vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, xsad

Twitter

Justfog - Minifit

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 10:52 »
οι πιο εύκολοι στόχοι για το IQOS είναι οι νέοι με τα podakia.Πιο φθηνό,λιγότερα αναλώσιμα και τα βρίσκεις παντού(το σημαντικότερο)

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:07 »
Εννοείς ότι το IQOS είναι φθηνότερο από τα pod ή ότι τα ποντάκια έχουν φθηνότερο κόστος χρήσης από τις κανονικές συσκευές; Γιατί δεν ισχύει τίποτα από τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:34 »
Αν υπολογίσεις οτι το IQOS το δίνουν τσάμπα σε ατμιστές που πλησιάζουν σε δημόσιους χώρους και ένα καλό υγρό αλάτων κάνει 7-8 ευρώ
συν μια αντισταση 3-4 ευρώ ναι.Τους λένε και οτι το μπουκαλάκι είναι πάνω κάτω το ίδιο με ενάμιση πακέτο του IQOS σε τζούρες και πάπαλα...
Και δεν είναι λόγια του αέρα αυτά.Γνωρίζω τον υπεύθυνο της προωθητικής ομάδας του IQOS στον μεγαλύτερο πολυχώρο της Αττικής που μου τα έχει πει και πίστεψε με οταν δίνουν πάνω κάτω 100-150 κομμάτια την ημέρα μάλλον δουλεύει το marketing τους :yes:
Τα pod είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ατμίσματος αυτή την περίοδο για μένα :yes:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:38 »
Ποιο το κακό να μπεί νεος κοσμος στο ατμισμα, με τα pods?minifit, joyetech aio, pico s  με zenith απο πανω ειναι η πορεια 2 φιλων που πριν ουτε να ακουσουν δεν ηθελαν για βαρυ μοντακι κ.τ.λ.
Αν ερθει καποιος στον ατμο και του αρεσει θα την βρει την ακρη.
Προσωπικα σε γαμους κ.τ.λ τα minifit ειναι τα μονα που κουβαλαω, στο γλεντι μετα αλλη υποθεση...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:43 »
Σε ενα σεμινάριο στη Θεσσαλονίκη είμαστε καμια 50αριά άτομα και οι 10 ειχαν συσκευές θερμενόμενων τσιγάρων.
Σαν ποσοστό ήταν εξωπραγματικό, όμως τελικά ήταν γνωστοί μεταξύ τους και το κυριότερο δεν είναι κανονικοί άνθρωποι αλλά λογιστές.
Επιασα λίγο την κουβέντα με 3-4 για αυτά και όλοι κουβαλούσαν 2 τέτοιες συσκευές και το έβρισκαν λογικό.
Εγώ ήμουν με ενα justfog C601 και φούμαρα αβέρτα. Αυτοί άλλαζαν συσκευες για να κάνουν 2 πατικωτά.
Αν ο άλλος βρίσκει λογικό και θέλει να δίνει περισσότερα χρήματα, με λιγότερη χρηστικότητα, και σαφώς διαφορετική εμπειρία χρήσης, τι να κάνουμε;
Εκαναν λένε ενα με ενάμιση πακέτο και με το θερμενόμενο κάνουν δύο και 5-6 τσιγάρα. 
Αλλά ειπαμε, δεν ειναι κανονικοί.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:48 »
[member=17746]paloukaros[/member]
Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα αλλά εδώ Θεσσαλονίκη έχω πέσει σε 2 διαφορετικές προωθητικές ενέργειες. Και τις δύο φορές η προσφορά ήταν 50€ με 3 πακέτα τσιγάρα δώρο (από δήθεν 100€ που κάνει μόνο η συσκευή)

Πέραν τούτου δεν ενδιαφέρει τι λέει ο εκάστοτε manager για να πουλήσει αλλά τι θα καταλάβει ο πελάτης σε βάθος χρόνου. Και είναι όπως τα λέει ο mimis. Ο χρήστης IQOS θα πάρει ακόμη μια συσκευή γιατί δε του βγάζει μέρα μόνο η μία και αν έκανε 1 πακέτο τσιγάρα θα καταναλώνει 2 για να έχει την ίδια απόλαυση. Κόστος πακέτου 4€

Edit: Επίσης αν τα δίνουν τζάμπα και πουλάνε μόνο 150 κομμάτια την ημέρα τότε μάλλον ο υπεύθυνος προώθησης πρέπει να απολυθεί  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 12:59 »
Δεν νομίζω να έχουν θέμα χρημάτων στην συγκεκριμένη εταιρεία [member=6669]camber[/member] ,ο στόχος τους είναι να παραμείνει ο κόσμος πελάτης στο περίπτερο και όχι στο ατμομάγαζο...
Ο χρόνος θα δείξει βέβαια αλλά Αθήνα πίστεψε με νικάνε απο τα αποδυτήρια ήδη... :'(

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 13:36 »
Off topic.
Απορώ με την απορία μας.
Οι καπνοβιομηχανίες 
έχουν Εμπειρία (είναι στον χώρο πολύ πριν από τον Α' Παγκόσμιο πόλεμο), 
έχουν Τεχνογνωσία, 
έχουν τα οικονομικά μέσα
έχουν και αρκετή πρόσβαση στη νομοθετική εξουσία των κρατών

Θα ήταν τραγικά παράξενο αν αυτές δεν μπορούσαν να προωθήσουν ένα IQOS ή ένα GLO.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 13:42 »
Τα "επιχειρηματικα" του ατμισματος, ποιος προωθει ποιο προιον, ποιον συμφερει  η μια η η αλλη υλοποιηση  εχουν καποιο  ενδιαφερον μεν, αλλα περισσοτερο για τους φανατικους του χομπυ (που το βλεπουν σαν χομπυ και ασχολουνται πολυ) και οχι για τον μεσο ατμιστη.
Αυτον τον ενδιαφερει να κανει την δουλεια του (ουσιαστικα να παιρνει την νικοτινη του χωρις τους κινδυνους του τσιγαρου) οσο το δυνατον πιο ευκολα, χωρις πολλα-πολλα και , εαν ειναι δυνατον, οικονομικα.
Το ατμισμα οπως το κανουμε εμεις, εχει τα μειονεκτηματα του, που δεν ειναι και λιγα.
Σαντζαλα-μαντζαλα, συσκευες, ατμοποιητες, μπαταριες, φορτιστες που πρεπει ολα να τα εχεις και εφεδρικα και να νοιαζεσαι για την διατηρηση τους σε καλη κατασταση.(δεν μπαινω καν στο τι γινεται εαν δουλευεις με επισκευασιμους).
Βαρος και ογκος συσκευων και ολα τα πρακτικα προβληματα που τα συνοδευουν.
Θεμα με την ενοχληση του περιγυρου με τα πολλα ντουμανια.
Αβλαβη μεν, αλλα πολυ ενοχλητικα ειδικα σε κλειστους χωρους, ακομα και στο ιδιο σου το σπιτι, ανοιχτο παραθυρο χειμωνα-καλοκαιρι για να μην γινεται συννεφο.

Ειναι επιτακτικη η αναγκη, νομιζω σε πολλους, για την υπαρξη ενος πιο διακριτικου και λιγοτερο μπελαλιδικου τροπου ατμισματος, ειδικα οταν εισαι εξω,
Podακια δεν χρησιμοποιω, κυριως γιατι η διαρκεια της μπαταριας τους δεν μου αρκει, αλλα και γιατι ειναι ακριβη η χρηση τους (αν και  μερικα βγαινουν με κεφαλες που τις γεμιζεις, αλλα δεν ξερω εαν πρακτικα αυτο γινεται μονο λιγες φορες)
Αν με καποιο (μαγικο?) τροπο μπορουσαν να ειχαν μεγαλυτερη διαρκεια στην μπαταρια τους νομιζω οτι θα ηταν ο αποκλειστικος τροπος ατμισματος μου, οταν ειμαι εξω απο το σπιτι.

Και να πω και το εξης, στο οποιο πολλοι ισως διαφωνειτε.
Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι λαθος το να βαζουν εναν καπνιστη στο ατμισμα μεσω ποντακιων.
Ισα-ισα λογω του μικρου ογκου και της πρακτικοτητας τους επιφερουν μικροτερο "σοκ αλλαγης συνηθειων" στον καπνιστη απο το κλασικο σετ ατμισματος mod-ατμοποιητης-μπαταρια-φορτιστης και την μανουρα που το συνοδευει.
Το ζητουμενο ειναι να φυγει ο καπνιστης απο το τσιγαρο, μεσω του ατμισματος που ειναι ο λιγοτερο βλαπτικος τροπος.
Το εαν στο μελλον το εξελιξει και παει σε μοντακια, επισκευασιμους, συρματοσχοινα για αντιστασεις, η μηχανικα η οτι αλλο θελει ειναι τελειως δευτερευον.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2018, 23:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 15:29 »
Απο τις 10 μέχρι της 12:30 περπάτημα στο κέντρο της πόλης μου το minifit στο χέρι και όλα μια χαρά,μέχρι τώρα 15:25 και η μπαταρία του ειναι με 2 λαμπάκια! Πολυ καλή για τόσο μικρή! 
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποια νικοτίνη αλάτων για σκέτη να δοκιμάσω!


Υ.Γ νομίζω οτι το ατμισμα βγαίνει πιο οικονομικό απο το θερμαινόμενο,προσωπική μου άποψη σύμφωνα με έναν καπνό που κάπνιζα παλιά!

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 22:33 »
Το εαν στο μελλον το εξελιξει και παει σε μοντακια, επισκευασιμους, συρματοσχοινα για αντιστασεις, η μηχανικα η οτι αλλο θελει ειναι τελειως δευτερευον.
ή και να κόψει και το ατμισμα, που είναι εξάλλου και ο λόγος που το ξεκίνησε  ::)
Πολύ ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις και σ αυτό το νήμα παιδια

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 26, 2019, 02:14 »
Εχει δοκιμασει κανεις το minifit με cbd liquid και αν ναι πως ηταν? Εχει αντοχη η αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 26, 2019, 03:00 »
εννοείτε.!! ακόμα το χρησιμοποιώ για cbd... είναι εξαιρετικό και η αντισταση κραταει παρα πολυ....!!!   :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 18:09 »
Παιδιά όσο τελειώνει η μπαταρία πέφτει και η απόδοση του η όχι ?? Σκέφτομαι να πάρω το max με τη μεγαλύτερη μπαταρία.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog - Minifit
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 17:28 »
το max το έχω 2 μέρες  στην κατοχή μου, στα περίπου 4 ml αλατων με την μπαταρία χωρις φόρτιση οπως το πήρα, μου επεσε στα δυο λαμπάκια οπότε πιστεύω κάνει την δουλειά του μια χαρά. παρήγγειλα και το μικρό για το έχω ετοιμοπολεμο στο τσαντάκι για τις απαγορευμένες περιοχές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159923 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530821 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801651 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40999 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet