vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Digiflavor Siren V2 (22-24mm)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 15:17 »
Σεντονάκι δεν έχει αυτή τη φορά...
Μου τη δίνει αυτός ο ατμοποιητής. Μου τη δίνει γιατί είναι κακάσχημος αλλά παράλληλα έχει το IΔΑΝΙΚΟ τσιγαρίσιο άτμισμα.
Τί λέπια έχει πάνω, τί ουρές ψαριών, τί άχρηστες γυαλιστερές λεπτομέριες, τί χάλια χρώμα που δένει δύσκολα με μοντάκια...
Οι κινέζοι κατάφεραν να καταστρέψουν εμφανισιακά έναν από τους καλύτερους επισκευάσιμους ατμοποιητές που έχουν βγει.

Η απόδοση του, η κατασκευή του και η χρήση του είναι στα ανώτερα επίπεδα.
Η τζούρα του είναι ΒΕΛΟΥΔΙΝΗ σαν του CloudOne και ΑΘΟΡΥΒΗ. Μόνο εάν επιλέξετε τη μεγαλύτερη τρύπα αέρα ίσως να κάνει ένα ελαφρύ σφύριγμα.
Οι επιλογές αέρα καλύπτουν ΟΛΟ το φάσμα του Mouth to lung ατμίσματος. Από τέρμα σφιχτή τζούρα έως πολύ αεράτη ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΑ τζούρα.
Κάτι που δεν το κάνει ούτε ο Prime των 120 Ευρώ. To το δαχτυλίδι της ρύθμισης είναι όσο σφιχτό πρέπει για να παραμένει στη θέση του.

To στήσιμο του είναι το πιο εύκολο που υπάρχει. Η γεύση του είναι έντονη, και ο ατμός του ΠΟΛΥΣ!
Αγαπάει τη διάμετρο πυρήνα των 3χιλιοστών στο στρίψιμο, γιατί θέλει μπόλικο μπαμπάκι για να καλυφθούν οι τρύπες.

Το γέμισμα του, το κλασσικό από πάνω αλλά με τη διαφορά του οτι δε χρειάζεται να ξεβιδώσεις το καπάκι. Απλά το στρίβεις μερικές μοίρες.
Δε μου δημιουργήθηκε ποτέ υπερτροφοδοσία μετά το γέμισμα και δε δάκρισε ποτέ ως τώρα από το airflow.

Η κατανάλωση του, ελάχιστα αυξημένη. Άλλωστε αγαπάει τα κάπως χοντρά σύρματα και το πολύ βαμβάκι.
Το πακέτο περιέχει μέσα όλα τα γνωστά καλούδια αλλά το τριπλο εργαλείο του είναι άβολο στη χρήση.
Οι παρεχόμενες αντιστάσεις είναι kanthal A1 28ga  1.0Ω

Τον άφησα στην άκρη τον Prime και μου φαίνεται θα περάσω πολύ καιρό με τούτον εδώ γιατί τον ευχαριστιέμαι περισσότερο.
Σας αρέσει δε σας αρέσει εμφανισιακά, είναι μια φοβερή ατμιστική εμπειρία. Προτείνεται σε όλους τους MTL ατμιστές.
Το πανεύκολο στήσιμό του, τον κάνει ΙΔΑΝΙΚΟ για εισαγωγή στο χώρο των επισκευάσιμων.

Α! Ξέχασα. Την έκδοση των 22χιλ. πήρα που χωράει 2μλ.

Η τιμή του είναι γύρω στα 35 Ευρώ.

Σούμα:

ΤΑ ΚΑΚΑ
Άθλια εμφάνιση με τρισάθλιες λεπτομέρειες
Η βίδα του πόλου εξέχει αρκετά
Το drip tip κουνιέται

ΤΑ ΚΑΛΑ
Ποσότητα ατμού
Έντονη γεύση
Στιβαρή κατασκευή
Εύκολο στήσιμο
Άνετο Drip tip
Εύρος επιλογών αέρα
Εύκολο γέμισμα
Απουσία διαρροών
Απουσία υπερτροφοδοσίας
Σχέση τιμής - Απόδοσης



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 15:01 από Stepeha »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 15:35 »
Όχι που δεν θα έκανες εσύ την παρουσίαση :))


Έφτασε ο V2...

https://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/digiflavor-siren-2-gta-ss-22m-2ml.html

Άντε πάρτε τον να δούμε τί λέει. ΟΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ;;;;;  :))

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 16:32 »
Δεν είναι και τόσο άσχημος αν έχεις το ασορτί μοντάκι :))





Σήμερα το πείρα και εγώ από ecig ...με πρόλαβες . Μόλις το έβγαλα από το κουτί του αύριο εντυπώσεις .

Υ.Γ. Καλή η προσπάθεια της ecig να έχει μια σελίδα οδηγίες στα ελληνικά .... αρκεί να ήταν για τον siren ;D . Έπεσε το μάτι μου στο με διπλή αντίσταση και έτσι το διάβασα   νομίζω οτι έβαλαν τις οδηγίες του peerless rdta αλλάζοντας μόνο το όνομα σε geekvape siren 2 , έτσι διαβάζοντας το κάποιος θα μάθει ότι για να στήσει μονή αντίσταση θα πρέπει να βάλει το κεραμικό και να περάσει τα φιτίλια μέχρι τα μισά του rdta:))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 11:58 »
Ντάξει προφανώς κάποιο λάθος στο αρχείο έκαναν ή απλά κόλλησαν τις λάθος οδηγίες απ έξω. Στανταρ θα το διορθώσουν αυτό.

ΥΓ. Ανέβηκε το μίνι ριβιουδάκι.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 12:16 »
[member=6716]Stepeha[/member], καλημέρα. Εγώ θα ήθελα ένα ακόμα σεντόνι από τον κύριο Stepeha, -και με όλο το θάρρος, είναι από τις πιο απολαυστικές και τίμιες φωνές του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 12:21 »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια...  :) Αυτά ισχύουν για εσένα ακόμα περισσότερο.

Σεντονάκι ήθελα να κάνω αλλά μου έτυχαν όλα μαζεμένα αυτές τις μέρες. Οπότε ότι χρόνο κλέψω είναι από της δουλειάς μου.

Υπόσχομαι σε επόμενο ριβιού...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:20 »
H αλήθεια είναι ότι έχει άθλια εμφάνιση. Όμως η απόδοσή του έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την εμφάνιση, αφού μπορεί πραγματικά να προσφέρει πολύ ανώτερη ατμιστική απόλαυση σε σχέση με ασύγκριτα ακριβότερους ατμοποιητές. 

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:28 »
Συμφωνώ σε όλα με τον  Stepeha και επαυξάνω, αν και έπαθα μεγάλο ξενέρωμα με το άνοιγμα που θα αναφερθώ παρακάτω  . Τζούρα καταπληκτική από πάρα πολύ σφιχτή έως αρκετα αεράτη , διαρροή  δάκρυσμα κτλ ούτε κατά διάνοια, το ποιο εύκολο ντεκ για στήσιμο που έχω δει (χαλαρά συστήνεται για πρώτος επισκευάσιμος) ,γεύση πολλή καλή . Γέμισμα υποδειγματικό χωρίς τίποτα άλλο (κλεισίματα υγρών, αναποδογυρίσματα  κτλ) , απλά γεμίζεις – ατμίζεις . Το χρώμα του ss (μάλλον κάποιο είδος αμμοβολής) μεγάλο fail  , αν ήταν σε κανονικό ss θα ήταν καλύτερος.

Πάμε στο ξενέρωμα τώρα. Ανοίγοντας και λύνοντας τον ατμοποιητή το διάφανο  oring που κρατά το τζαμάκι πάνω  ήταν κολλημένο στο τζαμάκι τόσο που βγάζοντας το  κόπηκε και έμεινε το υπόλειμμα πάνω στο τανκ . Με αποτέλεσμα το διάφανο oring να καταστραφεί :wall: , όπως επίσης και στο τζαμάκι έχει μείνει πάνω υπόλειμμα από το oring που δεν βγαίνει με τίποτα. Στα ανταλλακτικά oring έχουν βάλει μόνο κάτι κόκκινα-πράσσινα  που βάζοντας τα επάνω , από μια ομορφιά, γίνεται δυο :'( .
Stepeha  με την εμπειρία σου μήπως ξέρεις αν κάνει από κάποιον άλλο; (εννοείτε ότι μίλησα  με ecig και δεν υπάρχει τίποτα κτλ)  Για τα κάτω πρέπει να ταιριάζει από  τον fodi αν χρειαστεί   αλλά για το πάνω το ποιο χοντρό δεν έχω βρει κάτι .

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:32 »
Έτυχε και σου συνέβη αυτό από τη μεγάλη πίεση που ασκεί το γυάλινο τανκ στο στεγνό λαστιχάκι. 
Όντως καλό θα ήταν να είχε και άλλο ένα σετ διάφανα orings στο πακέτο.
Δε γνωρίζω με σιγουριά αν θα κάνει άλλο. Είναι όμως πολύ πιθανο. 

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:38 »
Ζαχαρωνω τον 24αρι σε μαυρο. Να δουμε που θα βρεθει.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:40 »
Η μαύρη έκδοση κρύβει κάπως την ασχήμια. Την περιμένω κι εγώ. 

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:42 »
Εμένα δεν μου κάνει ότι ήταν λόγο πίεσης γιατί δεν θα έμενε πάνω στο tank  υπόλειμμα κολλημένο που δεν βγαίνει . Αυτό είναι σαν να έλιωσε από θερμοκρασία στην μια πλευρά και έγινε κόλλα σιλικόνης :)

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:44 »
Έχω μείνει ενθουσιασμένος με τον συγκεκριμένο ατμοποιητη!Στήσιμο παιχνίδι(δεν είναι σαν του serpent mini ευτυχώς, οι βίδες του), γέμισμα αστειο, διαρροή πότε, τροφοδοσία απροβληματιστα!Για την γεύση μετά από 2 πλυσίματα έχω μείνει ευχαριστημένος!τώρα αποδίδει όπως πρέπει!
Είναι τρομερά value for money ατμοποιητης!
Το μόνο αρνητικό του είναι τα 2 ml και η αυξημένη του κατανάλωση αλλά το ποσό απροβληματιστος είναι με έχει κάνει να τον κουβαλαω παντού και πάντα μαζί μου!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 14:30 »
Σιλικονάτα ο-ρινγκς, θα αντέξουν και μια ζωή αλλα θα κολλάνε πάντα. Άλλα θα σώσουν το τανκ το γυάλινο κι απο πέσιμο ίσως ακόμα, ανάλογα τον τρόπο εφαρμογής τους βέβαια. Τουλάχιστον στο πρώτο άνοιγμα κι αν πραγματικά χρειάζεται η συγκεκριμένη αποσυναρμολόγηση, κάντε την κάτω απο τρεχούμενο δροσερό χυμό βρύσης καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 14:43 »
[member=6716]Stepeha[/member]
Σε σχεση με την πρωτη Version στην μικρη τρυπα ειναι ποιο σφιχτος?
Εγω τον δουλευω στην μιση τρυπα (τον V1) και επειδη ειναι λιγο ποιο φαρδυς (23mm+ στο δακτυλιδι του αερα) οταν τον βιδωνω πανω στο πικο τριβεται με το καπακι της μπαταριας και ανοιγει σε ολοκληρη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159847 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801624 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11059 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet