vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Alexander20, Tazz, treloneritis, Jorge, manoslykos, paulxan

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #555 στις: Μαρτίου 22, 2018, 11:29 »

Ρε παιδια πολυ διαρροη τι γινετε ? Καμια σχεση με σηρινα κκανω κατι λαθος ?
Δες επίσης μήπως έχεις πολύ χαμηλά την αντίσταση (στην ευθεία τα ποδαράκια από τις βίδες είναι οκ) ή βάζεις χαλαρά το βαμβάκι οπότε θέλει παραπάνω. Δοκίμασε και με πυρήνα 20 ή 25 (δεν ξέρω σε τι το έχεις δοκιμάσει). Εγώ δεν είχα ποτέ κανενός είδους διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #556 στις: Μαρτίου 22, 2018, 22:14 »
Ξέρουμε αν και πότε θα βγει καινούργια έκδοση, ή να πάω να πάρω αυτόν. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #557 στις: Μαρτίου 22, 2018, 22:19 »
Δεν έχει ακουστεί τίποτα για νέα έκδοση προς το παρόν. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #558 στις: Μαρτίου 26, 2018, 19:34 »
¨Εχω τον siren v2!
Μου δουλέυει απροβλημάτιστα αλλά έλεγα να κάνω την τράμπα με τον Ares!
Διαβάζοντας βέβαια επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου για το καπάκι αναπλήρωσης το οποίο πιστέυω είναι αιτία πολλών κακών!
Τι μου προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #559 στις: Μαρτίου 26, 2018, 20:13 »
προσωπικά θα εμενα στον siren η αν ήθελα και άλλον ατμό θα έψαχνα για κάτι άλλο :)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #560 στις: Μαρτίου 26, 2018, 20:38 »
Ναι ολοκληρώνοντας όλο το νήμα πείστηκα κι εγώ!!!

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #561 στις: Μαρτίου 26, 2018, 21:35 »
Παίζουν πολλά ρόλο. Εγώ προσωπικά έχω και τους δύο αλλά προτιμάω τον Αρη. Μου έκατσε πολύ καλά ο συγκεκριμένος. Ταιριάξαμε.
Πέραν της "περιπέτειας" που είχα με έναν, όλα είναι κομπλέ. Αυτός βέβαια ήταν μόλις είχε πρωτοβγεί.
Εκτοτε έχω πάρει άλλους 2 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Απο εκεί και πέρα πιστεύω οτι είναι καθαρά εξατομικευμένο το ζήτημα. Μπορεί κάτι απο το δικό σου setup να μην το θέλει με τίποτα. Με το δικό μου "πακέτο" δεν είχα διαρροές η υποτροφοδοσία ούτε με τον προβληματικό που είχα πάρει.
Ουσιαστικά αυτό έχω καταλήξει οτι είναι το πρόβλημα του Αρη. Αμα δε γουστάρει το υγρό, το βαμβάκι ή κάτι απο αυτά που ατμίζεις, δεν συγχωρεί. Πρέπει να ταιριάξουν τα γούστα σας.
Η σειρήνα είναι πιο ελαστική. Φυσικά, αν διαβάσεις και το δικό της νήμα θα δεις οτι έχει κι αυτή τα θέματά της.
Κυρίως λοιπόν είναι πως θα σου κάτσει. Οπως ο κάθε ατμοποιητής, όχι μόνο ο συγκεκριμένος.
Εμένα ο siren δεν μου έκατσε καλά. Με γδέρνει πολύ στο λαιμό. Ο Άρης είναι πιο "στρογγυλεμένος" στο χτύπημα. Σε άλλους αυτό δεν αρέσει. Αν σε εσένα αρέσει ο siren ως χτύπημα, είναι αρκετά πιθανό να μη σου αρέσει ο Αρης.
Μη σε προβληματίζει το αν θα πέσεις σε κακό κομμάτι. Αυτό θεωρώ πως το έχουμε πλέον ξεπεράσει σε μεγάλο βαθμό. Αυτό που πρέπει να σε προβληματίσει είναι αυτό που προβληματίζει πάντα σε μια νέα αγορά: αν θα σου αρέσει. Ο "κανόνας" πάντως λέει οτι ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει. Αν τα έχεις βρει με τον siren και σε ικανοποιεί δεν χρειάζεται να ψάξεις αλλού.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2018, 21:49 από vato »

Αποσυνδεδεμένος NedLock

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #562 στις: Απριλίου 25, 2018, 17:36 »
Καλησπερα και απο εμενα παιδια! Με την εκδοση των 2ml την TPD ειχατε κανενα προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #563 στις: Απριλίου 26, 2018, 12:01 »
Δεν υπάρχει και άλλη έκδοση. Το τανκακι των 4ml το αγοράζεις extra. Τι θες να μάθεις;

Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #564 στις: Απριλίου 26, 2018, 16:15 »
Φαν της πνευμονικης αλλα στον Drop μου υγρα πανω απο 3mg  δεν τα αντεχα.Ηθελα νικοτινη.Πηρα τον Αρη,πρωτος μου RTA,εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.Καλη γευση,δεν εχει σταξει ουτε σταγονα και πανω απο ολα αθορυβος.Το μονο θεματακι ειναι ενα σφυριγμα που κανει εαν τον παιζω με την μικρη μονο τρυπα για τον αερα.Αξιζει καθε ενα απο τα 35ευρω που εδωσα. 

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #565 στις: Απριλίου 26, 2018, 17:18 »
¨Εχω τον siren v2!
Μου δουλέυει απροβλημάτιστα αλλά έλεγα να κάνω την τράμπα με τον Ares!
Διαβάζοντας βέβαια επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου για το καπάκι αναπλήρωσης το οποίο πιστέυω είναι αιτία πολλών κακών!
Τι μου προτείνετε?
Εγώ πήγα αντίθετα, δηλαδή πρώτα πήρα τον Ares και μετά τον Siren V2. Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο ο Ares. Αν κάπου υπερτερεί o Siren έναντι του Ares είναι στην τζούρα που είναι πιό smooth. Με το καπάκι αναπλήρωσης δεν βρήκα κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα τον θεωρώ τον πλεόν εύκολο στο γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #566 στις: Μαΐου 05, 2018, 10:09 »
6 σπείρες με διπλό spaced Νi80 28ga, 0,49 Ohm, 21 watt. Γευσαρααααα.... για τα γούστα μου το καλύτερο στήσιμο στον Ares από ότι έχω δοκιμάσει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #567 στις: Μαΐου 05, 2018, 10:46 »
Πώς κατάφερες με 6 διπλές σπείρες να φαίνονται 11 κι όχι 12 μονές? :dontknow:
Είναι κάτι που δε βλέπω? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #568 στις: Μαΐου 05, 2018, 10:53 »
Ωχ έχεις δίκιο! Στην φώτο το είδα και εγώ...χαχαχα...θα με κάνεις να τον ανοίξω να δω πως έγινε το μαγικό.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #569 στις: Μαΐου 10, 2018, 18:48 »
καλησπερα σε ολους,τελικα εχει διαροες ο αρες και μου κανει εντυπωση,που αν και εχει τα αυτακια στο ντεκ, τρεχει λιγο απο την μονη τρυπα αερα,και πιανει υγρο στην αλλη κλειστη θυρα με της πολλες τρυπες . εχω την εκδοση τον 4-5μλ μαλλον καινουργια βερσιον, αλλα δεν με ικανοποιησε απο θεμα διαροης και μονο. 40ρι 50αρι συρμα τιποτα.μηπως φταιει ο τροπος γεμισματος,που ανοιγει απο επανω,δεν ξερω τι να πω.μπορει πρωτο γεμισμα οκ, μολις ανοιξω και γεμισω και κλεισω,μετα απο λιγο νατα μας,τελικα μονο ο ντογκυ αξιζει,και ας μην βγαζει τρελη γευση.εχω βαρεθει απο ολους τους ατμο λογο διαροης,μιλω για επισκευασιμους μονης αντιστασης,και οχι για εργοστασιακους,θα ηθελα να ξερω οταν τους βγαζουν δεν τους δοκιμαζουν αν εχουν θεμα.βλεπουμε βιντεακια, λενε φοβερος παρτον δεν εχει θεμα,ελα που εχουν ομως οι πιο πολλοι απο τους ατμο.προσοχη τα λεω με καλη προθεση,ολα αυτα,χωρις να εχω θεμα με καποια απο τα παιδια τον βιντεο,αλλα μου κανει εντυπωση που δεν το βλεπουν αυτοι.τελικα μου φαινεται μονο για απλο εργοστασιακο με ετοιμες αντιστασεις αξιζει.τσαμπα λεφτα δινουμε,χωρις λογο κανουμε αγορες, και μενουν στα συρταρια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110563 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159787 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146454 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet