχεδιασμό μεγέθους παλάμης, το Aspire Nautilus AIO χωράει εύκολα στην τσέπη ή στην τσάντα.


Εξωτερική περιγραφή του Aspire Nautilus AIO
 
Πολύ απλό και με τον μικρό αριθμό των εξαρτημάτων εξασφαλίζει ότι δεν υπάρχει τίποτα για να πάει στραβά με το AIO Aspire Nautilus ή να μπερδέψει τον αρχάριο χρήστη.


Σύστημα ελέγχου ροής αέρα του Nautilus AIO
 
Το Aspire Nautilus AIO διαθέτει ρυθμιζόμενο σύστημα ροής αέρα που ταιριάζει στις προτιμήσεις του καθενός. Αυτό βρίσκεται στην βάση που βιδώνει η αντίσταση και ρυθμίζεται περιστρέφοντας το δαχτυλίδι. Μπορείτε να δείτε πόσο αέρα τραβάει χωρίς να συνδέσετε το pod στην συσκευή.


Αντιστάσεις
 
Ο ατμοποιητής Aspire Nautilus AIO χρησιμοποιεί την γνωστή και δημοφιλή σειρά αντιστάσεων Nautilus BVC (Bottom Vertical Coil), με σύρμα NiCr80. Ο Aspire Nautilus AIO περιέχει στην συσκευασία του δύο αντιστάσεις στα 1,8Ω, μία για κανονικό υγρό και μία για χρήση με άλατα νικοτίνης, αν και λειτουργεί εξίσου καλά και με το κανονικό υγρό. Δεν υπάρχει κάποια σημείωση για τη δυνατότητα χρήσης άλλων BVC αντιστάσεων πχ 1,6Ω.


Aspire Nautilus AIO Pod
 
Το pod στον Aspire Nautilus AIO είναι εύκολο στη χρήση χρησιμοποιώντας ένα απλό αλλά αποτελεσματικό βύσμα σιλικόνης στη βάση του έχοντας μια μεγάλη τρύπα πλήρωσης 4,6mm που ταιριάζει με όλους σχεδόν τους τύπους μπουκαλιών υγρού και χωράει 4,5 ml ή 2,0 ml.


Τοποθέτηση της αντίστασης
 
Όποιον τύπο αντίστασης κι αν χρησιμοποιείτε, είναι εύκολο να τοποθετηθεί. Αφαιρέστε απλά το pod πιέζοντας τα πλευρικά κουμπιά της συσκευής, γυρίστε το ανάποδα, αφαιρέστε την καμινάδα και βιδώστε το πηνίο που επιλέξατε. Στη συνέχεια βιδώστε την καμινάδα με την περασμένη αντίσταση στο δοχείο. Σπρώξτε το πίσω στο Aspire Nautilus AIO μέχρι να κάνει κλικ.


Σημείωση: όταν εισάγετε μια νέα αντίσταση, αφήστε πάντα τη συσκευή να παραμείνει για 3 λεπτά για να επιτρέψετε να ποτίσει το βαμβάκι. Αυτό θα βοηθήσει στην αποφυγή καψίματος του βαμβακιού και καταστροφής της αντίστασης. Εναλλακτικά μπορείτε να ρίξετε μια σταγόνα υγρό σε κάθε πλαϊνή τρύπα της αντίστασης και 2-3 στο ανοιχτό της μέρος.

Γέμισμα του Aspire Nautilus AIO

Το γέμισμα με υγρό είναι εξαιρετικά εύκολο. Αφαιρέστε το pod από τη συσκευή πιέζοντας τα δύο πλευρικά κουμπιά, αναποδογυρίστε το και αφαιρέστε το βύσμα σιλικόνης από την οπή πλήρωσης. Γεμίστε το δοχείο με υγρό και πιέστε ξανά το βύσμα σιλικόνης μέχρι να κάτσει σε όλο του το μήκος. Βάλτε ξανά το pod στην συσκευή πιέζοντας προς τα κάτω μέχρι να ασφαλίσει στη θέση του και είναι έτοιμο. Σε περίπτωση που το στόμιο του μπουκαλιού του υγρού που βάζετε χωράει οριακά, θέλει λίγο προσοχή γιατί δεν υπάρχει τρύπα εκτόνωσης του αέρα.


Ενεργοποίηση – Απενεργοποίηση
 
Πατώντας το κουμπί 5 φορές μέσα σε 2 δευτερόλεπτα η συσκευή θα ενεργοποιηθεί ή θ’ απενεργοποιηθεί. Το LED θ’ ανάψει μπλε και πορτοκαλί 3 φορές και στις 2 περιπτώσεις.
 
Φόρτιση
 
Η φόρτιση του Aspire Nautilus AIO είναι επίσης πολύ απλή. Απλά συνδέστε το παρεχόμενο καλώδιο micro USB στην πλευρά του mod και συνδέστε το άλλο άκρο σε μια κατάλληλη παροχή ρεύματος για να φορτίσετε. Το μέγιστο ρεύμα φόρτισης μπορεί να φτάσει μέχρι 1Α. Όταν συνδεθεί το USB με την τροφοδοσία, το LED θα αναβοσβήσει μπλε και πορτοκαλί τρεις φορές, ενώ όταν φορτιστεί πλήρως το LED θα αναβοσβήσει μπλε και πορτοκαλί είκοσι φορές και στη συνέχεια θα μείνει σβηστό. Όταν είναι ενεργοποιημένος ο Nautilus AIO, πατήστε το πλήκτρο  και το φως θα δείχνει την τρέχουσα φόρτιση του Nautilus AIO. Όταν είναι πάνω από τα 3,8V η ένδειξη θα είναι μπλε και πορτοκαλί. Όταν είναι μεταξύ 3,5V και 3,8V θα είναι μόνο μπλε, ενώ αν πέσει κάτω από 3,5V τότε το φως θα γίνει πορτοκαλί για να σας υπενθυμίσει ότι πρέπει να φορτιστεί. Κατά τη διάρκεια της φόρτισης το LED θα φωτίζεται με την αντίστροφη σειρά. Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 1000mAh και η κατανάλωση με την αντίσταση των 1,8Ω είναι 12W. Να σημειωθεί ότι μπορεί να λειτουργεί παράλληλα με την φόρτιση, οπότε είναι δύσκολο να ξεμείνετε (στην ανάγκη με power bank).


Χαρακτηριστικά Ασφαλείας
 
Αυτόματη απενεργοποίηση αν το κουμπί πατηθεί για περισσότερο από 10 δευτερόλεπτα. Το LED θ’ ανάψει μπλε και πορτοκαλί 10 φορές και ο Nautilus AIO θα σταματήσει να δίνει ρεύμα.
Προστασία βραχυκυκλώματος. Σ’ αυτή την περίπτωση το LED θ’ ανάψει μπλε και πορτοκαλί 3 φορές και ο Nautilus AIO θα σβήσει.
Προστασία χαμηλής τάσης. Όταν η μπαταρία πέσει κάτω από τα 3,2V το LED θ’ ανάψει 15 φορές πορτοκαλί και ο Nautilus AIO θα σβήσει.
Προστασία υπερβολικής φόρτισης. Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση της μπαταρίας, σταματάει για να αποφευχθεί βλάβη στην μπαταρία.
Προστασία υπερθέρμανσης. Αν η θερμοκρασία στην πλακέτα υπερβεί τους 75οC το LED θ’ ανάψει πορτοκαλί για 3 δευτερόλεπτα και ο Nautilus AIO θα σβήσει.
 
Πρώτες εντυπώσεις
 
Το pod ήρθε μερικώς φορτισμένο, φορτίστηκε πλήρως και του έβαλα από την αρχή το δοχείο των 4,5ml. Έχει φορεμένη αντίσταση, οπότε σαν ανταλλακτικό είναι στην πραγματικότητα φθηνότερο. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι επειδή είναι τελείως στεγανό, μπορείς να έχεις κι ένα δεύτερο δοχείο με άλλο υγρό (ή κι ένα τρίτο). Η αντίσταση που χρησιμοποίησα ήταν η κανονική και ο αέρας τελείως ανοικτός.
 
Η τζούρα του με όλο τον αέρα ανοιχτό είναι χαλαρή MTL και παρά το ότι το επιστόμιο φαίνεται μεγάλο δεν είναι σε καμία περίπτωση για DTL (δεν σχεδιάστηκε για κάτι τέτοιο άλλωστε). Το επιστόμιο είναι πλατύ εξωτερικά αλλά το εσωτερικό του είναι σαφώς πιο στενό. Απλά ταιριάζει καλά στα χείλη. Μου άρεσε ότι έχει καπάκι που κλείνει το πάνω μέρος μαζί με το επιστόμιο, αλλά θα μπορούσε να κουμπώνει από την άλλη πλευρά για να μην το βάζεις στην τσέπη (δεν το βλέπω να το χρησιμοποιώ).
 
Ένα πιθανό (αισθητικό και λειτουργικό) πρόβλημα είναι ότι το υλικό κατασκευής του mod είναι πλαστικό και δεν ξέρω τί αντοχή θα έχει σε μια πτώση από χαμηλό ύψος πχ 50cm ή τί ανθεκτικότητα έχει η βαφή του. Το πήρα σε μαύρο κάνοντας μαντεψιά ότι το πλαστικό από κάτω είναι κι αυτό μαύρο.
 
Ένα σημείο που μπορεί να προβληματίσει κάποιους είναι η ποικιλία φωτεινών ενδείξεων. Από την εμπειρία μου πιστεύω ότι οι περισσότερες δεν είναι αναγκαίο να απομνημονευθούν ενώ τις χρήσιμες (πχ επίπεδο φόρτισης - εκφόρτισης) θα τις μάθετε σχεδόν αυτόματα.
 
Για πρώτο υγρό έβαλα το Lemon Tart (Dinner Lady) σε PVG 50/50 με 6mg/ml νικοτίνη γιατί το έχω δοκιμάσει σε πολλούς ατμοποιητές. Έβγαλε πλούσια την γεύση με έντονο το λεμόνι και την τάρτα στην συνέχεια, πολύ καλύτερος από αρκετούς επισκευάσιμους των 40+ €. Ο ατμός του αρκετός και σχετικά διακριτικός (δεν ξέρω τί θα κάνει με πιο χαμηλή αντίσταση) ή σε τζούρα στο όριο των 10 δευτερολέπτων).
 
Καπνικό δεν δοκίμασα, θα είναι η επόμενη δοκιμή στο άλλο pod. Φυσικά, όπως κάθε εργοστασιακός που σέβεται τον εαυτό του, δεν παίζει με υγρά ΝΕΤ γιατί οι αντιστάσεις κοστίζουν.
 
Συμπερασματικά και για αρχή θα έλεγα ότι είναι ένα αξιοπρεπές ΑΙΟ που με 32€ θα μπορούσε να είναι μια καλή αρχή (ή λύση λόγω φορητότητας). Μεγάλο πλεονέκτημα ότι αναπληρώνεται και μάλιστα σε ικανοποιητική ποσότητα. Δύο μειονεκτήματα που αφορούν όλες τις αντίστοιχες υλοποιήσεις είναι η ενσωματωμένη μπαταρία και οι αντιστάσεις που θα πρέπει ν’ αλλάζονται κάθε εβδομάδα ή περίπου 30ml υγρού και κοστίζουν 2,5 – 3€ η μία. Υπάρχουν και διάφοροι «ψυχοπαθείς» που τις επισκευάζουν, αλλά σε βιντεάκια που είδα στο YouTube ο πιο έμπειρος ήθελε γύρω στα 15 λεπτά. Αν πιστεύετε ότι αξίζει δείτε τα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 08:44 »
Συγχαρητήρια και στους δυο σας για τις παρουσιάσεις σας. Ευχαριστούμε. :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 13:03 »


Αφού με έχει πιάσει μια pod-ίτιδα τελευταίως, μετά το justfog minifit είπα να προσθέσω στο χαρέμι μου και το Aspire Nautilus AIO ...

Ποιητα μου, ποιο από από τα 2 θα προτιμούσες και θα συστηνες σε κάποιον θεριακλή? Βασικά σε κάποια θεριακλου...


Στάλθηκε από το MEIZU M6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 13:58 »
Το Justfog ακούγεται ευκρινέστατα και ειναι μεγάλο μείον. Το Aspire πως τα πάει σε αυτο το θέμα, λιγότερο ή στα ίδια επίπεδα;

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 14:46 »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση τους καλλιτέχνες και επιστήμονες (ποιητή και γιατρό) του φόρουμ! :)

Μία ερώτηση: από κατανάλωση πως πάει;

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 17:43 »
Εχει διαρροες ή ερχεται υγρο στο στομα οπως γραφουν μερικοι στη σελιδα της aspire  στο facebook; Ειμαι σε διλημμα να παρω αυτο η το breeze 2.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 13, 2018, 22:01 »
Στον ενα μηνα που το εχω εχει μηδενικες διαρροες, και καθολου spitback. Θελει ομως που κ που λιγο καθαρισμα με χαρτοπετσετα στο στομιο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 10:21 »

Ποιητα μου, ποιο από από τα 2 θα προτιμούσες και θα συστηνες σε κάποιον θεριακλή? Βασικά σε κάποια θεριακλου...


Στάλθηκε από το MEIZU M6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για κανονικό ολοήμερο άτμισμα, σίγουρα το Aspire.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση τους καλλιτέχνες και επιστήμονες (ποιητή και γιατρό) του φόρουμ! :)

Μία ερώτηση: από κατανάλωση πως πάει;

Από κατανάλωση βρίσκεται στην οικονομική κατηγορία. Με την αντισταση που έχει και τα W που λειτουργεί, είναι αρκετά οικονομικό στα υγρά.

Εχει διαρροες ή ερχεται υγρο στο στομα οπως γραφουν μερικοι στη σελιδα της aspire  στο facebook; Ειμαι σε διλημμα να παρω αυτο η το breeze 2.
Τίποτα από τα παραπάνω δεν έχει. Η μόνη περίπτωση να έρθει λίγο υγρό στο στόμα, είναι αν το ξεχειλίσεις στο γέμισμα και πλημμυρίσεις την αντίσταση. Εκεί για 4-5 ρουφηξιές θα πάρεις πολύ υγρή τζούρα και μετά θα στρώσει.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE NAUTILUS AIO
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 14, 2018, 11:34 »
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη για την κατανάλωση και την στεγανότητα. Στον ίδιο χρόνο ήπιε 2ml ο Aspire και 3+ ml ο Skyline. Φυσικά ήταν σε τελείως άλλες ρυθμίσεις, αλλά με κάποιους μικρούς κατά τη γνώμη μου συμβιβασμούς παραπλήσια γεύση.
Η στεγανότητα του Aspire είναι δεδομένη κατασκευαστικά. Πρέπει ή να μην έχει βιδωθεί καλά η αντίσταση (δεν θα κάνει επαφή), ή να μην έχει κουμπώσει η τάπα σιλικόνης (χλωμό) ή να έχει ραγίσει το πλαστικό. Επιστροφή επί του παρόντος δεν έχω διαπιστώσει, αλλά πιστεύω με λίγο χαρτί να λύνεται το τυχόν πρόβλημα.
Για την μπαταρία δεν ξέρω, γιατί έκανα κάτι λάθος στην φόρτιση και δεν κράτησε ιδιαίτερα. Θα δείξει τις επόμενες ημέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515342 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet