vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, lounik, Jorge, Lazy Dog, antiklitos140, liabovas, ZoeM

Twitter

Vaporesso Armour Pro

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Vaporesso Armour Pro
« στις: Ιουλίου 18, 2018, 16:57 »
To παρόν ,δεν είναι ολοκληρωμένο review,απλά έναρξη για συζήτηση

 Νέα, πολύ ενδιαφέρουσα κυκλοφορία από την Vaporesso, το μονομπάταρο Armour Pro.  Ένα πολύ κομψό και ελαφρυ μοντάκι, που παίρνει την κλασσική 18650 καθώς και τις νεότερες 20700 & 21700, με μια πολύ φωτεινή οθόνη 0,96 ιντσών και περίβλημα από αλουμίνιο.
 Το μενού του είναι περίπλοκο,που ανάθεμα με αν το χρησιμοποιήσει ποτέ ο μέσος ατμιστής, με άπειρες επιλογές,by pass, ελεγχος θερμοκρασία, μετρητής τζόύρας σε αύξων αριθμό και δευτερόλεπτα, δυνατότητα σε απαλά, νορμάλ,δυνατα ρεύματα ή ακόμα και την προοπτική να ορίσεις εσύ  πως θες να εναλλάσσεται η ρουφηξιά σου!
 Φοράει ατμοποιητές μέχρι 26mm και την, όπως ακούγεται εξαιρετική, πλακέτα Omni Board 4.0.
 Προσφέρει πολύ γρήγορη φόρτιση 2Α, με τον κατασκευαστή να υπονοεί πως μπορούμε να ξεχάσουμε τους εξωτερικούς φορτιστές,αφού την προτείνει με USB(!) και αυτό είναι ένα ακόμα προσόν του, ενώ στην διάρκεια της εμφανίζεται ο χρόνος που απομένει και το ακριβές ποσοστό % φόρτισης, όπως και στα smartphones.
 Κάτι άλλο που το κάνει διάσημο, είναι πως είναι το πιο γρήγορο πιστόλι στην ατμο-Δυση, με 0,002s fire speed!
 Τα ρεύματα του απλά έξοχα. Στον Siren 2, που δοκιμάστηκε ταυτόχρονα με Aspire Zelos και Aegis, στα ίδια βατ, η νίκη του ήταν αδιαμφισβήτητη και συντριπτική.
 Διαχείριση εξαιρετική, υπόσχεται πολύ καλή αυτονομία, τουλάχιστον με την IJOY 21700 που το χρησιμοποίησα. Φτάνει τέλος, τα 100watt, ενώ διαβάζει τις αντιστάσεις με σχεδόν απόλυτη ακρίβεια,με μια ελάχιστη απόκλιση προς τα κάτω(αντί για 1.1 σε 1,09)
 Ο χρόνος θα δείξει, αν είναι ένα αξιόπιστο προιόν, όμως η πρώτη ματιά είναι κάτι παραπάνω από ενθουσιώδης!
 Τιμή στα Ελληνικά καταστήματα γύρω στο 50αρικο.
Ευχηθείτε μου καλοάτμιστο,αντεύχομαι και στα δικα σας! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2018, 17:38 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 18, 2018, 17:07 »



Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 19, 2018, 05:15 »
Καλοάτμιστος, Πέτρο! :thumpup: και.....
  Προσφέρει πολύ γρήγορη φόρτιση 2Α, με τον κατασκευαστή να υπονοεί πως μπορούμε να ξεχάσουμε τους εξωτερικούς φορτιστές,αφού την προτείνει με USB(!) και αυτό είναι ένα ακόμα προσόν του
Ο κατασκευαστής δεν υπονοεί τίποτα. Και από όσο είδα στο manual δεν προτείνει & τίποτα. Απλά δεν αναφέρει (κακώς κατά την γνώμη μου) ότι δεν συστήνεται, όπως κάνουν άλλοι κατασκευαστές. Γνώμη μου (κι αν θες κράτα την, αν θες πέτα την) εσύ δεν έχεις λόγο να επαναπαυθείς στην μη αναφορά του κατασκευαστή σε αυτό. Ακόμα και λόγοι ασφάλειας να μην συντρέχουν, δεν υπάρχει (γνώμη μου πάντα) λόγος να ταλαιπωρείται η θύρα usb με τα  βάλε-βγάλε.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 19, 2018, 07:45 »
Στο manual στο κεφαλαιο φορτιση,δεν αναφερει τιποτα για εξωτερικους ,οπως σε manual αλλων mod, ουτε καν σαν συσταση.
Το μονο που γραφει,ειναι συνδεστε τον φορτιστη της vaporesso(πολυ κοντο καλωδιο ρε παιδι μου) στη θυρα usb και θα φορτισετε πολυ γρηγορα(οντως) με 2Α.
 Προσωπικα δεν εχω σκοπο να ξανασχοληθω με εξωτερικους φορτιστες,ηταν και ενας λογος που παροπλισα τον Aegis,ο αλλος ηταν το βαρος του. Δεν το θεωρω πρακτικο,μου εχει κολλησει πως δεν ειναι και ασφαλες,να μετακινεις τις μπαταριες. Ενας λογος που πηγα στο Αrmour pro ηταν αυτος.
 Για να επανερθω στο modακι,πραγματικα παιδια ειναι πολυ καλο. Στις μεσαιας τιμης επιλογες,για μονομπαταρο,ειναι must προταση,οχι ομως για νεοεισερχομενους,αφου το μενου ειναι περιπλοκο. Ο μονος προβληματισμος ειναι η αντοχη του. Δεν υπαρχει fire batton και ολα γινονται απο την led οθονη. Δεν ειμαι σιγουρος  πως αυτη θα επιβιωσει αθραυστη απο τα αναποφευκτα πεσιματα.
Στις επιλογες τροφοδοσιας,η νορμαλ ειναι αψογη, αν και δεν υπαρχουν τεραστιες διαφορες με τις αλλες δυο. Και στην hard εκδοχη,δεν γινονται τα ρευματα ιδιαιτερα αγρια,απλα εχεις λιγο μεγαλυτερο χτυπημα. Εκανα και κατι πειραματακια με προοδευτικη αυξομειωση της τζουρας,ομως αυτα ειναι για πολυ λεπτολογους. Ετσι ξαναγυρισα στο normal.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 19, 2018, 11:35 »
Ε ναι!Κάτι επιτέλους κομψό.Γκώσαμε στα τούβλα ξέρω γω.Μου αρέ και θα το πάρω κάποια στιγμή.Στάνταρ λεπτό στο χέρι και διακριτικό.Αμήν.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 19, 2018, 11:43 »
. Δεν υπαρχει fire batton και ολα γινονται απο την led οθονη..
Αυτο δεν μου φαινεται και πολυ καλο  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 19, 2018, 14:29 »
A, για την φόρτιση που ανέφερε ο φίλος, το ίδιο το manual γραφει :always uses this electronic cigarette for battery charching, οπότε μην κάνουμε την ζωή μας δυσκολότερη. Τον χρόνο που φόρτισε μια 3750mahh μπαταρία, τον αγάπησα!
Για την ομορφιά που λέει ο αλλος φίλος, όντως είναι ένα από τα πιο ντελικάτα και κομψα modακια που έχουν βγει. Το Fire Batton είναι η οθόνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2018, 14:36 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 24, 2018, 17:16 »
Καλό και ωραίο μοντ , Στη μέτρηση της αντίστασης είναι ακριβέστατο.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2018, 20:26 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 26, 2018, 19:03 »
 Ας ακούσουμε και αυτόν
 μάλλον ο πρωτος Έλληνας που του κάνει review στο youtube

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 26, 2018, 19:15 »
Ε ναι!Κάτι επιτέλους κομψό.Γκώσαμε στα τούβλα ξέρω γω.Μου αρέ και θα το πάρω κάποια στιγμή.Στάνταρ λεπτό στο χέρι και διακριτικό.Αμήν.
off topic sorry,
δες το polar της ίδιας εταιρίας. 2μπαταρο ελαφρύ και μικρό. Το έφερε συνάδελφος και μέχρι να ανοίξει καπάκι έλεγα δεν παίζει να χωράνε 2 μπαταρίες 18650. 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 27, 2018, 08:57 »
Θα το δω, ευχαριστώ. Αν και για mtl που κάνω μου επαρκεί και η μία μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 27, 2018, 11:26 »
Φαινεται πολυ καλο και κομψο, και σε ακρως δελεαστικη τιμη. Ειμαι με μηχανικο box mod λογω του μειωμενου βαρους, εσυ το βλεπεις ελαφρυ απο βαρος πχ; Εχω το Pulse που ειναι απο τα πιο ελαφρια μοντακια που εχω δει, εαν ειναι να το ξαναγυρισω στο regulated, λεει; Επισης σε αυτη την τιμη ειναι το Kit? (και αν ναι -too good to be true-, με ποιον ατμοποιητη ερχεται?)
(update: βλεπουμε Matched with the ingenious Cascade Baby Sub-Ohm Tank and the GT Meshed Coil - ισχυει;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2018, 11:40 από Papadoman »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 28, 2018, 12:37 »
Καλησπέρα! 

Ευχαριστώ για τις πρώτες σου εντυπώσεις. Το ψήνω και εγώ να το πάρω αυτό το μοντάκι.

Στην παρουσίαση του DJLSB πήρε πολύ καλές κριτικές, αλλά ανέφερε πως στα ρεύματα όταν πατήσεις το κουμπί δίνει φουλ ρευμα πριν δώσει ότι έχεις επιλέξει.  Ίσως εκει οφελείται η αίσθηση ότι δίνει τόσο γρήγορο ρεύμα.  Πάντως το χαρακτήρησε Coil Killer. Πιστεύω αυτό να ισχύει πιο πολύ στις αντιστάσεις άνω του 1Ω

Έχεις παρατηρήσει καμια διαφορά στην ζωη των αντιστάσεων σου? 

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 28, 2018, 13:39 »
 Οχι παιδια,αλλα χρησιμοποιω επισκευασιμο και αλλαζω ετσι και αλλιως τακτικα βαμβακι,προλυπτικα. 
 Ισως να ηταν η παρτιδα που επεσε ο φιλος. Απο τα ρευματα εμεινα πολυ ικανοποιημενος,ενα λεβελ πανω απο το aegis. Συνηθως παιζω σε σοφτ και νορμαλ λειτουργια

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Vaporesso Armour Pro
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 04, 2018, 13:22 »
Έκανε κανείς την τελευταία αναβάθμιση που υποτίθεται πως λύνει το πρόβλημα με το insta fire?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy