vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, soulplayer, tibolaso, Ποντικός, e-akapnos, Doubt, manoslykos, grag

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:06 »
1) Έχεις προσέξει φαντάζομαι πως οι μισές σου φράσεις ξεκινάνε με το "δεν μου πολυαρέσει αυτό", "δεν μου πολυαρέσει εκείνο", αλλά που σε βρίσκουμε που σε χάνουμε όλο και τα δοκιμάζεις και όλο και σου αρέσουνε. Αυτά που δεν σου πολυαρέσουνε...  :hmmm:

2) Εκτός από τη Ζιρομπάκο, σπίτι πας καθόλου ή μπα; :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:12 »
Πάω. Όχι σπίτι. Στο atmistique! Σπίτι μόνο στις εθνικές γιορτές και αργίες. Δεν έχει υγρά εκεί... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:13 »
Εγώ πάντως τις προάλλες που πήγα δεν είδα κανένα περίεργο τύπο να κοιτά τα υγρά με μεγεθυντικό φακό...

Κάποιος, βέβαια, πρέπει να ήταν backstage... αλλά δεν το ορκίζομαι.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:19 »
Έψαχνε να βρει τι διαφορά έχουν τα πιτσίνια από τα πριτσίνια...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 18:21 »
Εγώ φταίω που μοιράζομαι τα φρούτα της διαπλοκής μου μαζί σας... :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 19:46 »
Πάω. Όχι σπίτι. Στο atmistique! Σπίτι μόνο στις εθνικές γιορτές και αργίες. Δεν έχει υγρά εκεί... :dontknow:
αρε παπαγαλακι :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 16:30 »
Angel Cry

To τελικό υγρό βγήκε 63/37 PG/VG, 9 mg/ml και ωρίμασε περί τις τρεις εβδομάδες. Οι πρώτες δοκιμές γίνονται στον Unfollow με σύρμα 0.28 mm, πυρήνα 2,0 mm, βαμβάκι Koh Gen Do και στα 11 πάνω κάτω watts.

Τι να πω τώρα εγώ γι’ αυτό το υγρό; Θα αρχίσει ο ένας να λέει πως είμαι ο υπουργός εξωτερικών της abuelos, o άλλος θα μιλάει για παπαγάλους ψητούς και ο τρίτος ότι τώρα γράφω από την παραθαλάσσια βίλα μου στα Κανάρια νησιά (που απέκτησα με τα διαπλεκόμενα λεφτά μου). Θα γράψω όμως δύο λόγια γιατί το τζακούζι στο βορινό μπαλκόνι κόστισε λίγο παραπάνω...
                                       
Με τα σκέτα φρούτα δεν τα πάω πολύ καλά γενικώς (δεν μου πολυαρέσουν, για να χρησιμοποιήσω την έκφραση που αγαπάει ο Σπάις...). Τα μήλα όμως μάλλον αποτελούν εξαίρεση γιατί δεν έχω ποτέ δοκιμάσει μηλο-υγρό που να είναι για πέταμα (εκτός από ένα που δεν θυμάμαι ποιο ήταν αλλά έβγαζε κάτι σαν μπέικον). Φυσικά προτιμούσα αυτά που είχαν κρέμες και μπισκότα και κανέλες και παγωτά και ζύμη και μου άνοιξε η όρεξη τώρα! Παρόλο λοιπόν που τα μήλα είναι τελικά του γούστου μου, δεν μπορώ να πω πως είχα βρει το τέλειο μηλο-υγρό που δεν θα έλειπε ποτέ από ατμοποιητή μου. Είχα βολευτεί με το άλλο μήλο της abuelos (tarta de milo) και με το Muffin Man του FlavourBoss (το οποίο έφτιαχνα μόνος μου από ένα σημείο και μετά) αλλά δεν είναι ότι μου πέταγαν και τα μάτια έξω! Γι’ αυτό τον λόγο περίμενα πως και τι το Angel Cry που είχα μεν δοκιμάσει το καλοκαίρι αλλά σε κάποιο clearomizer με έτσι κι έτσι γεύση προφανώς. Άρχισα να γράφω αυτές εδώ τις γραμμές με γεμάτο τανκ και ενώ δεν έχω γράψει το Έγκλημα και Τιμωρία (ως προς το μέγεθος δηλαδή...), τα τανκάκι θέλει πάλι γέμισμα. Το Angel Cry λοιπόν είναι ένα φανταστικό υγρό! Μια καταπληκτική μηλόπιτα με τόση κανέλα που να μην ενοχλεί αλλά να γαργαλάει τον ουρανίσκο όσο χρειάζεται (ελπίζω όχι και τα πλαστικά τανκάκια...) και φρέσκια κρέμα από πάνω έτσι για να σπάει κάπως αλλά και να τονίζει συγχρόνως την γλύκα. Και μετά ακολουθεί μια ευχάριστα γλυκιά, αν και ακαθόριστη, επίγευση. Μαγεία!

Θέλω να πω και κάτι ακόμα πριν κλείσω. Τα τρία και χρόνια που είμαι ατμιστής έχω δοκιμάσει πάμπολλα υγρά και πολύ λίγα έχουν μπει στο Hall of Fame μου. Τα υγρά των ελλήνων κατασκευαστών που έχω δοκιμάσει το 2017 είναι σαν να έχουν κατέβει από άλλον πλανήτη - τόσο ωραία είναι! Κοιτάω τώρα το ντουλάπι μου και τα μόνα υγρά που δεν είναι ελληνικά είναι το lemon tart, ο κλώνος του (που δεν είναι κλώνος) του FlavourBoss, το Κ.Μ.Α. του ιδίου και μερικά egoist! Όλα τα άλλα είναι ελληνικά και είναι όλα υψηλού επιπέδου υγρά! Μπράβο στους έλληνες σεφ λοιπόν και ελπίζω να συνεχίσουν να μας καταπλήσσουν και το 2018!  :thank_you2:


Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 17:06 »
Δεν ειμουν ποτε φαν του μηλου και της κανελας. Οχι μονο στα υγρα. Αλλα αυτο το Angel Cry δινει ρεστα, και το εχω αφησει μονο 5 μερες. Δεν ξερω αν θα προλαβει το 15ημερο που προτεινετε.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 10:05 »
Το LATE HOURS βγαζει μια παστουρμαδηλα στο χωρο παντος :eyesplash: στο σπιτι ψαχνόμασταν ποιος εφαγε παστουρμα  :ban2:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 15:54 »
Που τέτοια τύχη ρε Ηρακλή. Να του βάζαμε και λίγο μπανάνα μέσα να γίνουμε...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 16:01 »
 :eleos: :disgust:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:04 »
Εμεις εδω στα βορεια θα τα δουμε σε κανα μαγαζι???

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 Σήμερα πήρα το πέκαν θα ακολουθήσει η μηλόπιτα. Τα φέρνει ένας συμπαθέστατος τυπάκος που έχει μαγαζί απέναντι από τον ΟΤΕ της Ερμου. Το πουλάει βέβαια ενα 10ευρω.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:15 »
Μεχρι την τιμή καλά το πήγες. Μετά σταμάτησε να είναι συμπαθητικός ο τυπάκος.... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:19 »
 Για αυτό την έγραψα :thumpdown: Εαν ξέρετε κάποιον άλλο που τα εμπορεύται στην Θεσσαλονίκη, πείτε.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:25 »
Ε αφού είναι γνωστό #konoma first ;D

Χθες στην ατμοσυνάντηση Κερατσινίου δοκίμασα και την μηλόπιτα που λέτε,πραγματικά καταπληκτική και αυτή... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:36 από paloukaros »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530887 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet