vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 8 χρήστες
tibolaso, camber, Alexander20, Buliwyf, enyalios21, laniel, bujinkan, maprix

Twitter

Vaporesso SWAG mod

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 20:42 »
κανονικά μπορείς να βάλεις βολτ 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 20:46 »
Μπορείς να ρυθμίσεις και τα watts, μπαίνοντας στο VT mode  

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 20:50 »
Παιδιά, αν δεν το έχετε καταλάβει, ό,τι έχει να κάνει με "ομορφιά" και λοιπές προσωπικές εντυπώσεις (βλ. perceptions ;D), που δεν εδράζονται σε κάπως εξαντικειμενικοποιημένη τεκμηρίωση :hmmm:, το αποφεύγω "σαν το διάολο το λιβάνι". Και στην παρουσίαση προσπάθησα να το αποφύγω. Το "κάλυψα", βέβαια, στα όσα αριθμημένα αναφέρω στην αρχή, ως πιθανά βασικά χαρακτηριστικά επιλογής του swag, αλλά κι αυτά είναι όσο πιο αντικειμενικά τεκμηριωμένα γίνεται (μικρό ύψος, μικρό βάρος, καινούργια πλακέτα στην αγορά). Και εκεί που αναφέρω για την εντύπωση των δυνατότερων ρευμάτων του, εξηγώ κάτω από ποιες συνθήκες εμφανίζεται και τι επίπτωση έχει στην διάρκεια της μπαταρίας.

Στα υπόλοιπα, σας ενημέρωσα για την "αξιοπιστία" της εταιρείας (αν δεν το καταλάβατε).

Φωτό θα βρείτε στα νήματα "Συμβουλές για mod..." και "Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες". Κάντε μία αναζήτηση.

[member=12509]kapapa[/member] διάβασε τις οδηγίες που δίνει η εταιρεία για το τι πρέπει να κάνεις πρώτα στην διαδικασία αναβάθμισης. Το περιγράφω περίπου στην απάντησή μου #5 παραπάνω.

Όσοι είναι ευχαριστημένοι με το πρώτο firmware, μην κάνετε αναβάθμιση αμέσως.

Ξέχασα: Δεν έχει stealth mode. Αλλά μπορείς να μειώσεις τον χρόνο λειτουργίας της οθόνης στα 3s και να κάνεις οικονομία στην μπαταρία.
[justify]Κυρ Φυσικέ, δεν μας τα λες καλά. Εγώ βλέπω ένα αβατάριο, μία ωραιότατη ανφάς που φωνάζει για το αντίθετο. Μία παρουσίαση είναι πάντοτε οι προσωπικές μας εντυπώσεις, δεν γίνεται διαφορετικά, δεν είναι “μείνετε μαζί μου έγκυος, είμαι πολύ φερέγγυος... βασανιστείτε!”[/justify]
[justify]Τέλος πάντων, εξακολουθώ να σε συμπαθώ με υπερβολή.   ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 20:52 »
Πιο αντικειμενικά, αδυνατώ. Εγκέφαλος είναι αυτός... με τα perceptions του ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 17:26 »
το αγόρασα σήμερα είναι πανέμορφο  απίστευτα μικρό και ελαφρύ . παίρνει 23αρι ατοποιητη τσίμα τσίμα,
συγκεκριμένα του έβαλα επάνω τον expromaizer .

σε σύγκριση που κάναμε στο μαγαζί που τον αγόρασα πυροβολάει ποιο δυνατα από το pico 25 που ήτανε ο αμέσως επόμενος για αγορά , φορώντας και τα 2 μοντακια την ίδια μπαταρία . είναι επίσης  ποιο ελαφρύ από το pico 25 .
έχει πολλή γρήγορα ρεύματα  σπιρτόζικο δούλεμα .


το mod που αγόρασα είχε θέμα με τον κεντρικό πόλο περιστρεφόταν όλος προφανώς δεν ειχε πρεσαριστή η βιδωθεί σωστά , το  πήγα πίσω και πήρα άλλο άμεσα , να χετε το νου σας .

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:16 »
Από ότι φαίνεται από σένα και απ την εμπειρία που είχε ο χρήστης που άνοιξε το θέμα, παίζει κάτι με τον ποιοτικό τους έλεγχο...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2017, 19:36 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 03:08 »
 από δεύτερα πάω και για δεύτερο . :yes:
έχω ενθουσιαστή με την φορτικότητα του μιας και δεν μπορώ τα βαριά μοντακια , το έχω κρεμάσει στο λαιμό
138γραμαρια με μπαταρία και ατμοποιητη όλα μαζί . φαίνεται να κάνει καλή διαχείριση ρεύματος , της αντιστάσεις της διαβάζει σταθερά , κούφιες δεν με πέταξε καμιά , το μενού μαθαίνετε εύκολα αν και θα το ήθελα ποιο πρακτικο .
με έχει ενθουσιάσει όπως κάποτε το istik το 20άρι

να και μια φωτο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2017, 03:17 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 10:33 »
Βάζοντας στο menu  την ένδειξη STANDAR, νομίζω ότι εχει ίδια ρεύματα με το pico 25.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:14 »
Καλημέρα. Αυτό ήθελα να σας ρωτήσω και ο vamaxin , σα να μπήκε στο μυαλό μου :D Τα normal, standard  και high, μήπως αφορούν preheat; γιατί κάτι τέτοιο πιστεύω ότι πρέπει να είναι και είναι λογικό να αρπάζει στα ρεύματα με υψηλές τιμές προθέρμανσης, όπως αρπάζουν και τα περισσότερα mods με κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:24 »
Φαίνεται απόλυτα λογικό αυτό που λές. 
Όμως και στο PW αλλάζει η ένταση των ρευμάτων και καταλώνεται ανάλογα η μπαταρία. 

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:30 »
Ακριβώς, γιατί με τη προθέρμανση δίδονται υψηλές τιμές ισχύος για σύντομο χρονικό διάστημα και είναι αναμενόμενη και η περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας. Το ίδιο ισχύει και στο pico 25 μια που έγινε αναφορά σε αυτό πριν, με προθέρμανση αρπάζει και πυροβολεί κατά ριπάς.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:37 »
Δεν έχει ρύθμιση standard, ρε παιδιά. Στο smart vw mode έχει high, normal, soft.
Έχει όμως το CCW που μπορείς να ρυθμίσεις την καμπύλη

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:40 »
Το standard είναι το normal. Δε το έχω δει το συγκεκριμένο μοντακι, καφέ πίνω κι έπεσα πάνω στο νήμα χαζεύοντας στο φόρουμ :) Σε αλλά μοντάκια αναφέρεται σα standard , σε αλλά normal, ενώ σε άλλα μπαίνεις και ρυθμίζεις κατά βούληση όπως για παράδειγμα στο pico.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:48 »
Πάντως, αυτή η ρύθμιση δεν έχει σχέση με preheat. Απλώς στο smart mode, διαβάζει την αντίσταση και ρυθμίζει αυτόματα τα watts. Η αυτόματη ρύθμιση, πάντως, δεν είναι η κατάλληλη για τον καθένα 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso SWAG mod
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 12:51 »
Ok,Με το standar(το βαζουν αλλα μενού μοντ), εννοούσα το normal.

Εμπειρικά , χωρίς μετρήσεις , μου δινεται η εντύπωση περίπου ιδιων ρευμάτων swag και pico 25

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530724 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801573 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet