vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 8 χρήστες
kkoumas, dkostas, Jorge, Tazz, camber, gfilip, Doubt, white varadero

Twitter

Augvape intake rta

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 25, 2019, 20:08 »
το ίδιο και σε 2 intake που έχω. Δεν νομίζω πως παίζει ρόλο το στήσιμο αφού έχω στήσει πολλά σύρματα πάνω τους. Δυστυχώς δεν έχω βρει λύση. Κρίμα γιατί είναι γευσάτοι ατμοποιητες.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 25, 2019, 21:01 »
Είναι γενικευμένο το συγκεκριμένο πρόβλημα με τον Intake, που κατά τ' άλλα είναι εξαιρετικός.

Το είχα αναφέρει πρώτη φορά εδώ.
Δεν το παρουσιάσε από την αρχή αλλά μετά από αρκετό καιρό χρήσης.
Λύση δεν υπάρχει γιατί ο πόλος είναι πρεσσαριστός.

Αποσυνδεδεμένος panosmp

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 25, 2019, 21:10 »
Κρίμα  και μου αρέσει  τοσο Πολύ , αλλα δε μπορώ να εχω το νου μου να σκουπίζω καθε 5 τζούρες.. μου κατάστρεψε και ενα μοντακι. Παω για serpent  μάλλον. Αν εχει κανείς να προτείνει τπτ άλλο  παρακαλώ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 25, 2019, 23:20 »
Γεύση μέτρια. Ουτε κακή ουτε καλη. Πρακτικος ? Ναι.
Διαρροές μηδέν. Ακομη και με αφράτο αυστηρα κομμένο βαμβακι.

Κανείς δεν ανέφερε το τρομερό σπιτμπακ που προσωπικα το αντιμετωπισα με "ιδιοπροσαρμογη" 510 στομιου.

Μικρομεσαίες τρύπες για βαμβακωμα που οδηγούν σε μεγαλα αυλάκια τροφοδοσίας.

Σήμερα που τον γέμιζα το πρωί ηταν αρχοντικος ...αναφέρομαι στην αισθηση που χωράει αρκετά ml το bubble πυρέξ μαζί με τους χρωματισμούς τυπου stainless ,καθως ολα μετράνε οταν πρόκειται για κάτι που μπαίνει στο στόμα και έμμεσα το γευεσαι

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 25, 2019, 23:22 »
Τσεκαρε το βαβακωμα σου. Ουτε spitback εχω και η γευση ειναι πολυ καλη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 26, 2019, 00:04 »
Το spitback προέρχεται από την αργή αναπλήρωση του τανκ πολλές φορές. Όσο μένει ανοιχτό το τανκ τόσο ποτίζεται και το βαμβάκι με υγρό. Μην τον αφήνετε πολύ ώρα ανοιχτό από πάνω. Γεμίστε και το συντομότερο δυνατόν κουμπώστε το καπάκι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 26, 2019, 00:18 »
Άρα και από υπερτροφοδοσια
 ναι makis206 σαφές ε στο ιδιο μήκος κύματος θα ελεγα ,επειδή δεν είναι ποιτητα ζωης να κάνουμε γρηγοραδες ,μάλλον πρέπει να τηρείται και ο παλιος κανονας με τον αερα κάτω, που κλείναμε αυστηρα τον αέρα ,όταν γεμίζαμε, για τυχον υποπιεσεις αλλιώς πλημμυριζαμε

Αποσυνδεδεμένος mrmasave

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 04, 2019, 17:04 »
Καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι κάτοχος και εγώ του intake εδώ και 2 μέρες.
3 χρόνια  τώρα χρησιμοποιούσα cloud one με τσιγαρο-γλυκιά γεύση για πρωί έως μεσημέρι και τον kayfun prime για το υπόλοιπο της ημέρας με τάρτα λεμόνι.

Αποφάσισα, ή με έψησε ο πωλητής να επενδύσω σε καινούριο ατμοποιητή(Intake) γιατί οι προαναφερθέντες είναι πολύ παλιοί. 

Αρχικά, να ευχαριστήσω όλους εσάς που αναφέρατε την λύση για την πλυμμήρα και το να σου ρχεται το υγρό στο στόμα, γιατί παίζει να ήπια κανα ml με τα στησίματά μου.

έχω να συμφωνήσω λοιπόν με τους προηγούμενους:
Γευσάρα, Ντουμάνάρες, ωραίο χτύπημα, ευκολο γέμισμα.

Αλλά ρε παιδιά έχω πάθει πλάκα με την κατανάλωση. Νομίζω ότι καταναλώνει 4 φορές περισσότερο υγρό από τους άλλους 2 που χρησιμοποιούσα 3 χρόνια τώρα.
Έχω την εντύπωση ότι ρουφάει υγρό το βαμβάκι, ατμίζεις δεν ατμίζεις.
Δηλαδή από το βράδυ που γέμισα το μεγάλο τανκ, στις 16:00 που τον έβγαλα από την τσάντα είχε πέσει η στάθμη αισθητά

Κάνω κάτι λάθος;

Γιατί, όσο καλός και αν είναι αν είναι να θέλω 120 ml τη βδομάδα, δεν παίζει να τον κρατήσω.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #203 στις: Απριλίου 04, 2019, 17:22 »
Ναι η κατανάλωση είναι αναπόφευκτη μεν λόγω σχήματος αερατου τοποθέτησης με μεγάλα αυλάκια τροφοδοσίας σε αυτά τα εξωπραγματικα μεγάλα ντεκ
Μεγάλη τροφοδοσία και πολύς αερας. 

Αλλά εξαρτάται και από το στήσιμο, ίσως το μετριασεις με πιο μικρά σύρματα και πυρήνα

Ειδάλλως απόλαυσε τον όπως είναι και έχε τον συγκεκριμένες περιστάσεις

(εντύπωση μου κάνει που από καιφουν πραημ σου άρεσε η γεύση του ιντεηκ, και γω λατρεύω ιντεηκ αλλά με χουν απογοητεύσει αρκετοί ατμο και είμαι συγκρατημενος) 

Αποσυνδεδεμένος mrmasave

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #204 στις: Απριλίου 04, 2019, 18:07 »


(εντύπωση μου κάνει που από καιφουν πραημ σου άρεσε η γεύση του ιντεηκ, και γω λατρεύω ιντεηκ αλλά με χουν απογοητεύσει αρκετοί ατμο και είμαι συγκρατημενος)
Ναι έκανα μεγάλη στροφή στο ντουμάνι, την οποία δεν είχα κάνει τόσο καιρό λόγω του ότι είχα βολευτεί απίστευτα. Τους έστηνα με κλειστά τα μάτια.
Είμαι ανάμεσα στο να τον σπρώξω (πουλήσω) ή να τον σπρώξω σε κανά συρτάρι (για ειδικές περιπτώσεις).
Προς το παρόν του δίνω το χρόνο του.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #205 στις: Απριλίου 04, 2019, 18:23 »

Ψηφίζω συρτάρι είναι κρίμα να τον σπρώξεις, έχει και αυτός τις περιστάσεις του, εγώ τον εναλλασω με πολλούς από ποικίλα στυλ (ζεους αμιτ σιρεν μέδουσα )
Άλλες φορές γυρνάω σπίτι ερείπιο έχω φάει καυσαέριο στα μούτρα, βάζω ένα ποτήρι χυμό και κάποιον τέτοιον ατμο με μεγάλη κατανάλωση για πέντε έξι τζούρες.
Στην προκειμένη έχω μια ψιλο-ιωση με βήχα και τον κάνω με μηδενική βάση.
Παραπάνω όταν λέω τοποθέτηση εννοώ το ντεκ σε θέση Genesis tank atomizer σε συνδιασμο με το bubble τζαμι που συμβάλουν στην ωραία λειτουργία κατ'εμε

Αποσυνδεδεμένος atmochris

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #206 στις: Απριλίου 04, 2019, 23:07 »
Είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον gear κάποιος που να έχει και τους 2 να μου πει 2 λόγια ;

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #207 στις: Απριλίου 04, 2019, 23:20 »
GEAR, sans voir!!!
το μόνο του θέμα η περιορισμένη χωρητικότητα, αλλά αυτό είναι κάτι πολύ υποκειμενικό


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #208 στις: Απριλίου 05, 2019, 00:45 »
[member=22786]atmochris[/member] συμφωνώ και γω για gear. Έχει καλύτερη γεύση σε σχέση με Intake.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrelos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε κουμπί αποχώρησης
    • Ναι ποιος είναι
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #209 στις: Απριλίου 05, 2019, 02:10 »
Α ωραία αφου είναι τόσο δυνατος ο gear δεν κάνετε και ένα θρεντ περι αυτού να ενημερωθούμε κιόλας..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135762 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos