vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Furyan Mech Mod By Lost Vape

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Furyan Mech Mod By Lost Vape
« στις: Μαΐου 18, 2018, 22:20 »
Αγόρασα από γνωστό μαγαζί της Αγίας Παρασκευής (κάπου στην Πεντέλης (και Δερβενακίων μην ξεφεύγετε…), ρωτήστε τον [member=13885]cpbaroque[/member] για τηλέφωνο) το μηχανικό mod του τίτλου και μιας και δεν υπάρχει ανάλογο νήμα, θεώρησα ότι αξίζει να παρουσιαστεί στους χρήστες του φόρουμ μας.

Μιας και δεν έχουμε να πούμε για πλακέτες, ελέγχους θερμοκρασίας και άλλα τέτοια, πάμε να δούμε τα χαρακτηριστικά του σε bullets:

Βάρος άνευ μπαταρίας και ατμοποιητή (σκέτο που λένε): 159,6 γραμμάρια
Βάρος με μπαταρία 21700 και τον Supersonic μου:  269,7 γραμμάρια
Ύψος: 8 εκατοστά:
Πλάτος: Περίπου 5 εκατοστά
Πάχος – Μέγεθος ατμοποιητή που χωράει χωρίς overhang: Χαλαρά 26 χιλιοστά
Μέγεθος μπουκαλιού αναπλήρωσης: 9 ml
Χωράει τα εξής μεγέθη μπαταριών: 18650 (με πανέμορφο ανταπτοράκι), 20700, 21700

Οι μετρήσεις (εκτός από την χωρητικότητα του μπουκαλιού) είναι δικές μου οπότε συγχωρέστε πιθανές στρογγυλοποιήσεις, αν και νομίζω καλά είμαστε.

Συσκευασία: Μέσα στην ομολογουμένως πανέμορφη, συρταρωτή αλλά περίτεχνη, συσκευασία, που βλέπετε στην φωτογραφία βρίσκουμε:

Α) To mod
Β) Το ανταπτοράκι για 18650
Γ) Ένα φυλλάδιο οδηγιών, που λέει (LOL!) ότι το mod δουλεύει με αντιστάσεις μέχρι 0,5 Ω. Εγώ του έβαλα 0,9 Ω, μια χαρά δούλεψε… (κάπου στο αμάξι είναι γι’ αυτό και δεν είναι στις φωτογραφίες)
Δ) Άψογο πανάκι καθαρισμού
Ε) Κάρτα εγγύησης
ΣΤ) Δεύτερο μπουκαλάκι!

Μπουκαλάκι: Όπως είπαμε είναι 9ml, τεράστιο συν, αρκετά μαλακό, κουμπώνει από κάτω και δεν διαθέτει σωληνάκι για να στέλνει το υγρό. Συνεπώς μπορούμε να ξεχάσουμε τις χαζοδιαρροές που έχουν μερικά μπουκαλάκια ακριβώς από αυτό το σημείο.

Σύστημα πυροδότησης: Διαθέτει ασφάλεια που κλειδώνει το κουμπί, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχούμε κατά την μεταφορά του σε τσάντες, τσαντάκια και άλλα τινά που κάνουν τον Θανάση ([member=10748]30SmokingYears[/member]) να μην θέλει να αγοράσει μεταχειρισμένα από μένα. Το κουμπί, όπως δεν μπορείτε σίγουρα να δείτε από τις φωτογραφίες θα αντέξει για πάντα, καθότι δεν δημιουργεί καθόλου arching. Ο λόγος είναι διότι το ρεύμα δεν πηγαίνει απευθείας από το κουμπί στον πόλο, αλλά ακολουθεί μια διαδρομή που κλείνει με ελατήρια. Αυτό ΔΕΝ έχει επίπτωση στην δύναμη με την οποία «βαράει» το mod, αφού εδώ έχουμε την γνωστή ποιότητα lost vape στις λάμες, χωρίς να μπορώ να πω ακριβώς για τι μέταλλα μιλάμε. Πάντως βαρούσε αλύπητα.

Σπειρώματα: Τόσο η μπαταρία, όσο και το μπουκάλι μπαίνουν από κάτω βιδωτά. Το μεν μπουκάλι ουσιαστικά κουμπωτά όπως είπαμε, ενώ η μπαταρία βιδωτά. Τα σπειρώματα είναι βούτυρο και το μόνο μείον είναι ότι οι μη έχοντες νύχι πρέπει να βρουν τρόπο να βγάλουν τον δακτύλιο που χρησιμοποιείται για το ξεβίδωμα.

Τιμή: Για μηχανικό τέτοιας ποιότητας είναι χώμα.

Συνυπάρχουμε μαζί λίγες μέρες, αλλά μπορώ να δηλώσω πολύ ικανοποιημένος από την απόδοσή του. Το γεγονός ότι χωράει μπαταρίες μεγαλύτερου μεγέθους με έκαναν να μπορέσω να το πάρω δεκάωρο μαζί μου στην δουλειά, με ατμοποιητή με αντίσταση Framed Staple στα 0,3Ω και δεν ξέμεινα! Η απόδοση δε στον Θεό σταθερά.

Το μπουκαλάκι πολύ μεγάλο, βγάζει μέρα στη δουλειά με την δική μου κατανάλωση και… παίρνει και RTA πάνω! Όχι ότι δεν το ξέρατε, αλλά να το πω για να έχει να κοροϊδεύει ο [member=17746]paloukaros[/member]! Τον εκδικούμαι, λέγοντάς του ότι ήμουν στην δουλειά με Supersonic!  :tongue_move_02:

Ακολουθεί φωτορομάντζο:












Υ.Γ.: Να ευχαριστήσω τον [member=17746]paloukaros[/member] και τον [member=16630]e-spy[/member] για την άμεση ανταπόκριση στο «Το θέλω, το θέλω, το θέλω» που ούρλιαζα μέσα στο μαγαζί, χορεύοντας γυμνός και διώχνοντας τους υπόλοιπους, άνευ σημασίας, πελάτες. Αν θέλαν, ας κάναν κι αλλιώς... Τώρα τι άλλη παράλογη απαίτηση να βάλω; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 18, 2018, 22:37 »
Επειδή κι εγώ το ερωτεύτηκα εμφανισιακά από την πρώτη φωτο και μ' ενδιαφέρει, τι θα πει δεν έχει σωληνάκι για να στέλνει το υγρό? Όταν πέφτει η στάθμη στο μπουκαλάκι, χώνεις όλη τη δαχτύλα στην τρύπα για να το πιέσεις ν' ανέβει πάνω? :laugh1:
Στο review o Mike Vapes λέει ότι το λαμάκι του διακόπτη είναι copper, άρα ένα μαυρισματάκι θα το πιάνει, δε μπορεί! Δε θα θέλει το καθαρισματάκι του? :hmmm:
Με προβλημάτισε η οδηγία για αντίσταση μέχρι 0,5Ω, έχει βάση ή είναι για τα μάτια του κόσμου? Αντέχει να στήσεις στα 0,1-0,15Ω ή συγγνώμη ...κλάνει ο διακόπτης? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 18, 2018, 22:48 »
Το μπουκάλι είναι σε φωτογραφία, Γιώργη. Κουμπώνει απευθείας πάνω στον πόλο και ανεβάζει το υγρό, χωρίς προβληματισμούς. Δεν έχει κάτι άλλο πέρα από αυτό που έβαλα στη φωτό. Αυτό, όπως το βλέπεις, το κουμπώνεις μέσα. Όσον αφορά το τέλος της στάθμης, όχι δεν έφτασα σε γραφικότητες, ανέβασε άνετα. Για την τελευταία σταγόνα, ποσότητα που δεν αρκούσε για σοβαρό πότισμα, αναγκάστηκα να χώσω δάκτυλο.

Το σημείο επαφής είναι αρκετά πλατύ. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το πιάσω σε φωτό. Κάποια στιγμή θα θελήσει καθάρισμα νομίζω, αλλά όχι πολύ σύντομα. Τότε θα πρέπει να δω πως θα κάνω την εγχείριση. Αλλενάκια έχει από κάτω ;)

Λέει από 0,1 Ω μέχρι 0,5 Ω. Εγώ έστησα 0,3 Ω, μια χαρά. 0,9 Ω επίσης μια χαρά. Γιατί να μην αντέχει; Αν έχεις μπαταρία που να αντέξει, θα το κάνει. Το γέλιο μου πήγαινε στο 0,5 που είναι εντελώς παράλογο και το ξεπέρασα στο διπλάσιο  ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:10 »
Brass είναι Γιώργαρε όλες οι επαφές και επιφάνειες του furyan απο οτι ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:19 »
Λάθος έκανα πριν, ο Τodd είπε για copper και έτσι φαίνεται στο βίντεο Σταύρο.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:21 »
Αχ ο γλυκούλης μου...αυτές τις μέρες την μία μ@...α μετά την άλλη λέει  :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:23 »
...ξεπερασε κ εμενα...  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:45 »
Εεε θα με σκάσεις λέμε :BadLuck:   Χέσε τον Τodd, αφού κοκκινίζει όπως το copper και δεν χρυσίζει όπως το brass. :laugh1:
H Lost Vape στη σελίδα της γράφει Silver plated copper positive/negative contacts. Αν μου πεις άλλη μια φορά ότι είναι brass, δε θα έρθω αύριο να το πάρω. :tanevramou:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:51 »
Και ο Todd και αυτό το θρασύτατο παλουκάριο δεν έχουν την χαίτη μου, Γιώργη. Μην τους ακούς. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:53 »
Αυτό το mod θα βγει σε Black / SS όπως το έχει σε κάτι φωτογραφίες στο site της Lost Vape?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:57 »
Έτσι δείχνει και το κουτί, αλλά ο έρωτας είναι το Ultem/χρυσαφί :) 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:58 »
Καλά... Θα το δούμε στην πατίνα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 18, 2018, 23:58 »
Αυτό είναι το πρόβλημα μου, δεν μου αρέσουν τα χρυσαφι καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 19, 2018, 10:19 »


...αλλά ο έρωτας είναι το Ultem/χρυσαφί :)

Χριστέ μου... Πάω να πάθω ένα μικρό εγκεφαλικό, να συνέλθω... 😲


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Furyan Mech Mod By Lost Vape
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 19, 2018, 10:31 »
Άλλη μια πιστοποίηση ότι το 13 είναι γρουσούζικο. Να προσέχεις στην αποσυμπίεση, Θανάση μου  :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110568 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159793 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530747 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet