vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mantis039, Milarepa, dkostas, camber, npaolo, Sergios, giorgos1999, Lazy Dog

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1080 στις: Ιουλίου 10, 2019, 14:14 »
Τις αντιστάσεις όχι δεν τις πλένεις, επειδή έχω και εγώ τον ζενίθ το λύσιμο δεν γίνεται δυστυχώς, αλλά καλό πλύσιμο και στέγνωμα χρειάζεται ναι κάθε βδομάδα καλό θα ήταν. Εγώ τον έβαλα σε ζεστό νερό με corega ( τεχνητή οδοντοστοιχία ταμπλέτα) και πήρε αρκετά τις μυρωδιές από το προηγούμενο υγρό, ειδικά όταν αλλάζεις αντίσταση και υγρό μια χαρά βοηθάει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2019, 15:01 από tony1976 »

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1081 στις: Ιουλίου 10, 2019, 15:50 »
Καλησπέρα,
καινούργιος στο άθλημα εδω και δυο μήνες
Ξεκίνησα με ναυτίλο μινι, και μετα πήρα τον zlide και σωθηκα. Πολυ ωραία τζούρα
Απορώ γιατι οι φίλοι μου πρότειναν το ναυτίλο....
Με το βίδωσε-ξεβίδωσε του Ναυτιλου χάλασα και τις σπείρες του Pico x.. και αναγκαστικά πήρα και αλλο μοντ.

Αντιστάσεις παίρνω απο το μαγαζι alter ego με 2.5 ευρώ, και δεν ειχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.
Μονο την 1.6 χρησιμοποιώ. Ειχα δοκιμάσει και την 0.8 αλλά δεν μου άρεσε η αίσθηση.
Οι αντιστάσεις δεν μου εχουν πάθει τίποτα, οπως του απο πάνω. Αλλά τις αλλάζω προληπτικά.

Πλύσιμο κάνω μονο με νερό, και τον αφήνω ολο το βράδυ να στεγνώσει.


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1082 στις: Ιουλίου 10, 2019, 15:54 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δυο φορές που μου έτυχε το μπούκωμα συνοδεύονταν και από απώλεια γεύσης του υγρού, οπότε έγινε αλλαγή αντίστασης.
Επίσης, διαβάζοντας εδώ στο forum, έχω βάλει πρόγραμμα τουλάχιστον εβδομαδιαίου πλυσίματος του ατμο (λύσιμο, ζεστό νερό, μουλιασμα, στέγνωμα). Τις αντιστάσεις τις πλένουμε ή τις αφήνουμε στην άκρη?
(Sorry για τις άσχετες ερωτήσεις, αλλά ως νέος....)


Τις αντιστάσεις ναι τις αφήνουμε στην άκρη. Εγώ που ατμίζω με απλή βάση δλδ μόνο νικοτίνη κ VG έχω δει
ότι οι αντιστάσεις μου κρατάνε μέχρι κ 15 μέρες άνετα ναι?  Όμως στις 15 μέρες τις αλλάζω ακόμη κ αν δεν
έχει πέσει η απόδοσή τους.
Δεν είναι καθόλου άσχετες οι ερωτήσεις σου   :nope:
Όλοι μας στην αρχή δεν γνωρίζαμε ναι? Να μην νιώθεις άσχημα γιατί μόνο όταν ρωτάς
μαθαίνεις κ γλιτώνεις κ από πολλά λάθη  ;)  Καλή συνέχεια να έχεις με το άτμισμα.

@ Xarmani

Οι φίλοι γενικά προτείνουν ότι εκείνοι έχουν συνηθίσει ναι?
Δεν σημαίνει πως κάτι που κάνει για μένα θα κάνει κ για την φίλη μου.
Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω πώς χάλασε το mod σου βάζοντας κ βγάζοντας τον ατμοποιητή σου.

Με τις αντιστάσεις που λες είναι έτσι! Πρέπει να δοκιμάσεις ποια σου κάνει  :yes:
Για παράδειγμα  δεν μπορώ τον θερμό ατμό με τίποτα.
Χρησιμοποιώ κ εγώ πάντα τις 1.6 (Zenith)

Κ τις αλλάζω στις 15 μέρες γιατί σίγουρα είναι καλύτερα κ να σου πω ότι δεν είναι όλες οι αντιστάσεις
ίδιες. Μπορεί να τύχει να πέσεις κ σε ελαττωματικές  όπως μου συνέβη πριν λίγο καιρό.
Όμως να προσθέσω εδώ ότι παίζουν ρόλο κ  τα υγρά που ατμίζουμε πολλές φορές.
Πλύσιμο κ με μια σταγόνα fairy δεν θα βλάψει καθόλου. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2019, 16:18 από DARK ANGEL »

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1083 στις: Ιουλίου 10, 2019, 17:01 »
Μάλλον ήμουν και λιγο άγαρμπος και γιαυτο χάλασαν οι σπείρες ;  Δεν ξερω

Πάντως ο zlide είναι πολύ εύκολος στη χρήση
Και δεν μου εχει πετάξει ποτέ υγρά προς τα πάνω
Ούτε μπουρμπουλήθρες έχει
Και δεν έχει σφηνώσει, και να ψάχνω πενσα να τον ανοίξω!

θα βάλω και λιγο fairy να τονε γυαλίσω!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1084 στις: Ιουλίου 18, 2019, 22:03 »
ρε παιδια γτ μου δινει μονο με 2 τρυπες ανοιχτες γευση? αν το εχω τερμα στης 4 ειναι πολυ ατονη γευση...  δουλευω μονο με την 0.48 και στα 13W πανω σε pico x μου δινει ζεστο ατμο οπως πρεπει...! την διαβαζει 0.52ohm

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1085 στις: Ιουλίου 18, 2019, 23:03 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Εμένα η 0,48 δεν με τρελλαίνει.Είναι άτονη η γεύση των υγρών.Με τις δυο τρυπες κάπως σώζεται,αλλά οχι τίποτα το ιδιαίτερο.Με τις τέσσερις χάλια.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2019, 01:54 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1086 στις: Ιουλίου 19, 2019, 00:03 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

κατάλαβα, έχεις δίκαιο όντως είναι αρκετά άτονη και στης 2 τρύπες είναι μια πολύ καλή αεράτη mtl όχι πολύ σφιχτή...! θα ήθελα ένα κλικ ακόμα πιο σφιχτή η αλήθεια είναι... αλλα δεν έχω θέμα.. πια είναι η καλύτερη αντίσταση τελικά για τον zlide? πολύ λένε για την 1.6... δεν ξέρω είχα χρησιμοποίηση αυτή που είχε στο κουτί του αλλα κάτι με χάλαγε... ίσος να έφταιγε και το υγρό.. εσύ πια χρησιμοποιείς?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2019, 01:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1087 στις: Ιουλίου 19, 2019, 00:18 »
Καλησπέρα, για μένα η καλύτερη είναι η 0,8 ωμ στα 16-17 watt. Είχα ακούσει ότι έχει τις περισσότερες πωλήσεις παγκοσμίως. Με αυτή ατμίζω τους τελευταίους μήνες μετά από πολλές δοκιμές και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1088 στις: Ιουλίου 19, 2019, 12:02 »
κατάλαβα, έχεις δίκαιο όντως είναι αρκετά άτονη και στης 2 τρύπες είναι μια πολύ καλή αεράτη mtl όχι πολύ σφιχτή...! θα ήθελα ένα κλικ ακόμα πιο σφιχτή η αλήθεια είναι... αλλα δεν έχω θέμα.. πια είναι η καλύτερη αντίσταση τελικά για τον zlide? πολύ λένε για την 1.6... δεν ξέρω είχα χρησιμοποίηση αυτή που είχε στο κουτί του αλλα κάτι με χάλαγε... ίσος να έφταιγε και το υγρό.. εσύ πια χρησιμοποιείς?
Η 1,6 ειναι καλή και σφιχτή,αλλά δεν μου αποδίδει καλα σε υγρα 70-30.Μόνο σε 50-50.Και ειναι λογικό.Θέλω να δοκιμάσω την 0,8 που λεει ο φιλος μήπως αποδίδει καλύτερα και ειδικά στα 70-30.Η τζούρα εμένα μου αρέσει.Εχω και χτύπημα όπως το θέλω,ειδικά με τις 2 τρύπες.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1089 στις: Ιουλίου 19, 2019, 23:38 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

και εγω λεω να δοκιμασω την 0.8..  λογικα θα ειναι μια χαρα με 70/30
θα βγω λιγο offtopic τωρα...
τον aspire tigon να δοκιμασεις... με την 1.2 παρα πολυ καλη γευση και αθορυβος.. νομιζω πως θα παιζω  με τον tigon για καλοκαιρι επιδει εχει πιο δροσερο ατμο.. αλλα το χειμωνα ο zlide θα ειναι ξανα τοπ και ας κανει σαν σφυριχτρα  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2019, 01:56 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1090 στις: Ιουλίου 19, 2019, 23:41 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Σαν σφυρίχτρα?Δεν εχω δοκιμάσει πιο αθόρυβο ατμοποιητή.Γιατί στο κάνει αυτό?

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2019, 01:56 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1091 στις: Ιουλίου 19, 2019, 23:47 »
Χρησιμοποιώ το zlide με 0,8 ωμ και υγρά 33% PG 67% VG .

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1092 στις: Ιουλίου 20, 2019, 13:46 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Σαν σφυρίχτρα?Δεν εχω δοκιμάσει πιο αθόρυβο ατμοποιητή.Γιατί στο κάνει αυτό?

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ναι μου κανει εναν ηχο σαν σφυριγμα με 2 τρυπες ανοιχτες... κατι που με χαλαει αρκετα....  δεν ξερω ισως να μην επεσα σε καλη παρτιδα... επισης μου βγαζει μια μεταλικη γευση-λαστιχο κατι παραξενο.. με ολες της αντιστασης που εχω δοκιμασει... μαλλον θα παω να αγορασω εναν νεο... φτηνος ειναι... 

Αποσυνδεδεμένος aeroporos

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1093 στις: Ιουλίου 21, 2019, 10:57 »
Σήμερα εβαλα την 1,6 της συσκευασίας.Ασυγκριτα καλύτερη γεύση και σμουθάτη τζούρα,σφιχτή τσιγαρίσια.Απλά επειδή παίζουν πιο χαμηλά τα watt, δεν με καλύπτει η νικοτίνη που κανω και θα ήθελα ψηλότερη.Αλλά μέχρι στιγμής αποδίδει καλά και την προτιμώ απο την plex coil.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1094 στις: Ιουλίου 23, 2019, 09:54 »
παιδιά αν και τον τελευταίο μήνα χρησιμοποιώ τον slide, και γενικά με την 1,6 είμαι πολύ ευχαριστημένος, 
χτες είπα να δοκιμάσω την 0,7 mesh στον παλιό ναυτιλάκο και έπαθα πλάκα από θέμα γεύσης με το αγαπημένο μου υγρό ripe vapes vct,

ποιά η γνώμη σας για αυτές τις δύο αντιστάσεις?

αν και η 0,7 του ναυτίλου έχει υψηλή κατανάλωση αλλά νομιζω το αντισταθμίζει στο θέμα γεύσης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 136 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476871 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos