vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

220 επισκέπτες, 8 χρήστες
Aoratix, dkostas, aragiannis, I.P, Jorge, athmichalop, danys620, djfloor

Twitter

Ace mod by Jura Mods

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Ace mod by Jura Mods
« στις: Ιανουαρίου 15, 2018, 22:36 »
Χαιρετώ την παρέα.

Οπως ήδη έχω αναφέρει ..θα κάνω μεμονομένες παρουσιάσεις μόνο σε ατμιστικά προϊόντα ..που μου έχουν τραβήξει την προσοχή..

..αυτή την φορά πρόκειτε να αναφερθώ σε ένα 3d (..με πλακέτα) Ελληνικό μοντάκι ..που είδα γιά πρώτη φορά πρίν από δύο βδομάδες, στα χέρια φίλου συνατμιστή στο Περιστέρι.

Αφού του ζήτησα να το κρατήσω και να το δοκιμάσω για λίγο (..μου άρεσε το grip, το βάρος και η αφή του) ..ζήτησα περισσότερες πληροφορίες για αυτό.

Με έφερε λοιπόν σε επαφή με τον κατασκευαστή του (..Νίκος Μιχελάκης λέγεται το παλικάρι που τα φτιάχνει) ..και κανονίστηκε ραντεβού ..για να αγοράσω ένα.

Πράγματι το ραντεβού πραγματοποιήθηκε μετά από λίγες μέρες ..όπου και προέβη στην αγορά του (..την οποία όχι μόνο δεν μετάνιωσα ..αλλά είναι και ο λόγος που κάνω το παρόν post).

Αρκετά όμως με την "εισαγωγή" ..και πάμε στο δια ταύτα..

Πρόκειτε για ένα 3d mod με ατσάλινο σωλήνα (..που του προσδίδει μία elegant εμφάνιση) ..κατασκευασμένο εξ ολοκλήρου από Ελληνικά χέρια ..χρησιμοποιώντας όμως.. πολύ καλές πρώτες ύλες.

Τα υλικά του είναι:
α) 3d amphora am3300 http://ws.eastman.com/ProductCatalogApps/PageControllers/ProdDatasheet_PC.aspx?Product=71104597&sCategoryName=Generic

β) Πλακέτα dna75 http://www.modmaker.co.uk/Evolv-DNA75?search=dna75

γ) Σωλήνας ss από modmaker http://www.modmaker.co.uk/MM-18650-Battery-Tube-Stainless-Steel?search=tube

δ) Πόλος source 510 black 22mm από stelthvape http://www.stealthvape.co.uk/SOURCE-22MM-FLAT-BK

και ε) Κουμπιά και αυτά από stelthvape http://www.stealthvape.co.uk/electronic-cigarette-mod-parts/actuators/2.4MM-FLUSH-ACTUATOR-SET

Οι διαστάσεις του είναι: 85mm ύψος, 38mm μήκος και 25mm πλάτος ..και το βάρος του στα 111gr (..κενό)

..και μερικές φωτογραφίες:



..και με δυνατότητα σχεδίου - ονόματος - η οτιδήποτε άλλο (..κατόπιν συνεννόησης)




Αυτά πρός το παρόν (..μόλις έκανε και σεισμό) και καλά να περνάμε!!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 00:49 »
[member=9983]Varaderum[/member], καλησπέρα και πάντα καλοάτμιστο το νέο σου απόκτημα. Η πλακέτα ήταν δική σου επιλογή; επίσης, είχες κι άλλες έτοιμες επιλογές ως προς τον σχεδιασμό; 

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 10:23 »
Καλημέρα Joe (..σε ευχαριστώ).

Προς το παρόν έχει την dna 75 πλακέτα ..αλλά θα βγει και με 75c, sx475 & dicodes f80.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 10:34 »
[member=9983]Varaderum[/member] ευχαριστουμε για την παρουσιαση. οντως πολυ ενδιαφερον και ωραιο mod. 
Θα μπορουσες να μας αναφερεις και την τιμη του, να εχουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα;

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 10:59 »
Γιωργο καλημερα, πολυ ομορφο, καλοατμιστο σου ευχομαι. Αν μπορεις πες μας και μια τιμη.!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 12:20 »
Η τιμή του είναι στα 170 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 18, 2018, 13:21 »
Να συνυπογράψω κ γω τα γραφόμενα του Varaderum για το μοντάκι.το είχα κ γω πριν λίγες ημέρες στα χέρια μου κ όντως φαίνεται για ένα πολύ μικρό κ ελαφρύ  αλλά ταυτόγχρονα σου δίνει πολύ καλή αίσθηση στιβαρότητας.πολύ ζεστό κ φιλικό στο χέρι το υλικό του(παρ'όλο που δεν είναι ξύλο)κ αυτό οφείλεται στην τελική  επεξεργασία κ στο φινίρισμα που έχει κάνει ο κατασκευαστής. κ αν σκεφτούμε ότι μπορούμε να βάλουμε κάποιες από τις καλύτερες πλακέτες που κυκλοφορούν στην αγορά κ να το διακοσμήσουμε με ότι χάραγμα θέλει ο καθ'ένας ,πιστεύω είναι μια πολύ αξιόλογη λύση για κάποιον που θέλει ένα custom μοντάκι από ελληνικά χέρια.

Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 21, 2018, 16:03 »
τελική  επεξεργασία κ στο φινίρισμα που έχει κάνει ο κατασκευαστής
Στα specs του υλικού αναφέρεται ότι πρόκειται για filament. Όντως έχει κάνει καλή δουλειά (για δεδομένα filament) στο φινίρισμα στις μεγαλύτερες επιφάνειες. Κατ'εμέ όμως, οι αγριάδες στα φιλέτα στην κορυφή του mod δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, όπως και το βαθούλωμα στη μια παράπλευρη επιφάνεια του mod χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 19:59 »
Στα specs του υλικού αναφέρεται ότι πρόκειται για filament. Όντως έχει κάνει καλή δουλειά (για δεδομένα filament) στο φινίρισμα στις μεγαλύτερες επιφάνειες. Κατ'εμέ όμως, οι αγριάδες στα φιλέτα στην κορυφή του mod δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, όπως και το βαθούλωμα στη μια παράπλευρη επιφάνεια του mod χαμηλά.

Εχεις δίκιο για τις προφανείς ατέλειες που φαίνονται σε αυτές στις φωτογραφίες φίλε μου (..αυτά ήταν τα δύο πρωτότυπα που είχε μαζί του την μέρα που συναντηθήκαμε ..και αυτά έβαλα, για να πω για τις επιλογές που υπήρχαν μέχρι πρότινος).

Στο δικό μου, τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα {..και από ότι γνωρίζω, έτσι πλέον θα βγαίνουν (..τελικό σχέδιο - φινίρισμα)}.












..προσωπικά, είμαι ευχαριστημένος (..κοινώς.. με έχει βολέψει).

Υ.Γ. ..πάντως το samsung s8 plus ..βγάζει υπέρ αναλυτικές φωτογραφίες ...ε!!!
{Sorry για τις τριχούλες (..γατάκια στο σπίτι γαρ)}.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2018, 21:19 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 22, 2018, 22:27 »
Όντως καμία σχέση.
Αυτό που έχεις στα χέρια σου είναι σαφώς καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 00:26 »
Ρε παιδιά, σόρι κιόλας αλλά μόνο εγώ δεν συμπαθώ καθόλου αισθητικά αυτό τον ατσάλινο σωλήνα στην πλευρά του μοντ? Μόνο εγώ το προτιμώ full box?

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 00:49 »
Το βγαζει ο κατασκευαστης και με carbon σωληνα και ελαττωνεται η αντιθεση που κανει το μαυρο πλαστικο με το ss ή το brass.  Παντως εμενα και ετσι μου αρεσει πολυ, αλλωστε το σχεδιο με το σωληνα στην πλατη ακολουθειται απο πολλους moders Ελληνες και μη ακομα και τους απο τους πιο high end βλεπε geppetto clz κλπ.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 08:04 »
Ρε παιδιά, σόρι κιόλας αλλά μόνο εγώ δεν συμπαθώ καθόλου αισθητικά αυτό τον ατσάλινο σωλήνα στην πλευρά του μοντ? Μόνο εγώ το προτιμώ full box?

Καλημέρα Τρύφωνα.

..όλα υποκειμενικά και θέμα γούστου είναι βέβαια, αλλά θεωρώ ότι είναι ποιό "elegant" σε αυτή την μορφή.

Ο σωλήνας για εμένα του προσδίδει ένα "κύρος" και το κάνει και ποιό όμορφο - διαφορετικό.. από τα άλλα 3d "κουτάκια" (..παίζει να είναι και το μόνο με σωλήνα).

Επιπλέον στο σημείο του σωλήνα οι διαστάσεις του mod είναι ακόμα λεπτότερες ..οπότε πάει και "κουμπώνει" η παλάμη ..η τα δάχτυλα (..αναλόγως πως το κρατάς) ..και δίνει καλύτερη και ποιό "άνετη" αίσθηση grip.

Ξαναλέω ότι όλα θέμα γούστου είναι ..αλλά εμένα (..και έχουν περάσει πάρα πολλά μοντάκια από τα χέρια μου) ..με έχει βολέψει τα μάλα!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:15 »
Ρε παιδιά, σόρι κιόλας αλλά μόνο εγώ δεν συμπαθώ καθόλου αισθητικά αυτό τον ατσάλινο σωλήνα στην πλευρά του μοντ? Μόνο εγώ το προτιμώ full box?
Όχι δεν είσαι μόνος.
Και εγώ δεν γουστάρω καθόλου τον σωλήνα, ειδικά τον ατσάλινο SS.
Παραδόξως αισθητικά αρέσει σε πολλούς...
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ace mod by Jura Mods
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 13:01 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ συμφωνώ με τον κύριο Διαχειριστή και τον ακριβοθώρητο κύριο netsplit. Το συγκεκριμένο μοντ είναι πολύ όμορφο, όμως όσο αφορά τον συγκεκριμένο σχεδιασμό που (ίσως) έχει επικρατήσει με τον ss σωλήνα, δεν το επιλέγω εύκολα κι εγώ, π.χ. θα επέλεγα πιο εύκολα ολόκληρο ξύλο ως επένδυση. Βέβαια, καθαρά θέμα γούστου είναι όλο αυτό που συζητάμε. [/justify]


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos