vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 4 χρήστες
patz, Milarepa, JohnDag, Jorge

Twitter

Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:25 »
Καλησπέρα σε όλους-ες.


Θα αρχίσω απο την ημερομηνία παραγγελιάς η οποία ήταν 03/11/2011.
Ημερομηνία παραλαβής σήμερα 14/11/2011.
Το σετάκι είναι αυτό  ΤΑΝΚ +carto+drip tip.


Η συσκευασία του.



Εδω βλέπουμε απο τι αποτελείται.



Εδω η συναρμολόγηση, και φαίνεται και η τρύπα τροφοδοσίας η οποία είναι μια και πολύ μικρή,λες και έγινε απο βελόνα. Επίσης φαίνεται και το στοπ στο carto,το οποίο είναι φιξαρισμένο και οχι βιδωτό,δεν αποσπάται,δεν ξεβιδώνει.



Άλλη μια φώτο απο διαφορετική γωνία σε κατάσταση ξεκούρασης και έτοιμο για γέμισμα. :) Και εδω φαίνεται η τρύπα τροφοδοσίας.



Εδω βλέπουμε τη διαφορά που έχει σε πάχος ο διάφανος κύλινδρος σε σχέση με το μικρότερο τανκ που είναι απο πολυκαρμπονικό, και απο άλλο site.Το μικρό έχει και διπλάσια τιμή. :yes:
Αυτό μάλλον είναι απο άλλο υλικό καθώς είναι και πιο μαλακό, πιέζοντας το αλλάζει μορφή.

Και εδω σε σύγκριση με τα μικρά αδελφάκια του για 510D
Καλά αυτό που έκανα εγω κάνει μπάμ  :wall:



Τα συμπεράσματα μου απο τις λίγες ώρες που το δοκιμάζω.


Στο μόνο που είδα μια μικρή διαφορά είναι το χτύπημα,και αυτό ελάχιστο οχι κάτι ιδιαίτερο.
Αντίσταση 1.6 ωμ.
Ποσότητα ατμού μέτρια και το πήγα και μέχρι τα 5v, περισσότερο ζεστός μάλλον εξ'αιτίας της δεύτερης αντίστασης,σε συνεχόμενες τζούρες μέχρι και το drip tip ζεσταίνεται.
Το γέμισμα γίνεται μόνο απο επάνω και δεν βοηθάει και πολύ,η κάτω τάπα εχει μια πατούρα για να εφαρμόζει αυτός ο'' ιπτάμενος δίσκος''που εχει απο κάτω για να σε τυραννάει.Αν δεν κάνω κανένα τρομερό λάθος θα ταιριάζουν και άλλα dual coil χωρίς αυτό το στόπ.


Εν κατακλείδι το μικρό είναι καλύτερο,εκει που υπερτερεί καθαρά είναι η τιμή του και οτι έρχεται κομπλέ έτοιμο για γέμισμα και άτμισμα.


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:08 »
Μάλιστα...
Φαίνεται πολύ βολικό Μιχάλη και ειδικά το στοπ στο καρτο σου λύνει τα χέρια στο βάλε - βγάλε...
Αρκετές διαφορές φυσικά από τις ιδιοκατασκευές μας - την δικιά μου τουλάχιστον- στα κοψίματα στα λάστιχα, στο υλικό του Τανκ (πολυκαρμπόν) και όπως προείπα στην εργονομία του καρτο...

Αντί να βγάζεις τις τάπες για να γεμίσεις - εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω- απλά τραβάς έξω το καρτο...

Τώρα στην απόδοση ας περιμένουμε λίγο...αν και το δικό μου με τον 510D έχει αγριέψει για τα καλά...  ;)
Ευάτμιστο Μιχάλη...

Υ.Γ1 Εχω την εντύπωση οτι ο Νίκος στο we-cig θα φέρει τα ίδια ή παραπλήσια.
Υ.Γ2 Οι τρίχες στα δάχτυλα ΄΄τα σπάνε΄΄...  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :bye:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:17 »
Βρε σαρδανάπαλε απο οσα έγραψα τα μισά κατάλαβες,και βέβαια γιατι ασχολείσαι με τρίχες. :laugh1:
Βλέπεις φώτο απο ενα x10mini είναι, μιλάμε την τρίχα τριχιά την κανει. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:28 »
Βρε εγώ καλά τα κατάλαβα αλλά η γουρουνότριχα...γουρουνότριχα...
Δεν επιμένω για να μη σου χαλάσω το ωραίο νηματάκιον... :)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:39 »
Μάλιστα...
Φαίνεται πολύ βολικό Μιχάλη και ειδικά το στοπ στο καρτο σου λύνει τα χέρια στο βάλε - βγάλε...
Αρκετές διαφορές φυσικά από τις ιδιοκατασκευές μας - την δικιά μου τουλάχιστον- στα κοψίματα στα λάστιχα, στο υλικό του Τανκ (πολυκαρμπόν) και όπως προείπα στην εργονομία του καρτο...

Αντί να βγάζεις τις τάπες για να γεμίσεις - εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω- απλά τραβάς έξω το καρτο...

Τώρα στην απόδοση ας περιμένουμε λίγο...αν και το δικό μου με τον 510D έχει αγριέψει για τα καλά...  ;)
Ευάτμιστο Μιχάλη...

Υ.Γ1 Εχω την εντύπωση οτι ο Νίκος στο we-cig θα φέρει τα ίδια ή παραπλήσια.
Υ.Γ2 Οι τρίχες στα δάχτυλα ΄΄τα σπάνε΄΄...  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :bye:


1)Δεν μου αρεσε αν ξαναδιαβασεις θα καταλαβεις,ειπα μας τυρανναει!!!!
2)Ειπα οτι δεν ειναι πολυκαρμπον,το μικρο το αλλο που εχω ειναι πολυκαρμπονικο!!!
3)Και για αυτο ειπα οτι δεν βολικο το γεμισμα απο πανω,το αλλο που εχω ειναι καλυτερο,για πολλους λογους να μη σου εξηγω και σε ζαλιζω.


Αυτα τα λιγα σου γραφω και σε χαιρετω!! :love_hearts: :love_hearts: :party_beer_01: :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:46 »


Παράθεση
1)Δεν μου αρεσε αν ξαναδιαβασεις θα καταλαβεις,ειπα μας τυρανναει!!!!

Εμένα μου φαίνεται βολικότατο... :)

Παράθεση
2)Ειπα οτι δεν ειναι πολυκαρμπον,το μικρο το αλλο που εχω ειναι πολυκαρμπονικο!!!
Και τι υλικό είναι αυτό;  :hmmm:

Παράθεση
3)Και για αυτο ειπα οτι δεν βολικο το γεμισμα απο πανω,το αλλο που εχω ειναι καλυτερο,για πολλους λογους να μη σου εξηγω και σε ζαλιζω.

Οχι να μας εξηγήσεις ρε φίλε...
Τι σόι review μας κάνεις; :hmmm:




Αυτα τα λιγα σου γραφω και σε χαιρετω!! :love_hearts: :love_hearts: :party_beer_01: :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:54 »
Περι ορεξεως,πασο λοιπον.
Αν ηξερα θα το εγραφα,παλι πασο λοιπον.
Σε αυτο κανε πασο εσυ,θα σου εξηγησω αλλη φορα. ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 21:59 »
Άντε επειδή είσαι μουχ...εεε φιλαράκι πάω πάσο...  ;) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:09 »
Ευχαριστώ trap για το review. Το παρήγγειλα και εγώ και το περιμένω. Εφυγε 7-11. Είδωμεν. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι στο κάρτο είναι φιξαριστό το δαχτυλίδι και όχι βιδωτο. Ισως γ' αυτό και στο σάιτ βγάλαν και έτοιμα τρυπημένα κάρτο http://www.madvapes.com/Tank-Replacement-Dual-Coil-Cartomizers-15-ohms_p_3369.html

Πήρα μαζί και αυτά για δοκιμή γιατί νόμιζα ότι το δαχτυλίδι είναι βιδωτό, αλλά την πάτησα  :wall: :wall: http://www.madvapes.com/MadVapes-510-Dual-Coil-Stainless-Cartomizer_p_3152.html

Τεσπά ότι έγινε, έγινε. Καλοάτμιστο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:15 »
Δεν νομιζω να εχεις προβλημα, και χωρις το δαχτυλιδι θα δουλεψουν.
Αρκει να ειναι ιδιας διαμετρου,που και παλι νομιζω οτι θα ειναι.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:16 »
Μόλις σκάσει μύτη θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 01:43 »
Το ίδιο (μάλλον) από smok-tech και λίγο φθηνότερο έχει φέρει και το greenhouseone http://www.greenhouseone.com/Smok-Tech-510-Dual-Coil-Tanks-Cartomizers-p/510dct.htm

Λογικά αφού είναι από πιο λεπτό υλικό το διάφανο σε σχέση με τα πιο ακριβά αδέρφια του, θα κόβεται και πιο εύκολα για να έρθει στα 35mm.
Πάμθηνη λύση μου φαίνεται. Ε ακολούθησαν το ρεύμα και οι εταιρίες... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 01:49 από Marios »

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 17:08 »
Σορρυ για την ασχετοσυνη , αλλα αν παραγγειλω αυτο , βιδωνει πανω στην μπαταρια του ego-t κατευθειαν  η θελει και κατι αλλο ?
Ειναι καπως παρομοιο συστημα με το Ego-w η λεω π#@αριες ???
Το ειδα κι εγω στο greenhouseone πριν λιγο και μου κινησε την περιεργεια.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 17:12 »
Αυτο που εχει η Green.... ειναι μονο το τανκ;Δεν μπορω να καταλαβω αν το εχει σετ μαζι με καρτο και νριπ,θα πρεπει να παραγγηλεις και καρτο dual coil και drip tip αν δεν εχει.
Στην μπαταρια ego βιδωνει οτι εχει σπειρωμα 510,τα υπολοιπα με τον αναλογο ανταπτορα.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Dual Coil 510 Tank Cartomizer Απο madvapes
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 17:31 »
Αυτο που εχει η Green.... ειναι μονο το τανκ;Δεν μπορω να καταλαβω αν το εχει σετ μαζι με καρτο και νριπ,θα πρεπει να παραγγηλεις και καρτο dual coil και drip tip αν δεν εχει.
Στην μπαταρια ego βιδωνει οτι εχει σπειρωμα 510,τα υπολοιπα με τον αναλογο ανταπτορα.

Λογικα πρεπει να ειναι ολο το πακετακι μαζι: καρτο-τανκ-drip tip
Aυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν στο συγκεκριμενο τανκ, μπορουμε να βαλουμε εμεις ενα δικο μας καρτο ή μπαινει μονο αυτο που εχει το πακετο και εχει μαζι την πρεσαρiστη βιδα;
Ακομη αναρωτιεμαι γιατι δεν φτιαχνουν tank για 510d  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 51 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos