vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #690 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 17:11 »
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω booster νικοτηνης 100%pg ?? κατα προτίμηση της hexocell. Τα έχω εντοπίσει σε ένα μαγαζί μόνο και είναι εδω και κανα 2-3 βδομαδες sold out..... :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #691 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 21:00 »
Vflavors Grahamland

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam ornare purus nulla, vel euismod leo pretium non. Nullam sollicitudin massa non lorem blandit, ut sagittis est congue. Fusce congue est to Grahamland gamei kai dernei eget iaculis condimentum. Nullam congue dolor ipsum, sit amet pretium velit mattis et. Donec id tortor tristique, varius nisi sihameno menthol dignissim, ultricies turpis. Vestibulum arnaki aspro ke pahi tis manas toy o kolos, tristique libero bibendum venenatis. Sed hendrerit luctus quam, eget dignissim tortor lobortis sed. Integer fringilla tempor aliquet. Nunc pharetra apesia Tribeca ipsum sit amet commodo placerat. Fusce ex dolor, posuere a volutpat vel, semper ac nisi. Etiam dictum frihto Castle Long efficitur dapibus. Integer ullamcorper enim risus, a aliquam risus porttitor id.

Sed ac metus quis arcu porta rhoncus ut vitae lectus. Curabitur commodo nisi at mi egestas tempus. Etiam enim neque, vehicula emetika NET ut purus ut, suscipit laoreet lorem. Donec sed hleboures ΣΤΟΑ  :laugh1: dignissim augue. Phasellus eget rutrum stoa my ass magna, non suscipit nisl. Papagalos eise ke fenese, est ligula tincidunt ipsum, a congue justo dui sed purus. Ut lorem nisi, pretium in libero to Grahamland gamei kai dernei nec, facilisis iaculis justo. Aenean elementum, libero non ullamcorper ullamcorper, mi mauris tincidunt purus, ut tempor lacus nibh in est. In egestas sodales mi, non porttitor sem ullamcorper eget.

Fusce malesuada auctor lorem quis sollicitudin. In vulputate risus eu lectus accumsan, vitae fermentum mauris faucibus. In eget velit in lectus mollis malesuada. Tria poulakia kathontai kai plekoune poulover, class aptent taciti sociosqu ad litora to Grahamland gamei kai dernei torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Donec placerat mauris quis finibus ullamcorper. Praesent quis eleifend ante. Morbi vulputate molestie orci quis pretium. Sed dictum neque a accumsan varius. Vivamus at ex porttitor, viverra erat eget, iaculis odio.

Grahamland! Mirum in modum!!! :thumpup:

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #692 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 14:07 »
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω booster νικοτηνης 100%pg ?? κατα προτίμηση της hexocell. Τα έχω εντοπίσει σε ένα μαγαζί μόνο και είναι εδω και κανα 2-3 βδομαδες sold out..... :'( :'(
Δεν κατάφερα να βρω hexocell, αλλά βρήκα αυτό: https://vapormania.gr/Basis-Atmos%20Lab/atmos-lab-vash-thunder-20mg-ml-10ml
Δεν είναι 100%, αλλά Προπενογληκόλη (90%-95%) - Απιονισμένο νερό (5%-10%)... βάζω το λινκ μπας και σου κάνει

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #693 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 20:36 »
Υπάρχει νήμα για υγρά blaze.gr ;
Αναφορά κάπου; Κάτι;

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #695 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2018, 09:50 »
Τα liquid state υπάρχει περίπτωση να τα δεις σύντομα σε μορφή SnV :yes:

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #697 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:36 »

Αυτό το review ίσως να μην έχει και πολύ νόημα πια αλλά είπα να το ποστάρω πριν μετακομίσω οριστικά στο φόρουμ των ατμοσίδερων στα οποία εξ όσων γνωρίζω δεν έχει επιβληθεί ΕΦΚ. Ακόμα...



Asylum Two Taste

Θυμάμαι όταν ήμουνα μικρός που μου δίνανε κάτι σιρόπια πολύ αηδιαστικά και για να γίνουν λιγότερο αηδιαστικά τους έβαζαν μέσα κάποια χημική γεύση πορτοκαλιού με αποτέλεσμα αυτά να γίνονται ακόμα πιο αηδιαστικά. Κάπως έτσι είναι και η μέχρι τώρα εμπειρία μου με τα πορτοκάλια στα ατμιστικά υγρά, με εξαίρεση το Orange Tart της Dinner Lady που μου αρέσει πολύ αλλά το εγκατέλειψα γιατί είναι εξωφρενικά μπουχτιστικό και δεν κάνεις άλλη δουλειά όλη μέρα από το να βαμβακώνεις αντιστάσεις! Εντάξει, έχω δοκιμάσει και μερικά που δεν είναι τόοοοοσο αηδία. Θυμίζουν απλώς βιταμίνες αλλά αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση. Γι' αυτό τα πορτοκάλια γενικά με αποφεύγουν και τα αποφεύγω...

Το Two Taste το δοκίμασα χωρίς να έχω προσέξει τι ακριβώς περιέχει, μου φάνηκε καλούλι και το αγόρασα. Όταν μετά είδα ότι περιέχει πορτοκάλι σκέφτηκα να μην το φτιάξω καν και να το στείλω στον νεροχύτη (τον φίλο μου τον Μήτσο δηλαδή...), αλλά η περιέργεια μου πάντα υπερισχύει και τελικά το έφτιαξα. Τρεις εβδομάδες αργότερα το δοκίμασα και εξεπλάγην πολύ ευχάριστα! Το υγρό είναι πολύ καλά ζυγισμένο και το πορτοκάλι (τα ξύσματα από φλούδι πορτοκαλιού δηλαδή) ιδιαιτέρως διακριτικά. Θα περίμενε κανείς τα ξύσματα αυτά να πικρίζουν και να ξινίζουν δυσάρεστα το υγρό αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Αντίθετα μοιάζει σαν να έχουν αλεστεί μαζί με το κέικ ή την κρέμα που είναι το υπόβαθρο και η τελική γεύση είναι εντελώς ομογενοποιημένη. Δεν είμαι σίγουρος πως καταλαβαίνω τι ακριβώς έχω γράψει εδώ, ελπίζω όμως εσείς να με πιάνετε καλύτερα. Η ουσία είναι πως ο δημιουργός του υγρού ή την δούλεψε πάρα πολύ την συνταγή ή είναι εξοργιστικά τυχερός. Όπως εγώ στο παρκάρισμα. Είμαι τόσο απίστευτα κωλόφαρδος όταν ψάχνω θέση να παρκάρω που ενοχλούνται ακόμα και οι συνεπιβάτες μου. Να πηγαίνουν με το τρόλεϊ αν ενοχλούνται τόσο πολύ! Αλλά φεύγω απ' το θέμα μου πάλι - δεν ξέρω γιατί το παθαίνω αυτό συνέχεια... :dontknow:

Κέικ λοιπόν με custard και ξύσματα από φλούδι πορτοκαλιού. Αν μου έλεγες πριν από τέσσερα χρόνια ότι μια μέρα αυτό το πράγμα θα το άτμιζα, θα σου έλεγα 'α πάγαινε ρε'! Σήμερα το ατμίζω μια χαρά και λέω κι ένα τραγούδι! Και είναι και φτηνό για SnV (όλη η σειρά...). €10 το μπουκαλάκι είναι από τις πιο χαμηλές τιμές στην αγορά και φυσικά προτίθεμαι να τα δοκιμάσω όλα πλην του καπνικού φυσικά!  :thumpup:

Αλλά...

Ναι έχει και 'αλλά' που δεν αφορά το υγρό αλλά το marketing της εταιρίας. Παραθέτω μερικά αποσπάσματα από τις περιγραφές των υγρών Asylum στο διαδίκτυο (που υποθέτω πως έχουν προέλθει από τον κατασκευαστή...).
"...Πονηρό cheesecake..."
"...sexy βάση μπισκότου..."
"...Ευφυές και πονηρό..."
"...Εγκληματικό και νομότυπο..."
Και το κορυφαίο: "...Καπνικό άρωμα με έντονο το εγκληματικό στοιχείο του παγωτού βανίλιας που πλαισιώνεται με μια αλήτικη νότα ξηρών καρπών..."

Νομίζω πως έχουν περάσει οι εποχές που οι περιγραφές των όποιων προϊόντων περιείχαν φράσεις που δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα! Αν είχα διαβάσει αυτές τις περιγραφές πριν πάω στο μαγαζί θα είχα προτιμήσει να ξοδέψω τα αλήτικα ευρώ μου σε άλλα πιο πονηρά και sexy υγρά. Εντελώς νομότυπα δε!

Αλήτικη νότα ξηρών καρπών...  :eyesplash:


Φιλάκια... :bye:


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #698 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:43 »
Από αύριο Two taste και μουσική υπόκρουση Stan.Τίγκα στην αλητεία!


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #699 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:43 »
Εγώ ακόμα περιμένω να μάθω για το "πονηρό cheesecake" και την "sexy βάση μπισκότου". Μέχρι να μάθω θα σε στοιχειώνω. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #700 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:45 »
ΣιΠι ετοιμάσου να κάνουμε #konoma,δεν πάει καλά ο κόσμος :))

To υγράκι πάντως είναι πολύ καλό,το έχω μπουμπουνήσει στους dripper μου αρκετές φορές αλλά πιο πολύ custard με ξύσματα πορτοκαλιού
μου έβγαζε εμένα παρά κέικ... :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #701 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:46 »

Σωστά! Σαν κρεμούλα είναι πιο πολύ το υγρό αλλά τα έχει ζυγίζει ωραία όλα ο σεφ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #702 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 16:00 »
Το άτμιζα το καλοκαιράκι, αρκετά καλό υγράκι. Όσο περνούσε ο καιρός, με κέρδιζε όλο και περισσότερο. Πραγματικά καλό ζύγισμα, αν και θα το προτιμούσα
πιο όξινο. 

Αποσυνδεδεμένος panagos87

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #703 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 17:43 »
παιδει μπορει να μου πει καποιος κανενα υγρακι με πιπερια??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #704 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 18:26 »
Tabasco

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159847 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801624 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11059 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet