vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 4 χρήστες
mode plagal, camber, kyrgiannis, Jorge

Twitter

Dinner Lady shake and vape

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #180 στις: Μαρτίου 19, 2018, 16:54 »
Όταν λέτε λεμοναδα για το Lemon tart, είναι δηλαδή σαν της Egoist?
Θυμάμαι και εκείνο σκέτη λεμοναδα ήταν.

Α και αν θέλετε unfollow v2 τον δίνω σε όποιον κάνει την καλύτερη προσφορά.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #181 στις: Μαρτίου 19, 2018, 17:18 »
Το egoist δινει κάτι σαν καραμέλα λεμόνι, εδώ εχουμε το καλύτερο λεμόνι που υπάρχει, τουλάχιστον για εμένα.
Η διαφωνίες όμως εχω καταλάβει ότι ειναι πολλές. Εγω βρίσκω και κρεμούλα και ψημένη ζύμη, όχι όμως τάρτα. Αλλοι λένε ότι παιρνουν σκέτη λεμονάδα.
Αντε βρες άκρη..
 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #182 στις: Μαρτίου 19, 2018, 19:18 »
οι κουβεντες περι υγρων ειναι να χαμε να λεγαμε,ο καθενας αντιλαβου διαφορετικα την γευση και σαν να μην εφτανε αυτο ο καθενας ατμ δινει και διαφορετικα το ιδιο υγρο,ακομα και ιδιος ατμ με διαφορετικο στησιμο θα παρεις αλλο αποτελεσμα,την καλησπερα μου :)

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #183 στις: Μαρτίου 19, 2018, 21:57 »
Άν λάβουμε υπ όψιν μας πως αυτό που αναφέρεις είναι ο γενικός κανόνας,θεωρητικά υπάρχει και η εξαίρεση..
Και στην περίπτωση αυτή,νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που εγώ προσωπικά παρατηρώ απόλυτη σύμπνοια απόψεων..

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 22, 2018, 00:40 »
Ακομα το λεμονι το εχω για ωρίμανση, αλλα μετα σειρα εχει το μηλο και το βατουμουρο γενικα για αυτα τα 2  + πορτοκαλι λενε τα καλύτερα, το πορτοκαλι ομως γενικα το σιχαίνομαι οπότε...

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #185 στις: Μαρτίου 22, 2018, 10:35 »
+και από μένα για το πορτοκαλί!! Το λεμόνι δεν το δοκίμασα (μπορεί να ήμουν και από τους ελάχιστους που δεν με είχε τρελάνει...)

Sent via S8


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2018, 11:17 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 22, 2018, 11:50 »
Μια βοήθεια ρε παιδιά επειδή δεν το εχω με τα snv στόχος 1.5 mg καιεχω 14.5 mg 50/50 έτοιμη πως το φτιάχνω;

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2018, 12:41 από dimgoua »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #187 στις: Μαρτίου 22, 2018, 11:56 »
6.20 ml από την νικοτίνη σου και 33.80 ml VG. Θα βγεί 62/38 VG/PG.

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #188 στις: Μαρτίου 22, 2018, 12:10 »
Θεός σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #189 στις: Μαρτίου 23, 2018, 16:50 »
Παιδες κ εγω το παλεψα,με στησιματα αερηδες κτλ..σε taifun gt3,δεν..Ενα πολυ ωραιο λεμονακι ζαχαριτσα κ υπονοια κρεμας,μιλωντας υποκειμενικα απο τα εμπορικα snv περισσοτερα εχει να μου πει το mr.merinque.Εκτος εαν εχουν θεμα με τις παρτιδες μιας κ το δευτερο εξηνταμελο μου φαινεται χειροτερο απο το πρωτο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #190 στις: Μαρτίου 23, 2018, 16:58 »
Orange Tart

“…Αφράτη και απαλή κρέμα από χυμό ώριμου πορτοκαλιού αγκαλιάζεται μοναδικό σε ένα τραγανό μπισκότο! Μια κρεμώδης και γλυκά πικάντικη βάση από ζουμερό πορτοκαλί που απλώνεται πάνω σε αφράτη πλούσια κρέμα ζαχαροπλαστικής, με μια λεπτή αίσθηση από τραγανό μπισκότο!...”

Την περιγραφή αυτή την ξεχνάμε φυσικά γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από την περιγραφή του lemon tart που αντί για λεμόνι του βάλανε πορτοκάλι. Κατά την άποψη μου το orange tart, παρότι αρκετά συγγενικό, είναι κάτι άλλο. Συγκρίνω βέβαια το μετά TPD SnV orange tart με το προ TPD έτοιμο lemon tart, αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς γιατί δεν διαθέτω το SnV lemon tart. Το καλό είναι πως έχω πολύ στοκ ακόμα από το παλιό, καλό έτοιμο υγρό και δεν νομίζω να χρειαστεί να το αναπληρώσω πιο νωρίς από την χρονιά που λέει και το τραγούδι ‘In the year 2525’. Το κακό είναι πως έχω αρχίσει να το βαριέμαι λίγο... :dontknow:

Να ξαναγυρίσω όμως στο υγρό της ημέρας και να κατακεραυνώσω την περιγραφή του υγρού στα sites λέγοντας πως χυμός ώριμου και φρέσκου πορτοκαλιού δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Στον δικό μου ουρανίσκο κάθε χυμός (όχι φρεσκοστυμμένος), καραμέλα, τσίχλα, οδοντόπαστα, μπισκότο, παγωτό, sorbet, κλπ, με γεύση πορτοκάλι έχει μια σαφώς τεχνητή και χημική αίσθηση. Δεν είναι πάντα δυσάρεστη η αίσθηση αυτή, αλλά φρεσκοστυμμένο πορτοκάλι καταλαβαίνω μόνο στο φρεσκοστυμμένο πορτοκάλι! Στα ατμιστικά υγρά με πορτοκάλι τα πράγματα είναι συνήθως πολύ χειρότερα. Άλλα μου θυμίζουν αναβράζοντα δισκία βιταμίνης C, άλλα κάτι γρανίτες ξυλάκι που τις αγοράζαμε μόνο όταν είχε ξεμείνει ο παγωτατζής από το καλό πράγμα. Το ίδιο βέβαια συμβαίνει και στο orange tart μόνο που εδώ η ξεκάθαρη χημικίλα είναι τόσο υπέροχη που θέλεις να το πιείς το υγρό, θέλεις να λουστείς με αυτό και να πλύνεις τα δόντια σου και το βράδυ να το πάρεις μαζί σου στο κρεβάτι να κοιμηθείτε παρεούλα. Στις πρώτες τζούρες βέβαια δεν μου άρεσε καθόλου (μου έμοιαζε πικρό και ξινό) αλλά μετά από λίγη ώρα κατάλαβα ότι έχω ήδη πάθει βαρύ coup de foudre. Έχει βέβαια κάποιες νότες ξινόπικρες αλλά εκτός του ότι κάνουν την γενική αίσθηση λίγο πιο πικάντικη, τις καλύπτει αμέσως αυτή η υπέροχη γλύκα που μένει στο στόμα σου μετά την εκπνοή. Για την ακρίβεια, μένει στο πίσω μέρος της γλώσσας προς τον ουρανίσκο...  8)

Ξέρω ότι τους περισσότερους τους ενδιαφέρει να μάθουν αν το υγρό σου δίνει την αίσθηση της τάρτας όπως το αρχικό lemon tart και ομολογώ πως κι εμένα το ίδιο με ενδιέφερε. Να πω λοιπόν πως αντί για τάρτα, ζύμη ή μπισκότο εγώ αντιλαμβάνομαι μία κρέμα... Ίσως να ήταν κι αυτός ένας λόγος που στην αρχή δεν μου άρεσε το υγρό γιατί προφανώς περίμενα την μαγική τάρτα του lemon tart, την οποία σε καμία περίπτωση δεν κατάλαβα. Η κρέμα όμως αυτή είναι τελικά όλα τα λεφτά και το μόνο άλλο υγρό που διαθέτει τόσο ωραία κρέμα είναι το παπαγαλόζουμο Νο.2 (Blue Spirit).

Διαφορετικό λοιπόν υγρό από το lemon tart (πολύ, κατά την ταπεινή μου άποψη) αλλά μια κατηγορία κι αυτό από μόνο του. Προσπάθησα φυσικά και ρινικές εισπνοές να κάνω και να πάω τον ατμό στο πίσω, αριστερό τεταρτημόριο της γλώσσας μου αλλά για άλλη μία φορά δεν τα κατάφερα οπότε όλα όσα γράφω είναι συμπεράσματα από συμβατικές, κλασικές τζούρες, και MTL και DL. Κυρίως όμως DL, σε χαμηλά (10) και μεσαία watts (30).

Είπα ότι έχω πάθει ζημιά με αυτό το υγρό;  :love_hearts:

                                                                                                                 
ΥΓ. Το υγρό εγώ το άφησα να ωριμάσει έναν μήνα ακριβώς! Δε πα να λένε...

ΥΓ2. Σκέφτηκα αρχικά να μην ποστάρω αυτό το κείμενο σήμερα και να περιμένω μερικές μέρες να δω πως θα τα πάω με το orange tart. Μετά όμως σκέφτηκα ότι δεν πειράζει και ν’ αλλάξω γνώμη αύριο. Πρώτη φορά θα ‘ναι;  :nope:


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #191 στις: Μαρτίου 23, 2018, 17:12 »
Κωνσταντίνε δεν ξέρω τι λές εσύ αλλά θα ενδιέφερε πολλούς ένα νήμα με την Top 10 λίστα σου.   ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #192 στις: Μαρτίου 23, 2018, 17:17 »
Το ποστάρω κάθε τόσο το top-10 μου Βασίλη. Στο νήμα 'τι υγρό ατμίζετε τώρα;' (ή κάπως έτσι...). :yes:


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #193 στις: Μαρτίου 23, 2018, 17:18 »
Νήμα μόνο με 10 υγρά δεν μπορεί να κάνει. Μήνα ίσως, αλλά και πάλι με πολύ ζόρι.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Dinner Lady shake and vape
« Απάντηση #194 στις: Μαρτίου 23, 2018, 18:30 »
Κώστα έχεις πάθει,[member=7454]Cruiser79[/member] ...ή μου φαίνεται  :laugh1:...
:thumpup: :thumpup:...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271204 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos