vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dvarw MTL by KHW mods

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 10, 2018, 19:11 »
Γιατι δεν κανετε ενα ξεχωριστο topic για τον κλωνο να τα εχετε ολα μαζεμενα εκει, θετικα-αρνητικα και πραγματα που πρεπει να δειτε πριν τον αγορασετε?
Ο ενας γραφει παιζει απροβληματιστα και μπορει να εννοει για το γνησιο, ο αλλος λεει ζεσταινεται και μπορει να εννοει τον κλωνο, αμαρτια ειναι και για αυτους που κοιτανε τα θετικα σχολια του γνησιου και αγοραζουν τον κλωνο και για αυτους που θελουν να παρουν τον γνησιο και κοιτανε τα αρνητικα σχολια του κλωνου. Απο οτι φαινεται απεχει αρκετα απο το 1:1.  :hmmm:

Επισης οσοι σκεφτεστε για αγορα, τσεκαρετε και τον 16 mm που βγηκε μολις, ειναι πολυ καλος. :)
 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 23:55 »
Εδώ είμαι και εγώ λοιπόν με ένα κλώνο (μέχρι να γίνει ξεχωριστό νήμα) της coppervape.
Το λοιπόν είμαι καταευχαριστημένος με ένα μόνο στήσιμο με 0.32mm και 2.5 αξονάκι 5/6 στροφούλες στα 1 Ohm και στα 12 με 13 Watt και παίρνω τρομερή γεύση. Πραγματικά δεν περίμενα τέτοια αποτελέσματα. :thumpup: :thumpup:, ένα προβληματάκι μόνο, αυτή η καμπάνα μου έβγαλε την πίστη για να τη κουμπώσω, νομίζω ότι φταίει το οριγκ το οποίο είναι λίγο χαλαρό, με αποτέλεσμα να διπλώνει στην πίεση για να κουμπώσει.
Εάν κάποιος έχει κάποια λύση θα ήθελα να την ακούσω και να την δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 01:05 »
Άντε, κάτσε γράψε πέντε πράματα και άνοιξέ μας ένα νήμα!

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 10:36 »
...ένα προβληματάκι μόνο, αυτή η καμπάνα μου έβγαλε την πίστη για να τη κουμπώσω, νομίζω ότι φταίει το οριγκ ...
Εάν κάποιος έχει κάποια λύση θα ήθελα να την ακούσω και να την δοκιμάσω.
Κάνε μια μικρή χάρη στον εαυτό σου, και όσοι άλλοι έχουν το ίδιο θέμα, δοκίμασε τα orings του γνήσιου,
δεν χάνεις τίποτα ( πέρα από 3,5 ευρώ :tongue_smilie: ) και μάλλον θα λυθεί το θέμα.
Όπως έχω γράψει και εδώ πριν από καιρό μια κλασική διαφορά μεταξύ γνήσιου και κλώνου είναι ακριβώς η ποιότητα στα ορινγκάκια.
Ενημερωτικά πάντως και στον γνήσιο μετά από τόσους μήνες το oring στην καμπάνα έχει σκληρύνει ( λογικό ) αλλά κόλλημα
προς το παρόν δεν παρουσιάζει.
Από εκεί και πέρα η βασική διαφορά είναι μεταξύ v1 και v2 και όχι μεταξύ απλά γνήσιου και κλώνου.
O v1 είναι μικρότερη είσοδο αέρα στη βάση και την καμπάνα με τις μικρότερες στρογγυλές τρύπες.
Ο v2 μεγαλύτερη είσοδο στη βάση και μεγαλύτερες οβάλ τρύπες στην καμπάνα.
Ο κλώνος της copper αν θυμάμαι καλά είναι v1, ενώ υπάρχουν και κλώνοι v2.
Αν κάποιος γράψει για τον καινούργιο 16άρη Dvarw , ας το κάνει όντως σε διαφορετικό νήμα,
διότι μετά θα γίνουμε πράγματι μπάχαλο ::)
Ο 16άρης πάντως μου φαίνεται πως είναι φτιαγμένος για τον Τρύφωνα και τις μοριακές αναλύσεις υγρών που κάνει :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 11:31 »
φιλε morgan,μετα απο την ενημερωση σου,αγορασα την καμπανα με τις οβαλ τρυπες και μεχρι στιγμης παιζει αρκετα καλυτερα,δεν ηξερα ομως οτι η version 2 εχει και μεγαλυτερη εισαγωγη στην βαση,εχεις δει διαφορα προς το καλυτερο σε σχεση με την version 1?

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 12:03 »
Γιατί δεν το ήξερες ; Τσάμπα τα γράφω εγώ εδώ από τον Ιούνιο ; ! :))
Εξάλλου τα γράφει και ο κατασκευαστής στο site του, νομίζω από το batch 9 και μετά άλλαξε.
Κοίτα το post #63 που αναφέρω και αμέσως προηγουμένως ;)
Εκεί έλεγα λοιπόν ότι διαφορά προς το καλύτερο βρήκα
γιατί η τζούρα/αέρας ήρθε εκεί που εγώ την ήθελα
για τα εντελώς προσωπικά μου γούστα.
Αν κάποιος άλλος συμφωνεί ή όχι αυτό δεν το ξέρω φυσικά :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 00:32 »
Άντε, κάτσε γράψε πέντε πράματα και άνοιξέ μας ένα νήμα!
Το νήμα δημιουργήθηκε
http://vaping.gr/index.php/topic,43590.0.html

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 21:33 »
Αυτό το ΑΣΤΕΡΙ :respect:, αυτο το ΔΙΑΜΑΝΤΙ :respect:, αυτός ο ΝΤΒΑΡΛΓΔΒΝΤΒΣΖΔΝΤΓ γιατί έχει μόνο 9 σελίδες; Πού ήμουν εγώ τόσο καιρό; Πού είστε όλοι οι υπόλοιποι εμτιελάδες που δεν τον έχετε πάρει και έχετε κολλήσει σε κάτι σκάι-κλάιν και ντόγκηδες;  

ΧΑΝΕΤΕ!!! ΕΚΣΤΑΣΙΣ! 

Πωλούνται Ντόγκια 2Κ18 παρεπιπτόντως.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 22:28 »
[member=6716]Stepeha[/member] για πες μας παραπανω εντυπωσεις,γιατι αρχιζω να ψηνομαι για την αγορα του!!!

Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 22:33 »
Κι εγώ έχω μείνει 99% ευχαριστημένος....αν είχε και ένα πιο "φυσιολογικό" βαμβακωμα θα ήταν απλά άριστος....

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 22:38 »
Σούπερ κατασκευή, απλός, ευκολότατος, αλλαγή πιν αέρα χωρίς να βγάλεις την αντίσταση, πανάλαφρος (πήρα μόνο τη βάση του και του κότσαρα steamtuners τανκάκι + το σετάκι με τα 3 πινάκια αέρα), πολύ πολύ ωραί τζούρα για τα δικά μου γούστα με το 2χιλ πιν. Γεύση πολύ ωραία σε καπνικά και φρουτόγλυκα. 
Αγαπώ... 


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 22:44 »
Όταν είναι να τον πουλήσεις σφύρα. Με έψησες.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 00:14 »
[member=6716]Stepeha[/member] Ο Dvarw έχει 9 σελίδες γιατί δεν πουλάει highendιλίκι της κακιάς ώρας όπως κάποιοι άλλοι,
ούτε "γαβγίζει" για 150 ευρώ... :)) Καλώς όρισες λοιπόν, άντε και στον 16άρη σου εύχομαι. :thumpup:
( Βασικά και η μισή υφήλιος  τον πήρε χαμπάρι σχεδόν 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του :o )

[member=18316]giorgosth[/member] Έχω ξαναπεί ότι όσο εύκολος και να δείχνει ( και είναι βέβαια ) έχει μια μικρή καμπύλη εκμάθησης.
Λόγω του ντεκ, 1 χιλιοστό πάνω ή κάτω η αντίσταση, λίγο περισσότερο ή λιγότερο το βαμβάκι , ακόμα ίσως και ο τύπος του βαμβακιού,
τροποποιούν αρκετά την απόδοση.
Μοναδική παραφωνία εγώ θα έλεγα ότι δεν δίνει όλα τα pinακια για τον αέρα πακέτο όπως κάνει στον DL Dvarw ή στον καινούργιο 16άρη
και πρέπει να τα αγοράζεις ξεχωριστά.

Ενημερωτικά πάντως, θα βγουν και νέα pin παρόμοια με αυτά του 16άρη και για τον 22άρη. ::)


Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 09:31 »
Captain ίσως να με δυσκολεύει παραπάνω γιατί έχω την έκδοση με την 2αρα τρυπουλα εισαγωγής υγρών στην καμπάνα....εκεί θέλει μεγάλη προσοχή το βαμβακωμα...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 11:13 »
captain επειδη βλεπω οτι εχεις εντρυφήσει στο θεμα dvarw,στο επομενω στησιμο βγαλε 2-3 φωτο με το στησιμο σου,θελω να δω ποσο χαμηλα κατεβαζεις την αντισταση για να παρεις την καλυτερη γευση.εγω πλεον με τις οβαλ τρυπες,περναω το βαμβακι απο μεσα και κοβω συριζα στην καμιναδα,περιπου οπως εκανα στον pico rta.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530847 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801676 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet