vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, antre, Jorge, ZoeM, thanos1071

Twitter

Furyan Mech Mod By Lost Vape

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:06 »
Μετά από τη συνεχή χρήση του Σαββατοκύριακου, δύο μειονεκτήματα έχω να πω.
1)Είναι βαρύ σε σχέση με τα υπόλοιπα μηχανικά squonk
2)Έχει βαρύ κουμπί για να δίνει σωστά το ρεύμα, θέλει πίεση, με κούρασε ήδη.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:11 »
Το πρώτο ισχύει. Το γράφω και στις ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ  ;D 8)

Το δεύτερο δεν μου φαίνεται να σου πω την αλήθεια. Βαρύ κουμπί σίγουρα, αλλά καλύτερα από το να κοιτάς με τρόμο αν έβαλες ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:19 »
Εγώ θα το προτιμούσα να έπιανε σπρώχνοντας απαλά κι ας είχα το μυαλό μου μην το ξεχάσω ανασφάλιστο στην τσάντα. Ίσως τα δύο ελατηριάκια να είναι σκληρότερα απ' όσο θα τα ήθελα, ελπίζω να ελαφρύνει με τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:20 »
Το κουμπί θα μαλακώσει μην αγχώνεστε.Οπως  λέει και  το αίσθημα απο το να σε  ανησυχεί αν  κλείδωσες ή όχι το  κουμπί καλό είναι για αρχή.
Το  θέμα είναι οτι βαράει πολύ καλά ...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:22 »
Μην τα βάζεις σε τσάντες. Δεν θα το αγοράσει μετά ο Θανάσης  :rtfm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 20, 2018, 22:24 »
Αν δε μαλακωσει θα το εγχειρίσω, θα το κανω gti κι αυτό. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 21, 2018, 10:21 »
Γιωργο αν δεν το θες εδω ειμαι εγω. 
Παρακολουθω το νημα γιατι το εχω βαλει στο προγραμμα το συγκεκριμενο και αντιθετα με εσας εμενα μου αρεσει το ultem.
Ταιριαζουν με τον ατμοποιητη που θα το βαλω επανω τα χρωματα του  ::)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 21, 2018, 12:53 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 21, 2018, 13:03 »
Chil, το 4μπάταρο μοστράρησες. Επιχρυσωμένοι είναι οι μπαταριοσουλήνες ή είναι το "Patoulis Edition"; :o

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 21, 2018, 13:13 »
Ναι πρέπει να έχει κανα 2 γραμμάρια χρυσου στο όλον.

Αποσυνδεδεμένος peeweeherman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 28, 2018, 17:06 »
Καλησπερα  σας και απο μενα..Σημερα  εκανα και εγω το βημα και πηρα το πρωτο μου μηχανικο..Το οποιο ειναι το Furyan  σε μαυρο  χρυσο  ..Προς  το παρον  μονο θετικα  βρισκω αν  και δεν  εχω καθολου εμπειρια  ...Το  θεμα  παντως με το κουδουνισμα που ανφερε καποια στιγμη γνωστος ρεβιουερ οτι κουδουνιζει το κανει μονο μ,ε  18650..Στην 21700  που εχω πανω αυτη τη στιγμη δεν κανει κιχ..

Αποσυνδεδεμένος peeweeherman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 18, 2018, 01:04 »
Αν και  το  νημα  δεν ειναι  ζωηρο  μπηκα να  γραψω εντυπωσεις  απο  το  μαυρο  ασημι  Furyan της εταιρειας.Επειδη λοιπν μου αρεσε το πρωτο ειπα να  παρω και ενα  δευτερο στη συλλογη μου..Προς μεγαλη εκπληξη λοιπον διαπιστωσα πως  πλεον  οτι  μικροελαττωμα ειχε  το 
πρωτο στο  δευτερο  εξαφανιστηκε.
Καταρχην  εχει μαλακωσει το κουμπι και το πατημα πλεον ειναι στρωτο  εξαρχης.
Εχει πλεον ventors που  σημαινει 4 τρυπες  κατω απο την ταπα της μπαταριας...
Εχει  πλεον ss tube για  την μπαταρια..
Τελος  μου  φαινεται  πως  το μπουκαλακι του υγρου για καποιο λογο ειναι πιο  στεγανο  στο ζουλα πατα και δεν κανει διαρροες.
Συμπερασματικα  θα ελεγα  οτι πλεον το  μοντ  εχει  αγγιξει  το τελειο και οποιος  το σκεφτεται  απλα να  το χτυπησει γιατι  σε  αυτα τα λεφτα μαυτη την ποιοτητα  δεν νομιζω να παιζει κατι  καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 21:31 »
Έψαχνα για το black/ss και τελικά το ξετρύπωσα σε ένα ατμομαγαζο καλή ποιότητα κατασκευής
Το κουμπί μου φαίνεται λίγο σκληρό και θέλει ποιο ζωηρό πάτημα για να κάνει καλή επαφη διαφορετικά ατμίζει άτονα αλλα ok μηχανικό είναι και καλυτερα ναι είναι λίγο πιο ζόρικο παρα να πατάει καταλάθος, ίσως με τη χρήση να στρώσει
Περίμενα πως θα είχε τον πλαστικό carbon σωλήνα για την μπαταρία αλλα τελικά έχει SS και θα γλιτώσει το κατσαβιδιασμα επισης χωράνε όλες οι 21700 ακόμα και οι κινεζικες τρέχα γυρευε που έχουν λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις

Το μονο που θα ηθελα καλυτερο ειναι το κλειδωμα στο μουκαλακι να ηταν ποιο εφαρμοστο
δεν έχει κάποιο θέμα να φεύγει από την θέση του και ούτε πιστεύω πως θα έχει μελλοντικά αλλα θα το ήθελα να δίνει την αίσθηση ότι κλειδώνει κάπως η έστω να είναι πιο εφαρμοστό και να μην έχει τα λίγα μπόσικα και το χαλαρό κλείδωμα
Επίσης θα ήθελα μαζί με τα 2 extra μπουκάλια να έδινε και έστω ένα set μεταλλικούς ανταπτορες πανω-κάτω ή έστω να βγούνε spare γιατί αν κάποιο εξάρτημα χαθεί χαιρετίσματα








Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 17, 2018, 16:42 »
Δυστυχώς στην περίπτωση μου το furyan μετά από λίγες μέρες εμφάνισε θέμα με το κουμπί υποτονικά ρεύματα αρχικά μέχρι που σταδιακά χρειαζόταν προσπάθεια για να κάνει επαφή και όταν έκανε ζεσταινόταν πολύ... προφανώς έκανε arct και η επιμετάλλωση στις επαφές πέρασε και δεν κόλλησε...

γύρισα το παξιμάδι στον 510 από άλλη πλευρά καθαρή και με ένα γυαλόχαρτο πολύ ψιλό 2000 η 3000 έτριψα ελαφρά  την επαφή στο κουμπί αλλα όχι να φύγει η επιμεταλωση ισα ισα να καθαρίσει και για την ώρα φαίνεται να ζωντάνεψε πιο πολύ από όταν το πήρα

επίσης μιας και το κατσαβιδιασα έφτιαξα και το κουμπί τα 2 ελατήρια δεν χρειάζοντε κόψιμο είναι αρκετά μ@##κα αυτό του χρειάζεται είναι ελάχιστο μάζεμα με ένα πενσάκι τα 2 λαμάκια στο σημείο U για να μειωθεί η διαδρομή του και ελάχιστο στράβωμα προς τα πίσω πάλι τα 2 λαμάκια κοντά στη βάση της λάμας για να μαλακώσει έτσι γίνετε λουκούμι πιο μαλακό με καλυτερη επαναφορα και λιγο μικρότερη διαδρομή





Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 26, 2018, 07:34 »
[member=15236]Theo164[/member] εγω θα διαφωνησω καθετα με το τριψιμο με γυαλοχαρτο των επαφων. Υπαρχει λογος που ειναι επιμεταλλωμενες οι επαφες και ειναι για αποφυγη οξειδωσης.

Οπως και οι περισσοτεροι κατοχοι, ετσι κι εγω συναντησα καποια μικροπροβληματα στο fire button οπως να χρειαζεται μεγαλη δυναμη στο πατημα, να κανει misfire κλπ.

Η λυση ηταν πολυ απλη για μενα:

1. Ελυσα το mod τελειως. Για οσους ενδιαφερονται ας δουν το YouTube video του Todd που δειχνει πολυ παραστατικα το λυσιμο και δεσιμο της συσκευης.
2. Καθαρισα με το πανακι της συσκευασιας καλα τις επαφες του fire button να φυγει η οποια μαυριλα, καθως και τις επαφες των πολων της μπαταριας.
3. Λυγισα ελαφρα το U μεταλλο και μικρυνα την αποσταση του fire button.
4. Συναρμολογησα ξανα το mod.

Αυτο ηταν. Σαν να ειχα αλλο mod.. Ως εκ θαυματος, το κουμπι μαλακωσε λιγο και εγινε ακριβες στο χτυπημα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159945 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515415 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530833 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801669 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet