vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Alexander20, grag, zamploutos, Tazz, manoslykos, Milarepa, tibolaso

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #525 στις: Μαρτίου 20, 2019, 10:34 »
Αν όντως σου είπε αυτό το πράγμα, ψήστο να αλλάξεις μαγαζί... Η PG είναι ο flavour carrier στα υγρά αναπλήρωσης. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές one shot αρωμάτων σου προτείνουν μικρότερο ποσοστό αραίωσης όσο αυξάνεις τη VG.
Καλημέρα φίλε μου το ίδιο είχα διαβάσει και εγώ για αυτό μου έκανε εντύπωση, είναι το τέταρτο μαγαζί που θα αλλάξω και δεν 
έμειναν και πολλά πλέον χαχαχα. Μια χαρά ευγενικός ήταν ο άνθρωπος απλά είχε πολύ δουλειά σε μικρό μαγαζί και ίσως του ξέφυγε ή μπερδεύτηκε ( ελπίζω τουλάχιστον). Στην τοπική ατμόσφαιρα έχει 1 ευρώ πάνω τις τιμές από ότι το σάιτ τους και δεν μου έκοψε 3 φορές που πήγα απόδειξη χωρίς να με ξέρει. Μέγκα βέιπ ευγενέστατη η κοπελίτσα μέσα αλλά δεν έχει ποτέ υγρά καλά και δεν μπορείς να δοκιμάσεις κανένα υγρό της προκοπής και τέλος στη νομπάκο εδώ μου είπε ένα κοριτσάκι που είναι εκεί προχτές ότι έχω σύγχυση στο μυαλό μου γιατί τις είπα για κάτι αντιστάσεις ότι είναι από Nichrome και αυτή έλεγε Kanthal, την έβαλα να πάρει τηλ τον υπέυθυνο στα κεντρικά και όταν της είπε ότι είχα δίκιο αντι να μου πει σόρρυ είχατε δίκιο μου είπε να ξέρεις πάντως ότι το Kanthal είναι χειρότερο χαχαχαχαχα. Δεν είμαι περίεργος σαν πελάτης απλά δεν γουστάρω να με δουλεύουν. Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα ήθελα να πω τον πόνο μου, ευτυχώς διαβάζω εδώ πολλά και είναι μεγάλη βοήθεια για μένα που είμαι νέος ατμιστής και σας ευχαριστώ όλους που απαντάτε και βοηθάτε. Την καλημέρα μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2019, 11:32 από tony1976 »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #526 στις: Μαρτίου 24, 2019, 10:37 »
Καλημέρα σε όλους, έφτιαξα το Holy Blend Τρίτη μεσημέρι και το δοκίμασα εχτές το απόγευμα 6άρα νινοτίνη 50-50 ( νομίζω) με eliquid μπούστερ. Αρκετά καλή γεύση, πιο πολύ καραμέλα και μπισκότο ωραία εκπνοή από τη μύτη αλλά δεν βρίσκω πουθενά το μπέρμπον και το καπνικό ενώ εκεί που το έφτιαξα και το δοκίμασα θυμάμαι υπήρχαν και τα 2 σε πιο υψηλά βατ βέβαια. Έχω τον ζενίθ με την πλέξους στα 15 βατ και απλά θέλω να ρωτήσω όποιος φίλος το 'εχει και ξέρει να μου πει αν φταίει που τα βατ είναι χαμηλά ή ότι είναι λίγες οι μέρες ωρίμανσης, ρωτάω γιατί έτσι όπως είναι τώρα ενώ το θεωρώ γευστικό είναι πολύ γλυκό για τα γούστα μου, για όλη μέρα τουλάχιστον. Ευχαριστώ θερμά.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #527 στις: Μαρτίου 25, 2019, 00:00 »
Και εμενα μου φανηκε οτι δεν παιζει καλα στον ζενιθ,το εβαλα σε τριτον μινι κ ηταν πολυ καλυτερο..Υποθετω θα παιζει καλα κ σε ναυτιλο.

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #528 στις: Μαρτίου 26, 2019, 09:03 »
Στις 6 μέρες ωρίμανση είναι σκέτη απογοήτευση σε Zenith με 0.8 στα 17w...  :thumpdown:
Θα το αφήσω 10-15 ημέρες ακόμα μπας και δώσει τίποτα.  :(

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #529 στις: Μαρτίου 26, 2019, 09:50 »
Καλημέρα σε όλους εμένα ενώ στην αρχή μετά από 4 ημέρες ωρίμανσης έβγαζε έντονη γεύση καραμέλας και μπισκότου εχτές σαν να ατόνησε ξαφνικά δεν ξέρω ειλικρινά, δοκίμασα και την 1.6 στο ζενίθ αλλά ακόμη χειρότερα του έβαλα πάλι την 0.5. Σήμερα πάει μία εβδομάδα ακριβώς και το μόνο που παίρνω είναι μία άτονη μπισκοτοκαραμέλα χωρίς ίχνος μπέρμπον και καπνικού, ελπίζω να γίνει κάτι στις επόμενες μέρες γιατί δυστυχώς έτσι όπως είναι τώρα επειδή λυπάμαι τα 22 ευρώ το ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #530 στις: Μαρτίου 26, 2019, 10:16 »
Aν δεν σου βγάζει το καπνικό και το ουίσκι μετά απο τόσες μέρες μάλλον ξεκίνησες να αδειάζεις το μπουκαλάκι χωρίς να έχει γίνει σωστή ομογενοποίηση του μείγματος και έχεις πάρει τα περισσότερα αρώματα του μιξ στην αρχή με συνέπεια το υπόλοιπο σου να είναι αρκετά υποτονονικό .
Η άλλη εκδοχή είναι να έπαθες κανέναν κορεσμό...

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #531 στις: Μαρτίου 26, 2019, 10:26 »
Σε doggy πάντως αποδίδει εξαιρετικά άσχετα που είναι χάλιας ατμοποιητής γευστικά.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #532 στις: Μαρτίου 26, 2019, 10:49 »
Καλημέρα Παλούκαρε, το έφτιαξα Τρίτη πρωί και το έσταξα πρώτη φορά Σάββατο απόγευμα, το παιδί στο μαγαζί μου είπε 3-5 μέρες άρα νομίζω στο όριο είμαι. Στην αρχή ήταν πολύ έντονη η γεύση της καραμέλας και του μπισκότου εχτές ξαφνικά ατόνησε, αν εννοείς κορεσμό από το ουίσκι μάλλον έχεις δίκιο γιατί έχω πιει αρκετό στη ζωή μου χαχαχαχαχα. Τώρα πάω στο μαγαζί να το δοκιμάσω πάλι και να δω.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #533 στις: Μαρτίου 26, 2019, 11:10 »
To φραπέδιασες καθόλου μετά το γέμισμα με την νικοτίνη και την βάση ή απλά το άφησες ράφι ;
Στο λέω αυτό γιατί έχω δει αρκετούς ατμιστές να κρατάνε SnV δίχρωμα.Μισό μπουκάλι να κιτρινίζει και κάτω να είναι άσπρο...

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #534 στις: Μαρτίου 26, 2019, 12:29 »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #535 στις: Μαρτίου 26, 2019, 13:54 »
Το έφτιαξα σε μαγαζί και το φραπέδιασε λίγο ναι, εγώ απλά μετά το έτριβα λιγάκι κυκλικά και το αναποδογύριζα ελαφρά. Πήγα το δοκίμασα πάλι το πρωί στο μαγαζί ίδια γεύση μου βγάζει περίπου άρα μάλλον έκανα λάθος που το έφτιαξα δεν είναι τόσο για τα γούστα μου. Για τον κορεσμό έκανα πλάκα το έχω διαβάσει ίσως χρειάζεται σκέτη βάση για λίγο δεν ξέρω αν και νεός ατμιστής και όχι πολλά βαρύς ( 10 μλ 3-4 μέρες). Πήγα και πήρα 3 Gaucho lamda ήταν σε προσφορά για να το σπάσω λίγο.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #536 στις: Απριλίου 25, 2019, 20:43 »
Παίδες πήρα μια λα κρεμα για 50/50 το κάνω 9ml από το μπουστερ(50-50,18mg), 13.5 pg , 25.5 vg;

Αποσυνδεδεμένος giorgis1

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #537 στις: Μαΐου 25, 2019, 05:45 »
Το Holly blend μου έφερε κάτι από golden Margy στη γεύση. Ίσως είναι αρκετά γλυκό για τα γούστα μου,το saltybacco νομίζω ποίο καλό για καπνικο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #538 στις: Ιουνίου 12, 2019, 12:00 »
VnV Sicilian Garden




Το ένα απο τα 2 νέα υγρά της VnV είναι το Sicilian Garden και η περιγραφή του απο την εταιρεία η εξής:
"Νότες περγαμόντο και grapefruit σε μια λεπτή ισορροπία με τα καλύτερα lime και γλυκά λεμόνια,
 έρχονται να δέσουν με μια απίστευτη μαρέγκα."

H μυρωδιά που σκάει στην μύτη με το που ανοίξεις το μπουκάλι σε ξεγελάει.Βγαίνει κάτι πάρα πολύ όξινο και
το lime με το grapefruit ξεχωρίζουν αισθητά.Αμ δε...
Με το που το στάξεις στα coil αρχίζουν να γίνονται αισθητά σιγά σιγά και τα άλλα αρώματα της περιγραφής.

Στην πρώτη τζούρα στην αρχή σου έρχεται μια ελαφριά πικράδα απο το περγαμόντο και κυρίως το grapefruit,
ακολουθεί μια ξινή νότα απο τα lime και έρχεται στο τέλος να τα σβήσει όλα μια αρκετά γλυκιά μαρέγκα λεμονιού.
Η επίγευση που αφήνει είναι αρκετά γλυκιά ,δεν κουράζει καθόλου σαν allday υγρό και συνόδευσε ευχάριστα καφέδες
και κάτι μπυρόνια που τσάκισα αυτές τις μέρες.Η ελαφριά πικράδα που βγάζει στην αρχή χάνεται μετά απο κάποιες
τζούρες και μια γλυκιά κρέμα λεμονιού κυριαρχεί απο την αρχή μέχρι το τέλος της τζούρας.

Το υγρό  δεν παρουσιάζει μεγάλες διαφορές γευστικά σε ότι dripper και τανκ το δοκίμασα μέχρι στιγμής και αυτό
που είναι σίγουρο ότι όσο πιο πολύ αέρα και πολλά watt του δίνεις οι νότες και τα αρώματα της περιγραφής είναι
πολύ ευκολότερα αντιληπτές.

Eίναι ένα αρκετά πολύπλοκο και ενδιαφέρον υγρό και να δώσω τα εύσημα στον φίλο [member=17565]trandism[/member] για την αρτιότητα απο
τεχνικής άποψης της νέας του δημιουργίας.Είναι ίσως το μονοδικό "λεμονοκατασκεύασμα" που δεν με κουράζει και
δεν το χάνω γευστικά μετά απο κάμποσα ml.Είμαι στο 2ο μπουκάλι απο την Παρασκευή και εύκολα θα το κρατήσω
στο rotation μου για αρκετό καιρό .Δοκιμάστε το οι fun των γλυκόξινων υγρών και όχι μόνο,πραγματικά αξίζει :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #539 στις: Ιουνίου 12, 2019, 14:32 »
Σταύρο, με γλύτωσες από τον κόπο να γράψω τα ίδια ακριβώς συμπεράσματα για το υγρό :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110520 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159755 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515286 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146450 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801585 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet