vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, giorgos1999, bloodlessz, Jorge

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 13:02 »
Δοκίμασα στα πεταχτά όλη την τετράδα προχτές, μετά από πέντε ημέρες αναμονής. Το Late Hours θέλει σίγουρα παραπάνω, το Prodigal Son μου άρεσε σε σφιχτοτζούρη, η μηλόπιτα θέλει σίγουρα και άλλη ξεκούραση (περισσότερο σε μια σφολιάτα κανέλας με λίγο μήλο έφερνε) ενώ το πεπόνι δίνω αγώνα να μην το αγγίξω μέχρι να πιάσει το δεκαήμερο.


Δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω μαζί μου Θεσσαλονίκη να κάνω κανένα hotelίσιο review ή να τα αφήσω για τις 20 του μήνα, να πιάσουν 17 ημέρες...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 13:07 »
[member=7454]Cruiser79[/member]

Για πες στα πεταχτα για το πεπονακι. Ειναι το μονο που δεν πηρα. Υπενθυμίζω οτι εχω ρημάξει το Over The Rainbow

[member=12413]Giorgos F[/member]

To Χμμμ γιατι? Δεν σου αρέσει ο παστουρμας ας πούμε?


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 13:13 »
Στα πεταχτά, μπορώ να πω ότι θυμίζει πολύ το φρούτο, το κέντρο του ώριμου πεπονιού. Πρέπει να έχει και λίγη κρέμα, αλλά όχι σε σημείο που να τη γεύεσαι, αλλά για να στρογγυλέψει τη γεύση και να δώσει υφή. Ούτε γαλατίλα, ούτε λιπαρότητα, ούτε βούτυρο (σώωωωωπααααα), ούτε νότες βανίλιας.

Στα πεταχτά, έτσι? 


Νομίζω ότι στο 14μερο θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 13:36 »
χαχαχα :D Εγώ λατρεύω τον παστουρμά, αλλά μετά τον γάμο έμαθα να φυλάγομαι απο τις παντόφλες. Υγρό για μπαλκόνι κι εξορία σαν να λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 23:12 »
Καλησπέρα σε όλους! Δοκιμή σήμερα μετά από μια μέρα ωρίμανση το blue spirit (πεπονάκι) σε doggy 1,30 ohm.
H αλήθεια είναι πως όταν το δοκίμασα στο μαγαζί μου έβγαζε μόνο το πεπόνι και τιποτα άλλο. Πραγματική αποκάλυψη όταν τράβηξα τις πρώτες τζούρες καθώς μου θύμισε ακριβώς το hedon's bite της artist collection. Μιλάμε για ομοιότητα απίστευτη! Ανυπομονώ αν κάποιος άλλος φίλος διαπιστώσει το ίδιο! 
Γλυκό πεπονάκι λοιπόν αλλά αντί για κρέμα που γράφει η περιγραφή εγώ κατάλαβα έντονα καραμέλα που στογγυλεύει  το συνολικό αποτέλεσμα και απογειώνει το υγρό. Το citrus προς το παρον αφαντο  :hmmm:
Επιφυλλάσομαι  για το πως το μεταλαχθεί το υγρό μετά από μερικές βδομάδες. Μέχρι στιγμή όμως ενθουσιασμένος!  :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 16:02 »
Να πω επίσης πως το βαμβάκι το έχουν ξεχασμένο τελείως και δεν ασχολούνται μαζί του καθόλου σχεδόν :))



Είναι αυτό βαμβάκι μετά από 4 μέρες και πάνω από 30ml? Τεμπελουγρά :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 20:09 »
Prodigal Son

Δοκιμάζω σήμερα πρώτη φορά το υγρό αυτό που έγινε τελικά 62/38 PG/VG (βάσεις Pink Mule), 9 mg/ml και 16 ημέρες ξεκούρασης (που από ότι όλα δείχνουν μάλλον δεν ήταν απαραίτητες...).  
Να πω εξ αρχής πως δεν μου αρέσει η σοκολάτα στα ατμιστικά υγρά. Όπως δεν μου αρέσουν και τα αλκοολούχα ποτά. Κανένα! Επίσης δεν πολυατμίζω καπνικά. Το μόνο υγρό μου που περιέχει κάποιο καπνικό άρωμα είναι το supreme και πέραν τούτου ουδέν! Θα μου πεις τι το ήθελα και το πήρα το υγρό αφού πλην της καρύδας όλα τα υπόλοιπα συστατικά μου είναι από αδιάφορα έως απεχθή. Επειδή όμως έχω δοκιμάσει και τα τέσσερα καινούργια υγρά σε διάφορα στάδια κατά την δημιουργία τους, αισθάνομαι λίγο σαν νονός τους και δεν μου έκανε καρδιά να αφήσω το prodigal son απ’ έξω. Επί πλέον ατμίζοντας το στην zerobacco σε διάφορους ατμοποιητές, τελικά μάλλον μου άρεσε οπότε είπα να κάνω μια δοκιμή να ξεφύγω λίγο από τα υγρά-ζαχαροπλαστεία που ατμίζω συνήθως.
Η μυρωδιά λοιπόν δίνει σε εμένα αυτά που λεει ο κατασκευαστής, δηλαδή καπνικό άρωμα (δεν τολμάω να ισχυριστώ πως κατάλαβα 3 διαφορετικά καπνικά αρώματα...), σοκολάτα και ρούμι. Ο σεφ βέβαια γράφει και καρύδα αλλά αυτήν κάπου στον δρόμο την έχασα εντελώς. Με την πρώτη τζούρα (MTL στα 11 watts) κατάλαβα πως αυτό που μυρίζεις, αυτό και θα γευτείς. Στο λίγο πιο έντονο βέβαια, αλλά εδώ ίσως είναι περισσότερο θέμα ατμοποιητή. Έντονο το καπνικό υπόβαθρο και ακόμα πιο έντονο το ρούμι, με την σοκολάτα να παίζει λίγο πιο πίσω διακριτικότατα (η καρύδα εξακολουθεί άφαντη...). Μετά από 2ml κατάλαβα ότι το υγρό είναι πάρα πολύ μπουχτιστικό για εμένα, τουλάχιστον στον ατμοποιητή που κάνω την δοκιμή. Το αραίωσα λοιπόν με λίγη βάση (με το μάτι, περίπου 50/50 αραίωση) και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα τώρα. Αύριο θα το δοκιμάσω και σε άλλους λιγότερο αναλυτικούς ατμοποιητές (που φυσικά δεν θα κατονομάσω γιατί οι ταλιμπάν με περιμένουν στη γωνία να μου πάρουν το κεφάλι)...


ΥΓ. Το pecan (Late Hours) δεν τολμάω να το δοκιμάσω μη και δεν είναι σαν το μαγικό υγρό που φουμάριζα όλο το καλοκαίρι και έχουμε δράματα...


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 20:25 »
 :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

Πες μας τώρα ότι δοκιμάσεις σε unfollow  :tongue_smilie:

Σήμερα, 20 και πλέον μέρες δοκίμασα πάλι το late hours, επιτέλους γεύση. Τι γεύση όμως;

Ευχαριστο, θέλω πιο πολύ χρόνο στον doggy.  Πιθανολογω να είμαι σε φάση κορεσμού. 

Τίποτα δεν ευχαριστιεμαι.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 20:39 »
Αν δεν ευχαριστιέσαι κανένα υγρό και σε κανέναν ατμοποιητή, σίγουρα είσαι σε φάση κορεσμού ΜΝ. Σκέτη βάση (με μενθόλη ακόμα καλύτερα, εσείς που την αντέχετε...) για λίγο και θα επανέλθεις. Και ναι, σε unfollow κάνω πάντα τις δοκιμές. Τους λιγότερο αναλυτικούς δεν θα κατονομάσω... :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 23:03 »
Και γω θα σε συμβούλευα, το late hours να μην το δοκιμάσεις...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 23:24 »
 Αύριο θα το δοκιμάσω και σε άλλους λιγότερο αναλυτικούς ατμοποιητές (που φυσικά δεν θα κατονομάσω γιατί οι ταλιμπάν με περιμένουν στη γωνία να μου πάρουν το κεφάλι)...
εχεις πετανει... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 14:33 »
Prodigal Son (συνέχεια...)


Λοιπόν το υγρό σε όχι πολύ αναλυτικό ατμοποιητή (...) είναι μια χαρά αν σου αρέσουν τα καπνικά με κάποιο αλκοολούχο ποτό. Σηκώνει και αραίωση μια χαρά, ότι πρέπει δηλαδή για τον Σκρουτζ του JoeBar!  :yes:


ΥΓ. Δεν το δοκίμασα σε Skyline γιατί παίρνει το λουτρό του τώρα... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 13:50 »
Blue Spirit

To τελικό υγρό βγήκε 63/37 PG/VG, 9 mg/ml και ωρίμασε περί τις δύο εβδομάδες. Οι πρώτες δοκιμές γίνονται στον Unfollow με σύρμα 0.28 mm, πυρήνα 2.0 mm, βαμβάκι Koh Gen Do και στα 11 πάνω κάτω watts.

Τα σκέτα φρούτα δεν μου πολυαρέσουν και ειδικά το πεπόνι, λιγότερο απ’ όλα. Μ’ αυτό το υγρό όμως έχω πάθει πλάκα! Πρώτη φορά κάνω υγρό που έχει γεύση καλύτερη από την μυρωδιά του. Συνήθως μυρίζω ένα υγρό απ’ το μπουκαλάκι, αρχίζω να ξερογλείφομαι και μόλις το φουμάρω ξενερώνω τελείως. Εδώ έγινε το εντελώς αντίθετο. Το μύρισα, μου θύμισε όλα τα πεπόνια που κατά καιρούς έχω δοκιμάσει, αλλά μόλις το άτμισα ένα δάκρυ χαράς κύλησε στο μάγουλό μου! Φυσικά δεν έχω βάλει το μοντάκι κάτω μετά την πρώτη τζούρα και βρίσκομαι σε μια κατάσταση ευφορίας που δεν είναι και πολύ συνηθισμένη για μας τους ατμιστές που είμαστε επιρρεπείς στους κορεσμούς. Το υγρό είναι πεπόνι. Τέλος! Έχει βέβαια και λίγο κίτρο που του δίνει κάποια οξύτητα αλλά όχι κάτι που μπορεί να ενοχλήσει ή να ξενίσει. Δεν υπάρχει καμία ξινίλα ή πικρίλα στην γεύση. Όλα τα λεφτά όμως είναι αυτή η γλυκιά κρέμα (η οποία στην συνταγή μου είχε φανεί αταίριαστη με το πεπόνι) που νοιώθει κανείς στην εκπνοή κυρίως και μένει μετά σαν aftertaste. Τι να πω άλλο; Υπέροχο υγρό! Επικίνδυνο υγρό!  :thumbup_move_3:


ΥΓ. Θα το φτιάξω και αλλιώς το Blue Spirit. Θα το κάνω και high VG με λίγη νικοτίνη και θα το ατμίσω στα 5 εκατομμύρια watts! Είμαι σίγουρος πως θα του πάει πολύ κι αυτό το setup. Squonkers ορμάτε!  :yes:



Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 09:13 »
Prodigal Son
Εδώ είμαστε! Αυτό μάλιστα!
Με κέρδισε απο τις πρώτες ρουφηξιές. Δεν θυμάμαι καν την περιγραφή του υγρού, και η αλήθεια είναι οτι δεν με νοιάζει. Προτιμώ το παλιό καλό "μυστήριο" που είχε κάποιο αγαπημένο μου R.I.P. υγρό. Έλεγα βέβαια, πριν γράψω εδώ, να διαβάσω τα συστατικά και να σας αναλύσω τι βρίσκω και τι όχι. Αλλά δεν με απασχολεί. Μου αρέσει και αυτό μου φτάνει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 09:40 »
Αν δεν γράψει ο Τρύφωνας για το Late hours, εγώ ανάλυση γεύσης δεν ρισκάρω  :nope:

Επιβεβαιώνεται βέβαια ο cp για ένα ευχάριστο υγρό, λίγο γλυκό - λίγο καπνικό. Διακριτικό και φίνο, για πολλές ώρες της ημέρας. :thumpup:

Γλυκό καρύδι και βανίλια μου βγάζει. Τα υπολοιπα οι ειδικοί.

Σίγουρα χρειάστηκα, στην αραίωση που προτείνει ο κατασκευαστής, 20+ ημέρες για να καταφέρω να παρω γεύση. Υποκειμενική όμως η ένταση που θέλει ο καθένας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos