vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, Alexander20, ZoeM, Tazz, Xameno_Skli, tsiv, Jorge, manoslykos, xsad, lounik, treloneritis

Twitter

Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 08, 2018, 14:14 »
Εγώ κρατάω μόνο ό,τι φαίνεται να ισχύει αυτή τη στιγμή: ότι το ΗΤ είναι κατά πολύ ασφαλέστερο από το ΚΤ, για τα υπόλοιπα ο καθένας μπορεί να αποφασίσει για τον εαυτό του. 

Αποσυνδεδεμένος vaggelas1991

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 09, 2018, 16:58 »
Καμία έρευνα για του τι γίνεται το βενζοϊκό κατά την ατμοποίηση;
Γιατί αυτό που διαβάζω δεν είναι ότι καλύτερο.

Δεν είναι ακριβώς για την ατμοποιηση αλλά την καύση του.
κανεις δεν ξερει.ολοι μας πειραματοζωα ειμαστε σε νεες τεχνολογιες.ειναι βεβαια λιγοτερο επικινδυνο απο τις καυσεις του τσιγαρου!

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 18, 2018, 00:37 »
Αν γίνεται το ίδιο κατα την ατμοποίηση του όπως και κατα την καυση του εγώ θα απέχω απο το συγκεκριμένο. 
Και μέχρι να το ψάξει κάποιος (που μόνο απο το πόσο έχει πιάσει την αγορά, aka juul στην απέναντι όχθη, μου λέει ότι θα καθυστερίσει πάρα πολύ) δεν το ακουμπάω.

Ο καθένας πράτει όπως νομίζει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 18, 2018, 01:26 »
Αν δεν φτασουν καποια στιγμη να μας πασαρουν βερνικι παπουτσιων για ατμισμα, επειδη "προσφερει κατι το διαφορετικο" δεν θα ηρεμησουν.
Ειπαμε να ειμαστε πειραματοζωα, αλλα μαλλον ο καθενας μας θετει διαφορετικα ορια.???
Ασχετο, αλλα ανθρωπινο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 18, 2018, 01:35 »
Μπορεί κιόλας να έχει γίνει.
Το γεγονός όμως ότι όλες οι εταιρείες πλασάρουν και τα άλατα, σημαίνει ότι ή δεν έχουμε πάρει χαμπάρι κάποια χοντρή πατατιά ή ότι όντως καλύπτει ένα μέρος των ατμιστών, παγκοσμίως.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 18, 2018, 02:09 »
Αν σκεφτεις οτι πολλες εταιρειες πλακωναν στο παρελθον τα υγρα τους στο διακετυλιο, εν γνωσει τους οτι ειναι "υποπτη" ουσια, επειδη ηταν νοστιμο , το γεγονος οτι τωρα πλασαρουν αυτα, δεν δημιουργει και την μεγαλη σιγουρια, ετσι δεν ειναι?
Το ατμισμα εξακολουθει να ειναι αγριο Γουεστ, παρα τα...10μλ και την μεχρι 20αρα...(λες και εκει ηταν το θεμα..)

Αποσυνδεδεμένος Saz...

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 27, 2018, 08:21 »
Aν σε ένα shake'n'vape βάλω ένα bouster αλάτων 20αρι, 
με τί νικοτίνη θα είναι το τελικό 60ml?

Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 27, 2018, 08:33 »
Με την παραδοχή πως θα έχεις 12ml άρωμα (20% αραίωση δλδ) αν και τελικά δεν έχει καμία σημασία το πόσο άρωμα θα περιέχεται στο τελικό ποσοστό της νικοτίνης θα είσαι στο 3,5 mg/ml περίπου (20mg x 1/6 (αραίωση))



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2018, 08:41 από Π. Σκουλουδάκης »

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:04 »
Καλησπέρα. Αγόρασα εχθές ένα minifit και σκέφτομαι να του βάλω 20mg Nicotine Salt υγρό να κάνω 2-3 τζούρες στα μικρά διαλείμματα που κάνω στην δουλειά.
Από ότι βλέπω εκτός Ευρώπης όλοι κάνουν 35-50mg NicSalts σε pod systems, εμείς έχουμε τον νόμο που δεν επιτρέπει πάνω από 20mg νικοτίνης σε οποιαδήποτε από τις 2 μορφές της. Άρα είναι πολύ λίγο το 20mg?
Και κάτι ακόμα που δεν καταλαβαίνω είναι αν ας πούμε κάνεις 50mg που κάνει όλη η Αμερική και πέσει μια σταγόνα στο χέρι σου η αν έχεις κάποια υπερτροφοδοσια και πιεις λίγο υγρό, είναι το ίδιο με την 50mg κανονική (Freebase) νικοτίνη ?

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 03, 2018, 17:26 »
Το ποσό λίγο η πολύ είναι, εξαρτάται από το τι νικοτίνη κάνεις και ποσό κάπνιζες πριν.

Κατά μέσο όρο η 20αρα σε καλύπτει από άποψη νικοτίνης αλλά όχι από άποψη χτυπήματος.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 03, 2018, 17:46 »
Και κάτι ακόμα που δεν καταλαβαίνω είναι αν ας πούμε κάνεις 50mg που κάνει όλη η Αμερική και πέσει μια σταγόνα στο χέρι σου η αν έχεις κάποια υπερτροφοδοσια και πιεις λίγο υγρό, είναι το ίδιο με την 50mg κανονική (Freebase) νικοτίνη ?
Αν υπήρχε θέμα θα είχε πεθάνει κόσμος πολύς. 

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 04, 2018, 14:17 »
Πήρα τελικά ένα dinner lady lemon tart 20mg NicSalt και στο minifit είναι σαν να κάνω μηδενική νικοτίνη όσον αναφορά το χτύπημα.
Θα το δοκιμάσω και στον DogyStyle αν και τα NicSalts βγήκαν πιο πολύ για Pods.
Με λίγα λόγια εδώ στην Ευρώπη με το TPD τα ξεχνάμε τα άλατα νικοτίνης εκτός και αν καταφέρουμε να εισάγουμε χωρίς να μας ανοίξουν το πακέτο από καμιά nude Nicotine.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 04, 2018, 19:46 »
Το δοκίμασα και εγώ το συγκεκριμένο, στον κούνελο όμως. Πράγματι το χτύπημά του δεν φτάνει στο ελάχιστο τις βάσεις αλάτων λάμδα και Atmos Lab. Αλλά ένα ηλίθιο χαμόγελο μετά από μια δρακίσια τζούρα μου το προσέφερε.

Απογοητεύτηκα από τη γεύση του όμως, περισσότερο με Fanta λεμόνι έμοιαζε.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 31, 2018, 02:17 »
Θα ήθελα να περιγράψω και εγώ την εμπειρία μου από ένα υγρό με άλας νικοτίνης. Πήγα το πρωί για ψώνια, στο ατμομάγαζο που συνήθως τα κάνω. Μετά από τις αγορές μου, ζήτησα να δοκιμάσω τη bebeca 18 με άλας νικοτίνης (εγώ ατμίζω 5). Η πρώτη τζούρα ήταν απογοήτευση , καθόλου κτύπημα , ελάχιστος ατμός και ελάχιστη γεύση. Έτσι πήρα θάρρος  και έκανα μια μακρόσυρτη τζούρα. Πάλι μηδενικό κτύπημα αλλά τώρα είχα ικανοποιητικό ατμό αλλά κατάλαβα και τη γεύση.  Η δοκιμή έγινε με ένα από αυτά τα νέα ηλεκτρονικά τσιγάρα, που για μένα ήταν χειρότερο από τον k1 που έκανα στην αρχή. Απογοητευμένος από το προϊόν ευχαρίστησα και έφυγα. Έξω από το μαγαζί μου ήρθε μια γλυκιά  ζαλάδα. Πήρα ένα μπουκαλάκι νερό και έκατσα κάνα δεκάλεπτο σε ένα παγκάκι, για να συνέλθω και να οδηγήσω ξανά τη μηχανή μου. Ξανάτμισα πάλι μετά από καμιά ώρα, πιο πριν ούτε ήθελα να το σκεφτώ.  Τελικά προτιμώ το ταξίδι μου με τα υγράκια και την αργή πρόσθεση της νικοτίνης στον οργανισμό μου.

Διόρθωση γραμματοσειράς 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 31, 2018, 02:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 31, 2018, 17:16 »
Παιδιά ποιό booster αλάτων προτείνεται για να ατμίσω σκέτο? από θέμα γεύσης και απόδοσης της νικοτίνης. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110558 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530745 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet