vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 25, 2020, 16:58 »
Δεν μπήκα στον πειρασμό μετά τον Ναυτίλο κ τον Ζενίθ να δοκιμάσω κάτι άλλο.
Είναι κ οι δύο πολύ καλοί.  Ο Ζενίθ  είναι μια χαρά κ πιστεύω θα σε καλύψει μια χαρά
που τον θέλεις αεράτο.  :yes: 

Η αντίσταση κ στον Ζενίθ θέλει στην αρχή μια προσοχή ώστε να "κουμπώσει" σωστά ναι?
 Όμως είναι κάτι τόσο απλό που δεν πιστεύω να έχεις θέμα.

Το αναφέρω γιατί στην αρχή έκαψα δυο αντιστάσεις από βλακεία μου αφού δεν είχα ψάξει
τον σωστό τρόπο να βάζω την αντίσταση.  :-[ :-[ 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 25, 2020, 21:02 »
Αγγελική, λέγοντας "αεράτο", εννοείς τον Zenith Pro έτσι; Όχι τον Zlide.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 25, 2020, 23:58 »
Nομίζω zlide,zenith ειναι μονόδρομος πλέον για όποιον ξεκινάει το άτμισμα ή τους εργοστασιακούς.Σφίγγουν αρκετά,γίνονται κ αεράτοι.Πανεύκολο γέμισμα.Διαρροή ποτέ!Και από την άλλη οι ναυτίλοι με μια αντίσταση απο τον καιρό του Νώε.Μόνο ο 2ς μου άρεσε.Με τον τελευταίο παραδέχονται πόσο τους έχει ξεπεράσει η ινοκιν βάζοντας το ταιφούν μπας κ κερδίσουν κάτι.Καλό είναι όταν του την βράει κ δεν στάζει αλλά ως εκεί..

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 26, 2020, 00:19 »
H aspire έχει βγάλει την 0,7 ωμ (mesh). Συμφωνώ όμως με τη πρώτη πρόταση σου.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 26, 2020, 14:53 »
[member=14796]teargas[/member]
Να, αυτό είναι που με μπερδεύει!
Παράθεση
Nομίζω zlide,zenith ειναι μονόδρομος πλέον για όποιον ξεκινάει το άτμισμα ή τους εργοστασιακούς.Σφίγγουν αρκετά,γίνονται κ αεράτοι.
Το "γίνονται και αεράτοι".
Από όσο έχω ψάξει, οι πολλοί λένε ότι ο zlide δεν είναι αεράτος ακόμα και στην μεγάλη τρύπα εισαγωγής. Κάποιοι λίγοι όμως, λένε ότι γίνεται αεράτος!
Φυσικά εξαρτάται από την υποκειμενική άποψη του καθενός για το τι είναι αεράτη MTL. Και επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω τον zlide, καταλήγω στον PRO που είναι σίγουρα και αεράτος MTL.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 26, 2020, 15:10 »
Αγγελική, λέγοντας "αεράτο", εννοείς τον Zenith Pro έτσι; Όχι τον Zlide.
ΚαλησπΕρα  :) Εννοώ τον πρώτο Zenith Κ όχι τον Pro ναι?
Δεν τον έχω δοκιμάσει τον δεύτερο μα έχω ακούσει για διαρροές κ πάλι όμως δεν είχα καν τον παραμικρό λόγο
να τον δοκιμάσω αφού ο Zenith με καλύπτει κ έχει άνοιγμα τέτοιο που τον κάνει αεράτο κ με το παραπάνω θα έλεγα.

Για να καταλάβεις τον έχω στις δυο τελευταίες οπές κ είναι τέλειος!  :yes:
Τον Zlide ήθελα να τον δοκιμάσω μα τελικά έμεινα σε αυτούς τους δυο δλδ στον Zenith κ στον   Nautilus.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 26, 2020, 15:59 »
[member=14796]teargas[/member]
Να, αυτό είναι που με μπερδεύει!Το "γίνονται και αεράτοι".
Από όσο έχω ψάξει, οι πολλοί λένε ότι ο zlide δεν είναι αεράτος ακόμα και στην μεγάλη τρύπα εισαγωγής. Κάποιοι λίγοι όμως, λένε ότι γίνεται αεράτος!
Φυσικά εξαρτάται από την υποκειμενική άποψη του καθενός για το τι είναι αεράτη MTL. Και επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω τον zlide, καταλήγω στον PRO που είναι σίγουρα και αεράτος MTL.
Προφανώς εννοώ αεράτος για τα δικά μου γούστα που ατμίζω στις δύο τρύπες συνήθως με την 1,6.Για αυτο το αεράτο που ψάχνεις υποθέτω θα πας στην 0,8

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 27, 2020, 02:07 »
ΚαλησπΕρα  :) Εννοώ τον πρώτο Zenith Κ όχι τον Pro ναι?
Δεν τον έχω δοκιμάσει τον δεύτερο μα έχω ακούσει για διαρροές 
Καλησπέρα επειδή κι εγώ είχα μιλήσει για διαρροές ανακάλυψα σήμερα ότι μου είχε ραγίσει το τζαμάκι του. Το άλλαξα και μέχρι τώρα είναι απροβλημάτιστος.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 31, 2020, 16:18 »
Λοιπόν, προτίμησα τελικά τον Zenith Pro. Και καλά έκανα.
Δοκίμασα 2-3 αντιστάσεις και βρήκα πως η αντίσταση πoυ κάνει για τα δικά μου γούστα είναι η RDL 1.0 Ohm. Έχει τον αέρα που θέλω. Οι υπόλοιπες είναι σφιχτές για εμένα.

Έχει όλα τα θετικά που έχουν υπογραμμίσει οι προηγούμένοι, οπότε μην τα επαναλάβω.
Για αρνητικά θα πω αυτά που επεσήμανα (δεν μου άρεσαν εμένα).

1. Τα ντριπ τιπ της συσκευασίας θέλουν σχολαστικό πλύσιμο/καθάρισμα, διότι αφήνουν μια μεταλλίλα στην γεύση. Με αρωματικά υγρά ίσως να μην διακρίνεται, αλλά στην σκέτη βάση είναι έντονη. Μικρό το κακό, αλλά θα μπορούσαν να το είχαν αποφύγει.

2. Όμως δεν μου αρέσουν και τα τόσο κοντά ντριπ τιπ. Ρίχνεις "ρουφηχτό φιλί" στο καπάκι του ατμοποιητή που πάει σύννεφο. Ούτε αυτό είναι τόσο σημαντικό, αφού μπορώ να αγοράσω άλλο. Θα μπορούσαν όμως (τουλάχιστον για το MTL), να είχαν βάλει ένα μακρύτερο.

3. Πάνω σε τύπου Swag 2 μοντάκια, δεν μπορείς να αλλάξεις εύκολα την ρύθμιση του αέρα, λόγω του καπακιού της μπαταρίας. Χρειάζεται να ξεβιδώσεις λίγο τον ατμοποιητή. Ούτε και αυτό είναι σημαντικό.

4. Και σημαντικότερο, για εμένα πάντα. Έχει το 50% του χτυπήματος. Όχι σε σύγκριση με επισκευάσιμο, καθώς θα ήταν άδικη μια τέτοια σύγκριση, αλλά συγκρίνοντας με τα δύο ποντάκια Aegis Boost & Voopoo Navi mini. Φυσικά πάντα με την ίδια νικοτίνη.
Αυτά τα δύο διαόλια, έχουν το ίδιο χτύπημα με 2-3 RTA επισκευάσιμους που έχω! Αν δεν είχαν αυτές τις απαράδεκτες διαρροές, δεν θα τα άλλαζα!
Τώρα έχω ανεβάσει νικοτίνη στα 6mg, για να πάρω το χτύπημα που έπαιρνα με 3mg νικοτίνης.

Ίδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος bilis.kontogiorg

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1284 στις: Νοεμβρίου 22, 2020, 19:32 »
Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω ποια αντίσταση είναι σχετικά η καλητερη για να δώσει γεύση σε γλυκα υγρά κ χωρης να χρειαζετε κάθε μέρα αλλαγή?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1285 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 22:42 »
με ολες της αντιστάσεις που έχω δοκιμάσει στον zlide εκτος απο την 1.2 ειχανε μικρη διάρκεια ζωής την 1.2 δεν την εχω δοκιμάσει ακομα... Αν και εχω ακούσει πως ειναι η πιο καλή... 

θα ήθελα η innokin να βγάλει μια αντίσταση για zlide/zenith pro η οποία θα ειναι σαν αυτη του Sceptre pod νομίζω ειναι η πιο πετυχημένες αντιστάσεις στο συγκεκριμένο pod της innokin το χρησιμοποιώ αρκετο καιρό και εχω ενθουσιαστεί με την συγκεκριμένη αντίσταση 1.2 ohm κρατάει παρα πολυ και εχει εξαιρετική γεύση.... Πραγματικά είναι κρίμα να μην έχει ενα Z coil ακριβώς το ίδιο με του Sceptre.. καλύτερη γεύση και απο την 0.7 mesh του ναυτιλου ειχε ειλικρινά... 

αυτές που υπάρχουν η 1.2ohm όσοι την έχετε δοκιμάσει τη γνώμη έχετε;

* Για τον φίλο που ρώτησε για ποια αντίσταση να επιλέξει για γλυκά υγρά να πω οτι αν το υγρό περιέχει πολλα γλυκαντικά οτι αντίσταση και να βάλει θα θέλει αλλαγή καθε ημέρα σε αυτή την περίπτωση υπάρχουν 2 επιλογές η αλλάζεις υγρά η ασχολείσαι με επισκευάσιμο και θα αλλάζεις βαμβάκι οπότε χρειάζεται αν θελεις να ατμιζεις τα συγκεκριμένα υγρά.


Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1286 στις: Μαρτίου 02, 2021, 19:26 »
καλησπερα σε ολους. μια απορια,στο zenith,με την 1.6-1.2 σε χαμηλα βατ μου φερνει καμμενο. βρεχω κανονικα την αντισταση πριν την βαλω, αλλα το καμμενο καμμενο. τη μπορει να φταιει

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1287 στις: Μαρτίου 02, 2021, 19:30 »
Είτε είναι πολύ παχύρευστο το υγρό που ατμίζεις, πάνω από 70% VG, είτε είναι ελαττωματική η αντίσταση / παρτίδα αντιστάσεων.

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1288 στις: Μαρτίου 02, 2021, 19:43 »
50/50, και οι 2 ελατωματικες,ξερω εγω περιεργο μου φαινεται

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1289 στις: Μαρτίου 02, 2021, 20:20 »
Εάν δεν κάνω κάποιο σημαντικό λάθος, είναι πολύς ο κόσμος που έχει δυστυχώς  παράπονα από πολλές ελαττωματικές αντιστάσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146420 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530708 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801532 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet