vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Eviva V2 By Atmistique
« στις: Μαΐου 19, 2018, 18:20 »
[justify]Καλοάτμιστοι όλοι! Βρε παιδιά, αν έπρεπε να βάλω έναν πρώτο τίτλο στο έργο που εξελίσσεται μπροστά μου, θα έβαζα “Τα μαγικά δυόμισι χιλιοστά”. Ο κλασικός Eviva σαφώς και είναι πιο ειδικός επισκευάσιμος. Εδώ, στον v2, θα έλεγα πως είναι πιο διεθνιστής. Με ανοικτές πλέον και τις δύο πλευρές βάσης (είσοδοι υγρών), η τροφοδοσία γίνεται όχι μόνο καλύτερη, -πράγμα που το είδαμε με το καλημέρα, αλλά τώρα πλέον έγινε και εργαλείο στα χέρια του χρήστη. Τώρα πια μπορεί ο χρήστης να επιλέξει πώς πού, στις πλευρές τροφοδοσίας υγρού, και ταυτόχρονα, ο κατασκευαστής σού κόβει ρυθμίσεις αέρα ή και υγρών που δεν είχες. "Πολύ περίεργες καταστάσεις, δεν με κακομαθαίνεις αλλά και με βάζεις σε περίεργη ελίτ κατάσταση".  Η κεντρική εισαγωγή σηκώνει τον μέγιστο αέρα, κενή και με διάμετρο πάνω από 4 χιλιοστά. Τα δύο pin, είναι πανέξυπνα επιλεγμένα σε 2 και 2.5mm, όπου φέρνουν μαγική γεύση με υγρή τζούρα και καταπληκτικό πυκνό ντουμάνι, και τέλος το γνωστό κεραμικό με ενάμιση/δύο χιλιοστά έρχεται για το mtl του v2.

Ε, όλα αυτά ακολουθούν τα δυόμισι χιλιοστά σταθερής εισαγωγής αέρα. Πώς έφτασαν σε αυτά τα 2,5mm οι Atmistique; Δεν ξέρω τι άλλο να πω, απλώς υποκλίνομαι. Δεν σταμάτησα να στήνω και να ξεστήνω. Ό,τι κι αν είχα μπροστά μου το χρησιμοποίησα. Παντού παίζει εξαιρετικά, μάλιστα να, τώρα επέλεξα και λίγο SS316L που δεν πολυσυμπαθώ, στα 0.35mm, 6 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 0.55Ω. Σε βατ έκατσα κάπου στα 15. Έβλεπα το ss να στάζει μέλι..., δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Κατόπιν, πιάνω έλεγχο θερμοκρασίας, δεν θυμόμουν τ ί π ο τ α. Ξεκίνησα από 125º C κι έψαχνα να ξεκαρφώσω τα 60W, παράλληλα ανέβαινα σε τιμές θερμοκρασίας και στα καπάκια τράβαγα και τις τζούρες μου. Εντάξει, μαγεία. Πρώτα απ’ όλα καταλαβαίνεις μία dna από χιλιόμετρα, -ακόμα κι αν ο χρήστης είναι σαν τα μούτρα μου, ε, μπήκε στην εξίσωση κι ο v2. / κατεβάζω τον PitBull (Animodz) και λέω “τώρα μικρέ μου v2 θα αγριέψω”. Τζίφος. Ο PitBull δαγκώθηκε άσχημα. Και, τι άλλο να πω; δεν θα πω.
[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2018, 20:30 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 19, 2018, 22:12 »
Κάποιοι κατασκήνωναν στα παγκάκια της Πανόρμου για να προλάβουν το πρώτο κομμάτι, εγώ έβαλα την κόρη σε διαμέρισμα της Πανόρμου να στήσει καρτέρι για ένα κομμάτι...
Τα κατέφερε και ιδιοχείρως μου το παρέδωσε σήμερα.  :yahoo: :yahoo:

Δεν δημοσιεύω παρουσίαση, ούτε καν φωτό, διότι δεν δύναμαι... Δάκρυα χαράς θολώνουν την όρασή μου, τα χέρια μου τρέμουν από τη συγκίνηση... 

Τελειώνω το πρώτο τανκ σε λίγο, με τη βάση κάτω από το jojo kit με το κεραμικό, απλό στήσιμο σε 30ρι SS, 2ρι πυρήνα, 0.7ohm και 16.8W.  :happy_roll_01: :laugh_wave:

Ο,τι και να πω, τα έχουν πει ήδη οι προηγούμενοι.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ, ΤΑΣΟ & ΕΙΡΗΝΗ....
ο EVIVA V2 ... ΣΚΟΡΑΡΕΙ!!!!


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 19, 2018, 22:43 »
τα κάνουν αλλα αυτά για να πάρουν eviva?
εγώ πραγματικά δεν έκανα τίποτα
μάλιστα του είπα:βρε δεν θέλω
αυτός: όχι, δεσμεύτηκα τώρα θα τον πάρεις
εγώ: βρε άσε με σου λέω δεν μου κάνει
αυτός: δεν ακούω τίποτα, θα τον πάρεις πάει και τελειωσε
και μου τον έστειλε
άι βγάλε άκρη  :dontknow:  :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 19, 2018, 23:11 »
Πσηθηκα..  Τέλος. Τον πάρω..
Πα να βρω μια δυάδα στα αλογάκια να γίνω ταμειος κ ρικσω παραγγελία 

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 20, 2018, 15:45 »
Ξεχωριστο θεμα Κε Αντμιν αλλα δεν γραφουν σημερα , ειναι απασχολημενοι ; Γεμιζουν και το πανε τρενο ; Τουφα τα ντουμανια ;  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 20, 2018, 15:55 »
Έχουνε ξαμοληθεί στας παραλίας μάλλον.

Και εγώ εκεί θα ήμουν αν

α) Δεν κινδύνευα να μου την πέσουν τίποτα της Γκρινπις και να με σπρώχνουν πίσω στα βαθιά

β) Δεν είχα κάτι υγρά να δοκιμάσω....

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 20, 2018, 17:07 »
Καλησπέρα σε όλους! Το μόνο αρνητικό που βρήκα μέχρι στιγμής είναι το κλώτσημα στο σύρμα. Ακόμα και το 40αρι με ζορισε. Το 50αρι που ήθελα να συνδυάσω με το 2.5 πιν δεν το κατάφερα ποτε

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 20, 2018, 17:38 »
ετσι μπραβο.δωσε αρνητικα στον κοσμο.δωσε και σωσε.

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 20, 2018, 17:41 »
Προαναφέρθηκε και από το joe αν θυμάμαι καλά. Φυσικά κατά τα άλλα παίζει καταπληκτικά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 20, 2018, 17:41 »
Πράγματι υπάρχει ένα θέμα με τα σύρματα (τα χονδρά), αλλά εμένα δεν με χαλάει διότι δίνει ήδη πολλά για να χρειάζομαι να ψάχνω μεγαλύτερες διατομές.
Γιατί ξεχάσαμε τα άλλα σύρματα και πέσαμε όλοι στα χονδροειδή εξωτικά coil ??
Ο EVIVA δεν τα αγαπάει αυτά και δεν τα χρειάζεται για να δώσει τα μέγιστα, επίσης δεν αγαπάει και τα πολλά watt.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 20, 2018, 18:10 »
Και με τον πόλο κάτι πρέπει να γίνει. Μου άλλαζαν συνεχεια τα Ω στο βαλε βγάλε από το wye 85w. Κάθε φορα που θελω να τον επανατοποθετησω στο μοντακι πρέπει να ξεβιδώνω τον πολο για να εχει σωστη επαφη. Αλλά μετά είναι χαλαρη η βίδα και χάνει το ύψος της εύκολα.

Εδιτ. Πέρασα το spare λαστιχάκι για τα πιν στη βίδα του πόλου μπας και σφίξει η σηκωθεί λίγο το "τερμάτισμα" της βίδας αλλά τζίφος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2018, 18:19 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 20, 2018, 18:19 »
Παράξενο τον έχω από την αγορά του πάνω στο Wye 85watt και δεν έχω κανένα πρόβλημα ωμικότητας.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 20, 2018, 18:20 »
Κάποιος μπερδεύει τους πνευμονικούς και το σύρμα που έχει για το κοτέτσι με τον Εβίβα. :yes:
Παλιά τον στήναμε με 20ρι σύρμα και τώρα το 30ρι δεν μας κάνει;;;; 8) :tongue_smilie:
Ποιος ο λόγος; Αφού πάνω από 20 βατ δεν πρόκειται να δουλέψει. Ωρα είναι να ακούσουμε και παράπονα επειδή σε κάποιον το κλάφτον δεν πιάνει καλά και να ζητάμε και βερσιόν με velocity deck. :) ;)
Με 30ρι που τον έστησα μπήκε μια χαρά χωρίς να κλωτσήσει, αντίθετα, το ίδιο σύρμα σε phenomenon & unfollow κλωτσαει και πρέπει να το κάνω ολόκληρη περιστροφή γύρω από τη βίδα για να κρατήσει. Επομένως μια χαρά βολικές θεωρώ τις βίδες του.

Επίσης πρόβλημα με το oring, που αναφέρθηκε, δεν διαπίστωσα κανένα. Το μόνο που ειπώθηκε και το τήρησα, είναι διπλό ορινγκ στο κεραμικό για να κουμπώσει καλύτερα.

Ιδού η δικιά μου παραγγελία.


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 20, 2018, 18:21 »
Αν τερματίσει στο σφίξιμο η βίδα, μου βγάζει no atomizer. Δε φτάνει να κάνει επαφή ο θετικός.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 20, 2018, 18:23 »
Αυτο το έκανε με τη βίδα η παλιά βάση. Επρεπε να ξεβιδωθεί και να προεξέχει κάπως για να κάνει επαφή, αλλιώς δεν έβλεπε τον ατμοποιητή το μοντ. Από την άλλη, όταν ξεβιδωνόταν ήταν αρκετά χαλαρή και ενίοτε έσφιγγε πάλι από μόνη της με το βάλε βγάλε και δεν έκανε επαφή.
Με τη νέα βάση δεν το παρατήρησα στα δυο μοντάκια που τη δούλεψα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303226 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530734 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801584 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet