vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

MilkShake & Vape SNV by ECIG

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
MilkShake & Vape SNV by ECIG
« στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:06 »
MilkShake & Vape SNV by ECIG



Λοιπόν πριν  2 βδομαδούλες  έπεσε στα χέρια μου ολόκληρη η σειρά milkshake της εταιρείας.Όλα περιέχουν 15 Ml αρωματάκια και
εμείς προσθέτουμε βάση της αρεσκείας μας για να φτιάξουμε 60ml έτοιμο υγρό.

Οι δοκιμές θα γίνουν σε ηλεκτρονικό mod με bonza RDA 2πλων αντιστάσεων crazywires alien ni80,3αρι πυρήνα, 0,20Ω
και σε μηχανικό μονομπάταρο squonk με gorge RDA μονής αντίστασης fused 2*28/36 της coilology,3αρι πυρήνα, 0,55Ω

Και πάμε στο πρώτο και πιο περίεργο

Snigger

Το site της εταιρείας δίνει της εξής περιγραφή :

Έχεις μπλέντερ; Ώρα για παιχνίδι, κάντο και στο σπίτι σου! Σοκολάτα και βούτυρο κακάο λιωμένα και ριγμένα στο μπλέντερ.
Πετάμε μέσα μερικά φουντούκια μαζί με ξανθιά ζάχαρη. Με λίγο μαύρο πιπέρι θα δώσουμε πικάντικη γεύση και θα ξυπνήσουν
οι γευστικοί μας κάλυκες. (το πολύ λίγο ίσως είναι αρκετό, το ‘’λίγο’’ ίσως είναι ‘’πάρα πολύ’’) Χτυπάς την κρέμα γάλακτος
μέχρι να κρυώσει, μεταφέρεις το πρώτο μείγμα σε ταψάκι, ρίχνεις την κρέμα από πάνω και την αφήνεις να κρυώσει. Την κόβεις
κομμάτια και το λες τζιαντούγια! Αλλά Milk Shake τζιαντούγια δεν έχει ξαναγίνει, γιαυτό εμείς το λέμε snigger (γελαστός)
αφού το ίδιο σε Milk Shake θα σε κάνει να γελάς σαν μικρό παιδί. Φτιάξε και το γλυκό στο σπίτι για να γελούν και όσοι δεν ατμίζουν!

...Mάθαμε και την τζιαντούγια στο χωριό,αμέ πως.Εγώ πράσινο μπουκαλάκι είδα,χαμόγελα διάβασα στην περιγραφή άλλα περίμενα.
Αντι αυτού μόλις έκανα την πρώτη τζούρα στον bonza μου ήρθε μια πιπερίλα άνευ προηγούμενου και στο τέλος ένα πολύ γλυκό
καραμελωμένο φουντούκι.Στις επόμενες τζούρες ως δια μαγείας εξαφανίστηκε η πιπερίλα και την θέση της πήρε μια πολύ γλυκιά
πραλίνα φουντουκιού .Στο ανεβοκατέβασμα των watt έπερνα χαμηλά λίγο το πιπέρι και όσο ανέβαινα έφευγε εντελώς.Kάπου εκεί
μου ήρθε και για τα καλά η γεύση του milkshake chocolate που έλεγε η περιγραφή.Στον gorge και το μηχανικό η πιπερίλα δεν
έφευγε εύκολα οπότε καταλαβαίνουμε οτι το υγρό τα θέλει τα wattακια του και τους αέρηδες για να το απολαύσουμε.
Πολύ ιδιαίτερο υγρό και σίγουρα ένα απο τα πιο ενδιαφέροντα της σειράς.Δοκιμάστε το σίγουρα,δεν έχω ξανατμίσει κάτι τέτοιο.


Δεύτερο της σειράς

Milk Punch

Το site της εταιρείας δίνει της εξής περιγραφή :

Το πιο κλασσικό Milk Shake που έγινε με γεύση σοκολάτας. Σιρόπι γλυκιάς καραμέλας βουτύρου και marshmallows, μια παιδική
δική μας συνταγή, σερβιρισμένο ζεστό! Οι πιο παλιοί θα αναγνωρίσουν το γνωστό γλυκό ‘’κορμός’’ με σοκολάτα, μπόλικο
βούτυρο, τριμμένα μπισκότα βουτηγμένα σε κονιάκ και μια δόση εσπρέσο.

Eγώ το ταΐζω στον Bonza και ατμίζω...
Kορμός σοκολάτας με το κονιάκ του και τα μπισκοτάκια του ακριβώς λες και τον τρώμε κατευθείαν απο το ψυγείο.Εξαιρετική
υλοποίηση.Το υγρό είναι ακριβώς οτι λέει η περιγραφή σε όλο το εύρως τον watt και πάνω στο μηχανικό.Απόλαυση...
Όσοι αγαπάτε το γλυκό ορμάτε.

Τρίτο της σειράς

Berry shake

Το site της εταιρείας δίνει της εξής περιγραφή :

Shake με berries, Shake με μπισκότο,Shake με τρούφα σοκολάτας,Shake με φουντούκι
Χτυπιέσαι να μην τελειώσει η μαύρη ζάχαρη που κάπου κάπου σου έρχεται. Ίσως βέβαια και να είναι η γνωστή καραμέλα
που έγινε τρίμματα και στόλισε την κορυφή.

Εδώ απο την αρχή εως το τέλος και σε οτι watt δοκίμασα μου έρχεται μια γλυκιά σοκολάτα με γλυκά berries.Όχι όμως
φρούτο αλλά τα καραμελάκια τα μαύρα κόκκινα Haribo που τρώγαμε πιτσιρικάδες( ή ακόμα και τώρα ).Δεν είμαι fun των
berries αλλά το συγκεκριμένο το ατμίζω αρκετά άνετα.Στον Gorge που έχει λιγότερο αέρα τα καραμελάκια έρχονται αρκετά
 μπροστά και αυτό το κάνει αρκετά ενδιαφέρον για τα γούστα μου.Δοκιμάστε το...

Τέταρτο στη σειρά

Banana Shake

Το site της εταιρείας δίνει της εξής περιγραφή :

Η κλασσική μπανάνα της eCig σε μια εκδοχή που όπως κάθε φορά έτσι και τώρα έρχεται να συνεχίσει την επιτυχία των συνταγών
με μπανάνα. Με αρώματα και γεύση σε πλήρη τάξη και αρμονία, δίχως υπερβολή σε ένα μπουκάλι υπάρχει μια προσωπικότητα
ξεχωριστή! Επιλέγοντας τον ατμοποιητή που ταιριάζει στην περίσταση, η προσωπικότητα αλλάζει και το απλό Banana Shake γίνεται
πολυπρόσωπο και βγάζει πότε μπισκότο και πότε κάποιο ηδύποτο, κάτι σαν να έχουμε βουτήξει την μπανάνα σε κονιάκ.
Άλλοτε μοιάζει με Milk Shake τιραμισού , ιδιαίτερα σε subhom και αεράτους αφού ‘’περάσει’’ η μπανάνα που πάντα είναι σε πρώτο πλάνο.


Eδώ με το που άνοιξα το μπουκάλι μια πολύ έντονη μυρωδιά μπανάνας μου έσπασε την μύτη και μου θύμιζε αρκετά το κλασσικό παγωτό
φάτσα μπανάνα - σοκολάτα .Το ταΐζω στο Bonza ,παίρνω τζούρα...ε καμία σχέση με αυτό που περίμενα απο την μυρωδιά.
Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το banoffee γνωστού ζαχαροπλαστείου της περιοχής μου.Το αλκοολικό στοιχείο της
περιγραφής της εταιρείας υπάρχει και ίσως η αμυδρή επίγευση σοκολάτας στο τέλος είναι αυτό που περιγράφουν σαν τιραμισού αλλά
banoffee και πάλι banoffee εμένα μου έρχεται.Οταν χαμηλώνεις τα watt έρχεται πιο μπροστά η μπανάνα αλλά δεν αλλάζει και πολύ
το υγρό,στον Gorge υπάρχει μια τέλεια ισορροπία και εκεί μπήκε και στο μπουκαλάκι απο κάτω του.
Συνήθως τα μπανανο υγρά μου είναι πολύ μπουχτιστηκά και δεν μπορώ να ατμίσω πολύ  απο αυτά αλλά το συγκεκριμένο μπορεί να γίνει
άνετα ένα ADV και είναι το πρώτο που θα καταναλωθεί.Το προτείνω για δοκιμή τουλάχιστον σε όλους τους γλυκατζήδες .

Πέμπτο και τελευταίο

Frozen Pink Panties

Το site της εταιρείας δίνει της εξής περιγραφή :

Μικρά κομμάτια κατακίτρινα και πολύ ώριμα καραμελωμένα λεμόνια, ροζ φράουλες που τρέχει πάνω τους η ζεστή καραμέλα, όλα κρυστάλλινα
και λαμπερά, στρωμένα όλα μαζί πάνω σε τάρτα πλούσιας βανίλιας. Σε μεγάλο ποτήρι και από πάνω Milk Shake δροσερού λεμονιού.

Mε το που ανοίγεις το μπουκαλάκι η λεμονοφράουλα σου σκάει στην μύτη.Στην τζούρα ένα δροσιστικό και γλυκό σορμπέ λεμόνι φράουλα
απλώνεται στον ουρανίσκο.Ίχνος χημικίλας που χαρακτηρίζει κάτι τέτοιες υλοποιήσεις υγρών δεν εμφανίστηκε όπου και να το έπαιξα το υγρό
και με λιγότερο αέρα πήρα περισσότερη ένταση στην φράουλα.Απο τα καλύτερα του είδους που έχω δοκιμάσει .Η τάρτα βανίλιας που λέει
στην περιγραφή η εταιρεία έρχεται στο τέλος κάθε τζούρας και σβήνει αυτό το γλυκόξινο που παίρνουμε στην εκπνοή κάθε τζούρας.

Αυτά απο εμένα,μια πολύ ενδιαφέρουσα σειρά για τους γλυκατζήδες και ακόμα μια πολύ καλή υλοποίηση απο Έλληνες σεφ  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2018, 07:50 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:24 »

"...banoffee..." "...λεμονοφράουλα..."


Λέξεις κλειδιά. Αν δεν ήταν Δευτέρα θα τα είχα ήδη αγοράσει! :yes:

Κατά τα άλλα, πολύ σοκολάτα αδελφάκι μου... :o


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:26 »
Μην νομίζεις οτι βγαίνει και πολύ.Πιο έντονη στο snigger θα έλεγα.Πραλίνα φουντουκιού στο φουλ

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:36 »
Τα υγρά είναι για τρελή ενδοπαλαμιακή γαλακτοταλάντωση.

Ειδικά το "Κούνα τη Μπανάνα" και το Σνίγκερ με έχουν κάνει λωλό.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:38 »
Εκτος θεματος αλλα η ECIG του 1λιτρου γλυκερινη λεει τιποτε? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:45 »
Προσωπικά αυτή χρησιμοποιώ κοντά ένα χρόνο τώρα. Μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 18:50 »
τώρα που με ξελίγωσες θα με κανεις να τρέχω στο περιστέρι :-[

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 19:41 »
Ωραια θα βαλω και ενα snigger,με την γλυκερινη για την λυγουρα.Ευχαριστω  :)

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 20:47 »
Εκτος θεματος αλλα η ECIG του 1λιτρου γλυκερινη λεει τιποτε? :confused1:
ειναι πολυ καλη ......... και αν την ατμισης στον armed (γευσαρα) ..........

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 00:12 »
Όταν ακούω σοκολάτα με πιπέρι (οποιοδήποτε πιπέρι, ακόμα και Habanero) κάτι παθαίνω.

Στα πολύ σοβαρά υπόψιν το Snigger για δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 07:47 »
ειναι πολυ καλη ......... και αν την ατμισης στον armed (γευσαρα) ..........
Επειδή αυτή την στιγμή ατμίζω το Snigger στον armed θα σας συνιστούσα να μην το κάνετε.Δεν κάνει το υγρό για τανκάτο...πιπέρι,πιπέρι και μια γλυκάδα ελάχιστη στο τέλος.Χάνει πολύ...

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 09:06 »


Όταν ακούω σοκολάτα με πιπέρι (οποιοδήποτε πιπέρι, ακόμα και Habanero) κάτι παθαίνω.

Τι να κλ@σει το Habanero... Εδώ είσαι:

https://flowerstore.gr/kayteres-piperies-sporoi/trinidad-scorpion-pepper-powder

Ανοίγεις το σακουλάκι στην κουζίνα, και κλαίνε στο σαλόνι.

😜


Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 10:48 »
Aραγε σε Ναυτιλο 2 θα παίζει καλά?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 12:56 »
Έχω ναυτίλους 2 σπίτι του πατέρα μου.Το snigger σε ενδιαφέρει να μάθεις πως παίζει [member=4680]marinico[/member];

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 12:59 »
Να πάρει. :-\
Δεν καταλαβαίνω τα υγρά που θέλουν μπουριά. Και μου φάνηκε ενδιαφέρον αυτό με το πιπέρι.
Αλλά αν στους Phenomenon δεν δίνουν αυτό που δίνουν στα πολλά watt, προσπερνάω κι εδώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110844 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160064 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530898 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801712 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41027 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet