vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 6 χρήστες
trabaman, lounik, giorgos1999, Tem, swtos, dvelev

Twitter

GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 21:06 »
Ξέρω πως το είπες, αλλά το αποκλειστικά είναι λίγο βαριά λέξη για κάτι το υποκειμενικο.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 21:14 »
Και με 28αρη παιζει ωραια με λιγοτερα βατ και με fushed clapton παιζει ωραια με τον πλαινο αερα ανοιχτο και με απλο κανθαλ παιζει ωραια. Γενικα με καθε στησιμο και τον αναλογο αερα παιζει πολυ ωραια. Ισως ο μονος ατμο που δεν παιζει με αποκλειστηκοτητες

Αποσυνδεδεμένος sotiris1978

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 21:40 »
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όμως σίγουρα δεν απαντάτε με μεγαλύτερες λεπτομέριες  ωστε να βοηθήσετε με την απάντηση σας το μέλος που ρώτησε και κοιτάτε να απαντήσετε πετώντας μια εξυπνάδα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε εμένα για να ικανοποιήσετε τα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σας κοπμπλεξιλίκια χωρίς να μας ενδιαφέρουν.Κολήστε με την λέξη ''ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ'' την οποία την είπα 5 φορες ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για εσας τους 2.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Προσπαθώ να διαβάσω χρήσιμες πληροφορίες ωστε να αγοράσω τον Hussar RTA για παράδειγμα και το συγκεκριμένο νήμα έχει 168 σελίδες που οι περισσοτερες γνώμες είναι τέτοιου είδους εξυπναδες και όχι πραγματικη βοήθεια...αν με διαβάσει κάποιος συντονιστής θα συμφωνησει πιστευω οτι έχω μεγάλο μέρος δίκιου....το vaping.gr ήταν και προσπαθει να είναι μια σοβαρή σελίδα βοήθειας προς ατμιστες και σας παρακαλώ όσοι μπορείτε φροντιστε να είστε πιο σωστοι στην συμπεριφορα ωστε να βγαινει οπως εβγαινε ενα σωστο αποτέλεσμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2018, 08:46 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:34 »
Μας μαλωνεις τωρα δλδ εσυ, με τις πολυ χρησιμες απολειστικες σου υποδειξεις? 

Αποσυνδεδεμένος sotiris1978

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:49 »
DRUM

εγω απάντησα με λεπτομερια-και με διαθεση να βοηθησω και μονο τον ερωτώντα- λέγοντας την αποψη μου οσον αφορα την καλυτερη γευση και σε αυτό είναι σύμφωνος και ο κατασκευαστής μιας και στην συσκευασία του είχε ακριβώς τον ιδιο τυπο συρματος και διάμετρο και σπείρες.... και εν συνεχεία απάντησα τους προηγουμενους 2 απο εσένα οπως ακριβως μου μίλησαν....δεν μάλωσα και δεν εχω καμια διαθεση να μαλωσω κανεναν...οι συντονιστες είναι ικανοι μονο να μαλωσουν όποιον δεν βοηθάει το νημα.Καλό σου βράδυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:56 από Σωτήρης Σερέτης »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:55 »
Δεν νομίζω να σε είπε κανείς κομπλεξικό, αν και άμα στο έλεγε κάποιος δεν θα τον έβγαζα ότι έχει κι άδικο. 

Επίσης, ο Γιάννης, πρότεινε μάνι μάνι 3 διαφορετικά στησίματα, αντί για ένα θέσφατο που είπες εσύ. Τεσπα. Εγώ κρίνω την συμπεριφορά σου απαράδεκτη. Θα μου πεις ότι δεν σε νοιάζει. Επίσης. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 23:00 »
το οτι δινει στη συσκευασια ενα καποιο συρμα ο κατασκευαστης, δεν μου λεει απολυτως τπτ.. κ εν καιρω δε θα λεει κ σε εσενα..πιστεψε με.  ;)

παμε παρακατω τωρα...  δεν αναφερθηκα σε αυτο..
σε ρωτησα αν μας μαλωνεις γενικως, γιατι κατι εγραψες για αλλο νημα του Hussar συγκεκριμενα, οτι μπηκες κ δεν εβγαλες ακρη κ κατι τετοια....
οι συντονιστες...λογικα κατεουν τη δουλεια τους... ε?  ;)
καλη νυχτα κ σε σενα.

Αποσυνδεδεμένος sotiris1978

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 23:04 »
Κώστας Άλεξ.....
εγω την θεωρώ την απάντηση μισή αυτη με τα 3 στησίματα γιατι δεν λέει με λεπτομέριες πόσες σπείρες σε τι διαμετρο και για να βοηθηθεί ο ερωτών θα πρέπει να ξαναρωτήσει και να ξαναπαντήσει ο άλλος και αυτό εχει σαν αποτελεσμα να γεμίζει το νήμα φτάνοντας τις 168 σελίδες οπως σε άλλα νήματα...και ένας που έχει διάθεση να συλέξει πληροφορίες θα πρέπει να αφιερώσει 2 24ωρα διάβασμα συνεχόμενο που φυσικά είναι αδύνατον να το κάνει με αποτέλεσμα να σκεφτεί πολύ εύκολα ''α μηπως είναι ιδιότροπος πολύ ο ατμοποιητης;καλυτερα να παρω εναν πιο εύκολο με λιγοτερες σελιδες διαβασμα'' και να καταληγει σε εναν πολυ χειροτερο απο αυτον....λυπαμαι δεν μπορω να εξηγησω παραπανω....και δεν θα ξανααπαντησω γιατι νιωθω ασχημα να γεμίζω μαζί σας το νημα περισσοτερο απο οσο πρεπει...καλη συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 23:07 »
Μην αγχώνεσαι για τον Hussar, ό,τι και να του βάλεις αποδίδει.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 23:13 »
Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο παρακάτω νήμα: 

http://vaping.gr/index.php/topic,26102.0.html

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές σημαίνει αυτό που θα δεις εκεί. Παιχνίδι, διαφορετικές απόψεις, τρέλες που γίνονται πράξη. Μέχρι και τριπλή αντίσταση σε ατμοποιητή 22mm με δύο βιδάκια και ένα deck μια σταλιά θα δεις. 

Οπότε συγχώρα με, αλλά το καλύτερο που έχει να κάνει ένας νέος ατμιστής είναι να καταλάβει τις βασικές αρχές αντί να αναζητά θέσφατα και τέτοια. 

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 06:35 »
Καλημερα. Και για να μεινουμε στο θεμα μιας και οπως οι περισσοτεροι καταλαβατε δεν υπηρχε καμμια διαθεση κομπλεξισμου, Σωτηρη εγω αν διαβασεις και σε παλαιοτερα ποστ του νηματος τον συγκεκριμενω ατμοποιητη τον εχω βρει το χομπι μου γιατι ειναι για ποοοοολυ παιχνιδι. Να σου δωσω να καταλαβεις σημερα θα παω να αγορασω αυτο μονο αι μονο για να το βαλω στον galaxies να δω πως παιζει.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 08:50 »
Για να συντουνίζουμιστι σιγασιγά......




Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 09:21 »
Παίδες η ερώτηση μου ήταν πολύ απλή και δεν υπήρχε λόγος για μία σελίδα post με αντιπαραθέσεις. Ζήτησα την άποψη σας για στησίματα που είχατε με την καλύτερη γεύση .

Έχω δοκιμάσει απλό κάνθαλ 26άρι με 5-6 ή 7 σπείρες. Νι80 26άρι με τις αντίστοιχες σπείρες. Clapton Νι80 26/35 6-7 σπέιρες και Ni80 super fine mtl fused clapton . Απο όλα τα παραπάνω καλύτερη γεύση είχα με τα Νι80 σύρματα (26άρι και απλό clapton) απλώς το απλό 26άρι είχα την ελάχιστη δυνατή κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος sotiris1978

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 15:08 »
JohnT....
φιλε το συρμα της wotofo το ειχα γιατι έχω και τον recurve....δεν πηρα τιποτα απο αυτο στον recurve και δοκιμασα και στον galaxies και δεν ταιριαζει καθολου....πηρα εντονη θερμοκρασια στο στομα....


ο galaxies ειναι για λεπτα συρματα και απλα....το ni80 του ταιριαζει γιατι προσφερει την καλυτερη γευση σε αυτον.....τελοσπαντων..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2018, 15:26 από Σωτήρης Σερέτης »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GALAXIES MTL SQUONK RDTA by Vapefly
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 19:49 »
Θα έλεγα, ότι διαφωνώ αλλά δε θέλω να μπω σε διαδικασία αντιπαραθεσης. 
Προτιμώ αυτό το σύρμα, αφού έχω δοκιμάσει αρκετά άλλα. 
Κ όταν λέω το προτιμώ, είναι σε συνάρτηση όλων....γευση κατανάλωση θερμότητα ατμού... 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519950 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap