vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 6 χρήστες
geotron, dkostas, cstavcr, manoslykos, grag, treloneritis

Twitter

RSQ 80W Squonk Mod

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
RSQ 80W Squonk Mod
« στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 18:29 »
RSQ 80W VV Squonk Mod , mini review.

Το γελιο ειναι πως οταν αποφασισα να το παρω και πηγα στο μαγαζι δεν υπηρχε ουτε ενα σε μαυρο χρωμα, οποτε το αφησα και περιμενα μπας και κανας καλος ανθρωπος κανει κανα ρεβιου , αλλα μαλον τα καβατζωσαν για την παρτυ τους, εντωμεταξυ οσο το εβλεπα τοσο το ηθελα και ιδου η ζημια σε κοκκινο :laugh1:!


Η αγορα εγινε απο ελληνικο μαγαζι , γνωστο σε πολους  zerobacco εδω λινκ : κλικ me

Λοιπον το μοντακι ειναι μολις μιας ημερας δουλεμενο, αλλα δουλεμενο στο φουλ.

Χρωμα: ερχεται σε 4 χρωματα μαυρο,μπλε,κοκκινο και ασημι 

Chipακι φοραει to HM chip , παει απο 1w εως 80W και λενε οτι εχει και Firmware Upgrades αλλα μεχρι στιγμης δεν το εχω πειραξει σε συνδεση με pc.

To fire button ειναι αρκετα καλο,μαλακο και κλίκυ,δηλαδη καταλαβαινεις ποτε το πατας και ειναι ευχρηστο ειδικα για οποιον εχει συνηθησει τα clicky switches, πχ Aegis modbox.

3 πατηματα του fire button και μπηκες στο μενου του, Power (wattage mode) ,TCR , Bypass .Βασικα με το fire button πας σε ολες τις επιλογες

Temp control εχει για τα γνωστα δηλαδη Νι200, Τιτανιο, Stainless steel και TCR  να το πειραξεις εσυ οσο θελεις αλλα με protection (200 εως 600 Fahrenheit).

Η οθονιτσα λενε οτι ειναι Οled (δεν ξερω καρδια μου!,καινουργια ειναι,αμα φαει τα ψωμια του θα σου πω αν ηταν και ζερο πιξελ  :laugh1:) , παντως ειναι καθαρη και ευαναγνωστη εχει οσα θελεις χωρις να κουραζει και με μια ματια ξερεις τι κανεις.

Εχει να επιλεξεις να βλεπεις το ποσοστο της μπαταριας ή τα puffs.

Μπαταρια  Δεχεται μια 18650.thats it no more.

Αυτονομια, η μπαταρ που του εβαλα δεν ειναι καινουργια,εχει φαει ενα χρονο δηλαδη, αλλα μπηκε πληρως φορτισμενη γιατι ειχα στο μυαλο μου να δω τι καταναλωνει.
Εχω κανει 300 τζουρες (απο το μετρητη ντε!) μακροσυρτες πες,  3-4 δευτερολεπτων εκαστη, βγαλε καμια 20αρα δοκιμαστηκες , και το κοντερ του μοντ λεει 54% μπαταρια ακομα, οποτε νομιζω ειναι καλα , βεβαια δεν το εχω δει πως συμπεριφερεται κατω απο το 20%,δηλαδη μην κανει κανα τσουπ και τερματιζει,οποτε επανερχομαι με το θεμα της αυτονομιας.

Συσκευασια και μπουκαλακια
Ερχεται ετσι με βιβλιαρακι , 2 μπουκαλακια 7μελα , ενα σιλικονης !πραγματικα το squeeze ειναι απολαυση και ενα πλαστικο λιγο πιο σκληρο.
To σιλικονατο ειναι πολυ πολυ μαλακο και θελει λιγο προσοχη πως θα το κονεξαρεις γιατι μπορει και να στα σκασει , επισεις οταν τραβας για να το βγαλεις το πωμα που τραβαει το λαστιχακι ειναι σαν να το σκουπιζει οποτε το βγαζεις ψιλο ευκολα.





Στεγανοτητα.
Επειδη πρωτη φορα squonk , εχθες το ειχα γεμισει το σιλικονατο μπουκαλακι με υγρο και το φορτωσα πανω , το γυρισα ολο το μοντ αναποδα και δεν χυθηκε σταγονα, με λιγα λογια αν δεν το πιεσεις το μπουκαλακι , δεν πεφτει υγρο.
Σημερα που το εβγαλα βολτα και το ειχα πότε στην τσεπη και άλλωτε σε τσαντα και στην κωλοτσεπη πάλι τιποτα.

Πολος.

Ειναι με σπρινγ ,μετριο προς μαλακο και δεν νομιζω οτι εχεις θεμα να του βαλεις οτι ντριπερακι θελεις επανω. Πιεζεις τον πολο κατω και επανερχεται.
Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι  μεταξυ του πολου και του πολου του χανταλυ μαζευει πολυ λιγο υγρο ,οχι υγρο ακριβως αλλα σαν υγρο ατμό αρα στεγανο και εκει,δηλαδη δεν τρεχει κατι , σε πολυ αποδεκτα ορια!

RGB ledakia, κοκκινο,πρασινο,μπλε, εδω εχει γελιο, βασικα τζουρα και το χαζευεις να εναλασονται!!
Εχει επιλογη να επιλεξεις τι χρωμα θελεις(να αναβει σταθερα πχ το κοκκινο η καποιο της αρεσκειας σου) , να γυρναει σε κυκλο χρωματων και τελειως off.
Τα λεντακια ειναι low to high peak δηλαδη αυξομειωνοντα σε ενταση ξεκιναει πχ αχνο μπλε φτανει σε εντονο φωτιζομενο και πεφτει μεχρι μαυρο,μετα αχνο κοκκινο,εντονο ζωηρο,σκουρο κοκκινο και παλι μαυρο μια απο τα ιδια και το πρασινο.
Με το που πατησεις το fire button και το αφησεις ,κανει 2 κυκλους (πρασινο κοκκινο μπλε,πρασινο κοκκινο μπλε  ) και μετα σταματαει (for battery matters)

Θεματακια.

1) Εχω κανα δυο θεματακια αλλα δεν ειχα το χρονο να το ψαξω.
Δεν μου εμφανιζει τα βολτσ αναλογα τα watt , δηλαδη μου το εχει σαν 0.00,βεβαι με το που πατησεις το fire button αναγραφονται κανονικα (αυξομειωνονται με την τζουρα) αλλα δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να τα εμφανισεις και παλι λεω πως δεν το εχω ψαξει.

2) Χρωμα , δεν το εχω δει να ξεβαφει και του εχω δωσει και κανα 5αρι καλες συγκρουσεις με την βερα και δεν εχει πεταξει φλουδα, το μονο που μου ηρθε μεσα στο κουτι του λιγο γρατζουνισμενο εκει που ειναι το πορτακι κατω χαμηλα αλλα ενταξει πταισμα ειναι .


Επιλογος,
Για την διαφορετικοτητα ,την ευκολια, την φαση και γενικα την ευχρηστια αξιζει τα λεφτα του αλλα δεν εχω να συγκρινω με καποιο αλλο squonk mod για να πω τι και πως περαιτερω.





Οτι θελετε και μπορω να βοηθησω/διευκρινησω περι του μοντ ρωτατε αφοβα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
RSQ BF Box Mod by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:11 »
[justify]Μέχρι στιγμής είναι το μικρότερου μεγέθους ηλεκτρονικό squonk box mod 80W, μίας 18650 μπαταρίας. Σε όγκο είναι σαν ένα μονομπάταρο μηχανικό squonk box mod (ίδιο design form και μέγεθος με το μικρό «πλαστικό» pulse), αλλά είναι φτιαγμένο από κράμα ψευδαργύρου (και η πόρτα), δηλαδή είναι βαρύτερο.[/justify]

[justify]Αυτά είναι τα πρώτα χαρακτηριστικά του, που διαπιστώνεις μόλις το πιάσεις. Και βλέπεις ότι παίρνει και 25άρη RDA, σε περίπτωση που…[/justify]
[justify]Μόλις το χουφτώσεις στην αριστερή παλάμη, για να βάλεις τον παράμεσο στο παραθυράκι και ταυτόχρονα τον αντίχειρα να ακουμπάει το fire, ίσως καταλάβεις ότι ένα θεματάκι θα το έχεις με την σχεδίαση/κατασκευή του παράθυρου της πόρτας. Δεν είναι εργονομικά σχεδιασμένο και δεν βοηθάει να χωθεί βαθύτερα ο παράμεσος, να πιέσει το μπουκαλάκι (ιδιαίτερα το ένα από τα δύο της συσκευασίας, που είναι σκληρό πλαστικό). Πρέπει να είσαι κιθαρίστας (μακριά και σπαστά δάχτυλα).[/justify]

[justify]Μόλις του βάλεις μπαταρία, σου την «πέφτει» ένα κόκκινοπράσινομπλεδάκι (RGB) LED από το παραθυράκι του μπουκαλιού, και βλέπεις πόσο υγρό έχει απομείνει στο μπουκαλάκι (αν είσαι σε νυχτερινό περίπατο… λέμε τώρα). Αλλά το πλασάρουν για design εφέ (για να ξεχωρίζει από το σωρό), καθώς αντανακλά διάχυτα το όποιο χρώμα του led πάνω στο μπουκαλάκι του.[/justify]
[justify]«Θα μου τρώει μπαταρία», σκέφτεσαι αμέσως, καθώς το LED ανάβει (ουσιαστικά αναβοσβήνει αργά) για όσο και η οθόνη είναι αναμμένη. Αλλά μπορείς να ρυθμίσεις το LED να μείνει μόνιμα σβηστό, ακόμα και μετά που θα αλλάξεις μπαταρία. Στο πρώτο firmware δεν ήταν έτσι και κάθε φορά που άλλαζες μπαταρία, άναβε πάλι και έπρεπε να ξανακάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να το σβήσεις ή να για το βάλεις να ανάβει μόνο στο χρώμα που θέλεις, αντί να κάνει συνεχώς τον δικό του χορό αργής εναλλαγής των τριών βασικών χρωμάτων RGB.[/justify]
[justify]Η ρύθμιση του LED είναι απλή σχετικά: πρώτα το κλειδώνεις (+ και – ταυτόχρονα) και μετά fire και + ταυτόχρονα, για να επιλέξεις (με τα + ή - ) RGB ή κάποιο χρώμα μόνο ή σβήσιμο LED. Κάποιοι το βάζουν μόνιμα σε ένα χρώμα, βάζουν στον squonking dripper τους ένα ίδιου χρώματος drip tip και… «ξεχωρίζουν» από τον σωρό κι αυτοί![/justify]

[justify]Το RSQ βγαίνει και σε κόκκινο χρώμα και σε μαύρο, αλλά προτίμησα το ασημί, για να μην φαίνεται τόσο έντονα εκείνο το τεράστιο (κατά την άποψή μου) logo του «σιδερένιου πυλώνα γεωτρύπανου» στην μικρή πλευρά του μοντ, το οποίο οφείλεται στην συμμετοχή του RigModWW στη σχεδίαση.[/justify]

[justify]Το -από την πρώτη επαφή σου- εμφανές θεματάκι του είναι το ένα από τα δύο μπουκαλάκια της συσκευασίας, που είναι πλαστικό (το άλλο είναι σιλικονάτο). Είναι «άχρηστο» ουσιαστικά, καθώς είναι σκληρό και δεν μπορείς να το πιέσεις αρκετά με τον παράμεσο, μια και δεν σου το επιτρέπει το μη-εργονομικά σχεδιασμένο παραθυράκι της πόρτας. Το μαλακό σιλικονάτο μπουκαλάκι είναι το αξιοποιήσιμο. Αλλά θέλει λίγη προσοχή στο γέμισμα, γιατί ανεβαίνει το υγρό στο σωληνάκι, όταν ακουμπάς λίγο το μπουκαλάκι, καθώς βιδώνεις το καπάκι του (γι’ αυτό, όταν το βιδώνεις, πιέζεις λίγο το μπουκαλάκι και, μόλις βιδώσεις, το αφήνεις και ρουφάει πίσω το υγρό από το σωληνάκι). To ζούληγμά του, όταν ποτίζεις με υγρό τον bf RDA, θέλει να είναι ελαφρύ και διαρκές, όχι βαθύ και σύντομο, γιατί -κατά την εκτόνωση του μπουκαλιού- σου ξαναρουφάει πίσω το περισσότερο υγρό από τον bf RDA (αν αυτός δεν έχει βαθύτερα πλευρικά πηγαδάκια). Το σωληνάκι έχει μακρύ πλάγιο κόψιμο στην κάτω άκρη του μέσα στο μπουκαλάκι και θέλει να το σπρώξεις λίγο βαθιά, ώστε να την ξαπλώσεις στον πάτο του μπουκαλιού (να καμπυλωθεί το σωληνάκι) για να μπορεί να ρουφήξει και το τελευταίο υγρό. Αν κόψεις λίγο την πλαγίως κοφτή αυτή άκρη του, χάνεις από το μήκος του και όταν χώνεις την άλλη άκρη του στον μεταλλικό σωλήνα του bf 510 πόλου, το σωληνάκι –επειδή ζορίζεται λίγο να χωθεί- πιέζεται και υποχωρεί μέσα στο μπουκαλάκι και δεν χώνεται αρκετά στον bf σωλήνα. Πάντως, το σωληνάκι είναι στενής διαμέτρου και γραπώνει ερμητικά τον μεταλλικό σωλήνα (βλέπεις ότι το σωληνάκι ξεχειλώνει λίγο όταν μπει στον bf σωλήνα), οπότε… καμία διαρροή από κει.[/justify]

[justify]Στο βγάλσιμο του μπουκαλιού θέλει μια μικρή εκμάθηση: Χώνεις το νύχι σου κάτω από τον πάτο του μπουκαλιού (εκεί υπάρχει μια λοξή «πλαγιά» του πλαστικού εσωτερικού κουτιού του RSQ, κάτω από το μπουκαλάκι και την μπαταρία) και το σέρνεις έξω. Μετά το τραβάς από το μεταλλικό καπάκι του εγκάρσια προς τα έξω (και κάπως απότομα) για να βγει εύκολα το σωληνάκι από τον bf μεταλλικό σωλήνα.[/justify]

[justify]Την μπαταρία την βγάζεις χώνοντας πάλι το νύχι σου στο κάτω μέρος της (ο θετικός πόλος της πάει κάτω, κατά την τοποθέτησή της στο RSQ).[/justify]

[justify]Το  firmware είναι ενημερώσιμο, αλλά θέλει εγκατάσταση προγράμματος στον υπολογιστή, το οποίο δίνει δυνατότητα ρύθμισης κάποιων επιλέξιμων παραμέτρων (δεν είναι και Escribe, βέβαια). Δεν έχω κάνει firmware update, γιατί αυτό που έχει πάνω το δικό μου έχει λύσει τα αρχικά λειτουργικά θεματάκια του μοντ, που αναφέρθηκαν στο διαδίκτυο στην αρχή της εμφάνισής του. Έτσι, δεν έχω προσωπική άποψη για τα όποια πιθανά θεματάκια του προγράμματος ελέγχου του λειτουργικού του μοντ.[/justify]

[justify]Η οθόνη φαίνεται επαρκώς στο φως της μέρας. Δεν έχει stealth mode για να μένει σβηστή κατά το πάτημα του fire, αλλά, μόλις το αφήσεις, ο φωτισμός της μειώνεται στο μισό σε 5s και σε 1m σβήνει, για οικονομία μπαταρίας. Αυτά ρυθμίζονται με τα κουμπιά, αλλά δεν πάνε παρακάτω από αυτές τις τιμές.[/justify]

[justify]Λειτουργίες: power, temp, bypass (άρα το χρησιμοποιείς και σαν μηχανικό).[/justify]

[justify]Δεν κλειδώνει το fire, μόνο τα +  και - κουμπιά. Για την μεταφορά του σε τσάντα/τσέπη πρέπει να σβήσεις το μοντ εντελώς: 5 γρήγορα πατήματα του fire (off/on).[/justify]
[justify]Αναστρέφεται η οθόνη και αναστρέφονται μαζί και τα κουμπιά +/-.[/justify]

[justify]Σε power mode: με 3 κλικ fire, αναβοσβήνει η αντίσταση και μετά με – ή + την κλειδώνεις ή -αντί το κλείδωμά της- με ένα ακόμα κλικ fire αναβοσβήνουν τα Αμπέρ, οπότε με τα +/- αλλάζεις την ένδειξη αυτή, από Αμπέρ σε τζούρες ή χρόνο τζούρας ή ποσοστό μπαταρίας.[/justify]

[justify]Σε Temp mode: με τρία fire κλικ, μπαίνεις στην «τροποποίηση αντίστασης» (resistance modifier) της εσωτερικής αντίστασης του μοντ, οπότε μπορείς έτσι να ρυθμίσεις, ουσιαστικά, ρεύμα/τάση στα watts που έχεις κλειδώσει, για να προσαρμόσεις το άναμμα της αντίστασης στα δικά σου γούστα.[/justify]

[justify]Σε TC mode η τροποποίηση αντίστασης είναι OFF (κρατάει την ρύθμιση που έχεις κάνει ήδη). Μετά κλειδώνεις τα watts και διαλέγεις το σύρμα: Ni, Ti, SS (303/304/316), XX (TCR). Tο TCR εύρος ρυθμίζεται με τον υπολογιστή: Ni (4952-7428), Ti (3296-4944), SS (704-1056), XX (704-8000). Στην πρώτη σελίδα του manual λέει να δεις το website της εταιρείας για TCR settings, αλλά εγώ δεν βρήκα.[/justify]

[justify]Καλή διαχείριση μπαταρίας με σβηστό LED. Φορτίζει με 1Α.[/justify]

[justify]Όλο το σύστημα του bf 510 πόλου του είναι καλά σχεδιασμένο/κατασκευασμένο και εντελώς στεγανό: καθόλου διαρροές από την πλευρά του μπουκαλιού ούτε περίσσεια υγρού μέσα στον πόλο (στεγανή εφαρμογή του πόλου του άτμο στην χρήση που έκανα με SXK le concorde και Vapefly Galaxies).[/justify]

[justify]Η πλακέτα του καλά δουλεύει (για τις απαιτήσεις μου). Λόγω μεταλλικής κατασκευής, το RSQ σου ζεσταίνει κάπως την παλάμη, όταν το δουλεύεις chain vaping (για τα κρύα είναι ό,τι πρέπει). Τα περί διαφημιζόμενης αδιάβροχης πλακέτας δεν τα διαπιστώνεις άμεσα (ευτυχώς).[/justify]

[justify]Ο ιστότοπος της εταιρείας θέλει ψάξιμο στο ίντερνετ, για να βρεις τον κατάλληλο για το support (μπερδεύεσαι με τις διάφορες σελίδες που έχουν). Αυτός είναι ο κατάλληλος: http://www.hotcigtech.com/list-15.html. Γενικά αργεί να κατεβάσει αρχεία η ιστοσελίδα τους και πρέπει να κάνεις download το πρόγραμμα πρώτα (το οποίο αργεί στην εγκατάσταση) και μετά το firmware file, που το μεταφέρει το πρόγραμμα στο μοντ. Παίζει και με Escribe, όπως θα δείτε στην σελίδα τους. [/justify]

[justify]Λέει 3 μήνες εγγύηση, εφόσον η αγορά έγινε από authorized dealer, αλλά ποιος είναι αυτός εδώ;[/justify]

[justify][/justify]
[justify][/justify]
[justify][/justify]
[justify][/justify]

[justify]Η εσωτερική πλευρά της μεταλλικής πόρτας και το πλαστικό εσωτερικό του με το λοξό "κόψιμο" στο κάτω μέρος του[/justify]
¨

Εδώ φαίνεται το μπουκαλάκι και ο χώρος που αφήνει από κάτω του η λοξή "πλαγιά" του κάτω πλαστικού εσωτερικού μέρους του, για να χώσεις το νύχι και να το τραβήξεις έξω


Το έξω μπουκαλάκι είναι το σκληρό από πλαστικό. Το μέσα είναι το σιλικονάτο.


Ο πόλος του:


O πυλώνας γεωτρύπανου!:


Η οθόνη στον μέγιστο φωτισμό της, όπου φαίνεται και η ένδειξη ποσοστού της μπαταρίας:


Το χούφτωμα της παλάμης δείχνει και το πόσο μικρό είναι:


Και το ledάκι

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2018, 07:55 από alexoyiorgis »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:33 »
Συγχαρητήρια για την παρουσίαση, μπράβο για το χέρι! 👍

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:41 »
Πάνω από τις τελευταίες φωτογραφίες υπάρχουν λεζάντες περιγραφής τους, αλλά για κάποιο λόγο δεν φαίνονται όλες σε μένα και πρέπει κανείς να πατήσει τρία κλικ του ποντικιού για να εμφανιστούν

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:49 »
Θέμα μορφοποίησης δείχνει να είναι. Μάλλον τα έχει καταχωρήσει ως άσπρα. Μπορείς να επιλέξεις και με το Α (με το απαγορευτικό) βγάζεις μορφοποίηση. Άμα φτιαχτεί ας το σβήσει το μήνυμά μου κάποιος συντονιστής.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:58 »
Έγινε. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 27, 2018, 00:02 »
Και τώρα μπορούμε να πούμε θαυμάσια παρουσίαση :)  :thumpup:

Εγώ, βέβαια, και το προτείνω ως λύση, επειδή δεν παίρνω βραβείο νυχιού από τον Θανάση, θα έβαζα μια κορδελίτσα της μικρής μου για να βγάζω την μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 27, 2018, 00:22 »
Ότι θα είχα την υπομονή να διαβάσω τέτοιο σεντόνι, κ να βάλω κ λαϊκ δεν το περίμενα.  :))
Τέλεια παρουσίαση λέμε   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 27, 2018, 00:25 »
ωραια παρουσιαση....συγχαρητηρια...
μπουκαλακια ξερουμε που μπορουμε να προμηθευτουμε απο εδω ελλαδα???

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 27, 2018, 00:42 »
Εκεί που το πουλάνε θα έχουν

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 27, 2018, 01:21 »
Μπράβο Γιώργο! Πάρα πολύ ωραία η παρουσίασή σου  :thumpup:
A star is born στο reviewing! 
Δελεαστικό δείχνει το μοντάκι για νεοεισερχόμενους στο squonking. Αν έλειπε κιόλας η...γέφυρα Ρίου-Αντιρίου (ή τέλος πάντων ό,τι είναι αυτό που παριστάνει το απίθανης έμπνευσης σχέδιο) θα έμπαινα στον πειρασμό. Αλλά η αισθητική είναι πάνω από όλα!

Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 27, 2018, 01:33 »
Πολύ καλή παρουσίαση , ευχαριστούμε πολύ :respect:!!

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 27, 2018, 02:36 »
Θα ήθελα να συμπληρώσω:
 Οτι έχει την καλύτερη ποιότητα βαφής από τα μέχρι τώρα μοντ μου, καμιά έως τώρα γρατζουνιά ούτε σημάδι στον πόλο.
Μπορείς να ανεβάσεις ή να κατεβάσεις την τιμή της αντίστασης από το μενού κάνοντας το ατμισμα πιο έντονο ή άτονο
Καλή διαχείριση της μπαταρίας και ομοιόμορφη απόδοση έως την τελευταία τζούρα. 
Σχετικά οικονομικό κάτω από 70 ευρώ. 
Παίρνει και λίγο μακρύτερο μπουκάλι αυξάνοντας την χωρητικότητα.
Δεν αφήνει τους περισσότερους ατμό να ακουμπήσουν και να χαλάσουν το σώμα χωρίς αυτό να είναι αντιαισθητικό ..
Η εταιρία υποστηρίζει ότι η πλακέτα του είναι στεγανοποιημένη. 
Σε ρωτάει σε κάθε αλλαγή μπαταρίας ή ατμοποιητη αν είναι ίδια η αντίσταση ή όχι,  ακόμα και όταν σε ρωτάει για την ίδια τιμή. Θεωρώ ότι είναι λεπτομερές. 
Μου φαίνεται βαρύ στο χέρι άλλα είναι 15 γραμμάρια βαρύτερο από το evic mini μαζί με ένα μπουκάλι γεμάτο υγρό.
Αρκετά καλη αγορά .


Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 27, 2018, 06:19 »
Φανταστικο μοντακι. Μικρο και ευχρηστο, χωραει σε καθε τσεπη και με καλη ποιοτητα κατασκευης. Εσωσε εναν pulse 22 που ειχα βγαλει εκτος χρησης λογω μικρης χωρητικοτητας, τωρα εχει γινει το καθημερινο μου οπλο σαν squonker.

Η αυτονομια μου βγαζει μια μερα σχεδον (0.5 ohm / 40 watt) αλλα συνετο ειναι να εχει καποιος και δευτερη μπαταρια ετοιμη στο φορτιστη. Εγω τις αλλαζω εναλλαξ καθε μερα.

Οσο για το γεμισμα που ταλαιπωρησε τοσο τον φιλο μας, ολα λυνονται με ενα εξωτερικο μπουκαλακι γεμισματος 30ml της VandyVape. ΜΗΔΕΝ διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSQ by Hotcig & RigModWW
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 27, 2018, 07:37 »
Το ότι είναι απόλαυση να διαβάζω την παρουσίαση σου το έχω ξαναγράψει φαντάσου τώρα και σε ένα θέμα που με ενδιαφέρει τέλεια  :thumpup:

Όσο για την μπαταρία υπάρχει τρόπος βάζεις το μοντ στην παλάμη μέσα βαθιά ξαι χτυπάς ένα παλαμάκι, και βγαίνει το μπαταριάκη  8) . Μέχρι να το δω είχα είδη χαλάσει το περιτύλιγμα από μια μπαταρία    :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146505 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303341 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet