vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Alexander20, Doubt, Ηρακλης, takoulas, john67

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Ares mtl rta by Innokin
« στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 18:44 »
Ήρθε χθες Σάββατο ο πολυαναμενόμενος RTA MTL ARES (Φυσικά και το όνομα αυτού επίσης Ελληνικό ο Θεός του Πολέμου).
Οι σχεδιαστές ο γνωστός σε όλους Busardo και ο δικός μας Δημήτρης Αγραφιώτης. Κατασκευάστρια η INNOKIN.

Συσκευασία - περιεχόμενα
1x ARES RTA (24mm)
 1x Οργανικό Βαμβάκι
 2x έτοιμα coils (Α1, 40mm, σε 3αρι αξονάκι)
 1x 1M σύρμα , ( (Α1, 40mm)
 2x Sets βίδες(Phillips και Straight),
Μαύρα orings τοποθετημένα
 2x Πράσινα orings
 2x Άσπρα  orings
 2 τύπους drip tips (wide and narrow bore)
 Clear glass τοποθετημένο

1x Smoked glass ανταλλακτικό για διαφορετικό Λούκ
 1x Το γνωστό κατσαβιδάκι
 1x Phils αξονάκι με 2,5mm από την μία πλευρά και 3 mm από την άλλη πλευρά
 1x Δημήτρη αξονάκι με βίδες στερεωμένες για spaced coil


Όπως βλέπετε λοιπόν έχει τα πάντα για έναν νεοεισερχόμενο στους επισκευάσιμους.

Ποιότητα Κατασκευής: Πολύ Καλή
Τρόπος γεμίσματος: Πανεύκολος
Στήσιμο: Πανεύκολο (ότι πρέπει για αρχάριους)
Γεύση: 9/10 (Φυσικά είναι μόνο η αρχή και μπορεί να αναθεωρήσω)
Διαρροές: Ποιες Διαρροές???

Η εμπειρία με τον ΑΡΗ
Διαθέτει ένα πανεύκολο DECK  και μπορώ να πω (ίσως υπερβολή) ή αντίσταση μπαίνει μόνη της.
Είναι ένας καθαρός MTL ατμοποιητής και οι τρύπες του αέρα δίνουν την δυνατότητα να ρυθμιστεί η ροή του αέρα από μια σφιχτή σε μια ελαφρώς πιο ανοιχτή τζούρα.
Πολλοί θα πούν ότι μοιάζει με τον SIREN (ίσως λίγο), η καμπάνα μου θυμίζει CLOUD ONE (ίσως να είναι ο λόγος που απογειώνει την γεύση).
Το στήσιμο το έκανα με ένα από τα έτοιμα coil δηλ. Α1 0.40mm, σε 3αρι αξονάκι και είναι ακριβώς 1 Ohm στα 17 watt.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και η έκπληξή μου μεγάλη, είναι ένας καθαρός MTL και η γεύση πολύ καλή.
Βέβαια τον έχω για λίγο χρόνο και μπορεί να αναθεωρήσω προς τα κάτω ή και προς τα πάνω, προς το παρόν τον απολαμβάνω και φυσικά θα έρθουν και άλλα στησίματα (πιστεύω ότι αγαπάει τα λεπτότερα σύρματα). Να στρώσουν και τα μέταλλα φυσικά και εδώ είμαστε.

Ίσως να μην είμαι ο καλύτερος παρουσιαστής αλλά έκανα ότι μπορούσα.
Ακολουθούν μερικές Φωτό και παρουσίαση από τους σχεδιαστές.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2017, 20:59 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:17 »
Απο Ελλαδα τον αγορασες? Αν ναι, τιμη?

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:34 »
το συρμα παταει επανω στις βιδες
ή
περναει απο κατω?
Δεν μπορω να καταλαβω.
Επισης ποσα ml χωραει?
Και εαν μπορεις βαλε και καμια φωτο απο το air-flow

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:41 »
φαινεται οτι εχει γινει καλη δουλεια σε αυτον τον ατμοποιητη......τον εχει καποιο καταστημα εντος ? και ευχαριστουμε πολυ μπιλ για την παρουσιαση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:50 »
μπράβο billy ωραία παρουσίαση  :thumpup:
αλλα ατμοποιητη που δεν έχει κλείσιμο υγρών εγώ δεν τον βάζω στο στόμα μου  :tongue_smilie:
πλακα κάνω φυσικά αλλα δεν μπορούσανε να βρούνε έναν τρόπο να κλείνουν και τα υγρά?
τέλος πάντων, αν και είχα πει ότι θα κόψω τις αγορές, αυτόν ίσος τον... ox μια παντόφλα έρχεται καταπ...
:shock_sick_01:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:53 »
Τον έχει σίγουρα το CrazyVaper, εκεί τον δοκίμασα κι εγώ και τον βρήκα πολύ καλό ως τσιγαρίσιο. Έχει παρόμοιο ντεκ με τον doggystyle και τον siren, που σημαίνει ευκολία, καλή τροφοδοσία και απουσία διαρροών.
Είναι και σε καλή τιμή, οπότε πιστεύω ότι είναι πολύ καλή πρόταση για όσους αρέσκονται σε ατμοποιητές σαν τον berseker ή τον kayfun prime, από τους πιο πρόσφατους, με μία τρύπα ακόμη περισσότερο αέρα.
Έχει και δυο ωραία στριφτίρια αντιστάσεων η συσκευασία. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:54 »
το συρμα παταει επανω στις βιδες
ή
περναει απο κατω?
Δεν μπορω να καταλαβω.
Επισης ποσα ml χωραει?
Και εαν μπορεις βαλε και καμια φωτο απο το air-flow
στην παρουσιαση του PBusardo απ'οτι φαινεται το σπειρωμα πιανει και στο κατω μερος.....οποτε και τερμα χαμηλα να το βαλεις το συρμα το πιανει η βιδα

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:58 »
@akatsim Τον αγόρασα από εδώ  http://www.liquidpuff.gr/  39 ευρώ, είναι καινούργιο κατάστημα στο Χαλάνδρι και η παραγγελία έγινε Τηλεφωνικά.
@dinos_74  Το σύρμα πατάει πάνω στις βίδες, Χωράει 4μλ και το airflow αποτελείται από 4 Τρύπες (δεν τις έχω μετρήσει) αλλά έχει την δυνατότητα να είναι κάθε φορά μία τρύπα ανοιχτή, ¨ως αναφορά το Airflow του ντέκ φαίνεται στην φωτο του στησίματος. Ακολουθούν φωτό.
 

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 19:58 »
καλυτερος δλδ απο siren 2 ?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:00 »
Φυσικά ξέχασα να ενημερώσω ότι είναι ίσως ο πιο αθόρυβος ατμο που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.

----------------------------

Siren v2 δεν έχω για να εκφέρω γνώμη, αλλά kayfun prime(κλώνος) νομίζω ότι αν και είναι νωρίς τον χτυπάει στα ίσια και ίσως τον ξεπερνάει.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:28 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:27 »
ειδα το video.
Νομιζω οτι παλι θα χαλασω euro.
Πρεπει να ειναι κατι σαν τον μπερζερακ(ετσι τον λεω εγω)berserker
αλλα πρεπει να δινει ποιο πολυ αερα(like doggy).
Ετσι δεν ειναι?
ή κανω λαθος.

ΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ γιατι εαν δεν κανω 

ΠΑΛΙ η γυναικα μου θα μου κανει  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:30 »

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:31 »
ενα αλλο θετικο που εχει (απ'οτι βλεπω) σε σχεση με καποιους αλλους ατμο ειναι οτι εχει 2 χιλιοστα περιπου χωρο απο το βιδακι μεχρι την καμπανα.....οποτε δεν υπαρχει θεμα για βραχυκυκλωμα αν δεν το κοψεις και τελειως συριζα.... το συρμα

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:32 »
η δικια μου αποψη
τον εχω 2 μερες, τι να πω,ευκολος,απροβλιματιστος,στεγανος,(φτηνος :hmmm:) για αυτα που δινει
ομορφο δεν τον λες αλλα πραγματικα αξιζει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 20:58 »
Το ίδιο πράγμα ακριβώς με siren 2 είναι. Απλά έχει μια τρύπα λιγότερη στο airflow. Toυμπανάκι θα είναι και αυτός.
Το μόνο που βρίσκω αρνητικό, αν και πολύ βολικό, τελικά είναι το είδος γεμίσματος. Γιατί αν κρίνω από το melo 4 που έχει το ίδιο γέμισμα, χαλαρωνει πολύ το καπάκι μετά από 2-3 μήνες. Της γυναίκας μου στον melo, πλέον με ένα δυνατό τράνταγμα του χεριού ανοίγει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530749 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet