vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 19:25 »
Σε υπερ ευχαριστω!!! παω να το δοκιμασω!!!

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 12, 2019, 20:20 »
......επλυνα,στεγνωσα κι εστησα ξανα τον ατμο,αλλα κ παλι εχω αυτο το σφυρηγμα/φυσημα!!!   υπαρχει περιπτωση να θελει καποια διορθωση το στησιμο? δηλαδη να σηκωσω λιγο ψηλοτερα την αντισταση?? ή κατι με το βαμβακι ??  

Υ.Γ
βρες μπας κι εχω συνηθισει απο τον αθορυβο berserker κ τωρα αυτος μου φαινεται θορυβωδης :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 13, 2019, 20:30 »
"Παίξε" με τις βίδες

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 21:04 »
Ακριβως αυτο εκανα.Εβαλα στο airflow τις 2 μικρες τρυπες κι εσωτερικα γυρισα τις βιδες μιαμιση στροφη.Τωρα ολα ειναι οκ!!!   Παντως αυτο που παρατηρησα,ειναι πως σχεδον σε ολες τις τρυπες κ με ολους τους συνδιασμους,δινει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ωραια γευση !!!!

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 21:28 »
 
αυτός ο μικρούλης, που σε πρώτη ματιά μπορεί κ να μην του δίνεις σημασία, είναι μία κατηγορία μόνος του
μόνον που τα ΝΕΤ κολλάνε κυριολεκτικά πάνω του κ δεν έχω βρει τρόπο να τον καθαρίζω με τις συνήθεις μεθόδους



Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 22:06 »
Γενικα τα "βρωμικα" υγρα κολλανε πανω του. Μια λυση που βρηκα ειναι με χλιαρο νερο και οδοντοβουρτσα

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 755
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 04, 2019, 00:03 »
Για δοκιμαστε και μπατονετα με καθαρο οινοπνευμα.

Αποσυνδεδεμένος NIKEROCK

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 21, 2019, 02:46 »
[justify]Το εχω μια βδομαδα και μετα απο δοκιμες με καποια στησιματα πιστευω μπορω να εχω ολοκληρομενη αποψη!!![/justify]
[justify]1) Εχει απιστευτη γευση και απιστυτο χτυπημα!!!! ( Με εκανε να κατεβασω νικοτινη απο 12 σε 9 και να θελω να κατεβασω κι αλλο!!!!![/justify]
[justify]2) Δεν ειδα σε κανενα στησιμο ουτε διαρροη ουτε υποτροφοδοσια!!! (χωρις να εχω εμπειρια στο στησιμο ουτε και τρελη υπομονη να αφρατευω με τις ωρες τα βαμβακια!!! Οτι και να εκανα δουλευε τελεια!!!![/justify]
[justify]3) Πολλες επιλογες αερα και μπορει να γινει απο τερμα σφιχτος μεχρι σφηχτα πνευμονικος!!!![/justify]
[justify]4) Απλα Τ Ε Λ Ε Ι Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/justify]

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 30, 2019, 11:46 »
Καλημερα σε ολους σας!!!
Σημερα μου επεσε ο ατμοποιητης κι εσπασε το διαφανες drip tip.Γνωριζετε που μπορω να βρω το ιδιο ?? υπαρχει σε καποιο ελληνικο καταστημα?

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 02, 2019, 23:52 »
Απο καταναλωση πως ειναι? Με τι στησιμο παιζεται? Τον ζαχαρωνω αρκετα απλα με φοβιζει η αυτονομια του γιατι δεν εχω squonk mod.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 03, 2019, 00:00 »
αναλογα το στησιμο η καταναλωση.
δεν πολυ λεει χωρις ζουληχτηρι, αν κ γεμιζει πανευκολα.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 03, 2019, 00:04 »
Με απλό ni80 η κατανάλωση του είναι ελάχιστη άλλα για μένα δεν παίρνεις όλη την γεύση.  Με fused clapton ni80 έχω βρεί το στήσιμο μου άλλα καταναλώνει αρκετά για τα δικά μου δεδομένα 8-10 ml την ημέρα. Δεν τον έχω σε squonk αλλά σε ένα vapor storm eco.  Γεμίζει πολύ ευκολα οπότε δεν θα έχεις θέμα. 

Αποσυνδεδεμένος r3belos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 18, 2019, 11:16 »
Καλημέρα στην παρέα!Κάτοχος και γω του συγκεκριμένου ατμοποιητή εδώ και λίγο καιρό και έχω παρατηρήσει δύο πραγματάκια που με προβλημάτισαν..Το πρώτο είναι πως σε ένα σημείο του deck αρχίζει και φεύγει η επιχρύσωση.Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;;
Το δεύτερο πρόβλημα είναι πως παρατηρώ συνεχώς υγρασία ανάμεσα στον ατμοποιητή και το mod..Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό;
Να αναφέρω μόνο πως χρησιμοποιείται ως squonk με ένα pulse x!Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 18, 2019, 15:33 »
Τo να φεύγει η επιμετάλλωση σε σημεία του deck δεν είναι οτι καλύτερο γιατί κατά πάσα πιθανότητα αυτό που φεύγει το εισπνέεις.
Καλό θα ήταν να το ξύσεις να φύγει όσο είναι αυτό εφικτό...
Η υγρασία ανάμεσα στον ατμοποιητή και το mod είναι θέμα του πόλου του mod που είναι αρκετά χαμηλά και του ατμοποιητή που έχει και αυτός σχετικά κοντό 510.Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καθώς κανένα απο τα 2 δεν ρυθμίζεται.Απλά δεν έχουν καλό ταίριασμα τα συγκεκριμένα.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 31, 2019, 21:24 »
Ημερα πλυσιματος σημερα και αφου πλυθηκαν ολοι οι ατμοποιητες καλα (λυσιμο μεχρι και το τελευταιο βιδακι) δεθηκαν και ετοιμαστηκαν με τα υγρα τους για ατμισμα. Μεσα σε αυτους και ο RDTA με squonk pin για να μπει στο topside. Τον αφησα τελευταιο γιατι του ειχα μια εκπληξουλα του μικρου. Vapetasia Killer Kurstard ωριμασμενη 1 μηνα. Την περιμενε πως και πως ο γαλαξιας μου. Γεμιζω με 10 μλ το σιλικονενιο δοχειο του μοντ, βαζω και 2 μλ μεσα στο τανκακι σταζω και απο πανω μια και ηταν καινουρια αντισταση και βαμβακι , βαζω καπακι και ατμιζω. Μμμμμμ ευοδια και γευση ως και τον τελευταιο καλυκα. Τελειωνουν τα  2 μλ στο τανκ και αρχιζω το ζουλιγμα. Αμ δε ομως. Για κανενα λογο δεν ανεβαινε το υγρο πανω. Το τανκακι αδειο. Ξαναζουλαω τιποτα ομως με καμμια κυβερνηση. Και εκει αρχισαν τα βασανα. Εχω 3.5 ωρες εχω λυσει τα παντα εχω ξαναπλυνει τα παντα να βρω τι φταιει. Ματαια ομως υγρο δεν ανεβαινε με τιποτα. Κατι φρακαρε λεω. Τελικα το βρηκα μεσα στο βιδακι του squonk μπηκε λιγο χαρτι κουζινας στο σκουπισμα και φρακαρε τις 2 εξοδους του υγρου. Πως βγηκε απο εκει. Με πολυ κοπο και πολυ χρονο. Με καρφιτσα απο κατω και οδοντογλυφιδα αναμεσα στις 2 εξοδους. Και περιπου 1,5 ωρα ταλαιπωρια. Οποτε να ειστε πολυ προσεκτικοι στο στεγνωμα γιατι ημουν ετοιμος να τον πεταξω στις συμπαθεις κοτες του γειτονα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520000 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap