vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 7 χρήστες
lounik, swtos, maprix, giorgos1999, Milarepa, Tem, aalex

Twitter

GG Tilemahos Armed Eagle

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
GG Tilemahos Armed Eagle
« στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 19:54 »
Tilemahos Armed Eagle by IMEO

Με τα πολλά πήρα στα χέρια μου το νέο δημιούργημα του ΙΜΕΟ. Είναι ένας όμορφος ατμοποιητής που σχεδιαστικά μοιάζει με τον Armed. Τον πήρα σε γυαλιστερό 23mm αν και θα προτιμούσα τον μεγαλύτερο των 25mm που δεν ήταν διαθέσιμος. Με βάση τις προδιαγραφές του TPD έχει χωρητικότητα 2ml η οποία όμως αυξάνεται όταν αφαιρεθεί ο reducer στα 4ml (5ml ο 25mm).

Ο ατμοποιητής έρχεται σε ένα λιτό λευκό κουτί που έχει το logo, το όνομα και άλλα στοιχεία με χρυσά γράμματα. Στο πίσω μέρος υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με διάφορα στοιχεία (μοντέλο, προφυλάξεις, προδιαγραφές, κλπ). Δεν έχει την πολυτέλεια του Skyline (άλλη κατηγορία τιμής), ούτε το κάτι ιδιαίτερο του Phenomenon (μαγνητικό κλείσιμο, θήκη, κλπ).


Στο εσωτερικό θα βρούμε τον ατμοποιητή, λίγες οδηγίες χρήσης σε 6 γλώσσες (τα Ελληνικά εννοείται ότι περιλαμβάνονται) και ένα σακουλάκι με ανταλλακτικά (o-rings, πόλο με τρύπα αέρα 1,5mm, ένα αξονάκι 6mm – για στρίψιμο αντιστάσεων λέει στην ιστοσελίδα ενώ στην πραγματικότητα είναι βοηθητικό για ξεμοντάρισμα της βάσης, περισσότερα μετά – ένα πλαστικό κοντό αξονάκι με σπείρες 510 για βοήθεια στο στήσιμο και μια αντίσταση ζιρκονίου (springomizer) 0,35mm – 1,4Ω).
Η FabVape βάζει και μια 3D τυπωμένη βάση με το logo της για το στήσιμο η οποία αφού με παίδεψε αρκετά μπήκε πίσω στο κουτί!
 

Ο ατμοποιητής με εντυπωσιακό γυαλιστερό φινίρισμα με το logo GG στο tank και το EAGLE κάτω από το drip tip στον ρυθμιστή υγρών. Το μέταλλο που έχει χρησιμοποιηθεί φαίνεται ότι είναι ανοξείδωτο ατσάλι 304. Μια παρατήρηση που είχε γίνει όταν πρωτοκυκλοφόρησε ήταν  ότι επειδή η λέξη καταλαμβάνει όλη τη διάμετρο, το πρώτο και το τελευταίο Ε είναι συνεχόμενα ενώ θα μπορούσε να υπάρχει μόνο ένα Ε ή κάποιο διαχωριστικό. Ο ΙΜΕΟ συμφώνησε, αλλά ο ατμοποιητής είχε μπει ήδη στην παραγωγή.
 
 
Το ύψος του ατμοποιητή με το drip tip είναι 64,44mm (53,95mm χωρίς), η διάμετρος 23mm. Tο βάρος δεν το μέτρησα γιατί πρόλαβα και τον γέμισα! Δεν υπάρχει εξωτερική ρύθμιση αέρα και παρά το ότι στην αρχή φαίνεται περίεργο η άποψη του ΙΜΕΟ είναι ότι ο αέρας καθορίζεται από την ποσότητα που μπαίνει κάτω από την αντίσταση και όχι από το πόση μπαίνει από εξωτερικό ρυθμιστή. Αυτό φαίνεται σωστό για κάποιους ατμοποιητές.
 
Ακολούθησε η αποσυναρμολόγηση η οποία είναι πανεύκολη και με λογική σειρά (ειδικά αν δείτε το λεπτομερέστατο βίντεο του ΙΜΕΟ. Ο θετικός πόλος συνδέεται με την έξοδο του αέρα στην αντίσταση και μπορεί να αλλαχτεί χωρίς να διαλύσεις όλο τον ατμοποιητή. Στην συσκευασία είναι φορεμένος ο 2mm. Αν βγάλεις τελείως το pin του αέρα πάει στα 5mm (όλη η διάμετρος του πόλου). Για όσους ξέρουν τον Armed, υπήρχε ένα εξαρτηματάκι στην καμπάνα για την αποφυγή εξόδου υγροποιημένου ατμού από το drip tip (spit control). Αυτό έχει φύγει από κεί και έχει πάει στην βάση του drip tip.
 

Αυτό που με παραξένεψε ήταν το κομμάτι που βάζεις την αντίσταση που ενώ φαίνεται ότι μπορείς να ξεβιδώσεις την βίδα με τις γραμμώσεις που υπάρχει (όπως και στον Armed), ήταν αδύνατο να γίνει με το χέρι. Στο βίντεο λέει ότι δεν την λύνεις, αλλά άντε που η FabVape πουλάει ανταλλακτικά τους 2 μονωτήρες που υπάρχουν! Επικοινωνία, ξεβιδώνει με πένσα (!) και κόντρα στο πάνω μέρος στις υποδοχές που υπάρχουν με το αξονάκι των 6mm. Αυτό μπαίνει οριακά (και αφού βγουν οι 4 βίδες), οπότε χρησιμοποίησα το αντίστοιχο αξονάκι ευθυγράμμισης του Calix.
 
   

Το δακτυλίδι που στηρίζει την βάση των αντιστάσεων έχει στο εσωτερικό του από κάτω 4 εγκοπές από τις οποίες η μία έχει 2 σημάδια δεξιά και αριστερά. Ο λόγος είναι ότι επειδή αν μπει κανονική αντίσταση κοιτάει σε άλλη κατεύθυνση απ’ ότι αν μπει springomizer (90ο), η βάση πρέπει να κουμπώσει με τα 2 σημάδια να κοιτάνε την κατεύθυνση της αντίστασης (λίγο δεξιά, λίγο αριστερά, κουμπώνει). Η αλλαγή pin και αντίστασης μπορούν να γίνουν χωρίς να αδειάσει το τανκ.
 

Ακολούθησε η συναρμολόγηση και το στήσιμο. Μπήκε το 1,5mm pin. Έβαλα 6 σπείρες Resistherm (NiFe30) 0,28mm σε πυρήνα 2,5mm – αντίσταση 0,41Ω. Η αντίσταση μπήκε χαμηλά, στο ύψος του springomizer. Το στήσιμο με ταλαιπώρησε γιατί παρά το ότι το σύρμα ήταν λεπτό οι βίδες το κλώτσαγαν εύκολα λόγω μικρού κεφαλιού. Ο Θανάσης λέει ότι είναι φαρδιές, θα μπορούσαν πάντως να είναι φαρδύτερες. Τελικά η αντίσταση βγήκε ψιλοστραβή, αλλά στο επόμενο στήσιμο θα την ισιώσω! Για το βαμβάκι (Cotton Bacon) ακολούθησα αρχικά την οδηγία του βίντεο (1,5cm από κάθε πλευρά) αλλά ήταν πολύ σφικτό  και το πήγα στο 1cm. Οι άκρες μπαίνουν αφράτες στην βάση. Υπάρχει δυνατότητα (σαν συνδεσμολογία) να μπουν 2 αντιστάσεις στις 4 βίδες, αλλά θα είναι μακριά από το pin του αέρα. Η δυνατότητα τοποθέτησης μίας αντίστασης σε 2 πιθανές θέσεις μπορεί να βολέψει τους αριστερόχειρες.
 
 
 

Πότισμα με ELF Supreme (σκόπιμα), δοκιμή ατμοποίησης καλή, τελικό δέσιμο, γέμισμα (από πάνω και χωρίς να βγει τελείως το δακτυλίδι), κλείσιμο. Ρύθμιση υγρών στις 2 στροφές (μπορείτε να βάλετε σημάδι σε ποιο γράμμα του EAGLE αντιστοιχεί το GG για να ξέρετε πόσο γυρνάτε – προσοχή στο διπλό Ε) Ο Αρματωμένος Αετός μπήκε σε ένα dicodes no6 στα 14W και ακολούθησε μπουρλότο!
 


Θα σας πω ένα τανκ μετά τί αίσθηση είχα (βελτιώθηκε κατά πολύ). Σχέση με τον Armed: καμία (το έλεγε ο Θανάσης αλλά είχα αμφιβολίες). Πλούσιος ατμός, σαφώς πιο αναλυτική γεύση με πιθανά λίγο περισσότερη κατανάλωση (λογικό αφού με ίδιο στήσιμο βγάζει περισσότερο ατμό). Παρ’ όλα αυτά, κάτι μου θύμιζε (το σκόπιμο Supreme που είπα). Θα την κάνω την «ιεροσυλία». Παιδιά, μου θύμισε πολύ τον Phenomenon Lite στο ίδιο στήσιμο με όλες τις τρύπες ανοικτές. Όσο δε τέλειωνε και το δεύτερο τανκ, έμοιαζε όλο και περισσότερο! Περί γεύσεως όμως ουδέν σχόλιο…
 
Συμπερασματικά είναι ένας εξαιρετικός ατμοποιητής που μπορεί να δει στα ίσια τον high end ανταγωνισμό. Μπράβο στον Θανάση για ένα εξαιρετικό προϊόν. Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να τον αποκτήσει κανείς γιατί αξίζει κάθε λεπτό από τα ευρώ που κοστίζει.
 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 20:16 »
Θαυμάσια παρουσίαση [member=20409]redortho[/member]. Τέλειο φωτογραφικό υλικό και κατατοπιστικότατο. 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω όμως να κάνεις μια διευκρίνιση. Δεν κατάλαβα απολύτως την παράγραφό ως προς την "ιερόσυλη" σύγκριση. Στην αρχή της παραγράφου φαίνεται ότι μιλάς για γεύση, αλλά εν τέλει καταλήγεις με ουδέν σχόλιο και με μπέρδεψες.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 20:44 »
Προφανώς το είπα λίγο "περίεργα". Αναφέρομαι στο ότι σε κάποιους μπορεί να μην περνάει καν απ' το μυαλό τους η πιθανότητα να υπάρχει ατμοποιητής πιό ή έστω εξίσου γευστικός με τον Phenomenon, αλλά εγώ τον συγκρίνω αν και αναγνωρίζω ότι η γεύση και τα γούστα είναι πολύ διαφορετικά στον καθέναν μας και φυσικά είναι απολύτως σεβαστά.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 20:45 »
Έγινε, αυτή την διευκρίνιση ήθελα :) 

Προφανώς και η γεύση είναι υποκειμενική, οπότε αρκεί ότι αποκαλείται γευσάτος από έναν ατμιστή που ξέρει τι λέει. Από κει και πέρα ο καθείς έχει την δική του άποψη για το ζήτημα. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 21:42 »
Εσένα περίμενα...για την παρουσίαση ή τον Joe.  :))
Ολική επαναφορά λοιπόν και μετά από αρκετό καιρό, αποφάσισα να επανέλθω στον Τηλέμαχο.
Εγώ βέβαια ήθελα τον 23άρι και ανέμενα με υπομονή. Εδώ και μία εβδομάδα του έχω βγάλει την πίστη, και φυσικά δικαιώθηκα για την επαναφορά μου, φυσικά φρόντισα να γεμίσω και ανταλλακτικά για να έχω ;)
Έχουμε και λέμε λοιπόν αν και έχουν αναφερθεί τα περισσότερα από τον υπέροχο παρουσιαστή (Redortho το έχεις προχώρα :thumpup:).
Οι καινοτομίες αρκετές (αλλά αυτός είναι ο ΙΜΕΟ) άραγε σε πόσους ατμο μπορείς να αφήσεις το τανκ με τέτοια άνεση χωρίς σταγόνα διαρροής και φυσικά με άνεση μπορείς να κάνεις τα πάντα στο στήσιμο, να καθαρίσεις και τα υγρά της υγροποίησης κ.λπ.. κ.λπ................
Γεύση πάρα πολύ καλή, αλλά όταν βγάλω το drip tip με το spit back protection η γεύση ανεβαίνει και άλλα σκαλιά καθώς και η ποσότητα του ατμού.
Επίσης δοκίμασα και το πινάκι 1mm αλλά πολύ σφιχτό για εμένα, αν και είμαι της τσιγαρίσιας τζούρας, το 1.5mm είναι καλό αλλά μπορώ να το χαρακτηρίσω "χαλαρή τσιγαρίσια", πιστεύω λοιπόν ότι το 1.2mm είναι αυτό που μου πάει.

Τα υπόλοιπα θα τα λέμε εδώ με τις εμπειρίες μας.

 EDIT: Και για αυτούς που λένε ότι ο Αετός δεν βγάζει γεύση, μία δοκιμή θα τους πείσει.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 21:48 »
[justify][member=20409]redortho[/member], καλησπέρα κι από μένα, πάντα καλοάτμιστος! Εξαιρετική παρουσίαση, που ποτέ δεν θα ήταν κι όση θα θέλαμε, πιστεύω δηλαδή πως θα μπορούσαμε να μιλάμε ασταμάτητα. Σπουδαία πορεία, ελληνική υπογραφή, κι ένα όνομα που έχει ταξιδέψει παντού. Παθιασμένοι φίλοι, άσπονδοι εχθροί, κι ένας επισκευάσιμος με δυνατές καινοτομίες. Προσωπικά, κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από φίλους, πιστεύω πως ανήκει σε εκείνους τους επισκευάσιμους που δεν είναι για όλους ή τουλάχιστον όχι για περαστικούς ή δήθεν χομπίστες ατμιστές. / Ο 23άρης είναι πανέμορφος, και όρεξη να έχεις για να ανακαλύπτεις όσα υπέροχα έχει να σου δείξει. [/justify]

Και πάλι καλοάτμιστος! 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 21:51 »
Joe μάλλον είναι καιρός και εσύ όπως και εγώ να κάνεις το Μεγάλο βήμα..... ;)

Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 22:08 »
Εξαιρετική παρουσίαση doc!Έχοντας περίπου δέκα μέρες συμβίωσης με τον eagle θα πω κι εγώ από την πλευρά μου ότι είναι ένας ατμοποιητής εξαιρετικά μελετημένος ιδιαίτερα σε δύο τομείς.Στην τροφοδοσία και στη στεγανότητα.Και στα δύο αριστεύει.Από κεί και πέρα οι συνδέσεις και τα σπειρώματα είναι πραγματικά βούτυρο.Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή.(Ένα κλικ κάτω από τον Γερμανό).Εμένα δεν με πειράζει το γεγονός ότι δεν έχει ρύθμιση αέρα,αλλά την προεπιλέγεις τοποθετώντας το ανάλογο pin.Καί στον prime και στον zest σπανίως αλλάζω τρύπα.
Γέμισμα και με ποτήρι.
Ως προς το στήσιμο με το springomizer παιχνιδάκι.Για κανονική αντίσταση λίγο πιό δύσκολο από prime και zest,βαμβάκωμα πολύ εύκολο.
Ως προς το άτμισμα τώρα.Η τζούρα είνα βελούδινη και γεμάτη,το χτύπημα δε,καλύτερο από τους άλλους δύο.Για γεύση δεν μπορώ να πω ακόμη,όχι μόνο γιατί είναι υποκειμενικό ζήτημα,αλλά και γιατί δεν έχω ακόμη δοκιμάσει τα ιδια υγρά στους τρείς πραγματικά κορυφαίους ατμοποιητές που έχω αυτή τη στιγμή στην κατοχή μου.Κατά τη γνώμη μου το μόνο μειονέκτημά του είναι το μπέρδεμα που πέφτει με το μοντάρισμα του deck,του center pin και της βάσης όταν πας να στήσεις και να μετρήσεις την αντίσταση στο mod ή στη συσκευή μέτρησης,αλλά συνηθίζεται μόλις το μάθεις λίγο.
Πάντως από τις εναλλακτικές που σου δίνει για στήσιμο νομίζω ότι έχει πολλά να αποκαλύψει ακόμα στην πορεία και δεν πρόκειται να μας αφήσει να βαρεθούμε.
Αναμένουμε και την οβάλ καμπάνα όπως υποσχέθηκε ο imeo.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 22:21 »
Οι καινοτομίες αρκετές (αλλά αυτός είναι ο ΙΜΕΟ) άραγε σε πόσους ατμο μπορείς να αφήσεις το τανκ με τέτοια άνεση χωρίς σταγόνα διαρροής και φυσικά με άνεση μπορείς να κάνεις τα πάντα στο στήσιμο, να καθαρίσεις και τα υγρά της υγροποίησης κ.λπ.. κ.λπ................

O Squape E το κάνει αυτό με το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 01:18 »
[member=20529]TheMadGreek[/member]
Δεν ξέρω για τον Ε, αλλά ο Χ έχει πάει διακοπές (μάλλον μόνιμες) γιατί η περιστροφή της βάσης στις 3 θέσεις που έχει γινόταν μόνο με εργαλείο. Επιπλέον το δακτυλίδι ρύθμισης του αέρα γύρναγε στην αρχή και μετά 1-2 μέρες κόλλαγε (παρά τα διαφορετικών διαστάσεων o-rings που είχα δοκιμάσει). Καλή επομένως σαν ιδέα αλλά κακή σαν υλοποίηση. Αντίθετα ο Eagle χρησιμοποιεί την ιδέα και την υλοποιεί με επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 10:21 »
Ενταξει και ο hussar το κανει υπο την προυποθεση ομως πως ολα τα οrings του τανκ ειναι σωστα. Εδω ομως ειναι σιγουρο το πραγμα. 

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:07 »
[member=20529]TheMadGreek[/member]
Δεν ξέρω για τον Ε, αλλά ο Χ έχει πάει διακοπές (μάλλον μόνιμες) γιατί η περιστροφή της βάσης στις 3 θέσεις που έχει γινόταν μόνο με εργαλείο. Επιπλέον το δακτυλίδι ρύθμισης του αέρα γύρναγε στην αρχή και μετά 1-2 μέρες κόλλαγε (παρά τα διαφορετικών διαστάσεων o-rings που είχα δοκιμάσει). Καλή επομένως σαν ιδέα αλλά κακή σαν υλοποίηση. Αντίθετα ο Eagle χρησιμοποιεί την ιδέα και την υλοποιεί με επιτυχία.
Ο Ε δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με τον Χ. Όλα αυτά τα συστήματα είναι τελείως διαφορετικα στον Ε.
Ο Ε πιο πολύ βασίζεται στον R.
Δεν θέλω να συγκρίνω Squape E με Eagle. Δεν βρίσκω τον λόγο. Απλά ήθελα να πω ότι υπάρχουν και άλλοι ατμοποιητες από πιο πριν που έχουν την δυνατότητα πλήρους στεγανοποιησης του τανκ.

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 16:19 »
Με λεπτά σύρματα ( π.χ. 0,25 ) έστησε κανείς να μας πει εντυπώσεις? 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 17:12 »
Πάτα το κουμπί Home και λίγο πιο κάτω είναι η απάντηση

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 17:29 »
Κώστα χίλια συγνώμη φίλε. Δικό μου λάθος. Αν και έχω nife η ερώτησή μου αφορά το κανθαλ.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2018, 23:13 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1471 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12286 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520164 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap