vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

249 επισκέπτες, 12 χρήστες
camber, Giannis.B, dkostas, Milarepa, tony1976, Tem, Doubt, giorgos1999, gfilip, bloodlessz, Jorge, grag

Twitter

Skyfall RDA by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 22, 2018, 18:21 »
Δύσκολα θα βρεθεί αντίπαλος λέει... Δηλαδή ο VapeFly Galaxies τι είναι;
Υποκατάστατο ατμοποιητή είναι...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 22, 2018, 18:23 »
Ωραία παρουσίαση Γιώργο! Και γρήγορα με τον δικό σου ντε.. paloukare καλοατμιστος ( άμα στον δώσει πίσω βέβαια...) 160 έχει νομίζω και με τα "κορδελακια" του ανεβαίνει κι άλλο και καλά κάνει...λίγα είναι...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 22, 2018, 18:26 »
Όχι βέβαια, σιγά μη δώσω 150αρια για ενα ντρίπερ...
Καλά δε σου είπα να τα δώσεις, αν τον δοκίμασες σε ρώτησα. Πάντως μεταξύ μας, ούτε εγώ τα έδωσα, ο καημένος ο Σταύρος τα έδωσε, ρε τον άμοιρο τι του μελλε να πάθει! :(

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 22, 2018, 19:37 »
Γιώργη, καταρχάς συγχαρητήρια για την κατατοπιστικότατη και περιεκτικότατη παρουσίαση.

Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι το εξής: Έχεις και Supersonic και Skyfall. Μπορείς να κάνεις ένα συγκριτικό crash test; 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 22, 2018, 19:40 »
Και εγω θελω ενα μικρο συγκριτικο με τους γαλλους dripper,ειδικα στη τζουρα.

Ντριπερας δεν ειμαι στο καθολου αλλα αυτο το μικρο μου αρεσει πολυ.

Ωραια παρουσιαση Γιωργο,
αντε και τον ReGen να δουμε τα καθεκαστα.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 22, 2018, 19:41 »
Και γω να ρωτησω τον Γιώργο αν τον εβαλε στο σκουονκ και πως τα παει κι εκει

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 22, 2018, 20:01 »
Γιώργο δε νομίζω ότι ήθελες να κάνεις πλήρη παρουσίαση του Skyfall, αλλά αυτά που γράφεις είναι πολύ κατατοπιστικά για κάποιον που έχει παρακολουθήσει την πορεία εξέλιξής του και τον έχει δει από κοντά. Για όσους τον έχουν δει μόνο από φωτογραφίες φοβάμαι ότι μένει μόνο το ότι είναι πολύ καλής ποιότητας σε ξύλινο κουτί και χωράει μεγάλες αντιστάσεις. Εκεί πάει και το σιγά μη δώσω τόσα λεφτά για το ξύλινο κουτί. Σωστά, όλοι οι RDA είναι από μέταλλο (συνήθως ασημί), έχουν o-rings και πλαστικά μονωτικά, 2-4 υποδοχές για αντίσταση με βιδάκια και χώρο για βαμβάκι. Άρα ποιά είναι η διαφορά; Το ξύλινο κουτί  :)) Τώρα αν κάποιος θέλει να τον θάψει, εύκολο: είναι ακριβός, είναι δήθεν, τον αγοράζουν μόνο κομπλεξικοί για να αποκτήσουν κοινωνικό status, ... Καλό θα ήταν όμως το θάψιμο να πηγαίνει με επιχειρήματα και συγκρίσεις για να βγάλει άκρη κάποιος που ενδιαφέρεται. Εκτός αν ο λόγος είναι άλλος ...

ΥΓ Αμάν με τις παράλληλες αντιστάσεις σχεδόν με έχεις πείσει να φτιάξω κι εγώ  :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 22, 2018, 20:19 »
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]
Κώστα ξέρεις ότι αγαπώ supersonic, o skyfall με τα μεσαία δισκάκια έχει παρόμοιο αέρα και παρόμοια τζούρα -το έχω ξαναγράψει στην προεπισκόπιση- λίγο πιο smooth ακόμη και ίσως λίγο πιο έντονη-καθαρή γεύση. Με τα πιο ανοιχτά δισκάκια είναι σαφώς πιο αεράτος και μάλλον έτσι τον προτιμώ εγώ.
Τα περί γεύσης πάντως, δεν τα γράφω ποτέ αυστηρά, γιατί ξέρω πόσο διαφορετικά αντιλαμβάνονται αυτόν τον τομέα οι ατμιστές. Έχω ξαναπεί ότι ποτέ δε δίνω μεγάλα ποσά χωρίς δοκιμή, άρα αν ενδιαφερόμουν θα πήγαινα στον guru με τον supersonic μου και θα του ζητούσα να μου στάξει το ίδιο υγρό που έχει σε κάποιον skyfall για δοκιμή.

[member=14955]teo77[/member]
Για τον regen τι παρουσίαση να κάνω, αφενός ελάχιστοι στο φόρουμ ασχολούνται πλέον με το πλέγμα και αφετέρου όσοι πήραν πήραν, πάπαλα, καπούτ! Άσε που δεν έχω καμιά όρεξη να απαντάω σε ερωτήσεις του στυλ "πού τον βρίσκουμε?", "γιατί έχει τόσο?", "μόνο από λίστα στο fb?" κ.λπ. κ.λπ....
To μόνο που μπορώ να σου πω όμως είναι ότι αν έπρεπε να μείνω με έναν μόνο ατμοποιητή, αυτός θα ήταν.Εσύ ειδικά που ξέρεις, χτύπα τον με κλειστά μάτια, αν τον πετύχεις κάπου.

[member=20077]cloak[/member]
Μόνο σε squonk τον έχω Χρήστο, μηχανικό, δεν έχω ηλεκτρονικό. Πώς να τα πάει δηλαδή, πένα όλα, εκτός κι αν θες να μάθεις κάτι εξειδικευμένο και ρωτάς ειδικά για squonk. :dontknow:

[member=20409]redortho[/member]
Βαριέμαι να κάνω παρουσιάσεις, πόσο μάλλον να κάνω συγκρίσεις και να αναλύω διαφορές από άλλους ντρίπερς. Όποιος νομίζει ότι η μόνη διαφορά είναι στο κουτί ή του φαίνεται ακριβός ας μην πλησιάσει, δεν με απασχολεί. Όποιος θέλει να θάψει, ορίστε το πεδίο είναι ανοιχτό, ας θάψει ελεύθερα.
Εγώ θα απαντώ, όσο μου το επιτρέπουν οι γνώσεις μου, δίνοντας πληροφορίες σε όποιον ενδιαφέρεται, μέχρι αύριο που θα τον έχω στα χέρια μου. Μετά ας κάνει έξτρα παρουσίαση ο Σταύρος ή όποιος άλλος επιθυμεί.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 22, 2018, 20:30 »
1st build Flatwire ni80 25ga 3mm 0.48oh με cb prime στα 26-32watt με τα μεσαια δισκακια και το αποτελεσμα ειναι ηδη άψογο. Υπερβολικά smooth airflow με τη τζουρα στα γουστα μου, spittback ανύπαρκτο, αυξηση θερμοκρασιας στο top cap σχεδον μηδαμινή και αποδοση γεύσης κορυφαια. Οταν τον είχα δικιμασει δε μου αρεσε τόσο.......(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάριε, το μοντακι δεν μας είπες ποιο είναι?

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 22, 2018, 20:33 »
Γιώργο [member=13664]Ribot[/member] τί εννοείς θα τον έχεις αύριο;  :laugh1:

ΥΓ Πλάκα κάνω, μην απαντάς  ::)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 22, 2018, 21:09 »
Μπράβο σου Γιώργο για την όμορφη παρουσίαση.

..παρόλο που δεν χρησιμοποιώ dripper {..επειδή είδα ότι την παρουσίαση την έκανες εσύ (..και κατασκευαστής είναι ο Βασίλης)} ..μπήκα στο "τρυπάκι" και την διάβασα

Πιστεύω ότι για τους λάτρεις των dripper, θα είναι ένα ακόμα hi end "εργαλείο", με την γνωστή διεθνώς πλέον ποιότητα ...e-smokeguru!!

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 22, 2018, 21:11 »
Μάριε, το μοντακι δεν μας είπες ποιο είναι?
Κανει μπαμ βρε Γιωργο... palm ειναι Παρεμπιπτόντως, εκτός θεματος, σήμερα που πήγα στον Guru ηταν εκει ο κατασκευαστής του ο Δημήτρης (mmv) με το palm dna 75c που προκειτα να βγάλει μελλοντικά.....κολαση!

Να συμπληρώσω σχετικά με τον skyfall οτι ειναι ο πλεον ποιοτικός και με καλύτερο φινίρισμα ατμοποιητης που εχω ποτε αποκτησει ή δοκιμάσει, συμπεριλαμβανομένων και των rta και αυτοι ειναι αρκετουτσικοι. Και αυτό απο μονο του αρκει για εμενα ώστε να δικαιολογήσει το κόστος κτήσης του. Την απόδοση του μπορεί να την βρει καποιος ή και να την ξεπεράσει και με άλλους φτηνοτερους ή ακομα ακριβοτερους, το φινίρισμα του σίγουρα όχι. Για εμενα λοιπον που εχω τη σχετική λοξα ειναι ό,τι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει εως τη σήμερον. Συμφωνώ λοιπον σε όλα με τρελοHaze , δεν αναφέρομαι καθόλου σε γεύση κλπ και τον προτείνω για όποιον μπορει να τον αποκτήσει.
Ιδού και τρικολορε...

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 22, 2018, 22:21 »
Μάριε μας έχεις τρελάνει με τα squonk mods. 😂 
Να βάζεις λεζάντα στις φωτογραφίες για το ποιο mod είναι. 😂

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 22, 2018, 23:13 »
Κι ένα τελευταίο στήσιμο πριν παραδοθεί στον κάτοχό του.
Flatwire 22/38 flapton, 0,24Ω και φουλ αέρα. Εδώ σε απανωτές τζούρες ανεβάζει θερμοκρασία στο driptip, ο ατμός γίνεται πιο ζεστός αλλά η γεύση παραμένει φοβερή! Ένα ψηλότερο ή κάπως διαφορετικό driptip είναι απαραίτητο. [member=17987]manajoma[/member] ακούει? :laugh1:
Ίσως αν έβαζα ανάποδα τα δισκάκια ώστε να απομακρυνθούν λίγο από το coil και ν' απλώσουν τον αέρα να έχει διαφορετική απόδοση αλλά βαριέμαι να ξαναστήνω για να το δοκιμάσω.




Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall RDA by e-smokeguru
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 22, 2018, 23:17 »
αυτό είναι build  :yes: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 129 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos