vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Erou

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #810 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 13:05 »
Δεν νομίζω να είναι λογικό να καίγονται στη μία μέρα οι αντιστάσεις.  :hmmm:

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #811 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 13:05 »
60/40 περιπου

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #812 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 13:22 »
Η αναλογία vg/pg που γράφεις είναι αδιάφορη καθώς οι αντιστάσεις του συγκεκριμένου ατμοποιητή τα πάνε καλά και με hi vg υγρά.
Τα αρώματα και τα γλυκαντικά που έχει μέσα το υγρό μετράνε.

[member=19539]Erou[/member] ξέρω πολλά υγρά που δεν βγάζουν ούτε 3-4 ml σε τέτοιες αντιστασούλες :yes:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #813 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 19:43 »
καλησπερα.Εχει καποιος θεμα με τον 22αρι,να του καιει πολυ γρηγορα (μια τη μερα) τις αντιστασεις?
Καλησπέρα και σε σένα
Τον είχα αγοράσει πριν από αρκετό καιρό για να τον δοκιμάσω και τις 2 αντιστάσεις του πακέτου τις έκαψε πολύ σύντομα, τη δεύτερη όντως σε μια μέρα. Ξαναμπήκε στο κουτί του και παραμένει εκεί...δεν θα ασχοληθώ άλλο.
Πρόκειται για τον 22αρη των 3 ml.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #814 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 20:26 »
Μετα απο αρκετο καιρο χρησης, κατεληξα οτι οι αντιστασεις που εχει μεσα στην συσκευασια του ο ζενιθ, δεν ειναι και οι καλυτερες.... στα χερια μου βρεθηκαν 2 ολοκαινουργιοι ζενιθ, και στις 2 περιπτωσεις, οι αντιστασεις δεν ηταν τοσο καλες. Οταν πηγα και αγορασα αντιστασεις, αλλαξε τελειως ο ατμοποιητης... Δεν ξερω.... Ειδικα η 0.8 ειναι η καλυτερη για εμενα.

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #815 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 21:00 »
Εχω ακριβώς την ίδια εμπειρία.Μόνο που εμένα μου πάει καλύτερα η 1,6.

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #816 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 21:52 »
Εχω αρκετους μηνες τον 24αρη και ζητημα ειναι να εχω πεσει σε 1-2 μουφα αντιστασεις που αντεξαν 2 μερες. Σε τετοια μαζικοτητα που παραγονται οι αντιστασεις νομιζω λογικο ειναι και καποιες να ειναι μαπα. Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οντως τα γλυκα/σκουροχρωμα υγρα τις πεθαινουν πολυ γρηγοροτερα. 

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #817 στις: Δεκεμβρίου 15, 2018, 11:04 »
Οι αντιστάσεις αντέχουν και βγάζουν πολλά χιλιόμετρα  με ένα μόνο κόλπο το οποίο το έχει γράψει ο alexgiorgis 100φορές.

Αφήνουμε το βράδυ ΠΑΝΤΑ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΤΑΝΚ ΜΕ ΥΓΡΟ και γενικά δεν τον αφήνουμε να στεγνώνει μέχρι τελευταία σταγόνα υγρού.

Σε δύο φίλους που είχαν πρόβλημα με τις αντιστάσεις που τις άλλαζαν σαν πουκάμισα και τους είπα το tip πλέον τις αλλάζουν λόγω ανασφάλειας της μακράς χρήσης που κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος Erou

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #818 στις: Δεκεμβρίου 16, 2018, 12:56 »
Τι να πω μπορεί να έχεις και δίκιο! Δεν μου έχει τύχει ίσως να μην έχουν πολλά κατάλοιπα  τα υγρα μου ! Πάντως επειδή πρόσφατα αγόρασα έναν zenith  για μα τον εχω στο γραφειο οι αντιστάσεις της συσκευασίας μου παίζουν καλά! Ίσως να στάθηκα τυχερός!

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #819 στις: Δεκεμβρίου 17, 2018, 20:39 »
Θα συμφωνησω οπως και το παιδι πιο πανω θα πρεπει βραδυ που πεφτουμε για υπνο να μην αφηνουμε αδειο το τανκ αλλα υποψιν κιολας μια φορα την εβδομαδα ή για οσους βαριουντε εστω μια φορα στις 2 εβδομαδες λυνουμε και πλενουμε και καθαριζουμε τον ατμοποιητη μας(εκτος απο την αντισταση βεβαια) και με ενα νωπο χαρτι το περναμε μεσα απο το σωληνα του τανκ να ξεκολησει η μακα απο τα τοιχωματα. Καθαριζουμε και τον πόλο απο το modακι μας. Ωραια απολαυση και απειρες γευσεις με το τσιγαρο μας αλλα οπως ολα τα ηλεκτρονικα εξαρτηματα θελουν και μια συντηρηση για να λειτουργουν οπως πρεπει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #820 στις: Δεκεμβρίου 17, 2018, 21:56 »
Το ίδιο θέμα κι εγώ με τις αντιστάσεις που έρχονται μαζί με τον 22άρι. Δεν έβγαλαν ούτε μία εβδομάδα και οι δύο μαζί.

Είναι δώρο κι έχω απογοητευτεί. :(

Τα υγρά που κάνω είναι θανατηφόρα, το ξέρω.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #821 στις: Δεκεμβρίου 17, 2018, 22:05 »
Διαβαζω μερικες φορες για μαπα αντιστασεις που περιεχονται στις συσκευασιες διαφορων εργοστασιακων, αλλα ποτε μου δεν καταλαβα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο.
Απο την ιδια γραμμη παραγωγης δεν βγαινουν ολες οι αντιστασεις ενος ατμοποιητη, με τις ιδιες διαδικασιες και υλικα και ελεγχους κλπ?
Ποιον λογο εχει μια εταιρεια να βαζει ελαττωματικες στην συσκευασια ενος ατμοποιητη και "κανονικες" στα πακετα που τις πουλαει?
Δεν ειναι δυσφημιση του προιοντος της?
Τι εχει να κερδισει?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #822 στις: Δεκεμβρίου 18, 2018, 19:46 »
Ίσως είναι θέμα εισαγωγής (όπως με όλα τα προϊόντα). Δηλαδή από πού το έχει πάρει (ποιον εισαγωγέα) το μαγαζί που το πουλάει. Τα β' διαλογής προϊόντα της γραμμής παραγωγής τα παίρνουν κάποιοι και τα εξάγουν φθηνότερα.

Εγώ παίρνω μόνο από αντιπροσωπεία και από την πρώτη κεφαλή του κουτιού του άτμο (πέρσι τέτοιο καιρό) μέχρι σήμερα δεν έχω πέσει σε σκάρτη (σε αντίθεση με τις κεφαλές του Ναυτίλου 2 που μου έτυχαν ένα 5% στραβοκατασκευασμένες). Και έχω καταναλώσει μπόλικες κεφαλές Zenith, καθώς μόνο αυτόν παίρνω μαζί μου έξω από το σπίτι καθημερινά (από την πρώτη μέρα).

Αποσυνδεδεμένος daron

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #823 στις: Δεκεμβρίου 18, 2018, 22:07 »
Μετά απο σχεδόν 2 μήνες  χρήσης του zenith μπορω να πω οτι ειμαι απόλυτα  ικανοποιημενος . Να πω οτι ειναι ο πρώτος ατμοποιητης που χρησιμοποιώ και με εχει βοηθήσει να μην καπνίσω ολο αυτό το διάστημα .Σφιχτή τζουρα οτι πρέπει για μετάβαση απο κάπνισμα σε ατμισμα. Οι αντιστάσεις του αντέχουν αρκετες μερες και γενικά δεν σε προβληματιζει με το να χύνεται το υγρό ή οτιδήποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #824 στις: Δεκεμβρίου 19, 2018, 10:52 »
Εμένα οι αντιστάσεις του μου κρατούν 4-5 μέρες, ατμίζοντας max 2 τανκάκια την ημέρα (4μελος, 0,8 coil)
Στην συνέχεια αρχίζει και αλλοιώνεται η γεύση και αλλάζω...
Καμένο δεν μου έχει δώσει ποτέ στους 4 μήνες που δουλεύω τον Zenith...

ΥΓ τα υγρά που δουλεύω είναι σιρόπια, είμαι γλυκατζής, γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε;  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110567 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159793 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530747 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet