vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Steampunk by Vladimiros
« στις: Μαΐου 27, 2018, 19:40 »
Νομίζω ότι αξίζει ένα ξεχωριστό νήμα για τα συγκεκριμένα υγρά ενός εξαιρετικού Έλληνα μίξερ.Η σειρά όπως οι περισσότεροι θα έχουν δει,αποτελείται από 6 snv που είναι καπνικα και ημικαπνικα.Προσωπικα έχω ήδη στην άκρη να ετοιμάζονται το royal smoke κι ένα red skin.Το πρώτο red skin ήδη συμπλήρωσε το δεκαήμερο που δίνει ως ελάχιστο χρόνο ωρίμανσης ο κατασκευαστής.Ξεκινησα στον papillon στο 7ημερο και τώρα γέμισα το πρώτο τανκ στον zest.Θεωρω ότι είναι ότι καλύτερο έχω ατμισει σε ατόφιο καπνικο μετά τα σκέτα ΝΕΤ(Γιατί κι αυτό περιέχει και ΝΕΤ αρώματα).Σε αυτή τη φάση μου βγάζει τη γλυκάδα του Virginia ενώ στο τέλος μένει μια πιπεράτη αίσθηση.Το σίγουρο είναι ότι έχει καταφέρει να μην βγάζει την χημικιλα των τεχνητών αρωμάτων.Πιστεύω ότι θα έχει κι άλλα να δώσει όσο ωριμάζει.
Από τα  υπόλοιπα τώρα έχουμε το γνωστό goofy' s που ονομάζεται goofe 's αλλά δεν πρόκειται να πάρω αφού είναι τριμπεκοειδές.Το captain black το οποίο είναι καπνός πίπας και θα το τιμήσω,το old habits το πιό σκληροπυρηνικό καπνικό(το οποίο επίσης θα τιμήσω) και τέλος το lounge το οποίο έχει καρύδα που δεν μου αρέσει.
Να και το πώς περιγράφει ο ίδιος ο Βλαδίμηρος Σταφυλίδης τη σειρά του,στο group των vape alchemists στο fb.
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]1.Goofe'juice
Η γνωστή συνταγή στη νέα της έκδοση. Διατηρεί τα βασικά χαρακτηριστικά της δημοσιοποιημένης έκδοσης δηλαδή ημικαπνικό τύπου RY4 με άρωμα φυστικοβούτυρου και κρεμώδους φουντουκιού και επιπλεόν έχουν προστεθεί μεταξύ άλλων ζύμες και άλλα καπνικά αρώματα ώστε να δωθεί ακόμη μεγαλύτερη πολυπλοκότητα στο τελικό αποτέλεσμα. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]2.Lounge
To συγκεκριμένο άρωμα έχει χαρακτηριστικό άρωμα καρύδας ενώ ακολουθούν σε στρώματα ο καφές και το φουντούκι. Μπορεί να ξεγελάσει με την απαλότητα του αλλά περιέχει χαρμάνι από εξαιρετικά καπνικά αρώματα τα οποία γίνονται αντιληπτά κυρίως ως επίγευση και μετά τις πρώτες εντυπώσεις. Τα παραπάνω πλαισιώνονται με διακριτική ζύμη προσφέροντας στο αποτέλεσμα βάθος και πληρότητα. Όπως και το "Goofe's Juice" είναι ιδανική επιλογή για ολοήμερη χρήση. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]3.Royal Smoke
Το τρίτο ημικαπνικό άρωμα της σειράς δανείζεται κάποια στοιχεία από RY4 αρώματα αλλά δίνει ακόμη περισσότερο βάρος στον πολύπλοκο καπνικό χαρακτήρα του. Ξηροί καρποί, καραμέλα και νότες σοκολάτας και καφέ αποτελούν το μη-καπνικό τμήμα του ενώ τα σκούρα αρωματικά καπνικά αρώματα χαρίζουν γήινες και πικάντικές νότες. Πλούσιο και πολύπλοκο αποτέλεσμα που δεν κουράζει και αποτελεί πολύ καλή επιλογή τόσο για ολοήμερο άτμισμα όσο και για ποιο ιδιαίτερες στιγμές. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]4.Old Habbits
H δεύτερη της σειράς από τις δημοσιοποιημένες συνταγές μου. Και σε αυτή την περίπτωση διατηρήθηκαν τα βασικά χαρακτηριστικά της συνταγής και προστέθηκαν αρώματα που επεκτείνουν το γευστικό εύρος του αποτελέσματος χωρίς να αλλοιώνεται η μοναδική του ταυτότητα. Καθαρόαιμο καπνικό, ισορροπημένο που αποτέλει τόσο ιδανική επιλογή για τον νεοεισεερχόμενο στο άτμισμα όσο και για όποιον δεν επιθυμεί γλυκά ημικαπνικά. Περιέχει NET αρώματα. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]5.Red skin
Είναι ένα γνήσιο και αμιγώς καπνικό άρωμα. Φωτεινά, φρέσκα καπνικά αρώματα τύπου Virginia συνδυασμένα με σκούρα και ζεστά καπνικά Burley συνδυάζονται με spices και χαρίζουν ένα γεμάτο, αρωματικό αποτέλεσμα που χαρακτηρίζεται από παιχνιδίσματα με ξυλώδεις, γήινες και ενίοτε γλυκές νότες. Σπουδαία επιλογή για τους μυημένους στις καπνικές γεύσεις. Περιέχει NET αρώματα. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
[font=system-ui, -apple-system, system-ui, .SFNSText-Regular, sans-serif]6.Captain Black
Το πιο αρωματικό της σειράς με έντονο χαρακτήρα αλλά χωρίς να κουράζει. Φλερτάρει με αρώματα που συναντάμε σε καπνούς πίπας αλλά και σε πούρα. Ντελικάτη βανίλια, νότες μελιού, κακάο και υποψία εσπεριδοειδών διανθίζουν ένα πολύπλοκο χαρμάνι σκούρων αρωματικών καπνών πίπας και όχι μόνο. Ισορροπημένο αλλά και ιδιαίτερο, γλυκό αλλά κάποιες στιγμές και λίγο πικρό καθιστά αυτό το άρωμα μια επιλογή για πολύ ιδιαίτερες στιγμές απόλαυσης. Περιέχει NET αρώματα. Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης είναι οι 7-10 ημέρες.[/font]
[/color]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2018, 20:51 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 27, 2018, 19:57 »
Ένα προς ένα, αυτό έχω να πω προς το παρόν. Ξεκίνησα με το Redskin αλλά θα περάσουν όλα απ' τα χέρια μου, δεν το συζητώ. Το Captain black με τρέλανε, τι έφτιαξε ο άνθρωπος ρε..  υγρά με χαρακτήρα, τέλος! :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 27, 2018, 20:42 »
Lounge δαγκωτό  :delicious:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 27, 2018, 21:11 »
Τo RedSkin είχα πει θα το παρουσίαζα, αλλά στις δύο δοκιμές που έκανα στον παλούκαρο, απλά δεν. Εντάξει, η πρώτη δεν μετράει γιατί ήταν άνευ ωριμάνσεως, αλλά στην δεύτερη όφειλε να δείξει το καπνικό του χαρακτήρα και δεν το έκανε. Σίγουρα θα το πάρω, έτσι για το γ@#ώτο, να το βάλω σε κανά σοβαρό ατμοποιητή, δηλαδή στον Zest, γιατί παραπέρα δεν νομίζω να το ευχαριστηθώ.

Αφού ο φίλος Μάκης λέει και για το Captain, θα το πάρω κι αυτό, έτσι for old time's sake. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 27, 2018, 21:31 »
Την επόμενη Κυριακή κλείνει το 10μερο ωρίμανσης και όλη η εξάδα που έχω στην κατοχή μου, θα δοκιμαστεί ενδελεχώς. Η μύτη μου με κάνει να πιστεύω ότι ο Κάπτεν Μαύρος θα είναι αποκάλυψη...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 27, 2018, 21:34 »
Captain black με 2,5mm ss317 0,5ohm σχεδόν τέρμα κλειστό αέρα στους 420F άστα δεν έχω λόγια....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 28, 2018, 00:00 »
Lounge δαγκωτό  :delicious:
Συμφωνώ και για το Lounge, από τη μυρωδιά φάνηκε ότι θα μου ταιριάξει γάντι για όλη μέρα. Απλά είπα να ξεκινήσω με γεύσεις που ξεφεύγουν λίγο περισσότερο από αυτά που κάνω συνήθως γι' αυτό και προτίμησα κάτι πιο "ξένο" επιλέγοντας το Redskin.

Όλα τα βρίσκω υπέροχα, τουλάχιστον από τη μυρωδιά που πήρα απ' τα μπουκάλια τους. Αλλά ο καπετάνιος είναι όντως το πιο ξεχωριστό κατ'εμέ και ο λόγος που δεν το πήρα πρώτο ήταν ότι για αρχή ήθελα κάτι πιο προς το "καλοκαιρινό". Αύριο μεθαύριο όμως πάμε για την υγράρα.. :)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 28, 2018, 00:16 »
Εμένα μου εχει κάτσει καλύτερα το royal smoke για παρέα στο ποτό.Εχω και τα υπόλοιπα έτοιμα και τα περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 28, 2018, 00:44 »
Mε ποτό εμενα μου καθισε πιο καλα το Captain Black.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2018, 12:07 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος manollo

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 28, 2018, 13:47 »
Captain Black.

χωρις  μεγαλη ωριμανση  πολυ καλο   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 28, 2018, 15:38 »
Goofes με 12ημερη ωρίμανση όπως πρότεινε κι ο ίδιος ο Βλαδίμηρος στην παρουσίαση που έκανε στο vapebaristas κι είναι άπαιχτο!
¨Ενα ξυλώδες τριπεκοειδή θα το έλεγα το οποίο χτυπά με μεγάλη ποικιλία γεύσεων!
Γλυκών καπνικών και ξύλου!
Αυτό που τρελάθηκα πάντως είναι όντως το captain black

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 28, 2018, 15:52 »
Συγκριτικα με την συνταγη goofy εχει χτυπητες διαφορες ή ειναι παρομοιο?

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 28, 2018, 16:57 »
Captain black φοβερο,βαρυ πυροβολικο!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 28, 2018, 16:58 »
Αρκετά διαφορετικό σώμα έχει το snv goofy απο το DIY.
Έχει προσθέσει κάποια καπνικά επιπλέον, όχι μόνο RYD

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 28, 2018, 17:17 »
Φερνει καθολου σε gandalf τo captain black;; Διαβασα για τα εσπεριδοειδή γι'αυτό! Επισης που μπορούμε να τα βρούμε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515295 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet