vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 23:52 »
Μπράβο ρε Μάκη με τις ιδέες σου.......... :thumpup: :thumpup: ;) εκεί που σταματάει το δικό μου μυαλό, τσούπ ο Μάκης με την λύση.
Μάκη είσαι θησαυρός τέλος. :D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:08 »
Αν δεν τον γλεντήσω περισσότερο απ' οποιονδήποτε να μη με λένε Μάκη εμένα, έτσι γιατί μου μπαστακώθηκε με το "έτσι θέλω" ο άτιμος. Σαν την πεθερά μου ένα πράγμα δυο ορόφους κάτω από μένα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:16 »
αυτο το λαστιχακι που λες,εαν καταλαβα καλα ειναι αυτο που βαζουμε για τυχον πεσιματα ετσι??

Ε.....εαν ειναι αυτο ΠΑΝΤΑ εχω σε ολους τους ατμο(ειμαι κουλος στα χερια και ολο κανουν ΝΤΟΥΠ).

Εαν οντος βρηκες την λυση,ε.......καιρος ειναι να τον βγαλω απο την ζελατινα του αυριο μαλλον.

Κατσε 10 μερες σχεδον τον εχω στο ντουλαπι και καθετε ο ares. Καιρος να παει και στον πολεμο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:26 »


αυτο το λαστιχακι που λες,εαν καταλαβα καλα ειναι αυτο που βαζουμε για τυχον πεσιματα ετσι??



Αυτό ακριβώς που σκέφτηκες εννοώ αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τη χαρακτηριστική εγγλέζικη ορολογία που τα έμαθε ο ατμόκοσμος! Κι εγώ τα χρησιμοποιώ πολλές φορές (έχω μαζέψει αρκετά τέτοια ) αλλά αυτό που πραγματικά με εκνεύρισε στον Ares είναι ότι το απαιτεί για να δουλέψει απροβλημάτιστα. Για τον δικό μου μιλάω πάντα, ο δικός σου μπορεί να μην έχει πρόβλημα στο καπάκι. ;)

Και μόνο στη σκέψη ότι θα με ανάγκαζε να τον έχω πάντα με αυτό το πράγμα πάνω είπα δεν. Πάει επιστροφή. Και πήγε επιστροφή. Και ξαναπήγε επιστροφή και να'τον πάλι σπίτι μου.. :))

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:36 »
Για να μη ξεχαστεί ο Siren GTA ο Ι γιναν όλα!! :laugh1:

[member=4133]makis206[/member] να φανταστώ μόνο.. bumpers?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:42 »
vape bands 

Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:54 »
μου ήρθε και μενα σήμερα .. από Ελλάδα βεβαιως-βεβαιως...
αλλα ρε παιδια ήταν πατούρα στην βάση νικοτίνης.. πατούρα λέμε ... και μυρωδια οξειδωμένης βάσης καργα
σταγονιδια βασης στο τζαμι να φαίνονται απο το χιλιομετρο 
μυρωδιά βασης χαλασμενης σε όλο το δωμάτιο με το ανοιγμα
τα δάχτυλα μου να θέλουν χαρτομάντιλο με το που άρχισα να τον ξεβιδωνω

έτσι ερχεται ρε παιδια??  ακουσανε για τον siren που ερχεται με κολλημενα τα λαστιχα ... και τον γρασσαρανε τον αρη?
η συκευασια ήταν κομπλε και με τις ζελατινες ΟΛΕΣ , ούτε καθολου δαχτυλιες μεσα στα σακαλουκια ουτε απο εξω το τανκ κτλ.. τζαμι όλα
και δεν φενοταν να τον ειχε καποιος παει για τεστ-drive εκει στο καταστημα που τον ειχαν! εξωτερικές ζελατινες κτλ  όλα πλήρη και τζιτζι στην τριχα
Αλλα πρεα αυτων και  βάση μέσα το τανκ βεβαιως-βεβαιως..... δεν ήταν λάδιλα.. ηταν βάση!


πάντως εμενα δεν με εντυπωσιασε ... όχι οτι δεν είναι καλός (καταπληκτικος ειναι).. αλλά   εχω και μια σειρηνα2 και πάνε ανταμα τα κομματια αυτα σε επιδόσεις οπότε??

εκει που μου κάνει εντύπωση ειναι που λενε ολοι για την κωνική καμπάνα σε σχεση ταχα με τον siren..κτλ κτλ
για κοιταχτε και μεσα, οχι απο εξω μονο... ποση διαφορα έχει αν εχει καθολου η καμπανα της σειρηνας με του αρη?



Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 01:13 »
Ο ατμοποιητής σου ήρθε χρησιμοποιημένος, νέτα σκέτα. Όλοι μας τον πήραμε πεντακάθαρο και ούτε πλύσιμο δεν ήθελε που λέει ο λόγος. ;)


Βέβαια κι ο δικός μου θα μπορούσε να είχε βάση στο τανκ αλλά μέχρι να φτάσει στα χέρια μου να την είχε χάσει απ' το airflow.. :))

Τηλέφωνο στο κατάστημα που τον πήρες. Χτες. ;)


Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 01:25 »
λες ρε Μακη... εεε..

χαρτομαντηλο ηθελα εγω...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 01:31 »
Του vato θα πήρες. Μαζί με το vape band Πάρε κι ένα βολτόμετρο καλου κακου

Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 01:50 »
ξέρεις τι θέλουν αυτά τα μαγαζιά...!

αλλη φορά άλλος ελληνας...  μιλαμε γνωστα τα μαγαζια,  πολυ γνωστα...
μου ειχε βαλει σε ανοιχτη συσκευασια ενα αυτοκόλλητο πάνω που έλεγε "ειναι δυνατον προιοντα που φευγουν απο το καταστημα μας να ανοιχτουν για να εξακριβωθει η ποιοτητα και αρτιοτητα του περιεχομενου"

ναι καλα ακουσατε... και το αστερ της elaf χτυπημενο στην κατω γωνια......

και τον πηρα τηλεφωνο και του ζητησα ... να μου δωσει το πιστοποιητικο του ελεγχου που εκανε και τι διαπιστωσε κατα τον ελεγχο!
αρε ελληναραδες

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 04:11 »
Μη παρεξηγηθώ με κανέναν, πέραν απο του καθημερινου μας χιούμορ, δεν έχω καμία διάθεση να κατακρίνω την εταιρία/αντιπροσωπία. Αν είχα, θα το έκανα ευχαρίστως, όμως δεν εχω διαβάσει καν τα σχόλια του youtube πχ και εκτός απο τα προηγούμενα, τίποτα άλλο απολύτως . Και εννοώ όχι οτι αμφιβάλλω, αλλα οτι αυτο που βλέπω και όσα βλέπω απο όλα τελικά, ειναι μικρό  ποσοστό, που εγείρει κάποιον σχολιασμό. *Αυτά δεν είναι αποποίηση ευθυνών, αλλα περισσότερο περι δικαιωμάτων.
Τώρα σχετικά με τα μαγαζιά που είχαν την κάψα να δοκιμάσουν ατμοποιητή 5-10 ευρώ πάνω απο κινεζοκλώνο και να τον πουλήσουν για φρέσκο και χωρίς καν την παραμικρή διάθεση έστω υγιεινής, εντάξει τι να πει κανεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2017, 04:50 από chillo »

Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 04:22 »
θα μπορούσε να τον πλύνει τουλάχιστον και τίποτα δεν θα φαινόταν....

άλλα και η μαμά εταιρία έπρεπε να έχει αυτοκόλλητο ασφάλειας στο κουτί και όχι μόνο την ζελατίνα την οποία ο καθένας μπορεί να την βγάλει και να βάλει μετά μια καινούργια

EDIt... εχω δει ξανα και ξανα το βιντεο του pbusardo... και επειδή όταν τον ανοιξα δεν βιαστικα καθόλου και παρατήσρησα όλα πολύ σχολαστικά..
1000% εμφανισιακα όλα ήταν στην ίδια κατασταση οι ραφες το ειδος της ζελατινας τα σημεια που ειχε τις ραφες η υφη του ναυλον ειναι ολα ιδια
το αυτακι για να σηκωσεις το καπάκι ευθεια flat τα αυτακια της συσκευασίας ολα πατημενα στην θέση...κανενα τσαλακωμα δαχτυλια..σκονη .. τιποτα.... τιποτα δεν εδειχνε καμια ελαχιστη υποψια ανοιγματος

μονο μυρωδια βασης που εχει μεινει οξυδωθει για τα καλα.. όπως οταν ανοιγεις καπακι απο αδειο μπουκαλι βασης που ειχες ξεχασει απλυτο με υπολιματα βασης μεσα....
ακριβως αυτη την εντονη σπιρταδα-μυρωδια και το τανκ ειχε υδρατμους-σταγονιδια στο γυαλι μεσα και το ανοιγμα λαδαωσανε για τα καλα τα χερια μου και φυσικα η μυρωδια πλυμμυρισε το δωματιο με το ξεβίδωμα...  το τανκ ολο δε απο εξω δεν ειχε καθολου δαχτυλιες και υγρο μονο η μυρωδια και οι υδρατμοι προδίδανε τη σκηνή

δεν εχει προβλημα ο ατμοποιητης κανενα  απο οσα εχουν πει εδω ... κανενα.. 3 φορες τον εχω γεμισει .. βραχος
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2017, 05:03 από ks-net »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 09:15 »
"Ζελατίνα"; Άρα -για να καταλάβω καλύτερα- το πακέτο σου ήρθε σφραγισμένο οπότε δεν υπάρχει και περίπτωση να ανοίχτηκε απ' το μαγαζί που κατηγορούμε άδικα εμείς, σωστά;

Πιθανότατα λοιπόν κάτι παρέμεινε στο τανκ απ' την γραμμή παραγωγής της Innokin, "υπολείμματα" απ' τον καθαρισμό του ίσως; Μπορεί απλά να χρησιμοποιούν λίγη vg για να "δουλέψουν" καλύτερα τα καινούργια orings στο "δέσιμο" και στη δική σου περίπτωση μπορεί να τους ξέφυγε λίγο στο σκούπισμα.. ποιος ξέρει τι συνέβη. Γι' αυτό και πλένουμε πάντα έναν ατμοποιητή πριν τον χρησιμοποιήσουμε, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να υπάρχει μέσα ή τι χέρια τον έπιασαν να τον βάλουν στο πακέτο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 09:56 »
Θυμάμαι "τα παλιά χρόνια στο Τέξας", την εποχή του Τ3, που γενικά γινόταν κουβέντα εδώ οτι ήταν μεν σπάνιο αλλά όχι περίεργο να βρεις βάση στον ατμοποιητή σου γιατί και καλά τον δοκιμάζει η εταιρία να δει αν ατμοποιεί και ίσως τους ξεφύγουν μερικοί στο πλύσιμο.
Δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι, πάντως μου είχε κάνει εντύπωση γι αυτό το θυμάμαι.
Αν κρίνω απο το γεγονός οτι λες πως δεν έχει κανένα πρόβλημα, τότε μάλλον ισχύει και είσαι απο τους ελάχιστους τυχερούς που το κομμάτι του πέρασε quality control  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2017, 10:01 από vato »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13648 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 143 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR