vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 3 χρήστες
JohnDag, Jorge, giorgos1999

Twitter

Vflavors

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Vflavors
« στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 00:41 »

Η σειρά με τις 2654 γεύσεις επιτέλους αποκτά δικό της thread!

Τα περισσότερα τα δοκίμασα στην έκθεση(στο ωραιότερο περίπτερο της έκθεσης :-[) και παρατήρησα ένα αρνητικό στα περισσότερα. Μιλάμε για έντονα υγρά, με πολύ γεύση που ίσως μπουχτίζεις εύκολα. Εγώ δεν μπορώ να κάνω κανένα όλη μέρα.

Αυτό που μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση ήταν το COFFEELAND γιατί είναι ο μοναδικός καφές που έχω δοκιμάσει και μου αρέσει. Ίσως λόγω του αφρόγαλου που νιώθω στην εισπνοή αντί σκέτου καφέ.

Αν σας αρέσουν οι μπανάνες ::) το BAKELAND είναι μία τίμια λύση. Μου αρέσει γιατί συνδυάζεται με cheesecake και είναι καλή εναλλαγή με το κλώνο του Boss Reserve που έχω πάντα λίγο έτοιμο για άτμισμα.

Για το GRAHAMLAND τα έχει πεί άλλος καλύτερα.
to Grahamland gamei kai dernei

Και τέλος θέλω να πω για το MUFFINLAND που για μένα είναι ένα τσικ κάτω από το Angel Cry αλλά εγώ προτιμώ το κόκκινο μήλο της Abuelos σε σχέση με το πράσινο του muffinland.


/discuss

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Vflavors
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 11:38 »
Λίγο πριν το καλοκαίρι δοκίμασα το Creamyland σε συσκευασία snv 120m.



Το υγρό είναι μια γλυκιά κρέμα φράουλα, και γενικά είναι ευκολοάτμιστο και πλούσιο σε γεύση. Το μόνο του "μειονέκτημα" είναι η έντονη γλυκάδα του που έχει ως συνέπεια ένα σχετικό μπούχτισμα και βεβαίως πολλή μάκα στην αντίσταση.
Εγώ το ατμίζω περιστασιακά στον πιτσιρίκο dead rabbit, η σύζυγος όμως το ατμίζει σχεδόν σταθερά και έχει ήδη καταναλώσει 3 χ 120ml στον gorge.


Απ: Vflavors
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 11:56 »
Έχω δοκιμάσει μόνο τα καπνικά τους.Το red και το καινούργιο το nutty μου έβγαλαν χορταρίλα και δεν τα πήρα.Το Brown το αγόρασα.Ένα από τα πάμπολλα με βανιλια και καραμέλα που κυκλοφορούν.Ωραίο υγρό,όχι όμως ολοήμερο για τα δικά μου γούστα.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 13:30 »
Τα υγρά τα πήρα την πρώτη φορά τυχαία, αλλά γρήγορα διαπίστωσα ότι έχουμε να κάνουμε με τίμια και αρκετά οικονομικά snv.
Έχουμε και λέμε...

Sweetland

Milkshake με βανίλια και κρέμες. Γλυκό και έντονο. Από κατάλοιπα, τίποτα το ιδιαίτερο αν και συνήθως υγρά με τέτοιο προφίλ αφήνουν περισσότερη μάκα. Πολύ στρογγυλεμένο υγρό, άνετα all-day. 8/10

Cinnaland

Μπισκότο, ζάχαρη και κανέλα. Πρόκειται για ένα γλυκό υγρό, που η ζύμη βγαίνει αρκετά και η κανέλα είναι τόση όση. Το τελείωσα το 120μελο αλλά όχι τόσο εύκολα όσο το sweetland. Από κατάλοιπα, ίσως να άφηνε ένα κλικ περισσότερα από το sweetland. Ένα τίμιο 7.5/10 για εμένα.

Bakeland

Cheesecake με βανίλια. Ωραίο, γλυκό υγρό αλλά καταλαβαίνω και κάτι ακόμα, πέρα από το cheesecake-βανίλια. Φίλος μου είπε ότι καταλαβαίνει και μπανάνα, εγώ όμως...όχι. Το έχω αυτή τη στιγμή στο squonk, το μπουκαλάκι έχει γεμίσει για 3η φορά και η αντίσταση είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Άνετα για εμένα ολοήμερο. 8/10

Έχω στο συρτάρι και το grahamland, που ακόμα δεν έχω αξιωθεί να δοκιμάσω. Από τα τρία όμως που έχω κάνει, θεωρώ πώς είναι άνετα vfm υγρά.



Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 13:54 »
Το bluemyland να δοκιμάσετε. Είμαι πολύ ανάλαφρο υγρό και δεν κουράζει καθόλου.
Γνώμη μου πάντα

Αποσυνδεδεμένος Costis79

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2018, 13:49 »
Graham land από τα πολύ αγαπημένα μου υγρά.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vflavors
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 19:55 »
Eγω εχω δοκιμαση 2 απο την σειρα.
το heavenland και το legendland.

heavenland=φραουλα+πρασινο μηλο+πεπονι=πολυ καλο με εντονο το πεπονι,πολυ δροσερο και ωραιο.
legendland=πρασινο μηλο+dragon+φραουλα=Εχω 4 μεσα στο ντουλαπι=αυτο τα λεει ολα



dragon=Το φρούτο Pitaya, γνωστό και ως Dragon fruit, είναι ένα από τα πιο θρεπτικά και υπέροχα σε γεύση εξωτικά φρούτα, που ανήκει στην οικογένεια των κάκτων.Το φρούτο του δράκου βελτιώνει την όραση, τα προβλήματα άσθματος και βήχα αλλά συμβάλει και στην μείωση του βάρους των ανθρώπων με διαβήτη χωρίς να θέτει την υγεία τους σε κίνδυνο.


Πρόκειται για ένα υπέροχο χυμώδες φρούτο, με έντονο ροζ χρώμα εξωτερικά, λευκή σάρκα που θυμίζει εκείνη του ακτινίδιου και φλούδα που μοιάζει με το δέρμα του δράκου, εξού και το όνομα του.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Vflavors
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 21:53 »
Εχω παρει απο αυτην την σειρα Cakeland, Creamyland, Coffeeland και 2-3 μπουκαλια Loopyland, ολα 120 ml. Σε γενικες γραμμες μου αρεσαν* (παρελθοντας χρονος) οι γευσεις τις εταιριας γι'αυτο πηρα και τοσες.

Ενα ενα τωρα. Το Cakeland ξεχωριζει αρνητικα για μενα απο αυτα, δεν το ηθελα τοσο πολυ που με ανακατευε στο στομαχι. Το ειχα και με kylin mini που μου εδινε φουλ γευση, με σκοτωσε. Μηνες καθοταν γεματο, οταν ξεμενα και μονο το επιανα. Ισως να μην ειμαι αντικειμενικος με τα προφιλ κεικ γενικοτερα, για το γουστο μου παντως δεν ηταν καλο.

To Creamyland θυμαμαι πως μου ειχε αφησει απλα καλη εντυπωση. Οπως ειπε και ο thenetpoet ομως πιο πανω, ειναι ΠΟΛΥ γλυκο υγρο. Οταν λεω γλυκο εννοω λογω γλυκαντικου. Στα 50w λιγωνα μετα απο λιγες τζουρες, ενα τανκ 5ml δεν ηθελα να κανω. Προτιμουσα να το βαζω μετα απο καποια αλλη γευση για να την κοβει λιγο. Την εβγαζε παντως και την κρεμα του και την φραουλα ομορφα, αλλα ειχε αυτο το αρνητικο, κριμα για μενα. Με λιγοτερο γλυκαντικο θα ηταν καλυτερο. Σιγα σιγα με ενα τανκακι που και που καταναλωθηκε, δεν θα ξαναπαρω ομως.

Το Loopyland το πηρα 2 ή 3 φορες, δεν ειμαι σιγουρος. Τοτε εκανα αυτο το προφιλ σε DIY και το loopy συγκριτικα με τις συνταγες που εκανα ειναι παρα πολυ καλο. Αν αρεσει σε καποιον το προφιλ, πιστευω πρεπει να το δοκιμασει. Την τελευταια φορα παντως μου ηρθε σε ενα ξεθωριασμενο μπουκαλι (οχι απο Vaporland) και δυστυχως ηταν αλλοιωμενη η γευση.

Coffeeland ηταν το τελευταιο της εταιριας που πηρα και μετα απο αυτο δεν θα ξαναπαρω αλλο Vflavors. Εδω θα εξηγησω και το * πιο πανω. Μετα απο τοσα ml που εχω κανει απο Vflavors, πλεον μπορω να εντοπισω τα υγρα της εταιριας με κλειστα ματια απο χιλιομετρα. Οτι δικο τους εχω δοκιμασει μεχρι τωρα εχει μια χαρακτηριστικη γλυκα και γενικα νιωθω πως βαζουν παραπανω γλυκαντικο σε ολα. Η θεωρια μου ειναι πως χρησιμοποιουν αρωματα ενος κατασκευαστη μονο γιατι ολα τα υγρα αφηνουν κατι πολυ συγκεκριμενο σαν περιεργα γλυκο aftertaste. Ισως "γευστικο μηκος κυμματος" να ειναι πιο σωστος χαρακτηρισμος απο το aftertaste, μολις κανω Vflavors παντως το καταλαβαινω. Στην αρχη νομιζα πως φταιει το γλυκαντικο τους αλλα ουτε EM ουτε sucralose μου βγαζει κατι τετοιο. Αυτη λοιπον η πολυ χαρακτηριστικη γλυκια γευση που εχει οτι εχω δοκιμασει απο την εταιρεια, αρχισε να με ενοχλει μετα απο εκατονταδες ml και πλεον δεν μπορω να τα ατμισω. Ειμαι περιεργος το ξερω, δεν τα μπορω καθολου ομως πια. Να πω ομως πως στην αρχη δεν ηταν καθολου ενοχλητικο αυτο, γι'αυτο κι εχω ατμισει πανω απο μισο λιτρο V. Το Coffeeland ετυχε να πεσει μετα την ενοχληση και μου βγαζε ακριβως το ιδιο, οποτε κατι αντικειμενικο δεν εχω να πω γι'αυτο.

Γενικα λοιπον μεχρι να αν δεν ενοχλησει καποιον το τελευταιο, μια χαρα σεβαστη σειρα υγρων ειναι κατα την αποψη μου και αξιζει τουλαχιστον μια ματια.

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 22:11 »
Που μπορω να τα βρω αυτα παιδια, σε φυσικο καταστημα; Θα με ενδιεφερε το heavenland.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Vflavors
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 29, 2019, 23:23 »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 13, 2019, 17:54 »
Grahamland ποσες μερες ωριμανση ομορφόπαιδα?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vflavors
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 13, 2019, 17:56 »
Σε 3-4 μέρες είναι μια χαρά. Μπορεί να λέω και πολύ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 13, 2019, 17:57 »
Σ'αγαπώ

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Vflavors
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 13, 2019, 17:58 »
Εγώ κουμπάρος ε;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vflavors
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 13, 2019, 18:01 »
Ζουλιαρη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos