vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, ahill2, manoslykos, Jorge

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #585 στις: Αυγούστου 05, 2018, 22:30 »
Έχω κάνει 60 ml cabin crew της ecig, που είναι το καθημερινό μου υγρο με plexus 0,5 στα 15 watt και ακόμα παίζει άψογα, εντυπωσιασμένος απλά!
Α και από γεύση, πάρα πολύ ικανοποιητική για εργοστασιακό!

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #586 στις: Αυγούστου 07, 2018, 10:38 »
χαιρετω την παρεα..

θα ηθελα να πω κι εγω μια γνωμη για τον συγκεκριμενο ατμοποιητη, αν και δεν ειμαι ειδήμων σ αυτα.
Εχω ενα pico 25 και καιρο τωρα χρησιμοποιουσα ως χτες τον ijoy elf 2ml  με αντισταση  nautilus 2  0.7 ohm
γιατι ως γνωστο ταιριαζουν απολυτα,  στα 20 βατ.

Απο χτες χρησιμοποιω τον Zenith 4 μλ σε μαυρο χρωμα (ελπιζω να μην ξεβαφει ευκολα) .
Προσωπικη μου αποψη βεβαια, ο ζενιθ ειναι πολυ καλος, στοιβαρος και με καλη κατασκευη οπως φαινεται.
Μου αρεσει.

Σε θεμα γευσης ομως ο ijoy elf μου φαινεται  καλυτερος.Για μενα.
Επισης δεν εχει την ιδια χορταστικη τζουρα με τον ijoy σε ατμο. Λιγοτερη δηλαδη η  παραγωγη ατμου...
Απο χτυπημα νομιζω ειναι στα ιδια.
Με τον ζενιθ εχω την 0,8 αντισταση στα 18 βατ.  Υγρο Eliquid France No32.
Και στους 2.

Ειναι πολυ καλος οπως προανεφερα, αλλα ο  ijoy elf με ικανοποιεί καλυτερα.
Παντα προσωπικη μου αποψη για να μην παρεξηγηθω.
Αυτα. :)
Ευχαριστω.Φιλικα Χαρης.



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2018, 10:45 από Alexiou »

Αποσυνδεδεμένος ExCiZieR

  • *
  • 18
  • My devices - https://i.imgur.com/l7IRoFM.jpg
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #587 στις: Αυγούστου 07, 2018, 12:00 »
Πολυ καλες εντυπωσεις και απο μενα σχετικα με τις νεες αντιστασεις.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #588 στις: Αυγούστου 07, 2018, 18:23 »
κατοχος του και εγω και μου αρεσει πολυ η γευση του,η τζουρα του γενικα,προς το παρον εχω την 0,8 αντισταση και περιμενω τις 1,6
ακομα δεν εχω βρει ποιες αντιστασεις θα χρησιμοποιω αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.
πολυ καλος

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #589 στις: Αυγούστου 08, 2018, 18:25 »
Νομιζω τον αδικισα ελαφρως η πιθανον να τον χαντακωνουν οι αντιστασεις που δεν ειναι παντα οι ιδιες.
 Εσπασα το τσαμακι του siren στις διακοπες και μια και τον εχω ως δευτερο μαζι μου,μεχρι να μου φερουν ανταλλακτικο,χρησιμοποιησα τον Zenith με 0.8 στα 15βαττ στην soft λειτουργια του armour pro. Ηταν αξιοπρεπης.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #590 στις: Αυγούστου 08, 2018, 21:14 »
Το κάθε υγρό στον κάθε ατμοποιητή (με τις όποιες κεφαλές ή στησίματα) θέλει ψάξιμο ως προς τα watt και τον αέρα. Η γεύση/άρωμα, που δίνει το κάθε υγρό στον καθένα μας με τον κάθε ατμοποιητή, είναι μια προσωπική "μελέτη" συνδυασμού watt και αέρα για την κάθε κεφαλή. Η σχεδίαση ατμοποιητή και κεφαλής διαφοροποιεί αρκετά το γευστικό αποτέλεσμα για το κάθε υγρό, πολλές φορές σε σημείο που να ψάχνεις από το ίδιο υγρό την γεύση που παίρνεις από άλλον ατμοποιητή και να μην την παίρνεις.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #591 στις: Αυγούστου 11, 2018, 20:40 »
το μισο μου ατμισμα μεσα στην μερα ειναι πλεον με τον zenith στα 9 wat με την 1,6 αντισταση.
το μονο μειον που του βρισκω ειναι οτι θελει δυναμη να ανοιξει η εισαγωγη του υγρου,κατα τα αλλα τα βρηκαμε σε ολα :thumpup: ωραια αισθηση στην τζουρα και πολυ βολικο σχημα σαν κατασκευη,εννοω ειναι αρκετα μαζεμενος για 4ml.
ειναι πολυ καλος.


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #592 στις: Αυγούστου 13, 2018, 19:09 »
 Ειδα πως βγηκαν και ανταλλακτικα τζαμακια για τον Ζενιθ. Δεν ξερω αν καποιος κατορθωσε να σπασει καποιο,αλλα το ερωτημα ειναι αν τελικα το σπασεις,πως θα καταφερεις να περασεις το ανταλλακτικο;
 Για τις αντιστασεις ψηφιζω με τα δυο τα χερια 0.8. Την νεα 0.5 την εχω αγορασει,αλλα δεν την δουλεψα ακομα. Ακουω πως ειναι ρουφηχτρα σε καταναλωση.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #593 στις: Αυγούστου 13, 2018, 23:30 »
Δοκιμαζοντας τα αγαπημενα μου υγρα σε ναυτιλο κ ζενιτ νομιζω η γευση ειναι πιο κατω στον ζενιτ.Αλλα κ παλι η ευκολια του ζενιτ τον βαζει πιο πανω για μενα.Για καποιον που βαριεται να γεμιζει,να ξεσυναρμολογει,να πλενει κ να μην θελει να φαει μια περιουσια για αντιστασεις,ο ζενιτ ειναι ο καταλληλος!Ειναι ο ατμοποιητης του τεμπελη :)

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #594 στις: Αυγούστου 15, 2018, 00:56 »
Τον είχα τιμωρία κοντά 5 μήνες γιατί μου εδινε καμένο πολύ σύντομα. Του έδωσα τωρα μια ευκαιρία με την καινουργια αντίσταση (0,5 Ω). Πάλι πήρα καμμενο στο 1ο γέμισμα. Λοιπόν καταλαβα το λάθος που κάνω και το αναφέρω εδώ μήπως και το κάνει και κανένας αλλος συνατμιστης. Συνηθίζω να ατμίζω με τον ατμοποιητή κάθετο στο προσωπο μου . Οταν στο zenith μένει κάτω από 0,5 ml έτσι όπως ατμίζω δε διαβρέχεται η αντίσταση με αποτέλεσμα μετα απο 2-3 καλές τζούρες να τη καιω. Τωρα που το προσεχω αυτό να μη συμβει είμαι με την 0,5 Ω στα 17 watt με πάνω απο 40 ml και συνεχίζει χωρίς υποψία αλλοίωσης γεύσης ( cuban cigar 30/70 pg/vg 5 mg). Θεωρώ οτι ο ναυτίλος 2 δίνει καλύτερη γεύση αλλά και ο zenith δεν είναι μακρία και με το εύκολο γέμισμα του γίνεται ο ατμοποιητης του <<δρόμου>>!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith by Innokin
« Απάντηση #595 στις: Αυγούστου 15, 2018, 07:28 »
Το θέμα "καλύτερη γεύση" είναι σχετικό. Γι' αυτό αναφέρομαι σε πιο εξαντικειμενικοποιημένα χαρακτηριστικά πρόσληψης της γεύσης, όπως ολοκλήρωση/ανάλυση γεύσης, που έχουν να κάνουν με κατασκευαστικά χαρακτηριστικά του ατμοποιητή/αντίστασης.
Ο Zenith έχει -κατασκευαστικά- μεγαλυτέρων διαστάσεων αντίσταση από την αντίσταση του Ναυτίλου 2 (είναι και οι δύο BVC). Η διάμετρος του πηνίου της αντίστασης του Zenith είναι εμφανώς λίγο μεγαλύτερη από αυτήν του Ναυτίλου 2 και γι' αυτό δεν "μπουκώνει" και τόσο γρήγορα (αντέχει περισσότερο). Και γι' αυτό είναι και λίγο πιο αεράτος επίσης (η αντίστασή του έχει και μεγαλύτερης διαμέτρου τρύπα αέρα στη βάση της). Φαίνεται ότι ο Zenith έχει, γενικά, λίγο μεγαλύτερο χώρο ατμοποίησης από τον Ναυτίλο 2, πράγμα που σημαίνει ότι διαφέρουν και στην ανάλυση/ολοκλήρωση γεύσης. Ο μεγαλύτερος χώρος ατμοποίησης οδηγεί σε περισσότερη ολοκλήρωση γεύσης παρά σε ανάλυση. Έτσι, ο Zenith μάλλον έχει δυνατότητα κάλυψης ευρύτερης γκάμας υγρών (και όχι μόνο καπνικών), αλλά και υγρών με μεγαλύτερη ποσόστωση σε VG (απ' ότι ο Ναυτίλος 2). Και διαπιστωμένα δίνει περισσότερο/πυκνότερο ατμό από τον Ναυτίλο 2.

Υ.Γ.: Για διευκόλυνση της αντίληψης της διαφοράς ολοκλήρωσης-ανάλυσης γεύσης (κατά το δικό μου perception πάντα), ολοκλήρωση γεύσης δίνει ο hussar (που έχει μεγαλύτερο χώρο ατμοποίησης), ενώ ανάλυση γεύσης δίνει ο phenomenon (που έχει μικρότερο). Επίσης, το πάχος των συρμάτων των αντιστάσεών τους (Kanthal είναι και τα δύο) δεν το γνωρίζω (ούτε και την απόσταση των σπειρών μεταξύ τους) και άρα δεν γνωρίζω -από την τιμή της όποιας αντίστασης- και πόσο περίπου είναι το μήκος του πηνίου της κάθε αντίστασης, κάτι που δηλώνει και την κρίσιμη εσωτερική επιφάνεια ατμοποίησης για τις BVC αντιστάσεις (η οποία -κατασκευαστικά- αποτελεί και μέρος της "καμινάδας").
Για υπενθύμιση στα περί γεύσης

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #596 στις: Αυγούστου 15, 2018, 08:59 »
 Η δικια μου γνωμη ειναι πως σε σχεση με τον nautilus 2, ο Ζενιθ κανει καλυτερη αναλυση γευσης και σε μη καπνικα. Π.χ. ενα mexican fried ice cream που ατμιζω τωρα στην ερημη παραλια,το παιζει καλυτερα και απο επισκευασιμο. Χανει ομως σε χτυπημα,οπου ειναι υποτονικος. Ο nautilus 2 ηταν μια χαμενη ευκαιρια,λογο των πολλων ελλατωματικων που βγηκαν στην αγορα,μονο ο ενας στους τρεις που περασαν απο τα χερια μου δεν ηταν μπανιερα. Μακαρι να δουμε απο την Aspire εναν τεταρτο nautilus με την πειρα και χωρις τις παθογενειες των παλιων. Ως τοτε ψηφος στον Χ
 Για το καψιμο στις αντιστασεις που λεει ο φιλος,εφαγα πολυ με τις δυο πρωτες τις συσκευασιας και τον παρατησα εκνευρισμενος. Οταν τον ξαναπιασα τιποτα και ατμιζω συνεχεια καθετα. Θελει αρκετο υγρο σε καθε νεα αντισταση,πανω και στις μικρες τρυπουλες.
  Για τα ανταλλακτικα τζαμακια και το πως μπορουν να μπουν ακουσε κανεις τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 308
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #597 στις: Αυγούστου 15, 2018, 13:00 »
Όσο και αν εψαξα στο νετ για αλλαγή τζαμάκι δεν βρήκα τίποτα ,
Σε ενα κατάστημα που ρώτησα μου είπαν οτι δεν ξέρουν .
Ρε γμτ θα στείλω ενα mail στην εταιρεία να ρωτήσω και θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #598 στις: Αυγούστου 15, 2018, 17:22 »
Δεν αλλάζει το τζάμι. Αν φοβάστε, βάλτε ένα λαστιχάκι γύρω του

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #599 στις: Αυγούστου 16, 2018, 11:43 »
Ο δικός μου πάντως έφαγε ένα πέσιμο πάνω σε πλακάκια από ύψος τραπεζιού και δεν κατάλαβε τπτ. Ούτε καν γρατζουνιά και είναι και ο μαύρος. Στιβαρός ατμοποιητης σίγουρα.

Sent from OnePlus 3t


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110682 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146483 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303280 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet