vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 11 χρήστες
pasgko, aalex, Jorge, SuperSayian, teo77, lounik, hotcarver1, taskol65, lagoudakis, falex, Parolos

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 00:53 »
αν ειναι ευκολο φιλε μου ,πες μου διαστασεις με jojo kit.

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 01:19 »
Είναι γύρω στα 32mm σε υψος, με ένα γρήγορο μετρημα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 10:18 »
[justify]Χαχα, καλημέρα σε φίλους και εχθρούς. Δύο κόσμοι Εβίβα συγκρούονται. Προσωπικά; λάτρεψα ακόμα παραπάνω τον v1 (ναι, αυτόν με το κεραμικό) μέσο του v2 (όπου v2 = μόνιμη αγάπη). Για μένα, το κεραμικό ανήκει και στους 2 / το κεραμικό δεν είναι για όλους τους χρήστες / δεν είναι για όλα τα υγρά / δεν είναι για “ό,τι βρήκα έριξα’. [/justify]

[justify]Η αφεντιά μου είναι ξεκάθαρα υπέρ άποψης thenetpoet, δηλ. πρέπει ήδη να γνωρίζω τι ατμιστικό προφίλ έχω αλλά και το πότε να επιλέξω τι. Το κεραμικό είναι συγκεκριμένο πράγμα, δεν χρειάζεται οπαδούς από το πουθενά ούτε θα μπει σε άδικες ή και ανόμοιες συγκρίσεις. Αυτά. [/justify]

[justify][για περί υγρών, συμφωνώ με cp. Και εγώ δεν θέλω ούτε να τα βλέπω τα ΝΕΤ, απλώς θα συμπλήρωνα απ’ τη δική μου σκοπιά πως είναι τόσο εξαιρετικά που θα είχα θέμα (πάλι) με τον αλήτη τον περιπτερά, οπότε, μακριά και αγαπημένοι][/justify]

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 15:26 »
 Joe βάλε στον εβιβα μπασμα και θα πηγαινεις στο περίπτερο μόνο για τσίχλες. :D

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 18:03 »
Καλησπέρα παλικάρια .Μετά απο 2 χρόνια περίπου ο δολοφόνος ξαναγυρνάει στον τόπο του εγκλήματος :laugh1:..
Κάτοχος λοιπόν αυτήν την φορά, της 2ης version που την περίμενα πως και πως.
Στο δια ταύτα λοιπόν...
Τον eviva τον ξανά πήρα και εγώ όπως και οι υπόλοιποι όλοι νομίζω για την γεύση του,την ανάλυση και το κεραμικό,που δίνει αυτό το κάτι ξεχωριστώ που δεν το βρίσκεις αλλού..
Αφού στήθηκε με το πιν τον 2mm με 316ss σε 2,5 πυρήνα και 6 σπείρες,μπήκε το αγαπημένο μου και μόνιμο υγρό μου,τριμπέκα.
Γεύση και ανάλυση στο φουλ,αναμενόμενο..Όλα καλά.....ΑΛΛΆ ο αέρας του  :nope::nope:...τσου...πολλά μποφόρια :laugh1:.
Έκτακτο χειρουργείο ,επειγόντως...Dremel και διαμάντια στο χέρι και βουρ στο κεραμικό..
Αφού λοιπόν ανοίχτηκε σαν βούτυρο και ήρθε στα μέτρα μου,στήσιμο ξανά..(περιγράφω παραπάνω).
Αποτέλεσμα να κάθετε ακριβώς το αξονάκι 2,5mm μέσα στην ''φωλία'',χωρίς καν να χρειάζεται να το κρατάω.
Τα ποδαράκια πηγαίνουν από μόνα τους ακριβώς πάνω στης βίδες και σε 1 λεπτό μέσα έχεις στήσει χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.

Τώρα μάλιστα :respect: :respect: :respect:..
Γι αυτό τον αγόρασα ξανά :laugh1:..Η τζούρα του έσφιξε τόσο όσο..(Καμία σχέση με τον v1),και αυτό είναι το καλό όμως.
Τζούρα smooth,σχεδόν αθόρυβη,ξερή και ωραίο ντουμάνι .Μετα απο 20 ημέρες στην κατοχή μου,καμία υπερχείλιση και φυσικά και κανένα καμένο,γιατί με το υγρό που έχει μέσα το μπόλικο βαμβάκι,άνετα κάνεις και 5 τζούρες μέχρι να το πάρεις χαμπάρι ότι στράγγιξε.
Η παρακάτω φώτο είναι μετά απο 30 ml και άμα ήθελα το πήγαινα και άλλα 10 άνετα.Με υγρό που έχει μέσα και πυραζίνη και cotton candy..

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 23:15 »
αν ολα πανε καλα θα ειμαι και εγω κατοχος ενος eviva v2 με jojo kit,2 ερωτησουλες παιδια.
θελει καποιο ιδιαιτερο κολπο κατα το γεμισμα?οπως με τον 1?
αν μπορειτε προτεινετε καποια drip tip για εξαλειψη του φαινομενου υγρο στο επιστομιο,οσο πιο κοντο γινεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2019, 23:46 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 22, 2019, 23:47 »
Όταν ανοίγουμε για να γεμίσουμε με τα δυο δάχτυλα κλεινουμε τις δυο τρύπες του αερα " Για παν ενδεχόμενο " Αν το στήσιμο ειναι σωστό δεν έχουμε πρόβλημα
Όσο πιο κοντό drip tip τόσο πιο πολυ " αισθήσει " υγρου στο στόμα
Ευχομαι και είμαι σίγουρος ότι θα τον ευχαριστηθείς  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2019, 00:13 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 00:01 »
Στο Gemini ultem drip tip βρήκα τον παράδεισο εγώ, θα προτιμούσα το ss όμως είναι λίγο ψηλότερο απ' το ultem και το delrin.

Πιστεύω ότι στον ν2 ταιριάζουν περισσότερο drip tips λίγο μεγαλύτερης διαμέτρου από το "κλασικό" του παλιού Εβίβα των 3mm (εσωτερικής διαμέτρου ) λόγω μεγαλύτερης εισαγωγής αέρα. Στήνοντας περισσότερο με κεραμικό και το pin των 2mm μέχρι στιγμής το Gemini δείχνει ταμάμ. Από το απόγευμα έστησα και με το 2,5άρι pin με 26άρι σύρμα και 20 watts κι ακόμα κι έτσι δουλεύει ρολόι.
Σίγουρα κρατάει λίγο υγρό στη βάση του μετά από αρκετή χρήση αλλά σε καμία περίπτωση τόσο όσο τα στενότερα drip tips και σίγουρα δεν ανέβασε ποτέ υγρό στα χείλη.  Για μένα είναι το ιδανικό. :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 00:19 »
μηπως εχει δοκιμασει καποιος και το tapas γιατι μου αρεσει αρκετα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 00:32 »
Για τα στησίματα του παλούκαρου μου κάνει αυτό.. :))

Πέρασε κι αυτό απ' τη σκέψη πάντως μου αν και στο τέλος μου φάνηκε πολύ φαρδύ και δεν το προτίμησα. Ας πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει μήπως το βάλουμε πάλι στα υπόψιν..

Αποσυνδεδεμένος lemar98

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • 23.09.2016
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 08:34 »
Καλημέρα κι από 'μένα. Κατά την δική μου άποψη το κλασικό Eviva drip tip συγκεκριμενοποιεί τις γεύσεις πάνω στην γλώσσα, ενώ με το Tapas ανοίγει περισσότερο η εικόνα. Αυτά στον V1. Για τον V2 δεν έχω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 08:58 »
To tapas το έχω μόνιμα πάνω στο BB μου.Δεν αφήνει υγρασία καθόλου και στις ζύμες που το χρησιμοποιώ εξαιρετικό άπλωμα των layers των υγρών στον ουρανίσκο μου.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 10:14 »
[justify][member=12432]rexakos[/member], καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος! Υπέροχος από κάθε άποψη! Η αφεντιά μου άφησε το κεραμικό στη ησυχία του από την αρχή, αν σκεφτείς μόνο πως δύο έφτιαχνα τρία κατέστρεφα. Αλλά πέρα από αυτό, το κεραμικό το έμαθα με σύρματα τρίχα ή και μόνο σε μηχανικό, και ασφαλώς, με το σχετικό ‘δούλεμα’ από τα παλιότερα καθάρματα όταν δεν είχα σωστό στήσιμο και ιδανική τροφοδοσία, όμως το τελικό αποτέλεσμα όταν ήταν αυτό που έπρεπε, ε, ήταν μονόδρομος. Μετά έβλεπες με διαφορετικό μάτι μικροσκοπικούς πυρήνες, όπου το 1.5mm ήταν άνετο όσο κι εσύ, όπου δεν κώλωνες και για ακόμα στενότερους πειραματισμούς. Όπως κι αν έχει είσαι υπέροχος! Στα 2 ή 2.5mm πυρήνα με ακόμα πιο χοντρά σύρματα μέσα σε κεραμικό είναι ακόμα μία εξαιρετική ατμιστική άποψη. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 10:35 »
Απίθανο το tapas και κράτάει πάρα πολύ λίγο υγρό στη βάση του αλλά μόνο μετά από αρκετή χρήση.

*Το χρησιμποποιώ με χοντρά σύρματα, 0.50 ή fused.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 23, 2019, 11:54 »
Joebar να σαι καλά φίλε .
Να σου πω την αλήθεια ότι εάν δεν είχα το εργαλείο αυτό για να ανοίξω το κεραμικό στα 2.5mm τόσο εύκολα και να παίξω με 32+mm σύρματα  μπορεί και να μην τον έπαιρνα .Όσο μεγαλώνουμε, θέλεις λίγο η υπομονή που λιγοστευει,  θέλεις λίγο τα νεύρα που τσιτωνουν με το παραμικρό,  δεν θα τολμούσα να στήσω πάνω σε οδοντογλυφιδα και να ατμισω με 1.5mm πυρήνα. 2ον εάν δεν υπήρχε το κεραμικό και τον έπαιρνα χωρίς να τον δοκιμάσω  όπως και έγινε, μάλλον θα τον έδινα, γιατί όπως και το ψιλό περίμενα, ήταν αερατος για τα γούστα μου. Βέβαια θα με προλαβαιναν γιατί όπως είδα κυκλοφορεί και καινούργιο πιν 1.7 πλέον και πολύ καλά έκαναν :thumpup:. Σαν το κεραμικό όμως δεν θα γίνει ούτως ή άλλως :laugh1: :yes: :yes: . Πάντως ότι αξίζει να υπάρχει στην συλλογή κάποιου, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530781 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801629 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet