vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, camber, Alexander20, Lazy Dog, georges papirakis, lounik

Twitter

Dvarw MTL by KHW mods

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Dvarw MTL by KHW mods
« στις: Απριλίου 28, 2018, 15:57 »
DVARW MTL

Intro  :D
Εκει που καναμε διαλλειμμα στη δουλεια μια μερα, βλεπω εναν τυπο να ατμιζει, λεω εδω ειμαστε. Αγγλικα Σαραβακος αυτος, αγγλικα Καραγκουνης εγω, τελικα τα καταφεραμε και συννενοηθηκαμε. :))
Βλεπω τον Dvarw, λεω τι ειναι αυτο, δεν τον εχω ξαναδει. Μου λεει φοβερος, οτι πρεπει για τη δουλεια και εξω. Με τα πολλα, μετα απο καμια βδομαδα αφου τον ειχαμε μαζι στα διαλλειμματα, μου τον δανεισε αναγκαστικα για κανενα μηνα μεχρι να τον αγορασω(και βασικα να ειναι in stock) ;D


Τεχνικα Χαρακτηριστικα (website κατασκευαστη)

  • Σχεδιασμενος και κατασκευασμενος στην Ουγγαρια
  • Χωρητικοτητα 5 ml (χωραει και ενα κλικ παραπανω)
  • Ειναι κατασκευασμενος απο SS (δεν αναφερει λεπτομερειες αν και μαλλον 316 ειναι)
  • Μεγεθος : 22x38mm χωρις drip tip


Το airflow του δεν ρυθμιζεται εξωτερικα, αλλα υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε pins. Ερχεται με το 1.2mm , το οποιο ειναι λιγο στενο για τα γουστα μου :D. Ετσι, αγορασα εξτρα το σετακι με το 1.5/2/2.5 mm (στα 12 ευρω). Υπαρχει η δυνατοτητα για αγορα 0.8 και 1 mm (οχι σαν σετακι). Χωρις πιν, παει στα 3.1 mm για  αρκετα restricted πνευμονικες.
Ρυθμιστης υγρων δεν υπαρχει, δεν υπηρχε και λογος φανταζομαι αφου γεμιζει απο κατω. Θεμα διαρροων, υπο/υπερ τροφοδοσιας δεν τιθεται θεμα, δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να τον αγορασω/παρουσιασω.



Deck-Στησιματα (ακολουθουν προσωπικες αποψεις :)))

Επιλογη airflow:
1.2-1.5 mm/ 27g kanthal spaced 6 σπειρες 2.5 mm πυρηνας 11-13w
Καθαρο Mtl με παρα πολυ καλη αναλυση και γευση προς το μπουχτισμα, ισως με μια μικρη ταση να τονιζει τα γλυκα/φρουτενια μερη ενος υγρου. H δοκιμη εγινε με DIY Abuela by Fear. (ποια δοκιμη δηλαδη, 1 μηνα σερι με αυτο επαιζα :thumpup:).

2-2.5 mm / 26g ni80 6 σπειρες 2.5 mm πυρηνας 11-13w
Εδω που μου αρεσει και καλυτερα, δοκιμη με Tamahaac (Indigene/Manabush). Μην εχοντας και την τρελη εμπειρια απο ποση διαφορα μπορει να κανει ενας πολυ καλος rta, λεω  αλλαξαν τη συνταγη του  υγρου αυτοι  ;D. Λιγο περισσοτερος αερας, πιο κρυος ατμος στα 13w, η αναλυση και το μπουχτισμα εκει.

3.1 mm/ 28-38 clapton ni80 2.5 mm πυρηνας 17-22w
Χμ, αν και δεν ημουν ποτε τοσο φαν της κατηγοριας επειδη δε βρισκω ιδιαιτερο λογο να μην δουλεψω ενα rda με ενα squonk σε αυτο το επιπεδο αερα, τα 5-5.5 ml σε συνδιασμο με την διαφορετικη αισθηση τζουρας με εκανε να τον αγαπησω και εδω. Επιπεδο γευσης πανω απο Hurricane-Calix(sorry αλλα ειναι ο μονοι που εχω/ειχα μπροστα μου), το ξεπατωσε το Dinner Lady Berry Tart.
Θελει πολυ βαμβακι (και καλυτερο στησιμο :D)

Δε θα μπω στη διαδικασια να συγκρινω ονομαστικα με αλλους ατμοποιητες, ελληνικους και μη. Ο τυπος δεν ξερω τι σκεφτοταν οταν τον εφτιαχνε, αλλα ουτε καμπανες αλλοκοτες με  αναποδα σπειρωματα εχει, ουτε ρυθμιστες υγρων. Με o-rings  σφραγιζουν ολα και πραγματικα δουλευει φοβερα και απροβληματιστα. Το επιπεδο κατασκευης ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει με εξαιρεση το pmma τανκ το οποιο το αντικατεστησα με ultem (6-7 ευρω) απο την αρχη.
Ειναι ενας ατμοποιητης που παει μαζι μου ολη μερα, αποδιδοντας στο 100% του συνεχεια. Ενας απο τους σημαντικοτερους λογους που εκανα αυτο το ποστ, ειναι γιατι απο οσα εχω διαβασει για τα γουστα/προτιμησεις σας θεωρω οτι θα αρεσει παρα πολυ στην πλειοψηφια των ατμιστων του φορουμ χωρις να χρεοκοπησετε :D. Η τιμη του ατμοποιητη ειναι στα 78 ευρω.




« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2018, 18:27 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 28, 2018, 17:48 »
Πολύ ωραία παρουσίαση και πολύ ενδιαφέρον εργαλειακι, το έχω ξαναπεί, στην απλότητα  βρίσκεται το μυστικό!!
Υπάρχει κάπου Ελλάδα ή μόνο απ έξω?
Και πάλι μπράβο για το review

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 28, 2018, 18:01 »
Σε ευχαριστω και πραγματικα μακαρι να τον δοκιμασουν και αλλοι γιατι ειναι διαμαντι! Ελλαδα δεν γνωριζω αν υπαρχει καπου, αλλα στο site μπορεις να δεις τους επισημους resellers που μπορεις να το προμηθευτεις αν δε θες να το παρεις απο τον κατασκευαστη. Απο οτι βλεπω Ιταλια-Πορτογαλια-Ολλανδια εχει..
Να ενημερωσω οτι δε μενω στην Ελλαδα και δεν γνωριζω αν θα ερθει αν το παραγγειλεις απο εκει...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2018, 18:19 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 28, 2018, 18:23 »
τον περιμενω..κι εγω..σε λιγες μερες..απευθειας από τον κατασκευαστη..

Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 28, 2018, 18:38 »
Αυτο το "μαλλον 316SS" ειναι θα ηθελα λιγο να καταλαβω με ποιον τροπο το καταλαβες...

Ωραια παρουσιαση

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 28, 2018, 18:51 »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 28, 2018, 18:55 »
Αυτο το "μαλλον 316SS" ειναι θα ηθελα λιγο να καταλαβω με ποιον τροπο το καταλαβες...

Ωραια παρουσιαση


Δεν εγραψα καπου οτι το συμπερανα εγω. Σε καποιο review ειχε αναφερθει νομιζω. Για περισσοτερες πληροφοριες η αν ατμιζεις μονο στο σκαφος σου και θες να ειναι αποκλειστικα απο 316SS ;D, στειλε στον  Péter Sárközi στο facebook, ειναι ο κατασκευαστης.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 28, 2018, 20:50 »
[justify][member=19352]nwlis[/member], καλησπέρα. Ύπουλο χτύπημα και κάτω από τη ζώνη. Κάπως έτσι είναι τα λόγια σου στην υπέροχη καταδρομική παρουσίασή σου, αλλά πιστεύω και ολόκληρος ο σχεδιασμός του συγκεκριμένου επισκευάσιμου. Χώρος αλλά και ύψος βάσης ένα με το πάτωμα, και Hurricane στιλ κατάσταση, συν καμινάδα τάπα αλά Pico (YellowKisss) συν το καλαμάκι καμινάδα κ.λπ. κ.λπ. Πιστεύω δηλαδή πως, όντως, είναι απλός αλλά και πανέξυπνος ο σχεδιασμός του, όπου η έντονη γεύση είναι εξασφαλισμένη, είτε κοντός είτε ψηλός (άλλο ένα εξασφαλισμένο του υπέρ). Συμφωνώ σε όλα μαζί σου χωρίς να ξέρω το οτιδήποτε για τον συγκεκριμένο, και αν έρθει Ελλάδα θα είναι μία υπέροχη επιλογή (και για τον πωλητή και για τον υποψήφιο αγοραστή). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 28, 2018, 23:10 »
Ετσι ειναι Joe! Και φανταζομαι  οτι με τα ο-ρινγκς αντι για σπειρωματα  κρατιεται το κοστος  σε λογικα πλαισια για Ευρωπαικη κατασκευη. 
Να προσθεσω πως υπαρχει και επιλογη κοντυτερου τανκ με 2 και 3.5 ml χωρητικοτητα σε περιπτωση που καποιος δεν θελει τοσο ψηλο rta. Ευχομαι να τον αποκτησεις, ειτε τον γνησιο ειτε καποιον 1:1 κλωνο να πεις και εσυ την αποψη σου που εχουν περασει απο τα χερια σου πολλοι και καλοι του ειδους, να δω κιολας αν ειναι οπως τα λεω στο post η αν ειναι μονο η αποψη μου  :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 28, 2018, 23:12 »
OMG! Εφυγαν τα πρώτα ρικουέστς!  :grapse: :minima¨ :popcorn:
https://www.fasttech.com/forums/vapers/t/2656793/anniepan-pls-coppervape-or-sxk-make-dwarf-mtl-rta
Υπάρχει ήδη απο copper vape. Ήθελε να μου τον στείλει η αγαπητή Serena για δοκιμή αλλά μόνο απο εμφάνιση κόπηκε χωρίς δεύτερη σκέψη


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 28, 2018, 23:37 »
@paloukaros

Δεν εείναι θέμα, πάρτον εσύ και δώστον σε μένα που δεν έχω θέμα με την εμφάνιση!!!  ;) ;)

Κι επειδή κάτι είπατε για κλώνο....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2018, 23:43 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 28, 2018, 23:46 »
[justify][member=19352]nwlis[/member], ναι ναι, θα ήθελα πολύ να τον έχω και μακάρι να συμβεί. Πιστεύω πως είναι σε πολύ δυνατό επίπεδο γεύσης. [Έτυχε να σας διαβάσω και στο Planet of the vapes πριν ελάχιστο καιρό, και είχα σκαλώσει με την απλή επιλογή πλέγματος ως τροφοδοσία που έκανε ένα μέλος.] / Γενικότερα, είμαι βέβαιος για τη γεύση του, συν το ότι μού αρέσει πολύ, μέσα-έξω. Αν τον έβρισκα και με τα 2ml του, ε, θα είναι δύο υπέροχα κουστούμια, (είδα και ss τανκ, αν θυμάμαι καλά).[/justify]

 

 

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 29, 2018, 18:44 »
παιδια θα παιξει ελλαδα??

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 29, 2018, 19:04 »
Δε γνωριζω .. Παντως  τον πηρα/πηραμε γραμμη προσφατα αλλα κυκλοφορει 1 χρονο ο συγκεκριμενος, εννοω δεν ειναι κατι καινουργιο για να τον φερουν τωρα εκτος αν υπαρχει τοσο ζητηση πια.. Πιο πιθανο μου φαινεται να φερουν τον 24αρη που βγηκε προσφατα που ομως ειναι αερατος. ( τον περιμενω και αυτον μαζι με τον Taifun και κατι μου λεει οτι θα φαει πολυ φαπα ο Γερμανος :D)
Αλλα φανταζομαι υπαρχουν μαγαζια που φερνουν κατοπιν παραγγελιας πραγματα απο εξω..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 29, 2018, 20:47 »
Είμαι φαν των απλών, απροβλημάτιστων κατασκευών. Αρκεί να είναι και όμορφες στο μάτι. Στο δικό μου το μάτι...δεν.
Εψαχνα να δω πώς δείχνει με ss κοστούμι και βρήκα στο site τους αυτήν την φωτογραφία. Η βάση όμως δεν είναι ίδια. Μήπως έπεσε αισθητικό ρετουσάρισμα; Αυτή είναι όμορφη!!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515260 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530720 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201457 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801571 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet