vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, dkostas, bloodlessz, Milarepa

Twitter

Abyss Shake & Vape by paragon

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Abyss Shake & Vape by paragon
« στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 11:19 »
Εκεί που καθόμουν και έψαχνα μαύρο μπουκαλάκι για το νέο spooky του [member=17987]manajoma[/member] πέφτει το μάτι μου σε κάτι ξεχασμένα 30ml που είχα στο ράφι.
Είναι τα 4 mix and vape της νέας σειράς Abyss απο την paragon βασιζόμενη σε αγαπημένα προφίλ του γνωστού μας reviewer,κατασκευαστή,
γραμματέα του συλλόγου μας και δεν ξέρω τι άλλο Κώστα Φουρτούνη(έχουν και την γλυκιά φατσούλα του τα μπουκαλάκια  επάνω :))).
Μην μακρηγορούμε αφού δεν τα έχει κάνει κανένας αλλος review και τα έχω όλα μπροστά μου είπα ας ανεβάσω εγώ ένα σύντομο mini review
πριν τα περιλάβει όπως φαντάζομαι ο εξοχότατος κύριος Cruiser.

Για τις δοκιμές μου χρησιμοποίησα 2 spooky με Apollo(5 σπείρες 2,5 πυρήνα 40αρι kanthal 0.75Ω) και Μazarin(2πλη 6 σπείρες 40ρι Νi80 0,44Ω)αντίστοιχα




Πάμε στο πρώτο

Hounds of Hell :Ένας γευστικός συνδιασμός με Kentucky Bourbon, ψημένη καρύδα, καβουρδισμένου αμύγδαλου και βανίλιας Μαδαγασκάρης.
Με νότες από καραμελωμένη μαύρη ζάχαρη και ξύλο βελανιδιάς.


To γνωστό σε όλους μας προφίλ του castle long αλλά με τονισμένη την κρεμώδη υφή του.Σε όσους έχουν δοκιμάσει το Jerry Harvey Θα τους το θυμίσει σίγουρα.
Ο Μazarin μου τόνιζε αρκετά έντονα τις κρέμες και το αλκοολικό στοιχείο ήταν αρκετά πίσω .Ο Apollo μου έδωσε ένα κλικ παραπάνω την καρύδα.
ΚαΘόλου μπουχτιστικό και σίγουρα μια ακόμα καλή επιλογή για τους λάτρεις του προφίλ.


Δεύτερο

Dead n Gone  :Ένα παραδοσιακό Ισπανικό και Πορτογαλικό σνακ ζαχαροπλαστικής πασπαλισμένο με ζάχαρη και κανέλα, το πολύ εύγευστο Churros.

Churros στο χωριό δεν είχαμε αλλά θυμίζει έντονα τουλουμπάκι με πολύ λίγη κανελίτσα.Ωραία σιροπιαστή ζύμη και ευτυχώς δεν υπάρχει η έντονη λαδίλα
που χαρακτηρίζει τα υγρά του είδους με συνέπεια να γίνονται πολύ γρήγορα μπουχτιστικά και να μην μπορείς να κάνεις πάνω απο 2-3ml.
Ο Αpollo μου τσίμπαγε την κανελίτσα λίγο παραπάνω αλλά σε λογικά πλαίσια.

Tρίτο

Blood n Pain :Μια συνταγή για ένα γευστικό smoothie με φράουλες και μπανάνες. Ένας συνδυασμός που θα κερδίσει τόσο του λάτρεις των φρουτένιων γεύσεων
όσο και τους μη…

Smoothie λοιπόν που μου βγάζει έντονα στην εισπνοή μια άγουρη μπανάνα με μια πολύ γλυκιά φράουλα πίσω.Πολύ ωραίος και ευχάριστος συνδιασμός και εύκολα
ένα ADV υγρό για τους φρουτάκηδες.Ο Μazarin εδώ μου έδινε πολύ μπροστά την μπανάνα ενώ ο Αpollo κράταγε μια ισορροπία.

Τέταρτο

Sweet Darkness :Ένα ημικαπνικό με βάση το ρούμι και συνδυασμένο με butterscotch, μαύρη ζάχαρη και σιρόπι, ιδανικός σύντροφος για τις βραδινές
σας εξορμήσεις.

Tελευταίο και ίσως το αγαπημένο μου της σειράς είναι ένα καπνικό κατ εμέ υγρό που δίνει έντονα ένα πολύ γλυκό ρούμι απο την αρχή εως το τέλος
της τζούρας.Βαρύ σχετικά και απο τα υγρά που έχουμε στο ράφι μας πάντα με λίγη extra νικοτινούλα για τις δύσκολες βραδινές ώρες που ψάχνουμε
κάτι να συνδιάσουμε με το ποτάκι μας.Αρκετά ενδιαφέρον υγρό που αξίζει να το δοκιμάσετε.Εδώ και οι 2 άτμο μου δώσανε ακριβώς σχεδόν το ίδιο
ατμιστικό αποτέλεσμα με τον Mazarin να το δίνει λίγο πιο γλυκό


Gravedigger

Περιγραφή εταιρείας "Με βάση απο αμερικάνικα φύλλα καπνού που προστέθηκαν για να δώσουν όγκο και μια νότα απο "wild west" πάνω σε ένα παραδοσιακό όλο μετάξι γλυκό φυστικοβούτυρο "

H μυρωδιά που βγαίνει απο το μπουκάλι είναι ακριβώς λες και ανοίγεις το καπάκι απο ένα βαζάκι φυστικοβούτυρο με μια μικρή σπιρτάδα λόγω των καπνικών.

Στoν dripper βγαίνει ένα αρκετά μαλακό καπνικό που δεν το περίμενα λόγω του "wild west" της περιγραφής με μια αρκετά πιστή,γεμάτη και μαλακή μορφή φυστικοβούτυρου στην εκπνοή.Αρκετά ήπιο το καπνικό στοιχείο,χωρίς να το πολυνιώθεις και το φυστικοβούτυρο πραγματικά πολύ πιστό στην επίγευση και έντονο.
Η σπιρτάδα του μένει για αρκετή ώρα μετά την τζούρα και πραγματικά δεν θα το έβαζα στην κατηγορία των καπνικών υγρών το συγκεκριμένο.
Πιο πολύ θα το χαρακτήριζα φυστικοβούτυρο με κάτι άλλο απο πίσω...
Στον Hussar το υγρό στρογγυλεύει αλλά δεν αλλάζει ο χαρακτήρας του σχεδόν καθόλου.Θα έλεγα οτι είναι λίγο πιο έντονο το καπνικό στοιχείο στην αρχή
αλλά το κύριο του χαρακτηριστικό και η γεύση που μένει στο στόμα είναι του φυστικοβούτυρου,χάνει όμως λίγο την γλυκάδα του.
Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο στους dripper που το δοκίμασα και εκεί θα το κρατήσω γιατί μου άρεσε η έξτρα γλυκάδα του εκεί.
Άνετα μπορεί να το έχει κάποιος για ADV καθώς δεν κουράζει και πιστεύω το συγκεκριμένο θα τιμηθεί απο αρκετούς ατμιστές.
Aνοιχτόχρωμο υγρό και χωρίς κατάλοιπα στα coil
Αξίζει να το δοκιμάσετε


Forsaken Senses

Περιγραφή εταιρείας "Ετοιμαστείτε να χάσετε όλες τις αισθήσεις σας γιατί το Forsaken Senses έρχεται με ένα συνδυασμό γεύσεων που δεν το χωράει ο νους.Βάση απο ελβετική σοκολάτα (semi sweet with 50% cocao) και κομματάκια απο βερύκοκκο "

Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι σαν να έχω πάει στην κουζίνα και η μάνα μου να έχει φτιάξει το γνωστό σε όλους μας κίτρινο σπογγοειδές κέικ με επικάλυψη
σοκολάτα κουβερτούρα.
Στάζοντας το στους dripper μου και τραβώντας τις πρώτες τζούρες επιβεβαιώνεται πλήρως.Ένα λαχταριστό σώμα κίτρινου κέικ με επικάλυψη μιας όχι τόσο πικρής
όσο η κουβερτούρα σοκολάτας με μικρά κομματάκια αποξηραμένου βερύκοκκου.Αρκετά πιστό στην περιγραφή του το υγρό αν και τις πρώτες μέρες στην έκθεση
που το δοκίμαζα θα ορκιζόμουν οτι είχε πορτοκάλι μέσα αντί για βερύκοκκο.Η σοκολάτα έρχεται πρώτη στην τζούρα και στην συνέχεια απλώνεται η ζύμη του κέικ
με μια ευχάριστη γλυκάδα απο το βερύκοκκο να μένει στο στόμα στο τέλος της τζούρας.
Το ευχαριστήθηκα αρκετά με τον πρωινό μου διπλό πολλά βαρύ ελληνικό καφέ και με τα φρεντάκια μου στην δουλειά αλλά δεν είναι για όλη την μέρα πιστεύω υγρό καθώς σίγουρα θα κουράσει η τόση έντονη σοκολάτα.Σίγουρα πάντως για τον πρωινό καφέ θα τιμηθεί δεόντως
Στο eviva v2 δεν έβγαινε τόσο καλά το σώμα του κέικ και το βερύκοκκο στο τέλος δεν ήταν τόσο καθαρό.
Σε dripper θα το τιμήσω σίγουρα και αυτό
Το υγρό αν και καθαρό τα αφήνει τα κατάλοιπα του αλλά δεν θα έλεγα οτι είναι και πολλά σε σχέση με άλλα κέικ και σοκολάτες που έχω δοκιμάσει.
Υγρό για γλυκατζήδες και πολύ καλή συντροφιά για τους καφέδες λοιπόν...



ενημέρωση

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 16:39 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 11:34 »
Ωραίος!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:46 »
Με πρόλαβες!

Τα έχω κι εγώ στα χέρια μου από την έκθεση στη Θεσσαλονίκη. Έχουν ωριμάσει μια χαρά, έχω κάνει και κάτι τζουρίτσες στα πεταχτά, αλλά αναλυτικά θα τα πούμε όποτε προλάβω!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:48 »
Ήδη έχω το Sweet Darkness στο κελάρι για δέσιμο, καμμιά 15αριά μέρες θέλει σωστά; Εσύ στις πόσες τα δοκίμασες Σταύρο;

Πολύ σκουρόχρωμο το άτιμο πάντως, πολύ φοβάμαι ότι θα απαιτεί στήσιμο μετά από κάθε τανκ. :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:58 »
Kαι εγώ απο μετά την έκθεση τα έχω ,αυτά της φωτογραφίας είναι τα 30ml τα  promo.
Τα abyss κυκλοφόρησαν 60ml και χρόνο ωρίμανσης  δίνουν 15 μέρες να πούμε αλλά  κάτι 30ml που στάξαμε απο το  blood n pain οταν μας τα έδωσαν   μηδενικής ωρίμανσης απο οτι θυμάμαι ίδια γεύση με το χθεσινό είχε που ήταν μήνα Plus ωρίμανσης.

Το ρούμι  είναι μαύρο μαύρο σίγουρα θα αφήνει τα καταλοιπά του.Το έχω στον lepapillon και το squonkαρω προσωπικά

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 22:40 »
Το θέμα του promotion , πάντως , είναι ελλιπέστατο...
Σε μια ακτίνα  , γύρω στο ένα χιλιόμετρο (όλη η Ν. Ιωνία και το Ν. Ηράκλειο),
υπάρχουν 10 αξιοπρεπέστατα μαγαζιά και δεν τα έχει ούτε ένα!!
Βρίσκεις τα ΠΑΝΤΑ , πλην αυτών!
Πού πρέπει να... ταξιδέψω για να τα βρω;
Κρίμα , γιατί είναι κι ελληνικά , αν τα ξέρω τα πράγματα καλά...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 23:20 »
Tα δοκιμασα παρεα με Haku φιλου,δεν μου αρεσε κανενα  :))
Τιποτα το ουαου και αξιολογο δυστυχως :tomatos_01:

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 23:27 »
Θα 'θελα να δοκιμάσω το Hounds of Hell ,
γιατί λένε ότι κοντράρει το Castle Long. Δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 23:29 »
pol για μενα μην το βαλεις σε αμεση συγκριση με το CL,μιας και δεν νομιζω οτι πλησιαζει τη ραφιναρισμενη αισθηση του αυθεντικου.

Αλλα σαν ενα υγρο με βαση τη καρυδα μπορει να σου φανει μια χαρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2018, 23:46 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 08:19 »
Εχθές δοκίμασα ένα που δεν θυμάμαι. Είναι το churros στη γεύση και μου άρεσε πάρα πολύ. Πλούσια γεμάτη γεύση και ωραίο mouthfeel.

Edit:To Dead n gone είναι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 22:35 »
Θα 'θελα να δοκιμάσω το Hounds of Hell ,
γιατί λένε ότι κοντράρει το Castle Long. Δεν ξέρω...
Είναι ένα πάρα πολύ ωραίο υγρό.
Το να κοντράρει το castle long όμως, όχι. Ούτε απ' έξω.


Το παλιό castle long, γιατί το καινούργιο το κοντράρει ακόμα και η κάλτσα μου μετά από ημιμαραθώνιο...

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 23:07 »
Είναι ένα πάρα πολύ ωραίο υγρό.

Το παλιό castle long, γιατί το καινούργιο το κοντράρει
Τρύφωνα αυτά μου λες και με βάζεις στον πειρασμό! ;) :)
Κι αυτός που μου το είπε , ασφαλώς για το καινούργιο Castle έλεγε.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 21, 2018, 06:13 »
+1 για το sweet darkness και απο εμενα
Κανω παραθεση στον εαυτο μου για να πω οτι το sweet darkness θελει  αερατους ατμο γιατι στον prime που το εβαλα δεν μου αρεσε, ενω σε concorde και entheon ειναι πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 21, 2018, 08:49 »
Προφανώς εννοείς οτι θέλει ντριπερ γιατί αεράτους τον Le Concorde και τον Entheon δεν τους λες
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2018, 11:13 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 21, 2018, 09:09 »
Mόνο το Hounds of Hell ατμίζεται άνετα σε τανκάτο.Όλα τα άλλα τον θέλουν τον αέρα τους.Και ειδικά το Swet Darkness σε τανκάτο θα σου καταστρέψει τα βαμβάκια σε 2 ml

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13681 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 164 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR