vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 6 χρήστες
kurtz, dkostas, manoslykos, Jorge, treloneritis, Lefty

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #600 στις: Αυγούστου 16, 2018, 14:28 »
Μια που το νήμα εξειδικεύεται στον Zenith σκέφτηκα να ρωτήσω αν έχει δει κάποιος στην Αθήνα αυτό το σετάκι: "Innokin CoolFire Mini Zenith D22 Kit" σε μπλε ή/και το σετ "Kroma-A & Zenith" σε μαύρο. Να είστε καλά  

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #601 στις: Αυγούστου 16, 2018, 14:56 »
Το δεύτερο υπάρχει. Το πρώτο όχι ακόμα

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #602 στις: Αυγούστου 16, 2018, 15:00 »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχεις δει κάπου συγκεκριμένα; Θα ήθελα να το έβλεπα από κοντά (για μέγεθος και χρώμα). 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #603 στις: Αυγούστου 16, 2018, 15:07 »
Ψάξε Skroutz

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Ο δικός μου πάντως έφαγε ένα πέσιμο πάνω σε πλακάκια από ύψος τραπεζιού και δεν κατάλαβε τπτ. Ούτε καν γρατζουνιά και είναι και ο μαύρος. Στιβαρός ατμοποιητης σίγουρα.

Sent from OnePlus 3t
Zenith TANK!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2018, 15:19 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #604 στις: Αυγούστου 16, 2018, 16:58 »
Ο δικός μου πάντως έφαγε ένα πέσιμο πάνω σε πλακάκια από ύψος τραπεζιού και δεν κατάλαβε τπτ. Ούτε καν γρατζουνιά και είναι και ο μαύρος. Στιβαρός ατμοποιητης σίγουρα.

Sent from OnePlus 3t
Και εγω τον μαυρο zenith εχω με το pico mega απο ψηλα δεν με εχει πεσει αλλα απο το πληκτρολογιο και ποντικι διπλα εχει φαει μαπες και να πεφτει πλαγια παρα πολλες φορες και δεν εχει ουτε καν γρατζουνια ή κατι. Να ρωτησω παιδια ελλαδα κανα λαστιχακι προστατευτικο με batman ή αλλους super heroes εδω μαγαζι απο θεσσαλονικη μηπως ξερει κανεις? Ναι ειμαι καγκουρας και θελω λαστιχακια batman και deapool χεχεεχεχεχε

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #605 στις: Αυγούστου 17, 2018, 08:54 »
 Γμτ πάλι αιρετικός θα γίνω,αλλά αυτή την 0.5 που δοκίμασα κανα δυο μέρες, την βρήκα πολύ μάπα, την χειρότερη όλων, άγευστη και υποτονική, μεχρι και στα 20 βατ την πήγα αλλά δεν. 0.8 στα 16 βατ , μονόδρομος.

 Υ.Γ. Τζίβα, είσαι θεούλης ρε φίλε! Χαλαρά έκανες την  κορυφαία ερώτηση στην ιστορία του vaping.gr! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #606 στις: Αυγούστου 17, 2018, 09:42 »
Θεσσαλονίκη δεν βρήκα κάτι αλλά στην Αθήνα ορίστε 
https://smokemarket.gr/el/batman-vape-band/?ref=bestprice.gr#nothing

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #607 στις: Αυγούστου 28, 2018, 10:50 »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #608 στις: Αυγούστου 31, 2018, 09:10 »
καλημέρα και από μένα, μετά απο δυο μήνες με ares και siren και αφου βαρέθηκα τα στριψίματα-στησίματα τον πήρα χτές..

καθώς τον βίδωνα με ανυπομονησία τρώει πέσιμο από το 1 μετρο και λέω παέι, ο 4μελος, ευτυχώς δεν έπαθε απολύτως τίποτα,

η 1,6 δεν μου άρεσε και έβαλα αμέσως την 0,8 η οποία δουλεύει πολύ καλά, μπορώ να πώ ισάξιος με τον nautilo 2 που προσωρινά μπήκε στην άκρη..

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #609 στις: Αυγούστου 31, 2018, 19:58 »
Όσοι δεν καταφέρατε να τα βρείτε με την 0,5,δείτε το παρακάτω βίντεο μετά τις 2.00.00
που δείχνει πως κατασκευάζεται η αντίσταση και πιο συγκεκριμένα στο 2.07.00 που αναφέρει ο Αγραφιώτης οτι η plexus λειτουργεί με 14-15 βατ.


Αποσυνδεδεμένος calliopex

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #610 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 21:10 »
Καλησπέρες! Εδώ και 4 ημέρες ατμίζω με zenith 4 ml, και εντάξει, σε σχέση με το μπουρί που είχα πριν, νιώθω μια απογείωση :)
Ένα θέμα έχω, που πιθανώς να κάνω κάτι λάθος εγώ: υγρά στο στόμα ρε παιδιά. Ατμίζω με την 1,6 στα 12 watt με μία τρύπα ανοιχτή, και με την 0,8 στα 15 με 3 τρύπες. Έχω βάλει το καμπυλωτό επιστόμιο, αλλά και με το άλλο το ίδιο γίνεται. Ειδικά με τις 0,8, τσαφ τσαφ υγρά.
Είναι αλήθεια ότι τραβάω μακρόσυρτες τζούρες, αλλά φροντίζω να τραβάω κι αφού αφήσω το κουμπί. Όσο για τις αντιστάσεις, η 1,6 είναι της μαμάς του (μου έβγαλε και μια μισοκαμμένη μυρωδιά στο τέλος του δεύτερου γεμίσματος, αλλά από ό,τι είδα με τις αντιστάσεις του κουτιού το έχουν πολλοί το θέμα, δεν βαριέσαι), αλλά οι 0,8 είναι καινούριες.
Τι μπορεί να φταίει?

Πέρα από αυτό τώρα - στην αρχή με ξένισε το ότι δεν έχει πολύ δυνατό χτύπημα, πλέον όμως το λατρεύω. Τραβάω καμιά φορά καμιά τζούρα από το μπουρί (aspire K1 με energy spinner), που χτυπάει περισσότερο, και δεννννν γουστάρω. Δεν συζητάω για τη διαφορά στην γεύση!
Δεν είμαι σίγουρη ποιες αντιστάσεις προτιμώ, γιατί την 1,6 του κουτιού δεν την εμπιστεύομαι :P Σίγουρα με τις 0,8 καταναλώνω περισσότερο υγρό, νομίζω όμως ότι παίρνω καλύτερη γεύση? Δεν ξέρω, θα δοκιμάσω και με αγοραστή 1,6 να κάνω σύγκριση στα ίσα.
Αυτό που μπορώ να πω στα σίγουρα, είναι ότι με το λεγόμενο μπουρί, ζοριζόμουν από την έλλειψη τσιγάρου, και έκανα 5 τσιγάρα την ημέρα παράλληλα (από τα 20-25 που έκανα κάποτε βέβαια, κέρδος ήταν).
Με τούτο εδώ, δεν μου λείπει  κ α θ ό λ ο υ  το ακατανόμαστο.
Το ότι γεμίζω από πάνω χωρίς να στρώνω παντού χαρτομάντηλα... θεϊκό.

Να μην έφτυνε και υγρά, και θα χόρευα :)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #611 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 22:37 »
Όσο και αν εψαξα στο νετ για αλλαγή τζαμάκι δεν βρήκα τίποτα ,
Σε ενα κατάστημα που ρώτησα μου είπαν οτι δεν ξέρουν .
Ρε γμτ θα στείλω ενα mail στην εταιρεία να ρωτήσω και θα επανέλθω
ριξε κι ένα τηλέφωνο εδω
τζαμάκι zenith tank

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #612 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 23:47 »
Για τα υγρα στο στομα, δοκιμασε με μια τρυπα παραπανω και στις δυο περιπτωσεις.
Το να ρουφας και αφου αφησεις το fire, μαλλον αντιθετο αποτελεσμα εχει για την περιπτωση σου, μιας και ετσι τροφοδοτεις την αντισταση με περισσοτερο υγρο. (που δεν προλαβαινει να το ατμοποιησει στην επομενη μακροσυρτη τζουρα σου και ετσι σου ερχεται στο στομα).

Παιδια, τον εχω απο τοτε που βγηκε και το τζαμακι ειναι πρακτικα..αδυνατον να σπασει, ετσι οπως ειναι προστατευμενο, εχει φαει τις τουμπες της αρκουδας και αντεξε.

Αυτο για το ανταλλακτικο τζαμακι, εχει ενδιαφερον να μας πουν αυτοι που το πουλανε πως στο διαολο μπορει να μπει, αφου ο ιδιος ο Αγραφιωτης εχει παραδεχτει οτι η μη δυνατοτητα αντικαταστασης του ειναι το μειονεκτημα του - τιμημα για το αυτοματο κλεισιμο των υγρων στο γεμισμα.

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #613 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 12:15 »
Το πακετακι zenith μαζι με kroma A υπαρχει ΜΟΝΟ σε ενα μαγαζι στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη?

Γιατι οσο και να εψαξα βρηκα μονο ενα μαγαζι στην Καρδιτσα νομιζω.

Βασικα και σκετο τον kroma A, χωρις ατμοποιητη, δεν μπορεσα να τον βρω καπου.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #614 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 12:25 »
vapecraft και liquidpuff το έχουν σίγουρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8024 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy