vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1545 στις: Ιουλίου 04, 2021, 21:40 »
Η καλύτερη μηλόπιτα που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι από
"saint&sinners" το angel cry.
Γιώργο πόσο καιρό έχεις να πάρεις? ρωτάω γιατι τελευταία φορά που πήρα πριν 1-2 μήνες κάτι δεν πήγε καλά απο θέμα γεύσης. Η την βαρέθηκα- συνήθισα ή έπεσα σε φόλα :(

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1546 στις: Ιουλίου 04, 2021, 23:48 »
Αντώνη πήρα πρόσφατα λιγότερο από μήνα και ήταν όπως πρέπει. Δεν κατάλαβα καμία διαφορά που να με χαλάσει. Εμένα μου έτυχε στο ,tobacco caramel από σειρά gusto omerta. Το πρώτο μπουκάλι ήταν από τα καλύτερα που έκανα στο συγκεκριμένο προφίλ, ενώ τώρα που ξαναπήρα με απογοήτευσε δυστυχώς.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1547 στις: Ιουλίου 14, 2021, 11:33 »
πηρα προσφατα το Strawberry Macaroon Dinner Lady 40ml/120  δεν βγαζει πανω απο 5ml αμεσως μετα απο το 1ο tank χανει την γευση του... χειροτερο και απο το singalman που ατμιζα εδω και ενα χρονο και αλλαζα αντισταση καθε 3-4 μερες στον zeus τωρα καθε μερα θελει αλλαγη με αυτο το υγρο... οποτε χαμενο δεν παει θα το κανω σε dripper... απλα εχει κανεις να προτινει καποιο υγρο φραουλα που δεν θα εχει πολλα κατάλοιπα ? 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1548 στις: Ιουλίου 20, 2021, 18:00 »
Κλασική custard είναι. Δεν αντιλαμβάνομαι κάποιες αιχμές αλλά μάλλον έναν αχταρμά από ταιριαστές γεύσεις. Υπ' όψιν βέβαια δεν έχω και τον πιο αναλυτικό ουρανίσκο αλλά πάντως σε άλλα υγρά μπορώ και πιάνω κάποια κυρίαρχη γεύση. Όταν πρωτοατμίζεις το υγρό δεν λες πως είναι τίποτα το πολύ ξεχωριστό αλλά όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο σου αρέσει και διαπιστώνεις πως είναι σταθερό σε αυτό που σου δίνει χωρίς να κουράζει. Είναι επίσης υγρό πολύ καθαρό για custard πράγμα που με έκανε να βάλω στην άκρη άλλες custards που χωρίς να είναι πιο νόστιμες είναι σαφώς πιο βρώμικες. Και το LXIR που ανέφερα πιο πάνω είναι καθαρό για custard αλλά το coral red και πιο νόστιμο είναι και πιο καθαρό. Για τους ίδιους λόγους το προτιμώ πλέον και από τις δύο custards της VNV. Όλα αυτά βέβαια που γράφω ανήκουν στην σφαίρα του τρελλά υποκειμενικού και μπορεί εσύ να το δοκιμάσεις και να σου βγάλει χταποδάκι ξυδάτο, οπότε πάρε καλύτερα τον ντρίπερ σου και πήγαινε να σου στάξουν λίγο να σιγουρευτείς. Ίσως όμως τελικά να συμφωνήσεις μαζί μου γιατί με τα χρόνια έχω διαπιστώσει πως μάλλον ταιριάζουν τα γούστα μας... :yes:
Μας πείσατε κύριε.. Και το πήραμε και τι αφήνουμε να ωριμάσει!!!

Στις πόσες μέρες το ατμάμε να ουμε? :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1549 στις: Ιουλίου 20, 2021, 18:54 »

Προσωπικά το αφήνω 3-4 μέρες αλλά βέβαια όλα τα υγρά τα ατμίζω μάλλον φρέσκα οπότε ίσως κάποιος άλλος να το ήθελε λίγο πιο ώριμο. Πάντως γενικά τα υγρά του ζιρομπάκου δεν θέλουν πολλή ωρίμανση...
Enjoy!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ναργιλλέας

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1550 στις: Ιουλίου 27, 2021, 18:32 »
Καλησπέρα μάγκες... νεος στο άτμισμα (δύο μήνες) και πήρα εχθές το πρώτο μου shake... 
Πήρα το Shake απο ένα έτοιμο υγρό, που το παίρνω και είναι το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής. 
Δύο ερωτήσεις για όποιον μπορεί να βοηθήσει.
Πόσο καιρό μου συστήνεται να το αφήσω να ωριμάσει; 
Θα ηθελά να γίνει καλό υγρό απο μόνο του, αλλα και να μοιάζει και στο original υγρό, όσο πιο πολύ γίνεται τέλος πάντων, αν δεν γίνεται να είναι ολόιδιο.
Και αν έχετε και κάποιο tip να μου πείτε... κάτι οτιδήποτε που θα βοηθούσε... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1551 στις: Ιουλίου 27, 2021, 19:14 »
Βασικά το πρώτο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ρωτήσεις το κατάστημα που το πήρες πόσες μέρες θέλει ωρίμανση.Τώρα ένα κουνημα όταν το φτιάξεις και μετά πρίν το ατμίσεις είναι μια χαρά.Ιδανικά θα μπορούσες κάθε μέρα όσες μέρες σου πουν για ωρίμανση.

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1552 στις: Ιουλίου 28, 2021, 18:20 »
Υπάρχει κανένας κλώνος του le tabac η κανένα άρωμα που να του μοιάζει; 

Αποσυνδεδεμένος Ναργιλλέας

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1553 στις: Ιουλίου 30, 2021, 17:27 »
Αδέρφια καλησπέρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έκανα μια βλακεία και ανησυχώ για το shake μου... 
Βγήκα εχθές στο μπαλκόνι να αράξω και το πήρα μαζί μου για... shake...
Μετά απο λίγο άκουσα να χτυπάει το τηλέφωνό μου, το άφησα στο τραπέζι του μπαλκονιού, μπήκα μέσα, απάντησα στο τηλέφωνο και ξεχάστηκα, και για κάποιο λόγο ΔΕΝ ξαναβγήκα στο μπαλκόνι. 
Το ξέχασα έξω στη βεράντα το Shake και το θυμήθηκα τώρα πρίν λίγο, εδώ στη δουλεία... 
Είναι εξώ στο μπαλκόνι όλη τη μέρα σήμερα. ΔΕΝ το χτυπάει ο ήλιος, είνα κάτω απο τέντα, αλλα είναι έξω στη ζέστη πόλλές ώρες... Σήμερα έχουμε φτάσει 41-43 βαθμούς σίγουρα τώρα το μεσημέρι. θα έχω θέμα λέτε ; θα μου χαλάσει ; 

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1554 στις: Ιουλίου 30, 2021, 17:39 »
Αν δεν το έχει δει ο Ηλιος δεν έχει κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Ναργιλλέας

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1555 στις: Ιουλίου 30, 2021, 17:54 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Έχω τέντα στο μπαλκόνι... Δεν το χτυπάει ο ήλιος "κατακέφαλα" που λέμε, αλλα είναι έξω. Δεν είναι σε σκοτεινό μέρος θέλω πω. 
Με καθησύχασες λίγο αδερφέ, να σαι καλά...

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1556 στις: Αυγούστου 01, 2021, 00:45 »
Πίστεψέ με αν κάποιο υγρό το έχει δει ο ήλιος θα το καταλάβεις απο την γευση εμετού που θα έχει πάρει ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1557 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:16 »

Nostra by Scandal

Όταν ανηφορίσετε κατά Αγία Παρασκευή μεριά, να θυμηθείτε να πάρετε μαζί και το ντριπεράκι σας και να πάτε στο μαγαζί του φίλου μου του Σπύρου για να δοκιμάσετε ένα υγρό μαγικό. Vapecraft το μαγαζί και Scandal Nostra το υγρό. Μπορείτε να δοκιμάσετε και άλλα υγρά βέβαια αλλά μην ξεχάσετε να στάξετε και λίγο Nostra γιατί θα πάθετε πλάκα. Ή δεν θα πάθετε πλάκα. Γι' αυτό σας λέω να πάρετε το ντριπεράκι σας μαζί...

"Πλούσια μίξη γεμιστών μπισκότων με κρέμα πουτίγκας, πασπαλισμένα με καραμελωμένο σουσάμι. Ένα υγρό με απίστευτη αρμονία και πρωτοτυπία!"

Έτσι περιγράφει το υγρό ο κατασκευαστής του και μάλλον δεν θα διαφωνήσω.
Ο τόνος σασίμι εξαιρετικός αλλά το πιάτο του μαγαζιού είναι ο τόνος ταλιάτα. Γι' αυτό το πιάτο και μόνο αξίζει να πάτε στο μαγαζί. Ποιό μαγαζί; Γι' αυτό το πιάτο και μόνο αξίζει να πάτε στο νησί! Μαγικό! Ονειροφαντασία!.....

Ρε;..........Έχω μπλέξει τα copy/paste με το άλλο φόρουμ!........ :eyesplash:

Επανέρχομαι...
Μπισκότα εγώ δεν πολυ-καταλαβαίνω. Αυτά που καταλαβαίνω είναι το ημίγλυκο σασίμι σουσάμι και ένα κρεμώδες υπόστρωμα. Το υγρό δεν είναι πολύ γλυκό, τουλάχιστον όχι σύμφωνα με τα δικά μου μέτρα και σταθμά. Είναι πολύ ισορροπημένο και δεν κουράζει ακόμα και μετά από μπόλικες τζούρες. Επίσης δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές είτε σε χαμηλά βατ είτε σε ψηλά, οπότε εγώ το ατμίζω σε εβίβα στα 14-15 βατ και όχι στον κινέζικο τσίγκο στα 687,5 βατ που ατμίζω τα περισσότερα υγρά τον τελευταίο καιρό. Το υγρό είναι υπέροχο (και είναι και καθαρό!)! Για να καταλάβεις το έχω σε ένα σετάκι που με το προηγούμενο υγρό του φόρτιζα την μπαταρία κάθε τέσσερις μέρες. Τώρα που έχει γεμίσει με Nostra, θέλει φόρτιση κάθε μέρα! Πιπίλα κανονική...

Θα αρέσει αυτό το υγρό γενικά; Δεν έχω ιδέα. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως όποιος το δοκιμάσει δεν θα έχει ατμίσει ποτέ κανένα άλλο υγρό που να του θυμίζει έστω και λίγο το Nostra! Οπότε συμφωνώ απόλυτα με την φράση "απίστευτη αρμονία και πρωτοτυπία" του κατασκευαστή, μια φράση που λίγο-πολύ όλοι οι κατασκευαστές όλων των υγρών την επαναλαμβάνουν αλλά είναι σχεδόν πάντα απλώς μια παπaριά...


ΥΓ. Έχω πάρει κι άλλο ένα υγρό της Scandal αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Αν κι αυτό είναι τέτοιο αριστούργημα σαν το Nostra, θα κάνω το τραπέζι στον κατασκευαστή. Θα τον πάω στον Ιταλό και θα φάμε τόνο ταλιάτα που είναι πιάτο μαγικό, ονειροφαντασία....αλλά τα διαβάσατε πιο πάνω. Να μην επαναλαμβάνομαι...

ΥΓ2. Κι επειδή ο κακόπιστος μου την έχει στημένη στη γωνία ("πάλι υγρά φαρμακείο μας προτείνει ο μπαρόκος!", "τι νομίζει; πως ληστεύουμε τράπεζες για να ζήσουμε;", "θα πρέπει δηλαδή να πουλήσω και το δεύτερο ρετιρέ στην Νέα Υόρκη για να ατμίσω αυτό το αριστούργημα; Χα χα χα...", κλπ), να πω πως το υγρό κοστίζει €14,50 αλλά είναι 120μελο. Δηλαδή είναι σαν να παίρνεις δύο 60άμελα προς €7,25 το καθένα. Κι επειδή εγώ το αραιώνω ακόμα πιο πολύ (φτιάχνω περίπου 150ml με το άρωμα που περιέχεται στο μπουκάλι) μου κοστίζει τελικά όσο ένα μέσο προς φθηνό one shot. Να δω τι θα πει τώρα ο τσίπης ατμιστής...

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1558 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:35 »
Ανέβηκα πριν 3μερες στον Σπύρο για να δοκιμάσω υγρά. Δεν το λεγες πιο πριν τώρα θα με ανεβάσεις πάλι Α.Παρασκευή?

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1559 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:48 »
Πότε ανεβήκατε εσείς ρε και εγώ δεν σας πήρα χαμπάρι;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110619 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530758 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet